Virus ili tako nešto?

poruka: 20
|
čitano: 8.052
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Virus ili tako nešto?

Pozdrav!

Imam jedan problem koji se pojavio danas. Samo od sebe se nekad dogodi da se otvori Firefox i otvori se ova stranica http://www.bestfonts4u.com/misc/making-angel-investors-notice-you.html ,nekada se otvaraju i neke druge. Preskenirao sam cijelo računalo s AVG-om, našao sam par trackin cookiea ali sam ih obrisao. Sa Spybotom nisam ništa pronašao. Spyware Blaster je updatean i također kaže da je sve ok. I primjetio sam da mi šalje neke linkove preko MSN-a dok sam online. Pa me to sad već počinje živcirat. Da li ima tko kakvo rješenje. Bio bih jako zahvalan :)

 

THX

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Virus ili tako nešto?

virusi ...

xF: rebelsy
 
0 7 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Virus ili tako nešto?
ParaNO1d kaže...

Pozdrav!

Imam jedan problem koji se pojavio danas. Samo od sebe se nekad dogodi da se otvori Firefox i otvori se ova stranica http://www.bestfonts4u.com/misc/making-angel-investors-notice-you.html ,nekada se otvaraju i neke druge. Preskenirao sam cijelo računalo s AVG-om, našao sam par trackin cookiea ali sam ih obrisao. Sa Spybotom nisam ništa pronašao. Spyware Blaster je updatean i također kaže da je sve ok. I primjetio sam da mi šalje neke linkove preko MSN-a dok sam online. Pa me to sad već počinje živcirat. Da li ima tko kakvo rješenje. Bio bih jako zahvalan :)

 

THX

ne mora značiti, možda si nešto instalirao koje ti dozvoljava Ads na računaru, nije virus, nego ti se samo kao reklama otvori, probaj uraditi system restore na onda kad se nije dešavalo, ili izbrisati history i cookie iz browsera

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
15 godina
neaktivan
offline
Virus ili tako nešto?

a da nije mozda promjenjen home page na firefoxu

pogledaj pod tools/options/main i stavi ling od googlea (ili sto vec) ako tamo vec nije

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Virus ili tako nešto?

Skeniraj računalo s Malwarebytes' Anti-Malwareom. Također ti preporučam da staviš Aviru umjesto AVG-a jer je puno bolja po detekciji. Evo što kaže WOT za tu stranicu koja ti se otvara.

Razer_Copperhead
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2009 8:09 (Razer_Copperhead).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Virus ili tako nešto?

Gle meni se iz čista mira otvara Travian.ba kao advert u malom firefox prozorčiću, preskenirao računalo sa 7 antivirusnih programa i antimalware/spyware nije ništa našao...

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Virus ili tako nešto?
rebelsy kaže...

virusi ...

Ako nemaš ništa pametno za reći onda bolje šuti nego što tu spamaš! Obrisao sam sve iz Firefox Data. Probat ću sada jedno vrijeme radit pa da vidim ako se nešto dogodi onda ću probat Aviru i Malwarebytes

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2009 21:15 (ParaNO1d).
16 godina
offline
RE: Virus ili tako nešto?

Malwarebytes je našao Worm.Autorun.B, Trojan.Agent, i 3 puta Disable.Security.Centar. To je sada u karanteni i nadam se da neće biti problema dalje...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Virus ili tako nešto?
ParaNO1d kaže...

Malwarebytes je našao Worm.Autorun.B, Trojan.Agent, i 3 puta Disable.Security.Centar. To je sada u karanteni i nadam se da neće biti problema dalje...

Worm.Autorun-a se riješi, i zaboravi na stavljanje USB stick-a koji ti je to unio (on se uglavnom samo na njih i kači) jer taj crv ne ždere samo jabuku da bi izašao van nje, nego da bi ušao u nju i pojeo i ostatke tj košpice, a sve ovo mislim na tehnologiju, jede ti fajlove u računaru, ako ga se ne da izbrisat, radi tvoje sigurnosti odmah napravi backup fajlova i reinstall windowsa, ali da se to riješiti, guglaj, naći ćeš rješenje, a trojanci, govna koja se lako uklanjaju :P, nemogu nušta iz karantene

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Virus ili tako nešto?
ParaNO1d kaže...

Malwarebytes je našao Worm.Autorun.B, Trojan.Agent, i 3 puta Disable.Security.Centar. To je sada u karanteni i nadam se da neće biti problema dalje...

Svakako stavi Aviru, za real time zaštitu, umjesto AVG-a jer vidiš i sam da te nije do sada štitio kako treba. Također izbriši Spybot Search & Destroy i umjesto njega uz Malwarebytes stavi još SUPERAntiSpyware Free Edition za povremeno skeniranje i imat ćeš odličnu zaštitu.

Razer_Copperhead
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2009 7:20 (Razer_Copperhead).
14 godina
neaktivan
offline
Virus ili tako nešto?

otvori browser, izbrisi sve kolacice , proslost ,spremljene stavke.... ili ga jednostavno reinstall. ako i dalje bude problem.  odi na dodavanje ili uklanjanje programa te izbrisi ono sto ti je zakaceno na browser.

a, ako i dalje bude  onda malo pogledaj tsk manager  i zaustavi proces koji ima veze s brovsero ali nemoj zatvorit explorer.exe  i  iexplorer.exe  prvi je za ikone ,a drugi je od obicnog  otvorenog brwsera,  pozabavi se malo  Cool

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Virus ili tako nešto?

Trebao bih pomoc!Naime,svako par mjeseci formatiram disk jer mi se pojavljuje tzv blue screen,nakon cega ne mogu uci u safe mode ,cak mi ni to ne dozvoljava,a kao problem mi navodi "virtual memory too low",e ,sad...prvi znaci da ce se to desiti je pojavljivanje na samom startu nesto tipa "genious advantage"...nesto tako...sto ukinem odlaskom na cancel...i to mi se i sada pocelo desavati ,pa se bojim da ce me opet zadesiti "plavi ekran",i znak da trebam opet formatirati.

Pokusao sam skenirati antimalwarebytes programom,sto i ucinim,i pronadje mi 3 zarazena objekta..i naravno ,nakon restarta ponovnim scan-om opet mi pokaze isto.

Komp mi je dobro usporio ,pogotovo se manifestira na zaledjenju ,i prilikom tezih aplikacija..dok se zna desiti i da napisem nesto ,sto se tek kasnije prikaze na ekranu.

Od antivirusa koristim aviru,i pokretao sam full scan,nista nije pronasao.Hvala unaprijed.

evo sliku karantena od antimalwarebytes-a

 

 

karanten karanten
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Virus ili tako nešto?
konstruktor kaže...

Trebao bih pomoc!Naime,svako par mjeseci formatiram disk jer mi se pojavljuje tzv blue screen,nakon cega ne mogu uci u safe mode ,cak mi ni to ne dozvoljava,a kao problem mi navodi "virtual memory too low",e ,sad...prvi znaci da ce se to desiti je pojavljivanje na samom startu nesto tipa "genious advantage"...nesto tako...sto ukinem odlaskom na cancel...i to mi se i sada pocelo desavati ,pa se bojim da ce me opet zadesiti "plavi ekran",i znak da trebam opet formatirati.

Pokusao sam skenirati antimalwarebytes programom,sto i ucinim,i pronadje mi 3 zarazena objekta..i naravno ,nakon restarta ponovnim scan-om opet mi pokaze isto.

Komp mi je dobro usporio ,pogotovo se manifestira na zaledjenju ,i prilikom tezih aplikacija..dok se zna desiti i da napisem nesto ,sto se tek kasnije prikaze na ekranu.

Od antivirusa koristim aviru,i pokretao sam full scan,nista nije pronasao.Hvala unaprijed.

evo sliku karantena od antimalwarebytes-a

 

 

To kaj ti je nasel Malwarebites je ok nema tu problema tj nikakve tu opasnosti nema samo Registry kljucevi sve stima. Imas gore dva posta vise link na Superantispyware pa skini to isto i s njim napravi Quick Scan pa ukloni kaj  bude nasel tak se bude barem vidlo imas li pokoju gamad na kompu.Cool

15 godina
neaktivan
offline
RE: Virus ili tako nešto?
Razer_Copperhead kaže...
ParaNO1d kaže...

Malwarebytes je našao Worm.Autorun.B, Trojan.Agent, i 3 puta Disable.Security.Centar. To je sada u karanteni i nadam se da neće biti problema dalje...

Svakako stavi Aviru, za real time zaštitu, umjesto AVG-a jer vidiš i sam da te nije do sada štitio kako treba. Također izbriši Spybot Search & Destroy i umjesto njega uz Malwarebytes stavi još SUPERAntiSpyware Free Edition za povremeno skeniranje i imat ćeš odličnu zaštitu.

Moze ostavit Spybot,,to ti preporucujem (imuniziraj system),,mozes i dodat SUPERAntiSpyware Free Edition bez brisanja spybota :D,,Otkad koristim aviru nod spybot i adaware,,nema mi gamadi na kompu :D,,a ima vec godina dana(1 komp -avira ,spybot, adaware,advanced sys care 3 ,tuneup utilities ,ccleaner) (2 komp sve isto samo umjesto avire imam nod32 ;D)

Xp i wn7 :D

Sta se tice AVG-a imao sam ga,,ali taj cudan program uopce crve ne detecta,,imao sam problem sa kompm davno i insta sam ad aware nasa mi je par crviju XD,,sad je frend iz skole donio usb nod mi skupio sa njega autoran.inf-crv

Paty
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2009 5:39 (vice).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Virus ili tako nešto?
konstruktor kaže...

Pokusao sam skenirati antimalwarebytes programom,sto i ucinim,i pronadje mi 3 zarazena objekta..i naravno ,nakon restarta ponovnim scan-om opet mi pokaze isto.

Komp mi je dobro usporio ,pogotovo se manifestira na zaledjenju ,i prilikom tezih aplikacija..dok se zna desiti i da napisem nesto ,sto se tek kasnije prikaze na ekranu.

Od antivirusa koristim aviru,i pokretao sam full scan,nista nije pronasao.Hvala unaprijed.

evo sliku karantena od antimalwarebytes-a

 

 

...da, taj "disabled security" nije virus niti maliciozni softwer,imaš isključene update ili firewall,a ne obavještava te da ti je sistem pod rizikom..(zgodno,al ovaj to prepoznaje kao bad one) .. odeš u control panel>security center>lijevo- change the way security ceter alerts me>alert settings>pa stavi tu kvačice na sve i potvrdi..(malwarebytes neće više trzat na to)..ili stavi pod zanemarene stavke..
a update uzimaš selektivno(obavijesti me ali nemoj skidati bez mog odobrenja),bar sigurnosne zakrpe..
 
i skini ovo i pokreni..

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2009 12:49 (seneka).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Virus ili tako nešto?

Prakticirao sam uvijek ostaviti iskljucen update da,ali mi je firewall ukljucen..jer nisam htio da update-ira...no ,to sam ispravio..svejedno,ostalo mi je ono vezano za genuine jer ne mogu skinuti program koji si mi poslao,izbacuje mi:wga notification tool is not currently active on your system..,a,nisam mogao pronaci kako da aktiviram to.

By the way supetantispyware mi ne izbacuje nista,sto znaci da nije neki problem,samo da jos rijesim ovo na pocetku ovim programom wga remover..

By the way ,hvala svima!

 

15 godina
protjeran
offline
Virus ili tako nešto?
*-*...Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Virus ili tako nešto?

u vezi wga toola imaš ilegalne windowse

15 godina
neaktivan
offline
RE: Virus ili tako nešto?
Razer_Copperhead kaže...

Skeniraj računalo s Malwarebytes' Anti-Malwareom. Također ti preporučam da staviš Aviru umjesto AVG-a jer je puno bolja po detekciji. Evo što kaže WOT za tu stranicu koja ti se otvara.

  baš tako imao sam i ja AVG ali mi je prijatelj reko da stavim najnoviju verziju avire,ja sam je stavio imao sam u startu 2 trojana...Izlanuo se

Punisher
14 godina
neaktivan
offline
Virus ili tako nešto?

Bježite od tog AVG-a. Ako želite bespla AV, stavite Avast! ili Aviru.

WinDef.com - Htvatski Windows 7 Forum
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice