XP se ruši !

poruka: 23
|
čitano: 4.561
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
XP se ruši !

Imam važan problem. Naime, kad otvorim npr.QBasic 4.5 win se ruši. Komp radi, ali win i zvuk ne.

Na monitoru piše "Digital, Power Saving Mode."

Primjetio sam to i kod ostalih programa ali i kod uštekavanja USB-a. Npr. uštekao sam LG usb kabel i telefon i nakon 15 sek pojave se neki bijeli kvadratići u obliku crta, kvalitete kao u 16 bit aplikaciji.

 

Već sam vodio na servis prije ali su rekli da je do windowsa, a ja sam mislio do grafičke.

Što da radim ?

POMOĆ ZA HAITI - kopiraj u potpis //// Ako sam nekome pomogao stisni hvala a ne radi spam :) !!
 
4 0 hvala 4
14 godina
offline
RE: XP se ruši !

format HDD i friška instalacija najsigurnije možeš probat skenirat s ovim:http://download.cnet.com/Malwarebytes-Anti-Malware/3000-8022_4-10804572.html?tag=mncol

ili s ovim:http://download.cnet.com/SuperAntiSpyware-Free-Edition/3000-8022_4-10523889.html?tag=mncol

Obriši sve što nađu.

Koji AV imaš?

Skeniraj sa svojim AV-om još ako ništa ne pomogne onda će friška instalacija winsa morat bit napravljena

15 godina
offline
XP se ruši !

friško instaliran windows, ništa nije pronađeno.

 

POMOĆ ZA HAITI - kopiraj u potpis //// Ako sam nekome pomogao stisni hvala a ne radi spam :) !!
 
4 0 hvala 4
14 godina
offline
RE: XP se ruši !
Koji antivirus imaš??
15 godina
offline
XP se ruši !

Aviru

POMOĆ ZA HAITI - kopiraj u potpis //// Ako sam nekome pomogao stisni hvala a ne radi spam :) !!
 
4 0 hvala 4
14 godina
neaktivan
offline
RE: XP se ruši !

A šta kad ne pokrećeš nijedan program i kad niš ne uštekavaš komp onda se niš ne ruši? Znači kad samo upališ komp i pustiš zako da upaljen stoji, šta je onda?

15 godina
protjeran
offline
XP se ruši !

Ako se ruši onda ga potpuno sruši i digni mu win 7 i to ti to!

http://www.speedtest.net/result/709101303.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
XP se ruši !

Jel imaš uopće drivere???

Molio bih vas da odete na ovu str. tamo možete osvojiti nagrade, a i ukoliko dođete pomažete i meni :D hvala! http://www.e-castig.com/index.php?r=ujAg
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: XP se ruši !
miki1981 kaže...

A šta kad ne pokrećeš nijedan program i kad niš ne uštekavaš komp onda se niš ne ruši? Znači kad samo upališ komp i pustiš zako da upaljen stoji, šta je onda?

ruši se samo kad pokrenem program bilo koji, neki put se sruši neki put ne.

ali kod qb45 se uvijek sruši

tako i kod mobitela kad uštekam u usb

samo što se rijeđe sruši kod ovog 2.

 

POMOĆ ZA HAITI - kopiraj u potpis //// Ako sam nekome pomogao stisni hvala a ne radi spam :) !!
14 godina
neaktivan
offline
RE: XP se ruši !

A win je friško instaliran ili je insatlacija od prije?

15 godina
offline
RE: XP se ruši !
miki1981 kaže...

A win je friško instaliran ili je insatlacija od prije?

3 puta instaliran

ali i prvi put kad sam instalirao prije 3 godine se rušio

POMOĆ ZA HAITI - kopiraj u potpis //// Ako sam nekome pomogao stisni hvala a ne radi spam :) !!
14 godina
neaktivan
offline
RE: XP se ruši !

I kako si to pred 3 godine riješio?

 

 

15 godina
offline
XP se ruši !

Nisam ništa riješio, otišao sam na servis, oni su rekli da je do winsa,ja sam reinstalirao,i nakon 2-3 dana opet po starom,prije sam mislio da je do monitora ili grafičke čim mi prije rušenja pokaže crni ekran i bijele crte kvalitete kako izgleda bios

POMOĆ ZA HAITI - kopiraj u potpis //// Ako sam nekome pomogao stisni hvala a ne radi spam :) !!
 
4 0 hvala 4
14 godina
neaktivan
offline
XP se ruši !

Provjeri koju ver. biosa imaš te dali postoji novija te ako ima change log od novijih vidi dali je u njemu naveden fix problema sličnog tvome. To je samo da pokušaš saznati dali je u njima možda neki prblem ali na tvome mjestu sa nestabilnim kompom nebih ti preporučio da radiš update jer ako ih izbriše i krene zapisivati nove neće nikako izaći na dobro.

 

Također skini ili manualno ili sa nekim programom tog tipa npr Driver Genius Pro najnovije drivere pa pokušaj instalirati mada meni sve ovo nekako vuče na problem sa napajnjem koji sam imao sa jednim starim desktop pc-em

Pretpostavka je majka svih zajeba Ica :)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: XP se ruši !
SickSilvo kaže...

Provjeri koju ver. biosa imaš te dali postoji novija te ako ima change log od novijih vidi dali je u njemu naveden fix problema sličnog tvome. To je samo da pokušaš saznati dali je u njima možda neki prblem ali na tvome mjestu sa nestabilnim kompom nebih ti preporučio da radiš update jer ako ih izbriše i krene zapisivati nove neće nikako izaći na dobro.

 

Također skini ili manualno ili sa nekim programom tog tipa npr Driver Genius Pro najnovije drivere pa pokušaj instalirati mada meni sve ovo nekako vuče na problem sa napajnjem koji sam imao sa jednim starim desktop pc-em

Hvala,probat ću pa javim,

Misliš da može bit do napajanja ?

POMOĆ ZA HAITI - kopiraj u potpis //// Ako sam nekome pomogao stisni hvala a ne radi spam :) !!
14 godina
neaktivan
offline
XP se ruši !

Zaista nisam expert da bih ti to mogao potvrditi ali imao sam sličnih problema davne 2004 ako se ne varam. Bio sam uvjeren kao i ti da se radi o grafičkoj kartici pošto je pc bio nov i pod garanciom nisam ga otvarao nego sam poslao na servis. Rekli su mi da su zamjenili matičnu ploču samo. Kada sam išao nadograditi ram, sam sam ga otvorio (jedno 6 mj. nakon servisa) da bih vidio da su mi zamjenili i napajanje još mi je bilo čudno jer znam da mi je komp prije bio bučniji i imao jedan ventilator ispod napajanja. Taj isti sam prodao poznaniku koji ga i dan danas koristi -hoću reći da radi normalno nakon promjene matične i napajanja.

 

Vjeruj mi na ovom forumu bar 90% ljudi se razumije u desktop pc-e više nego ja jer od 2005 sam na laptopima i imam samo jedan nettop reda radi

 

Nadam se da ćeš uspijeti riješiti problem. Pozdrav

Pretpostavka je majka svih zajeba Ica :)
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
XP se ruši !

Eto i dočekali smo da se sruši do kraja.Upalio ja komp i prođe on boot screen ali se sruši na logon.

DIgnuo backup, i klonirao na novi disk (Samsung Spinpoint F3 1 TB), sve radi super

samo što sam skužio poantu, rušio se u 16 bit zato što je bio upaljen monitor preko dvi i koristio je punu rezoluciju. kad stavim na vga adapter radi super,

POMOĆ ZA HAITI - kopiraj u potpis //// Ako sam nekome pomogao stisni hvala a ne radi spam :) !!
 
4 0 hvala 4
14 godina
neaktivan
offline
RE: XP se ruši !

Šta to onda znači da je krajnji zaključak da se rušio zbog toga jer nije mogao prikazati 16 bit grafiku preko DVI-a? Ili je problem bio u disku starom?

15 godina
offline
RE: XP se ruši !
miki1981 kaže...

Šta to onda znači da je krajnji zaključak da se rušio zbog toga jer nije mogao prikazati 16 bit grafiku preko DVI-a? Ili je problem bio u disku starom?

u 16 bita se rušio zbog dvi-a

a onaj problem s totalnim rušenjem kad se nije htio dić to je bilo do diska

<3 Čitati BUG
14 godina
neaktivan
offline
RE: XP se ruši !

Aha, ok, a inače daj malo reci koje napajanje imas i koliko je staro? Sorry ako pitam već odgovoreno pitanje, ali uložit par sto kuna u napajanje ti je uvijek pametno i nikad nije bačen novac, pod uvjetom da već nemaš neko dobro napajanje naravno. Jer ipak od napajanja polazi sve, i to je glavna stvar za stabilnost i dugotrajnost kompa.

15 godina
offline
RE: XP se ruši !
miki1981 kaže...

Aha, ok, a inače daj malo reci koje napajanje imas i koliko je staro? Sorry ako pitam već odgovoreno pitanje, ali uložit par sto kuna u napajanje ti je uvijek pametno i nikad nije bačen novac, pod uvjetom da već nemaš neko dobro napajanje naravno. Jer ipak od napajanja polazi sve, i to je glavna stvar za stabilnost i dugotrajnost kompa.

piše pod moj pc

staro je 3 godine

<3 Čitati BUG
14 godina
neaktivan
offline
RE: XP se ruši !

Oprosti, pogledao sam prije, ali ocito samo povrsnoo jer nisam vidio da pise.

Ja bi ti u svakom slučaju preporucio neko drugo napajanje, nesto kvalitetnije, ipak je napajanje "srce" kompa. Znam i da je takvo vrijeme kakvo je, i da svi stede gdje moraju, ali ja bi uvijek preporucio mozda malo jeftiniji hard ili malo sporiji proc ili malo jeftiniju verziju grafe ili malo jeftinije kuciste, malo bilo gdje malo ustedjeti samo da u budzet upadne neko napajanje a da nije iz šrotex skupine. Makar i Linkworld, LKW 19-30, od 460W koje je stvarno jeftino a ipak solidno napajanje. naravno pričam iz svog iskustva, sa njima nisam imao problema, za razliku od codegena kojih mi je riklo na bacanje. Iako ih zadnje 2 godine nisam vise nikomeprodao pa ne znamkako je sad situacija.

 

Iako ako postoje financijske mogućnosti bilo bi bolje neki Corsair ili bar LC Power.

15 godina
offline
RE: XP se ruši !
miki1981 kaže...

Oprosti, pogledao sam prije, ali ocito samo povrsnoo jer nisam vidio da pise.

Ja bi ti u svakom slučaju preporucio neko drugo napajanje, nesto kvalitetnije, ipak je napajanje "srce" kompa. Znam i da je takvo vrijeme kakvo je, i da svi stede gdje moraju, ali ja bi uvijek preporucio mozda malo jeftiniji hard ili malo sporiji proc ili malo jeftiniju verziju grafe ili malo jeftinije kuciste, malo bilo gdje malo ustedjeti samo da u budzet upadne neko napajanje a da nije iz šrotex skupine. Makar i Linkworld, LKW 19-30, od 460W koje je stvarno jeftino a ipak solidno napajanje. naravno pričam iz svog iskustva, sa njima nisam imao problema, za razliku od codegena kojih mi je riklo na bacanje. Iako ih zadnje 2 godine nisam vise nikomeprodao pa ne znamkako je sad situacija.

 

Iako ako postoje financijske mogućnosti bilo bi bolje neki Corsair ili bar LC Power.

prek praznika bum uzel cx400 i 5770 radeon pa bu bilo super

<3 Čitati BUG
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice