Nakon paljenja kompa lagovi u igrama

poruka: 25
|
čitano: 6.167
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa kompom hitno!

Upalio sam komp i kada sam ušao u igru(bilo koju) počela je štekati ko luda, far cry 2 je neigriv postao, crysis je štekao pri high detaljima, prije je išao kao podmazano, čak i grid šteka, sa 60fpsa na 30fpsova je pao. Temperature harvera su stabilne, proc 38, grafa 70 u loadu(oboje). Neznam šta da radim. I flash igre štekaju! pomozite molim vas. Prije toga ništa nisam radio nikakvih instalacija ni ništa.

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa kompom hitno!

Instaliraj antivirus i te zastite

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa kompom hitno!
X-edd kaže...

Instaliraj antivirus i te zastite

 Avira je već od početka instalirana

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa kompom hitno!

Po pravilu naslov topica treba biti deskriptivniji, al' ok.

Da li se to odjednom dogodilo kada si ovog puta upalio komp ili si primjetio da usporava?

Da li si nedavno skidao nešto što bi moglo biti zaraženo (nešto s torrenta?)

Jesi li uopće probao restartat komp?

Da li primjećuješ da se mape/datoteke sporije otvaraju, ili je problem samo u igrama?

Možda da probaš sa vraćanjem sustava, ali ako je u pitanju virus pročitao sam na ovom forumu da nije dobro vraćati. Prvo odgovori na gornja pitanja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2009 0:46 (andy0101).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa kompom hitno!

skini cpu-z ili gpu-z i pogledaj na koliko ti je pci-e. odredene asus maticne imaju problema sa da forsiraju pci-e x1.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa kompom hitno!
andy0101 kaže...

Po pravilu naslov topica treba biti deskriptivniji, al' ok.

Da li se to odjednom dogodilo kada si ovog puta upalio komp ili si primjetio da usporava?

Da li si nedavno skidao nešto što bi moglo biti zaraženo (nešto s torrenta?)

Jesi li uopće probao restartat komp?

Da li primjećuješ da se mape/datoteke sporije otvaraju, ili je problem samo u igrama?

Možda da probaš sa vraćanjem sustava, ali ako je u pitanju virus pročitao sam na ovom forumu da nije dobro vraćati. Prvo odgovori na gornja pitanja.

 1. Prije koji dan je naglo nakon paljenja usporio

2. Nisam ništa skidao

3. Naravno da jesam

4. Problem je samo u igrama, btw probao sam i nove drivere stavit i nema razlike

r420r kaže...

skini cpu-z ili gpu-z i pogledaj na koliko ti je pci-e. odredene asus maticne imaju problema sa da forsiraju pci-e x1.

 PCI-E x16

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa kompom hitno!

sad sam se sjetio... imao sam je takav slican problema. jel ti steka i kad pustis neku muziku?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa kompom hitno!
r420r kaže...

sad sam se sjetio... imao sam je takav slican problema. jel ti steka i kad pustis neku muziku?

 ne. nepuštam muziku, samo mi smeta u igrama

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa kompom hitno!

Postavi igre u Windows XP Compatibility modu - mozda pomogne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa kompom hitno!

kad si samo u windowsima na desktopu bez icega pokrenutog koliki ti je cpu usage?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa kompom hitno!
r420r kaže...

kad si samo u windowsima na desktopu bez icega pokrenutog koliki ti je cpu usage?

 0-1%

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa kompom hitno!

nista mi ne pada na pamet... ako se do jutra necega sjetim - postam. sad je vec kasno.

 

mozda je problem u hardware-u? Šutim

14 godina
neaktivan
offline
Problem sa kompom hitno!

možda grafička memorija ili tako nešto

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa kompom hitno!

Igre su sad sa igrivog prešle na neigrivoPlač

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa kompom hitno!

Ako je problem sa grafičkom (memorijom), možda da probaš pokrenut neki 3D editor (npr. Blender) i malo radit s njim. Ako on šteka možda je problem sa akceleracijskom čipom. (nemam pojma šta govorim Šutim) Ako su te igre na DirectX engineu (?), a Blender na OpenGL (?), možda je problem sa DirectXom (???). (opet nemam pojma šta sam reko, ali nadam se da sam nekome dao ideju što bi moglo biti.)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa kompom hitno!
meni se to isto dogodilo i probavo drivere i sve i mučio se ali nista i reinstaliro windowse i sve bilo po starom.
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa kompom hitno!

Stavio sam windows 7 sada sam u fazi instalacija(igre, driveri...) pa će mo vidjetiNeodlučan

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nakon paljenja kompa lagovi u igrama

Evo sada sam sve sredio što se tiče 7ice i ništa se nije promijenilo opet štekaPlač

Ako nije reinstalacija windowsa rješila onda je hardver problem, i najvjerovatnije grafa. Prvom prilikom ću je odnijet na servis pa će mo vidjeti dalje. Isto je zanimljivo da se to dogodilo baš kad je prokrčao vent od napajanja ali to nema nikakve povezanosti, očito slučajnost samo.

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nakon paljenja kompa lagovi u igrama
Jesi li pokušao sa programom za 3D modeliranje? Ako i on šteka problem je najvjerojatnije akceleracijski čip.
16 godina
neaktivan
offline
Nakon paljenja kompa lagovi u igrama

Sad sam primjetio da imam problema i sa HQ na youtubeu, nekako sam sad skeptičan oko grafike, da li je moguće da proc otkazuje?

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nakon paljenja kompa lagovi u igrama
BORN kaže...

Sad sam primjetio da imam problema i sa HQ na youtubeu, nekako sam sad skeptičan oko grafike, da li je moguće da proc otkazuje?

Sve je moguće... Probaj izvaditi grafičku iz slota,malo ju očisti,pogledaj kak izgledaju žice,ventilator,pa ju ubaci natrag unutra. Neznam kaj drugo...Možda je stvarno dala svoje...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Nakon paljenja kompa lagovi u igrama
Bugy kaže...
BORN kaže...

Sad sam primjetio da imam problema i sa HQ na youtubeu, nekako sam sad skeptičan oko grafike, da li je moguće da proc otkazuje?

Sve je moguće... Probaj izvaditi grafičku iz slota,malo ju očisti,pogledaj kak izgledaju žice,ventilator,pa ju ubaci natrag unutra. Neznam kaj drugo...Možda je stvarno dala svoje...

 Grafa je prije mjesec bila na servisu na čišenju jer se počela pregrijavati prek 100°C možda ju je to oštetilo pa se sada posljedice pokazuju 

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
15 godina
protjeran
offline
Nakon paljenja kompa lagovi u igrama

Pokreni neki tebi znan benchmark i vidi dal ces dobit iste ili barem priblizne rezultate kao prije. Ako su isti, onda je do misa. Ja sam imao takav problem. Bencmarci su se vrtili normalno a igre stekale. Nakon cackanja po BIOSu nasao sam postavku : "Enable USB mouse support", kad sam to ukljucio mogao sam igrati normalno.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nakon paljenja kompa lagovi u igrama
Jetrica kaže...

Pokreni neki tebi znan benchmark i vidi dal ces dobit iste ili barem priblizne rezultate kao prije. Ako su isti, onda je do misa. Ja sam imao takav problem. Bencmarci su se vrtili normalno a igre stekale. Nakon cackanja po BIOSu nasao sam postavku : "Enable USB mouse support", kad sam to ukljucio mogao sam igrati normalno.

 Zašto bi onda grid u meniju štekao???

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
16 godina
neaktivan
offline
Nakon paljenja kompa lagovi u igrama

Imate li još kakvih prijedloga jer mi je čudno da GRID na primjer šteka samo u meniju a u igri je normalan, dok crysis je totalno gotov, nemože se ni na mediumu igrati....

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice