S kojim programom poćeti?

poruka: 6
|
čitano: 3.051
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
S kojim programom poćeti?

Imam volju za učiti raditi s nekim programom koji bi se koristio u budućnosti,znači ne da učim raditi s nekim program a da mu je status "end of life".

 

Jel bi bilo dobro početi s Adobe Photoshop,AUTO CAD,.....koji bi mi bio najbolji za učenje?

 

program može biti za obradu video,slika,muzike.....

 

 

SVI SAVJETI DOBRO DOŠLI ! 

AKO SAM TI POMOGAO STISNI HVALA ! ! !
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: S kojim programom poćeti?

Jesi li razmisljo o programiranju?

13 godina
neaktivan
offline
RE: S kojim programom poćeti?
srky.du kaže...

Jesi li razmisljo o programiranju?

Znam HTML neš malo,s kojim programom misliš,ja bih rade neki program za obradu slika,muzike,videa

AKO SAM TI POMOGAO STISNI HVALA ! ! !
15 godina
neaktivan
offline
RE: S kojim programom poćeti?
Jughead kaže...

Imam volju za učiti raditi s nekim programom koji bi se koristio u budućnosti,znači ne da učim raditi s nekim program a da mu je status "end of life".

 

Jel bi bilo dobro početi s Adobe Photoshop,AUTO CAD,.....koji bi mi bio najbolji za učenje?

 

program može biti za obradu video,slika,muzike.....

 

 

SVI SAVJETI DOBRO DOŠLI ! 

 

Malo si me nasmijao sa ovim postom ali mislim dobronamjerno.

Prvo, ti sam moraš odlučiti s kojim programom bi mogao početi. Drugo, sam program za sebe ti neće baš biti od velike koristi. Govorim iz iskustva da se razumijemo. Ja sam samouk na većini programa.

Sad ću ti objasniti kako stvari stoje. Recimo, uzmimo obradu slika. Prvo sam naučio phptoshop i polako počeo uređivati neke slike za vjenčanja, onda sam shvatio da mi photoshop nije baš bio dovoljan pa sam naučio raditi i u illustratoru i bridgeu da bi to sve lijepo povezao u skladnu cjelinu. Zatim mi je došla ponuda da li bih želio uređivati fakultetski časopis pošto znam u photoshopu raditi pa sam morao naučiti indesign da bih na kraju opet zbog neke više sile morao naučiti i premiere pro. Kao što i sam vidiš situacija je dosta komplicirana, nije ti dovoljan samo jedan program i da se tog čvrsto držiš nego treba biti otvoren i za učenje drugih programa. U tome je cijela poanta, nije dovoljno naučiti jedan nego to mora biti skup da bi sve to skupa bilo maksimalno iskoristivo. Sljedeće, pitanje je dal bi ti to koristio za posao u budućnosti ili hobi!? Ukoliko je hobi onda ti nebi preporučio adobove programe jer pogotovo ako si početnik u svemu tome brzo ćeš odustati zbog težine samih programa. Također, mogu ti reći iz ISKUSTVA da počni sa lakšim programima pa kad njih shvatiš i apsolviraš pređeš na malo jači kategoriju. Eto...

13 godina
neaktivan
offline
S kojim programom poćeti?

Jel bih bilo dobro početi s ovim programima:

>Za obradu slika: Photoscape,Adobe LightRoom 3,Photo effects studio,GIMP,Picasa 3,Cinema 4d

 

>Za obradu videa: Sony Vegas 7.0

AKO SAM TI POMOGAO STISNI HVALA ! ! !
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: S kojim programom poćeti?
Jughead kaže...

Jel bih bilo dobro početi s ovim programima:

>Za obradu slika: Photoscape,Adobe LightRoom 3,Photo effects studio,GIMP,Picasa 3,Cinema 4d

 

>Za obradu videa: Sony Vegas 7.0

 

Photoscape, veoma dobar program, neki govore i najbolji alternativni besplatni. Sve ostalo ok, jedino bih ti svakako preporučio i PAINT.net. Znači, GIMP, Photoscape i PAINT.net svakako.

 

Za obradu videa, možda sony vegas ne jer je malčice neobičan i na njega se treba privikavati. Movie Maker i Power Director za početak, kasnije Premiere Pro. Ako trebaš bilo što pitaj.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice