Komp ne prihvaća zvučnike i slušalice

poruka: 23
|
čitano: 7.607
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Komp ne prihvaća zvučnike i slušalice

Pozdrav ljudi, imam problem, pisao sam o istome i na jednom drugom podforumu, ali eto, možda ovdje više ljudi vidi.
Radi se o tome da za monitor koristim nešto što može poslužit i kao tv, tako da na monitoru imam zvučnik. E sad, moje računalo registrira samo taj zvučnik od monitora (Samsung neki), a ne moje normalne zvučnike (najobičniji MS zvučnici neki, dobio ih uz računalo) koji inače savršeno rade na ostalim uređajima. Također ne registrira ni slušalice kad ih ubodem, već samo taj zvučnik od monitora.
Kao što se vidi na slici, mogu "birat" između ovog dvoje. Samsung je taj zvučnik od monitora, on radi, ali ne želim koristit njega već svoje ove normalne zvučnike. E sad, zašto oni nisu prikazani tu ako su ubodeni u računalo? Što je ovo "digital audio HDMI"? (Kad odem na to "digital audio HDMI", ništa se ne čuje, ni na zvulnik ni sluške ni ništa)
I da, tamo na "manage device" sam updatao sve drivere.
Ima neko prijedlog za rješenje?
 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Komp ne prihvaća zvučnike i slušalice

Da li si instalirao driver za zvučnu karticu na matičnoj ploči?

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Komp ne prihvaća zvučnike i slušalice

Prije nego li išta napišem, samo bi htio reći da se baš i ne razumijem toliko u tehnologiju, pa oprostite za pokoje glupo pitanje ili komentar.
Kako mogu saznati koju zvučnu karticu imam? Gledao sam razna videa, dakle ono standardno, trebao bi ići na "Device Manager - Sound...". 
Stavio sam već sliku, po tome bi moja zvučna kartica bila ovo "High Definition Audio Device"? Ako je tako, stavio sam drivere za to, ali i dalje ne radi. To sam skinuo odavde (https://support.lenovo.com/us/en/downloads/ds022270).

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2015 15:24 (leotom).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Komp ne prihvaća zvučnike i slušalice

preko cega si spojio monitor(vga,dvi ili hdmi)?

 

FC Barcelona
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Komp ne prihvaća zvučnike i slušalice

Monitor je spojen preko HDMI. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Komp ne prihvaća zvučnike i slušalice

probaj ga spojiti preko dvi ili vga ako imas kabel....moguce da te to hebe .. javi nam rezultat

FC Barcelona
Moj PC  
0 1 hvala 1
10 godina
offline
Re: Komp ne prihvaća zvučnike i slušalice

...trebalo bi ondje gdje je prva slika postaviti Digital audio...za defoult umjesto Samsunga i vidit ako odmah ne proradi  dolje livo "konfiguracija" pa staviti na stereo ili 2+1 ili 5+1 već prema tome kakve zvučnike /pojačalo imaš.

14 godina
moderator
offline
Komp ne prihvaća zvučnike i slušalice

Potrebno je instalirati odgovarajuće drivere koji nisu instalirani.

 

Koju matičnu ploču imaš?

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
Moj PC  
2 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: Komp ne prihvaća zvučnike i slušalice

Lijepo je napisao da mu zvučnici sad rade na monitoru preko HDMI priključka = znači drajveri instalirani i rade !

Samo treba odrediti kamo zvuk da ide, sad mu je određena na HDMI od grafulje prema monitoru, dakle to isključi i uključi da zvuk ide na  zadnje izvode thinkcentre m77.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2015 21:23 (AF139).
14 godina
moderator
offline
Re: Komp ne prihvaća zvučnike i slušalice
AF139 kaže...

Lijepo je napisao da mu zvučnici sad rade na monitoru preko HDMI priključka = znači drajveri instalirani i rade !

Samo treba odrediti kamo zvuk da ide, sad mu je određena na HDMI od grafulje prema monitoru, dakle to isključi i uključi da zvuk ide na  zadnje izvode thinkcentre m77.

 Ne, ne i ne!

Driveri za zvuk preko HDMI izlaza nemaju apsolutno nikakve veze sa driverima za zvučnu karticu i 3.5mm izlazima na ploči.

 

Pogledaj drugu sliku u prvom postu. Navedeno je samo 2xHDMI audio izlaz, ništa drugo, dakle nedostaju driveri za zvučnu karticu na matičnoj ploči.

 

 

Prvo nauči kako nešto radi pa onda dijeli savjete za to...

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2015 21:38 (XXX-Man).
10 godina
offline
Re: Komp ne prihvaća zvučnike i slušalice

Oprosti XXX-Man , nisam dosad naišao da zvuk kako gospodin kaže radi na monitoru a sa pogrešnim drajverima...

eto ja penzić da još nešto naučim .... hvala na opomeni/savjetu.

14 godina
moderator
offline
Re: Komp ne prihvaća zvučnike i slušalice

Nije sa pogrešnim driverima...ti ili ne čitaš ili ne želiš shvatiti...

 

Dakle HDMI izlaz grafičke kartice je jedna zvučna kartica, 3.5mm izlazi na matičnoj su druga zvučna kartica. On ima drivere instalirane samo za prvu.

Driveri za HDMI audio izlaz se instaliraju sa grafičkim driverima.

 

Jedno sa drugim nema nikakve veze.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
11 godina
offline
Komp ne prihvaća zvučnike i slušalice

Pozdrav svima opet, problem je i dalje tu. 
Dakle, mislim da mjenjaje kablova nema nekakvog smisla, jer je sve do jučer radilo normalno, a onda sam reinstalirao sustav (Windows 7 Ultimate 32 bit), i od tada me zvuk zeza. Dakle, kablovi, zvučnici, i sva ostala periferija su ostali nepromjenjeni.
Evo, ovdje bi trebala biti matična ploča (vidi slike!). 
Zahvaljujem se svima na odgovorima, idem sad probat pronaći drivere za matičnu, možda ću uspjet pa Vam javim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Komp ne prihvaća zvučnike i slušalice

još jednom hvala na informaciji....

jer sad pogledah kod mene trenutno nema instaliranih drajvera za audio na grafičkoj sa hdmi izlazom koji mislim uskoro kad uzmem novi led tv priključiti umjesto starog CRT :)   

nebi ni znao to jer mi je sve u device menager ok tj. nigdje se ne žuti a u realtek sound postavkama se i ne spominje...

14 godina
moderator
offline
Re: Komp ne prihvaća zvučnike i slušalice
leotom kaže...

Pozdrav svima opet, problem je i dalje tu. 
Dakle, mislim da mjenjaje kablova nema nekakvog smisla, jer je sve do jučer radilo normalno, a onda sam reinstalirao sustav (Windows 7 Ultimate 32 bit), i od tada me zvuk zeza. Dakle, kablovi, zvučnici, i sva ostala periferija su ostali nepromjenjeni.
Evo, ovdje bi trebala biti matična ploča (vidi slike!). 
Zahvaljujem se svima na odgovorima, idem sad probat pronaći drivere za matičnu, možda ću uspjet pa Vam javim.

 http://www.asus.com/Motherboards/P8H61M_LX_R20/HelpDesk_Download/

Odaberi OS, skini drivere (poželjno za sve) i instaliraj.

 

Evo direktno za zvuk:

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/misc/audio/Realtek_Audio_Win7-8-8-1_V6017354.zip

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
14 godina
moderator
offline
Re: Komp ne prihvaća zvučnike i slušalice
AF139 kaže...

još jednom hvala na informaciji....

jer sad pogledah kod mene trenutno nema instaliranih drajvera za audio na grafičkoj sa hdmi izlazom koji mislim uskoro kad uzmem novi led tv priključiti umjesto starog CRT :)   

nebi ni znao to jer mi je sve u device menager ok tj. nigdje se ne žuti a u realtek sound postavkama se i ne spominje...

 Ako imaš uredno instalirane drivere za grafičku karticu, audio će se automatski instalirati nakon spajanja tv-a.

 

Ako ne, trebat će ih instalirati.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
10 godina
offline
Re: Komp ne prihvaća zvučnike i slušalice

OK...sačuvao sam negdje CD od grafičke (vjerovatno u ambalaži koju ne bacam) , ako zatreba ubacit ću i te audio drajvere.

14 godina
moderator
offline
Re: Komp ne prihvaća zvučnike i slušalice
AF139 kaže...

OK...sačuvao sam negdje CD od grafičke (vjerovatno u ambalaži koju ne bacam) , ako zatreba ubacit ću i te audio drajvere.

 Skini novu verziju drivera sa stranice proizvođača, na cd-u je vjerojatno prastara verzija.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
11 godina
offline
Re: Komp ne prihvaća zvučnike i slušalice
XXX-Man kaže...

 Zanimljivo. Znači, skinuo sam ovo za zvuk, instalirao, sve onako kako treba (odnosno bar ja mislim da je onako kako treba), ali i dalje ne radi. Čak sam i više puta instalirao, ima dosta toga u toj arhivi što se skine (više .exe datoteka).
Neznam više što bi. Bio bi veoma zahvalan ako bi mi neko probao napravit to preko teamviewera, da barem zna jel do mene problem ili je nešto drugo, nadam se da je ipak ovo prvo.

14 godina
moderator
offline
Re: Komp ne prihvaća zvučnike i slušalice

Otvori playback devices pa daj sliku. Dakle ko prva slika u prvom postu.

 

Jesi instalirao ostale drivere (chipset, ...)?

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
11 godina
offline
Komp ne prihvaća zvučnike i slušalice

Evo ga, tu su "playback devices" (vidi sliku1), i dalje ne funkcionira nažalost.
Što se tiče drivera, skoro sam sve skinuo i instalirao (Chipset, Audio, BIOS, nešto od Utilities). Od Chipseta i Audia sam pokušavao i sa više verzija, nakon što sam vidio da prva ne radi, ali eto i dalje ne funkcionira.
Pitam se jeli možda problem u načinu instalacije, radim li ja to dobro? Dakle, kad skinem tu datoteku sa driverima, instaliram li baš ono što treba. Npr. ima više .exe fajlova u jednoj datoteci. Konkretno, kod Audio drivera, jeli potrebno pokrenut ovo "AsusSetup.exe" (slika2), ili ovo "Setup.exe" kad se uđe u datoteku "Drivers" (slika3) ili oboje, ili neke druge .exe fajlove u drugim datotekama (Hotfix, NoHotfix)? Ja sam probao većinu (ili sve) od toga, osim naravno onoga što se nalazi u folderima za Vistu i Xp.
Zato i kažem, nisam siguran radim li to dobro, a čini mi se da ne radim, a i nisam našao na neke točne upute na netu kako i što točno trebam instalirati u toj datoteci koju skinem, već samo kako ju skinut. Zato bi volio kad bi mi neko to probao preko Teamviewera riješit, ili probat detaljno objasnit. 

slika2 slika2
slika3 slika3
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Komp ne prihvaća zvučnike i slušalice

Koliko vidim nikako ne radiš dobro. Driveri još uvijek nisu instalirani.

 

Prvo je potrebno raspakirati taj zip file u neki folder. Zatim desni klik na AsusSetup.exe i run as administrator.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
11 godina
offline
Komp ne prihvaća zvučnike i slušalice

Ne radi opet. Napravih sve kako je rečeno, skoro sve sam drivere probao, na pravilan način instalirao ("run as administrator", resetirao komp nakon svakog), ali ne ide jednostavno. Ipak, hvala na svim savjetima dosad, valjda ću nekako riješit to. :/

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice