Virus na hard disku (prijenosnom)

poruka: 35
|
čitano: 14.768
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Virus na hard disku (prijenosnom)

Posudio sam ga prijatelju da mi prebaci igru, kad sam ga ukopčao u svoj komp našlo mi je par virusa i ikona je drukčija a ne znam zašto.Moj AVG ih je "počistio" samo nisam siguran koliko uspješno.Zanima me da li netko zna program koji će mi 100% provjeriti ima li još virusa jer ću se ubiti ako budem morao brisati sve sa njega. I zna li netko možda kako promijeniti ikonu? Bio bih vam zahvalan da mi pokušate pomoći.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Virus na hard disku (prijenosnom)

evo ovaj program ti je dobar za provjeru i uklanjanje virusa

http://download.cnet.com/Malwarebytes-Anti-Malware/3000-8022_4-10804572.html

 

skini i stavi full scan na taj disk i ako nešto izbaci delete

ajmo svi na erep ;)
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2010 18:31 (Gamer71).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Virus na hard disku (prijenosnom)

IKONA: desni klik na hard taj customize i dole restore default

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2010 18:31 (perkoxcar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Virus na hard disku (prijenosnom)

Svi su ti ti antivirusi isti, postavi u avg-u full scan tog diska i ocitit ce ti to, taj virus je tipicni usb virus, neki autorun.inf, nije ti utjecao na fajlove. Ikona bi se trebala promjenit sama nakon ciscenja i izsteka-usteka.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Virus na hard disku (prijenosnom)
Glamdring kaže...

Svi su ti ti antivirusi isti, postavi u avg-u full scan tog diska i ocitit ce ti to, taj virus je tipicni usb virus, neki autorun.inf, nije ti utjecao na fajlove. Ikona bi se trebala promjenit sama nakon ciscenja i izsteka-usteka.

nisu, avgov scanner nemože bit dobar kao Malwarebytesov ili Superantispyverov. Naravno da antivirusi koji se plačaju imaju bolju real time zaštitu

ajmo svi na erep ;)
14 godina
protjeran
offline
Virus na hard disku (prijenosnom)

ma neče ti oni ništa, ne brini....lol

evo mojih sa prijenosnog

 

 

 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Virus na hard disku (prijenosnom)
Gamer71 kaže...

evo ovaj program ti je dobar za provjeru i uklanjanje virusa

http://download.cnet.com/Malwarebytes-Anti-Malware/3000-8022_4-10804572.html

 

skini i stavi full scan na taj disk i ako nešto izbaci delete

Hvala, evo skenirao sam i nije mi ništa našlo.

EDIT:pokušao sam onako promijeniti ikonu ali nije se ništa desilo, valjda će se s vremenom vratiti kad nema virusa.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2010 18:59 (GaMeR 04).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Virus na hard disku (prijenosnom)
I meni se slično desilo, imao sam autorun datoteku, koja je služila za ikonu, a to mi je došlo sa diskom. I onda mi je Nod rekao da je to virus i pobrisao :(
Intenzivno koristim: m.bug.hr ///// Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa).
14 godina
offline
RE: Virus na hard disku (prijenosnom)

probaj desni klik na ikonu i explore kad se otvori onda potraži "autorun.inf" što god nađe izbriši

14 godina
offline
Virus na hard disku (prijenosnom)

Uključi prikaz skrivenih datoteka, zatim i prikaz zaštićenih sistemskih datoteka i obriši mape koje tako neđeš na prijenosnom disku, ja mislim da bi ti se trebala pojaviti mapa recycler ili S-15554543(tako nešto) to obriši i vratit će ti se normalna ikona. Antivirusni ti samo obriše zloćudnu datoteku iz te mape, a ostavi mapu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Virus na hard disku (prijenosnom)

Daj ljudi ne budite sebični pa pomozite čovjeku u nevolji.Ovako,AVG je jedan od najboljih besplatnih anti virusa,on će ti komp dobro očistiti od virusa.

Malwarebytes ti neće otkriti niti jedan virus,on vrijedi isključivo za raznu maligioznu gamad poput crva i buba.

Ako imaš instalirani antivirus (u tvome slučaju AVG) ne preporuča se instalirati neki drugi anti virus tj.ne smiješ imati instalirni dva antivirusna programa na jednom kompu jer će ti dići do problema u radu kompa.<Ako želiš instalirat neki drugi free anti virus umi si Awast ili još bolje Avira AntiVir.

15 godina
neaktivan
offline
Virus na hard disku (prijenosnom)

Evo ovako, ikona mi se vratila sama od sebe a svaki put kad ukopčam HD pojavi mi se ovo i onda počistim sa AVG-om i sa njim skeniram a nakon toga i sa malwarebyte anti-malwarom i ne nađe mi ništa.Iskopčam ga i nakon nekog vremena ukopčam i opet mi se pojave virusi.Mršti se

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Virus na hard disku (prijenosnom)
GaMeR 04 kaže...

Evo ovako, ikona mi se vratila sama od sebe a svaki put kad ukopčam HD pojavi mi se ovo i onda počistim sa AVG-om i sa njim skeniram a nakon toga i sa malwarebyte anti-malwarom i ne nađe mi ništa.Iskopčam ga i nakon nekog vremena ukopčam i opet mi se pojave virusi.Mršti se

Stavi Aviru Free umjesto AVG-a jer je puno bolja i skeniraj s ovim računalo.

Razer_Copperhead
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2010 19:29 (Razer_Copperhead).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Virus na hard disku (prijenosnom)
GaMeR 04 kaže...

Evo ovako, ikona mi se vratila sama od sebe a svaki put kad ukopčam HD pojavi mi se ovo i onda počistim sa AVG-om i sa njim skeniram a nakon toga i sa malwarebyte anti-malwarom i ne nađe mi ništa.Iskopčam ga i nakon nekog vremena ukopčam i opet mi se pojave virusi.Mršti se

To nisu virusi, nego autorun datoteke, one ti nebi trebale napravit nikakva sr#"$ na kompjuteru, mislim da ti je to false positive

Intenzivno koristim: m.bug.hr ///// Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Virus na hard disku (prijenosnom)
Šef kaže...
GaMeR 04 kaže...

Evo ovako, ikona mi se vratila sama od sebe a svaki put kad ukopčam HD pojavi mi se ovo i onda počistim sa AVG-om i sa njim skeniram a nakon toga i sa malwarebyte anti-malwarom i ne nađe mi ništa.Iskopčam ga i nakon nekog vremena ukopčam i opet mi se pojave virusi.Mršti se

To nisu virusi, nego autorun datoteke, one ti nebi trebale napravit nikakva sr#"$ na kompjuteru, mislim da ti je to false positive

A ne znam što je to znam samo da mi se pojave svaki put kad ga ukopčam.

A da nije možda zbog igre što sam je kopirao sa frendovog kompa ona je još uvijek na njemu, možda nju trebam izbrisati, što mislite?

14 godina
protjeran
offline
Virus na hard disku (prijenosnom)
a ko zna jel su virusi ili autorun datoteke, imaš neku opciju detail kad ti to izbaci ili kd skeniraš.... da vidimo njiova imena i sve ostalo pa čemo znat što su ?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Virus na hard disku (prijenosnom)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Virus na hard disku (prijenosnom)
mindstorm kaže...
a ko zna jel su virusi ili autorun datoteke, imaš neku opciju detail kad ti to izbaci ili kd skeniraš.... da vidimo njiova imena i sve ostalo pa čemo znat što su ?

A ima jedino virus found worm/autorun

softwaremaniac kaže...

Hoće li mi ovi postupci i sačuvati podatke?

15 godina
neaktivan
offline
Virus na hard disku (prijenosnom)
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Virus na hard disku (prijenosnom)

Pokušat ću, hvala.

14 godina
neaktivan
offline
Virus na hard disku (prijenosnom)

Skini kaspersky trial na 30 dana http://www.kaspersky.com/trials

BSU ( Baci Sestru Uvodu) USB je nesto drugo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Virus na hard disku (prijenosnom)

podatke ne bi smjelo ugroziti ja sam tako riješio svoj sličan problem

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Virus na hard disku (prijenosnom)

Jedini virus koji me je zezao jedno vrijeme je bas bio neki sa USB-a.....i jedino rijesenje koje sam nasao da ga se rijesim je bio ComboFix.....

 

http://www.combofix.org/

 

Prije upotrebe je dobro procitati upute. Osmijeh

http://www.speedtest.net/result/708892644.png
15 godina
neaktivan
offline
RE: Virus na hard disku (prijenosnom)
win32 kaže...

Jedini virus koji me je zezao jedno vrijeme je bas bio neki sa USB-a.....i jedino rijesenje koje sam nasao da ga se rijesim je bio ComboFix.....

 

http://www.combofix.org/

 

Prije upotrebe je dobro procitati upute. Osmijeh

Evo probao sam i počistilo je koliko ja vidim, kad uključim hard disk ne pokazuje mi viruse.

Ako slučajno bude nekih problema javit ću vam.

14 godina
neaktivan
offline
Virus na hard disku (prijenosnom)

Ljudi molim vas hitno pomoć, gori mi pod petama. slučaj je ovakav:

Posudio sam šogoru prijenosni disk da si skopira slike s iPhonea na njega, i danas mi ga je vratio i ja idem u svoj folder i javlja mi avast da imam virus trojanac. u virus chest piše da je 8824ac0_a.exe i 8824ac0_l.exe. Virus mi je promijenio target locatione i od foldera mi napravio shortcute. sve foldere sam uspio popraviti brisanjem viška u target location u propertisima od foldera(ovako je pisalo prije:%windir%\system32\cmd.exe /C start "" "E:\Karlo\" && start "" "8824ac0_a.exe"  i onda sam obrisao kod tog zadnjeg foldera slučajno sve.. a kod ostalih sam obrisao samo ovo prije i poslije E:\...  i radilo je)

Sad mi ne da da unesem proizvoljan target location.. jednostavno mi brani da ga sam utipkam... šta da radim??? {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Virus na hard disku (prijenosnom)
Jesi li probao s nekim od Rescue disk rješenja (moja preporuka je Kaspersky). Ako trebaš spasiti neke podatke probaj s Linux Live CD-om, priključi prenosi disk i kopirajte podatke.
Stručnjak za odmaganje...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Virus na hard disku (prijenosnom)
mario.L_hr kaže...
Jesi li probao s nekim od Rescue disk rješenja (moja preporuka je Kaspersky). Ako trebaš spasiti neke podatke probaj s Linux Live CD-om, priključi prenosi disk i kopirajte podatke.

sad baš skidam PC inspector.. ali ja znam da su podaci tu, nisu obrisani jer mi još uvijek pokazuje da je 200GB zauzeto.. samo trebam naći način da upišem target tom shortcutu E:\Karlo\    samo to...

14 godina
neaktivan
offline
Virus na hard disku (prijenosnom)

Našao način hvala Bogu da promijenim target location i sad radi sve ok :))) {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Virus na hard disku (prijenosnom)

Pozdrav svima

imam jedan problem koji trebam što hitnije riješiti.

Naime, svakodnevno koristim prijenosni disk za mnoge stvari koje su mi bitne. Prije par dana na hard disku su mi se svi folderi i ikonice pretvorile u shortcut ikonice. Nisam na to obracao preveliku paznju jer je sve normalno funkcioniralo (kliknem na onaj folder koji želim i otvori mi ga makar je shortcut ikonica).
Ali jučer mi se dogodilo nešto što nisam očekivao.. Nemam niti jedan folder na hard disku, ali mi piše da imam slobodno 791GB free od 931GB što znači da mi nisu obrisani folderi, nego samo "sakriveni".

Kako bi se u to uvjerio, skenirao sam ga pomoću antivirusnog programa avast i tamo mi skenira sve moje dokumente koje imam na hard disku (makar su "sakriveni").

Šta mi je sljedeće činiti? Ne smijem izgubiti niti jednu datoteku na tom hard disku.

Molim pomoć.

Radi se o hard disku WD Elements 1TB

Hvala!

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Virus na hard disku (prijenosnom)

Otvori taj hdd i kada ga otvoriš u alatnoj traci imaš tab Organiziraj/desna tipka miša i odi na Mogućnosti mape ideš na Prikaz i tamo pod Skrivene datoteke i mape oznaći stavku prikaži skrivene datoteke, mape i pogone . Mislim da sam ja isto tako nešto imao, pa sam na taj naćin i riješio.

&amp;amp;amp;amp;amp;quot;Just A Dream &amp;amp;amp;amp;amp;quot;.
Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice