Nezeli mi pokrenut windowse!!!

poruka: 17
|
čitano: 1.785
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Nezeli mi pokrenut windowse!!!
Skinuo sam cclener, napravio ciscenje i nakon toga je nastao kaos. Prvo nisam mogao otvorit ni jednu sliku i video, pa sam kliknuo na restart, a nakon tog mi uopce nezeli ucitat windowse, samo mi vrti onaj pocetak - crni ekran MSI i kao ceka se... Sta da radim sad ljudi molim vas pomozite!!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nezeli mi pokrenut windowse!!!

Probaj ući u Safe Mode te vratiti sustav unazad. Stiskaj tipku F8 pri uključenja računala, odaberi Safe Mode with Command Prompt, upiši rstrui.exe i stisni enter te vrati sustav na neku prijašnju točku. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2016 12:04 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Nezeli mi pokrenut windowse!!!
Prvo mi se pojavi ovo
13 godina
offline
Re: Nezeli mi pokrenut windowse!!!
Rai kaže...
Prvo mi se pojavi ovo

Odaberi Troubleshoot.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Nezeli mi pokrenut windowse!!!
Evo sad sam dosao do onog... Jel to dobro
13 godina
offline
Re: Nezeli mi pokrenut windowse!!!
Rai kaže...
Evo sad sam dosao do onog... Jel to dobro

Jako se loše slika vidi, ali da, to je to. Sad pričekaj da to učita i vrati sustav na neki prijašnji datum.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Nezeli mi pokrenut windowse!!!
Pise finalizing file restore... Jel se to dugo ocitava?
8 godina
neaktivan
offline
Re: Nezeli mi pokrenut windowse!!!
I gle sta mi izbaci... Jel ima koja druga opcija... Pomozite molim vas
13 godina
offline
Re: Nezeli mi pokrenut windowse!!!
Rai kaže...
I gle sta mi izbaci... Jel ima koja druga opcija... Pomozite molim vas

Probaj odabrati neku drugu točku vraćanja. Ako ne uspije, vrati se u Command Prompt i upiši sfc /scannow i stisni enter te pričekaj dok skeniranje ne završi pa onda restartaj računalo.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Nezeli mi pokrenut windowse!!!
Ipak je uspio restore! Hvala ti
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nezeli mi pokrenut windowse!!!

Nema na čemu. Samo pazi što brišeš idući put. Ako ne znaš što brisati, ostavi zadane postavke u CCleaneru i to je to.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2016 12:48 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Nezeli mi pokrenut windowse!!!
Marko :D kaže...

... Samo pazi što brišeš idući put. Ako ne znaš što brisati, ostavi zadane postavke u CCleaneru i to je to.

 -ispravljeno. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Nezeli mi pokrenut windowse!!!

Ja i dalje tvrdim da je CCleaner (po meni) bolji od Disk Cleanupa jer čisti više toga. A vi uživajte i dalje u svom Disk Cleanupu. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.7.2016 12:54 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Nezeli mi pokrenut windowse!!!
Marko :D kaže...

Ja i dalje tvrdim jer je CCleaner bolji od Disk Cleanupa jer čisti više toga. 

- nevažno .. prvi postulat helpdeska, ne predlagati juzerima korištenje alata (postupka) koji mogu biti rizični.. vrijedi i za korištenje vilice (nađu način kako se ubosti u oko).

- juzer je zaštićeniji bez CCa. OS veselo radi.. čemu inzistiranje na korištenju CCa? Ja nisam protiv CCa, jer je kao i sve ostalo samo alat, radi, nije krivac.. nego juzer i nerazumijevanje (i tvoje nerazumiejvanje ili zauzimanje busije).

- ovo (tema) je jedan primjer. Čemu nastaviti inzistirati na CCu? (koji opet, btw nije kriv, kriv je juzer, stanje računala, neki treći soft.. i ovakvi quickfix savijeti kojih je internet prepun pa time i posljedica CCovog čišćenja). Zapravo najviše ovakvi helperi čine štetu CCu reklamirajući ga.

- uspori, dobe namjere nisu garancija za dobar rezultat. 'meni radi' nije nikakav odgovor..

 

što je iduće, CC liječi sve? hoda po vodi? To je samo alat. Kao i svaki drugi, ne može ništa što ne može sam OS. Dali je potreban, rizik?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.7.2016 13:09 (ihush).
13 godina
offline
Re: Nezeli mi pokrenut windowse!!!
ihush kaže...
Marko :D kaže...

Ja i dalje tvrdim jer je CCleaner bolji od Disk Cleanupa jer čisti više toga. 

- nevažno .. prvi postulat helpdeska, ne predlagati juzerima korištneje alata koji mogu biti rizični.. vrijedi i za korištenje vilice (nađu način kako se ubosti u oko).

- juzer je zaštićeniji bez CCa. OS veselo radi.. čemu inzistiranje na korištenju CCa? Ja nisam protiv CCa, jer je kao i sve ostalo samo alat, radi, nije krivac.. nego juzer i nerazumijevanje (i tvoje nerazumiejvanje ili zauzimanje busije).

- ovo (tema) je jedan primjer. Čemu nastaviti inzistirati na CCu? (koji opet, btw nije kriv, kriv je juzer, stanje računala, neki treći soft.. i ovakvi quickfix savijeti kojih je internet prepun pa time i posljedica CCovog čišćenja). Zapravo najviše ovakvi helperi čine štetu CCu reklamirajući ga.

- uspori, dobe namjere nisu garancija za dobar rezultat. 'meni radi' nije nikakav odgovor..

 

što je iduće, CC liječi sve? hoda po vodi? To je samo alat. Kao i svaki drugi, ne može ništa što ne može sam OS. Dali je potreban, rizik?

Slažem se da CCleaner nije za svakoga, ali ja ga ovom čovjeku nisam preporučio. Samo sam mu rekao da ako već čisti sa CCleanerom, da ga ostavi na zadanim postavkama jer tako ne može zeznuti sustav (provjereno). Tko mu je preporučio CCleaner za čišćenje - ne znam.

15 godina
offline
Re: Nezeli mi pokrenut windowse!!!
Marko :D kaže...
..

Slažem se da CCleaner nije za svakoga, ali ja ga ovom čovjeku nisam preporučio. Samo sam mu rekao da ako već čisti sa CCleanerom, da ga ostavi na zadanim postavkama jer tako ne može zeznuti sustav (provjereno). Tko mu je preporučio CCleaner za čišćenje - ne znam.

- surfao je, čitao BoF.. i hvaljenje CCa. Zaključak? Ne moraš se ograđivati.. i indirektno si kriv ;-)

- opet, neću se složiti.. npr CC je za svakoga (osim osobe bez PCja..), nije to problem. Znanje je potrebno što god radiš.

 

filozofiski (moram..) .. CC čisti smeće, OK.

- CC je što se tiče OSa, smeće, nepotreban višak. Razlika je samo što juzer ne zna da postoji nešto drugo, kao što 99% juzera zna za Nero (i najvjerojatnije će ga instalirati), kao što svi moraju imati MSO a možda nikad ne upale word, imaju i AdobeCS-master.. a niakd nisu ni kliknuli pola aplikacija.. jer je sve lako, dostupno i čuli su za to .. da je 'najjači'. Zašto navodim ove appse? Komercijala koju ugk crackaju.. = rizik + potreba? Nero je nepotreban, word i photoshop možda potrebno ali pitanje što sve itd. dok se skidanjem takvih stvari lako pokupi malware. Tad koji je smisao imati taj soft ako ga se ne krositi i sam rizik.. educiram korisnike da koriste računalo (i mozak). Ne da klik-nextaju odnosno to razlikuje one koji žele znati ili klikati.

 

Umjesto da se drže KISSa, kao sportski auto (za trke) koji nema niakvih nepotrebnih dodataka, lakši je-brži. Kao i osobno vozilo za normalnu vožnju koje ipak ima siceve i sve dodatke.

 

Što je cilj? brže? KISS kaže nauči održavati čist sistem, ne trpati dodatke.. tko želi naučiti može, tko ne želi, nije ni za CC jer ovo su posljedice.

Na ovom forumu bi većina trebala željeti znati, ne samo dobiti fix problema.

 

ili ovako, koja je konkretna prednost-razlog upotreba CCa? Opiši.. realnu situaciju, mali Perica (gamer) i uredska Štefica, powweruser, surfer..?

s terabajtnim diskom brinuti o tempovima? LOL.. jednako kao što se auto ne pere i polira svaki dan, besmisleno..

mali perica možda nikad neće upaliti access ili premiere.. a to uzme dio resursa i to ne čisti diskcleanup ni CC.. Perica bi jednako snimio DVD bilo kojim drugim softom ali ima Nero, crackan.. kužiš logiku?

 

u win već postoji čistač, u w10 je to pod 'pohrana' (storage) ... ili diskcleanup. Dovoljno ili uopće ne dirati, manja šteta nego ovaj slučaj.

teoretski svaka app ima svoje postavke, teoretski bi mroala počistiti sve.. podesiti, znati, tad možeš održavati ili pusti i kad vidiš problem-potrebu zoveš onog tko zna.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Nezeli mi pokrenut windowse!!!

Da. Ako koristiš Internet Explorer ili Edge, dovoljan je i DiskCleanup. Cache drugih preglednika i ne prepoznaje. Btw, uvjeren sam da je autor topic-a čekirao sve što se dalo u CrapCleaner-u i skršio sustav...

kužim ja kaj ti očeš reč, kad je na full za svaki fajl iz te vreče se bude ogasio pri pokretanju istog...pismenost by Mrakky
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice