Problemi s novim laptopom..

poruka: 4
|
čitano: 873
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Problemi s novim laptopom..

Nedavno sam kupio novi laptop, fresh install windows desetke, registrirana kopija.

Ovo je konfiguracija:

Intel core i5-5200U,

Nvidia gtx 950M,

4 GB RAM.

Sve je bilo ok ali nakon nekog vremena sam poceo dobivat visok CPU i memory usage (cpu oko 40-50 % uvijek, a memory oko 60 %).

Pokuso sam izbrisat sve neke nepotrebne programe koji su mozda mogli stvarat probleme ali evo sve sam ocistio i i dalje nista.

Takoder dok igram counter strike:go, ocekivo sam da cu dobivat neki veci fps ali sa svim na low dobivam max 50 FPSA.

Windows search nekad jednostavno ne zeli funkcionirat i file explorer isto ponekad zna zablokirat skroz, jedino sto pomogne je restart laptopa.

Kad udem u firefox stranice mi svako malo zablokiraju i izbaci mi onaj error da li zelim nastavir runnat scriptu, pogotovo na youtube, gdje je nekad nemoguce promijenit video ili zatvorit jer skroz zablokira.

Takoder sam imao problem s avastom jer mi je blokiro visual studio koji nije onda uopce mogao funkcionirat dok ga nisam dodao u exceptions.

Ikakva pomoc oko toga sto bi mi moglo toliko usporavat laptop je dobrodosla, unaprijed hvala.

Slika je od task managera.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2015 22:48 (machine321434).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problemi s novim laptopom..
machine321434 kaže...

Nedavno sam kupio novi laptop, fresh install windows desetke, registrirana kopija.

Ovo je konfiguracija:

Intel core i5-5200U,

Nvidia gtx 950M,

4 GB RAM.

Sve je bilo ok ali nakon nekog vremena sam poceo dobivat visok CPU i memory usage (cpu oko 40-50 % uvijek, a memory oko 60 %).

Pokuso sam izbrisat sve neke nepotrebne programe koji su mozda mogli stvarat probleme ali evo sve sam ocistio i i dalje nista.

Takoder dok igram counter strike:go, ocekivo sam da cu dobivat neki veci fps ali sa svim na low dobivam max 50 FPSA.

Windows search nekad jednostavno ne zeli funkcionirat i file explorer isto ponekad zna zablokirat skroz, jedino sto pomogne je restart laptopa.

Kad udem u firefox stranice mi svako malo zablokiraju i izbaci mi onaj error da li zelim nastavir runnat scriptu, pogotovo na youtube, gdje je nekad nemoguce promijenit video ili zatvorit jer skroz zablokira.

Takoder sam imao problem s avastom jer mi je blokiro visual studio koji nije onda uopce mogao funkcionirat dok ga nisam dodao u exceptions.

Ikakva pomoc oko toga sto bi mi moglo toliko usporavat laptop je dobrodosla, unaprijed hvala.

Slika je od task managera.

Za početak klikni na CPU u Task Manageru pa će ti pokazati koji ti to program odnosno proces koristi puno CPU-a pa klikni na Memory tab da vidiš što ti koristi puno memorije. Firefox je poznati žderač RAMa i to je kod njega normalno, a smrzavanje ti se događa zbog Flasha ili samog Firefoxa (teško je za odrediti). Ako te to toliko smeta, instaliaj neki drugi browser npr. Operu i taj si problem riješio. Nakon što si to sve napravio, onemogući nepotrebne programe u startupu, a one koje ne koristiš deinstaliraj. Koristi CCleaner za brisanje nepotrebnih datoteka i to je to.

8 godina
offline
Problemi s novim laptopom..

Odabro sam CPU u task manageru i na vhu je COM surrogate, uvijek oko 30 % trosi.

 I sto se tice memorije firefox je na vrhu, ali cak i kad ne runnam nijedan program opet je velika koristenost.

Ocistio sam sve sa ccleanerom i na startupu je ostalo samo par programa.

Ali sto najvise ne razumijem je zasto dobivam tako los performans u igrama, cs:go sa svime na low i snizenom rezolucijom max 50 fpsa?

Koliko sam gledo po benchmarku ova graficka bi mogla puno novije igre runnat na medium sa oko 50 fpsa, a ne tek cs koji je iz 2012...

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2015 12:15 (machine321434).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Problemi s novim laptopom..

Uspio sam spustit cpu usage al i dalje dobivam uzasan fps.

Laptop kao da detektira integriranu graficku umjesto nvidiine, i vec sam namjestio u nvidia control panelu da koristi nvidiinu.

Kad udem u dxdiag pod display pokazuje integriranu a pod render nvidiinu, jel to ok?

Ne vidim razloga za tako los performans, jel mi preostaje ista osim da odnesem laptop nazad da vide sto je s njim?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice