reinstal windowsa, nemoguce radi neprepoznava misa

poruka: 8
|
čitano: 2.032
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
reinstal windowsa, nemoguce radi neprepoznava misa

frend njubara gnjavi mene njubaru da najdem rjesenje tu na forumu jer se njemu neda regat...

 

meni poznate informacije: stavljena nova maticna,procesor i rami

                                        -stari winsi ne rade kako trebaju(mislim da su jos 32 bitni bili,ali nisam siguran)

                                         - "kupljeni" novi winsi, boot sa usb-a, pokrene instalaciju ali ne radi mis i tipkovnica.. ne rade zastekani u 2.0 ili 3.0 usb port.

 

ako ima ko ideju ili link kakav,neka udjeli.. on je nasel samo to da bi trebalo prestekat tipkovnicu i misa,ali to ne daje rezultat..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: reinstal windowsa, nemoguce radi neprepoznava

Ako ima ps/2 port na matičnoj, neka tamo proba uštekati tipkovnicu i miš.

EDIT: naravno, ako ima i koju tipkovnicu takvu.

“Don’t go to men who are willing to kill themselves driving in circles looking for normality.”
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2015 13:16 (Maretk0).
13 godina
offline
reinstal windowsa, nemoguce radi neprepoznava misa

ima ih na maticnoj ali nema na misu i tipkovnici.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
reinstal windowsa, nemoguce radi neprepoznava misa

Odi u bios i ukljuci legacy usb support..

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2015 13:26 (gogi321).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: reinstal windowsa, nemoguce radi neprepoznava

Prije par godina sam tako naletio da mi pri instalaciji win7 nije prihvatalo miša pa dok je gazda išao kupiti ja završio instalaciju bez miša, i kasnije samo priključio drugi i system ga sam instalirao.

13 godina
offline
reinstal windowsa, nemoguce radi neprepoznava misa

ne radi i tipkovnica.. tak da nemre dalje od izbornika..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: reinstal windowsa, nemoguce radi neprepoznava
phnx kaže...

..

                                         - "kupljeni" novi winsi, boot sa usb-a, pokrene instalaciju ali ne radi mis i tipkovnica.. ne rade zastekani u 2.0 ili 3.0 usb port.

..

- uključi podršku u BIOSu (legacy/DOS.. nešto za USB support). To je potrebno samo za dio boota između BIOSa i OSa (između nema USB supporta).

- ako nema opcije (ili ne možeš pronaći), 'samo' treba obrisati postojeći boot s HDDa, tad nema poruke 'press any key...' i pokrenut će se install.

- ne USB 3.0, uz to mora biti nativni kontroler (u chipsetu, ne dodatna kartica). Miš/tipk su 1.1 uređaji, za 3.0 je potreban driver i može biti problema kod bootanja. Najsigurnije je za install korsititi 2.0 ako je slobodan.

- može se bez miša, važna je samo tipkovnica..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: reinstal windowsa, nemoguce radi neprepoznava
ihush kaže...
phnx kaže...

..

                                         - "kupljeni" novi winsi, boot sa usb-a, pokrene instalaciju ali ne radi mis i tipkovnica.. ne rade zastekani u 2.0 ili 3.0 usb port.

..

- uključi podršku u BIOSu (legacy/DOS.. nešto za USB support). To je potrebno samo za dio boota između BIOSa i OSa (između nema USB supporta).

- ako nema opcije (ili ne možeš pronaći), 'samo' treba obrisati postojeći boot s HDDa, tad nema poruke 'press any key...' i pokrenut će se install.

- ne USB 3.0, uz to mora biti nativni kontroler (u chipsetu, ne dodatna kartica). Miš/tipk su 1.1 uređaji, za 3.0 je potreban driver i može biti problema kod bootanja. Najsigurnije je za install korsititi 2.0 ako je slobodan.

- može se bez miša, važna je samo tipkovnica..

 uspio je.. hvala stari!

 

moze lock

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice