Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom zaključana tema

poruka: 151
|
čitano: 27.315
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom

E koje windowse xp imas? no sp, sp 1, sp 2 , sp 3

 

Da ona sroteks napajanja daju duplo manju snagu nego sto pise na njima, a ti uz graficku koja trosi 110W imas quad core koji trosi nesto manje i sve ukupno je oko 200w samo za procesor i grafu.

 

kupi corsaira 450vx, ili nekog chiefteca,fortrona od 400-500w pa nam javi jel se popravilo

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom
autorov komentar

plz još ideja molim vas pomagajte!!!

šta je to bios i kako pogledati kojeg imam!! plz pomozite!!!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom

kad ti se pali comp stisni tipku "DELETE" e tako ulazis u bios i budes vidio tamo "load default settings" ili tak nes i stisni enter na to i save-aj postavke.

Update biosa ide tako da 1. instaliras @bios= program koji dobijes uz gigabyte-ove ploce

2. skines sa gigabyteovih stranica bios za svoju maticnu i to najnoviji

3. kad skines, prvo extractaj sve fileove pa pokreni @bios i nadi bios koji si skinuo i program ce sam flashat bios i onda restartaj comp.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom
autorov komentar

ok hvala pokušat ću sve to s prijateljem serviserom u ponedjeljak

plz sve vaše ideje koje bi mi pomogle su dobrodošle zato pomagajte!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom

Frend mi je imao sličan problem. Ja mislim da je napajanje. Najvjerojatnije je napajanje. Posudi od nekog frenda  jače napajanje,  450W će biti ok ali da je neka "marka" (npr. Corsair), po mogućnosti probaj i jače napajanje.

Intel E8400 3.0 GHz // HD4850 512Mb // 2×2 Gb Kingmax MARS // WD 640Gb // Corsair VX550 W // Razer Krait
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom

Ovako na prvu, ja bi isto naprije posumnjao u napajanje. 420W noname napajanja obično nije sposobno isporučit ni 200W, a to tebi nije ni blizu dovoljno. Nažalost kod napajanja ti je problem to što se konfiguracija obično upali, te ljudi onda mijenjaju sve ostale komponente, misleći da je ono binarno (ili radi ili ne radi). Većini se onda dogodi da imaju odličnu konfiguraciju koja ne može prebacit grafičku u zahtjevniji režim rada, jer se onda sve sruši i bloka.

Why so serious???
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom
autorov komentar

ok svi kažete napajanje ali ako to ne upali šta onda??? plz help!!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom

Kupnja novog napajanja ti sigurno neće štetiti, čak i ako ne popravi trenutni problem.

Μολὼν λαβέ! "Daj mi dim da ugasim svijetlo dana, daj mi jedan dim."
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom

Pa valjda frend serviser ima jedno kvalitetnije napajanje za isprobati na tvom kompu. A ak' nije napajanje onda si eliminirao jednu mogućnost i opet se vidimo na istom mjestu... tj. tu.

15 godina
neaktivan
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom
autorov komentar

koju da vrstu i od koliko vata napajanje uzmem koje bi najbolje pasalo uz moju konfiguraciju??

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom
yugomilicija kaže...

koju da vrstu i od koliko vata napajanje uzmem koje bi najbolje pasalo uz moju konfiguraciju??

 Imaš više proizvođača poput Fortron, Chieftec, OCZ, Thermaltake, Corsair itd.
Ja ti savjetijem jednog Chiefteca od 450W koji dođe od 400kn do 450 kn (malo pogledaj na internetu po stranicama linksa, vemila i hg spota).
Ako hoćeš super kvalitetno uzmi Corsair VX450W.
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Gigabyte EP35-DS3 | Intel C2D E8200 @3.2 GHz | Gigabyte HD4850 | 2 GB Kingmax PC 6400 | Chieftec 550 W
16 godina
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom

Problem je ocito u displayu.

Ne razumijem zasto se zamarate oko virusa i pobogu kakve veze ima napajanje sa displayem?????

Ja vam garantiram da problemi s trzanjem nisu povezani sa napajanjem i virusima.

Ako imas bilo kakav drugi monitor probaj ga prikopcat jer ja bih se dao kladit da je krivica u monitoru ili kabelu/konektorima koji spajaju tvoj monitor sa grafickom.

AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz GTX 260 896 MB 2GB DDR2 Dual Channel 800 Mhz HDD Seagate Barracuda 120 GB+500 GB Windows Vista Ultimate x64 Service Pack 1
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom
autorov komentar

probat ću to s napajanjem i možda s novim monitorom ali se nadam da imate još asa u rukavu da mi pomognete

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom

Jesi li probao uključiti vsync? Zastajkivanje može biti radi puno razloga, a tearing (kidanje po ekranu) ti je obično kada je vsync off.

15 godina
neaktivan
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom
autorov komentar

zastajkivanje mi se događa kad mi je v-sync on a kidanje slike iliti tearing kad je off

kupio bih si napajanje od 500W znate možda koju dobru vrstu takvog napajanja i koliko košta???

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.11.2008 15:52 (yugomilicija).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom

Sta prvo neposudis od nekog napajanje??? I spoji na televizor grafičku pa onda vidi jel trza???

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom
Hyperion kaže...

Sta prvo neposudis od nekog napajanje??? I spoji na televizor grafičku pa onda vidi jel trza???

 

 Gledaj ako je napajanje preslabo komp se upali i sve obicno radi ok dok ne pokreneš neke aplikacije koje opterecuju cpu ili gpu na max i onda dolazi do gašenja kompa u 90% slucajeva je tako. Tesko da ti trza grafika zato jer nemas struje. 1- Provjeri s tim serviserom dali su driveri od matične ploče i svi ostali upravljacki programi instalirani. 2- provjeri da nije ostecena matrica na monitoru pa umjesto potrebnih 16 ms radi na 1600 3- Nek ti taj serviser guru stavi drugu grafičku na tu ploču pa vidi dali problemi nestaju ili se nista ne mijenja. 4 - AK ti tvoj serviser guru nemre pomoc donesi pilu kod mene pa cemo je stavit na grabu da vidimo sta je boli.
MBO Gigabyte EP35DS3R Q6600 2,4 @ 3,50 Ghz Thermaltake Byg Typ 120 VX 4GB DDR2 PC 8500 OCZ REAPER BFG 850 WATTA Sapphire HD4870X2 2 x320 GB RAID 0 + 160 GB image disk.
15 godina
neaktivan
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom
autorov komentar

kak to misliš dopelaj je kod mene??

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom

os ti vec posudit/kupit napajanje od nekog ili bar spoji na telku ili neciji drugi monitor? nemamo ti vise sta reci!

i stavi 8.11 drivere ,ali na drukciji nacin-

1.control panel->add or remove->tamo unninstaliraj ccc i display drivere i restartaj comp

2. skini driver sweeper ili ga stavi sa jednog bug-a i instaliraj

3. pokreni driver sweeper i stavi tockicu na ati display driver i onda clean

4. instaliraj 8.11 drivere i restartaj

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom
autorov komentar

no dobro probat ću sve to s monitoro i biosom i napajanjem

šta navaljujete frend mi je zauet i teško ga mogu dobit

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom

Ma jebote nije ti napajanje krivo,jedino ak ti je neki gnoj.poglej malo u bugu potrošnju drugih grafičkih kartica koje su i jemput jače od tvoje pa trošiju manje od 350 wata(tam ti piše potrošnja cjelog kučišta).Samo buš bezveze potrošil novce.Probaj prije z nekim drugim napajanjem.Ovi bedaki su negdje nakaj pročitali o napajanju pa ve misliju da je za sve krivo napajanje.

Kak sam rekel prvo sprobaj sa drugim napajanjem,a ak ti je stvarno v kur.. onda si kupi drugo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom
autorov komentar


WIN_LOW_MEMORY_BODY
"It looks like you are low on virtual memory.
This can cause the game to run slowly and it may stop completely.
It is highly recommended that you close some programs before running Call of Duty: World at War.

možda je ovo uzrok svih problema na mom kompu i kod drugih igara???

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom
autorov komentar

evo stavio sam napajanje od 600W ali nije chieftec niti corsair nego je tipa kakvog sam prije imao od 420W

probali smo ja i serviser isprobati komp na drugom monitoru,novo napajanje,novu grafičku nešto mi je pročačkao po biosu s driverima mi je sve u redu čak smo mijenjali memoriju i isprobavali s samo 2 čipa po od 1GB ALI NEMA PROMJENA sve je isto i dalje trza svugdje i svagdje na kakvim god settingsima sve trza i zastajkiva

mislimo mijenjati matičnu drugi tjedan ali to je zadnje što možemo uraditi

+osjećam se stvarno kao da sam spalio 5500 kn

ako imate još kakvih ideja molim vas POMGAJTE!!!!

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.11.2008 21:02 (yugomilicija).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom
autorov komentar

3 autorova komentara za redom to se ne viđa često no DAJTE nešto pomagajte recite ideje očajan sam ne mogu ništa igrati sve mi trza!!!!!!!!!!!!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom

Digni si Virtualnu memoriju: Stisni desni klik na My Computer --> Svojstva --> Dodatno --> Postavke --> Dodatno --> Promjeni --> I tu si namjesti memoriju, glavno da staviš više nego ti je bilo dosad.

Intel E8400 3.0 GHz // HD4850 512Mb // 2×2 Gb Kingmax MARS // WD 640Gb // Corsair VX550 W // Razer Krait
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom

jel ti uopce imas taj kompijuter? 

meni se cini koda zajebavas Smijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom
autorov komentar

NE ZEZAM SE STVARNO JE TAKO KAKO KAŽEM

16 godina
neaktivan
offline
RE: Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom

Aj probaj jednu stvar.....upali igricu i onda, igraj malo pa provjeri temperaturu procesora......meni ovo sve smrdi na pregrijavanje.

15 godina
neaktivan
offline
Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom

90% siguran da je napajanje....kupi barem 550 watt-i

Tikviči vladaju svijetom!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Trzanje u svim igrama s jakom konfiguracijom
autorov komentar

pa stavio sam 600W napajanje i nije u tome problem siguran sam

kako provjeriti pregrijavanje procesora i koliko da upisem za virtual memory???

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice