Jaka konfiguracija koja se vuce

poruka: 16
|
čitano: 4.045
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Jaka konfiguracija koja se vuce

evo da pricu pocnem sa konfiguracijom ovako iz glave... maticna: asus p5e deluxe, procesor: intel quad q9450 (2,67ghz), rami: corsair dominator(tako nesto) 4gb, graficka kartica: ati radeon hd 3870x2.. kaj je jos bitno, unutra je 500 gb seagate neki hard, imam 2 vanjska, 1 mybook od 500 gb, drugi toshiba 1,5tb... jedan od njih spajam preko usb-a od monitora.. zvuk spajam prek spdif konektora, 5.1 neki... 

 

os koji koristim je windows 7 x86, 32bitni.. on mi kaze da imam 4 gb rama ali samo 3 usable, to je jer je 32 bitni, jelda?

 

uglavnom, da pocnem, kompu treba 2, 3 minute da se digne, nekad i vise.. kada je u windowsima vec u startu mi koristi 800 mb rama, po task manageru, u msconfigu sam ugasio sve nepotrebne programe koji se pale pri paljenju windowsa, ostali su mi samo neki gadgeti od 7ice, koji ionako trose malo memorije..

 

komp je stvarno pazen, idem na jako ogranicen broj sajtova, ne skidam gluposti, sve provjeravam, i po mom updateanom anti virus programu nemam nikakve viruse...

 

 

jel moguce da je tako usporen jer koristim 32bitne windowse?

 

 

inace, koristim ga za video editing, photoshop posao..

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Jaka konfiguracija koja se vuce

nema ti to veze što koristiš 32-bitne windowse

i ja ih koristim pa sve radi perfektno

 

a ništa,skeniraj sa nekoliko antivirusnih programa jedino ti virusi mogu toliko usporiti komp koji uopće nije loš

a iznenadio bi se na kakvim sve stranicama ima virusa

 

uglavnom,skini avast,aviru,malwarebytes i skeniraj sa svakim od njih

valjda će nešto naći i riješiti te problema

tko želi serial od eversta nek mi se javi na pp
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Jaka konfiguracija koja se vuce
patch123 kaže...

 

uglavnom,skini avast,aviru,malwarebytes i skeniraj sa svakim od njih

valjda će nešto naći i riješiti te problema

Smijeh patch daj lakše malo..
koji av to raportira?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Jaka konfiguracija koja se vuce

a kad su windowsi zadnji put stavljani? =)

15 godina
neaktivan
offline
Jaka konfiguracija koja se vuce

Nema veze kad su stavljani posto je 7-ica u pitanju, osim ako je beta ili RC.

Pretpostavljam da win nisu original? Ako nisu napravi reinstall ali s nekim drugima, mora biti problem u njima.Izlanuo se

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Jaka konfiguracija koja se vuce
seneka kaže...
patch123 kaže...

 

uglavnom,skini avast,aviru,malwarebytes i skeniraj sa svakim od njih

valjda će nešto naći i riješiti te problema

Smijeh patch daj lakše malo..
koji av to raportira?

pa ako mu se tako dobar komp vuče onda mu je sigurno pun virusa

ne vjerujem da postoji drugo objašnjenje

16 godina
neaktivan
offline
RE: Jaka konfiguracija koja se vuce

ah da, zaboravih da se win7 ne mogu smrdat. :D:D

16 godina
neaktivan
offline
Jaka konfiguracija koja se vuce

okej, prosao sam ga sa jos nekim antivirusima, nista, sve je updateano i ne nalazi nikakav virus, ne znam, moguce da imam neke koje ne prepoznaje ni jedan AV program?

 

istina, nisu orginal, al su verzija koju ja mislim svi oko mene imaju, i nikto nema problema..

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Jaka konfiguracija koja se vuce

a da uzmeš nešto tipa tune up utilities pa poporaviš registry, smanjiš brojs tartup programa, počistiš nepotrebne fajlove... na kraju krajeva nanovo digneš windowse?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Jaka konfiguracija koja se vuce

beckupiraj sve sto imas i stavi windowse na novo,instaliraj aviru free i voljan.

nemoj instalirati neke gluposti koje pokreces jedamput godisnje te skini iz msconfiga sve sto se nepotrebno dize sa windowsina.

u boot smanji timeout na 3 sec te stavi no gui boot

idi u advancend options te otkljucaj sve jezgre da pomazu i dizanju windowsa i to je manje vise to...ima jos dosta servisa koje mozes ukloniti tako da....samo malo progooglaj

Moj CPUz http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=936982
16 godina
offline
Jaka konfiguracija koja se vuce

A evo i moga prijedloga. Defragmentiraj sistemski disk. Skini O&O (u trial verziji, traje 30 dana, dost će ti biti, bar zasad) i prvo lupi defragmentaciju po mjestu (space) pa onda po imenu (name) (možda netko ima neku drugu metodu? ak ima, neka je kaže). Mislim da bi se odmah trebao malo manje vući.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.3.2010 10:23 (denix).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Jaka konfiguracija koja se vuce

pa rekao sam, ocistio sam sve programe koji se dizu sa windowsima, osim ako ima neki nacin da provjerim dali ih ima jos osim msconfiga? i ociscen je komp cijeli i defragmentiran..to sam prije zaboravio napomenut

 

mislim da cu staviti nove windowse, i probat cu sa 64bit, sta mislite o toj opciji? i oce li onda biti brzi rad na kompjuteru?

 

oce li se ista bitno promjenit ako to napravim? ocu li morat trazit 64bitne programe ili vec svi imaju takve verzije?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Jaka konfiguracija koja se vuce

skini ccleaner i prođi s njim pogledaj koji ti se procesi dižu s winsima

14 godina
protjeran
offline
RE: Jaka konfiguracija koja se vuce
denix kaže...

A evo i moga prijedloga. Defragmentiraj sistemski disk. Skini O&O (u trial verziji, traje 30 dana, dost će ti biti, bar zasad) i prvo lupi defragmentaciju po mjestu (space) pa onda po imenu (name) (možda netko ima neku drugu metodu? ak ima, neka je kaže). Mislim da bi se odmah trebao malo manje vući.

 Samo mala obavijest. Što se tiče O&O. Može se dobiti i full verzija s ključem ( licencom ) za verziju Professional Edition 11. Vidi ovdje. Jučer skinuo i super radi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.3.2010 16:20 (BlackFoot).
14 godina
protjeran
offline
RE: Jaka konfiguracija koja se vuce
FLIPO kaže...

pa rekao sam, ocistio sam sve programe koji se dizu sa windowsima, osim ako ima neki nacin da provjerim dali ih ima jos osim msconfiga? i ociscen je komp cijeli i defragmentiran..to sam prije zaboravio napomenut

 

mislim da cu staviti nove windowse, i probat cu sa 64bit, sta mislite o toj opciji? i oce li onda biti brzi rad na kompjuteru?

 

oce li se ista bitno promjenit ako to napravim? ocu li morat trazit 64bitne programe ili vec svi imaju takve verzije?

 Dosta programa još uvijek ne podržava 64 bitne verzije. Ne znam na koje programe misliš, pa drugačije i ne mogu odgovoriti.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Jaka konfiguracija koja se vuce

cijeli adobe master collection, premier, after effects, photoshop, media encoder... to su najbitniji koje koristim

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice