Najbolji program za izradu web stranice

poruka: 107
|
čitano: 67.863
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
RE: Najbolji program za izradu web stranice


Flash moze skoro sve (nemoze neke minorne stvari koje doduse nisu specificne javascriptu ali su bezbolne s js) ali i vise od javascripta.

No flash nije tako jednostavan, pogotovo ako ti je javascript (i pogotovo jquery koji je kao framework laksi) tezak/kompliciran.
Za flash takoder postoje 'dodaci' kao tzv pluginovi za jquery, no da ne pricam gluposti, nema previse smisla flash i javascript direktno usporedivati.


Jednostavni efekti itd., ekstenzije bez modifikacija, bez zalazenja u actionscript3, je ono sto bi mogao neki totalni pocetnik u flashu koristiti u kratkom roku.

 

Za efekte, mozda..swish?:

http://www.swishzone.com/index.php?area=products&product=max

 

A mozda i ovakvo sto ako je samo do efekata..java (ne javascript):

http://www.anfyteam.com/

http://www.dseffects.com/index2.html

15 godina
offline
Najbolji program za izradu web stranice

Nebih se slozilo da je Flash "mocniji i jaci" od jave jer kao sto sam reko... to su dva odvojena svijeta... I jedno i drugo imaju svoju primjenu.

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Najbolji program za izradu web stranice

Jasno da su odvojeni svjetovi, u primjeni i mogucnostima.

Jedno je samo skriptni jezik a drugi nesto puno vise, samim time i "mocniji" ako tako hoces opisati stvari.

Btw zbunjujes sigurno neke ljude pisuci java umjesto javascripta a vrlo vjerojatno znas da to nije isto.

 

15 godina
offline
Najbolji program za izradu web stranice

Ispricavam se na krivoj terminologiji...

 

Dakle... sama javascripta je usko povezana sa HTML-om... dok flash nema veze sa tim.

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za izradu web stranice
Xanzzu kaže...
br0wn kaže...
Xanzzu kaže...
Da dreamweaver je najbolji program općenito. Za SAMO određene jezike kao javascript ili php nije.
Jedva čekam da izađe cs5, čitam nešto na bi trebao ove godine.

hvala Bogu pa danas nitko ne radi web u php-u, uz dodatak javascripta.. (!?)

 

dreamweawer je dobar za dizajn..iako i tu me dosta zna nazivcirati, i zezati me. Najbolje je sto se vidi raspored elemenata vizualno, sto je dosta vazno.

Trenutno koristim Komodo edit, i zbilja mogu reci da je zakon. Malo je 'tezi', al sta ces. Nije WYSIWYG, nego je dosta napredni editor.

  Heh pa rekao sam općenito, jer je dobar za dizajn i podržava sve važnije jezike. A za php sigurno nije najbolji. I to sam rekao.

Zapravo ne kužim čemo ironija?

 

ironija je u tome što su ovo jedni od (bilo bi preblago reći) važnijih jezika u izradi web stranica.. html/xhtml nije programski niti skriptni jezik.

 

da se nadovežem na priču o falshu.. iskreno, ne volim ga, jest lijep, jest da ima efekata, da je mocan, ali toliko zna usporit browser i listanje stranice da me jednostavno živcira.. ok, znam da danas (više manje) svi imaju doma velike dobre mašine koje to bez problema vrte..ali na netbookovima je to smrt. javascript isto zna usporiti pregledavanje stranica, ali ne toliko ko ovo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2010 0:27 (br0wn).
14 godina
neaktivan
offline
Najbolji program za izradu web stranice

ovako, htio bih podijelit svoje iskustvo u tome svemu,

 

radio sam mnogo sitnih programcica, gluposti, programirao, pokusavao sam i web stranicu nekakvu napravit, ali nikada nista konkretno ni ozbiljno... samo u edukativne svrhe...

 

probao sam i također i dosta tih alata, i taj, koliko vidim vrlo popularni DW, al me nekako nije odusevio, zbunjivao me i tak, to je definitvno krivi program za početnike koje se žele obziljnije baviti razvojem web stranica ....

 

s obzirom da radim prvuozbiljniju web stranicu, i s obzirom da nitko jos nije spomenuo http://netbeans.org/ ,  koji je besplatan.  i s obzirom da sam vrlo zadovoljan s njim, također bih preporučio da netko i baci oko na isti.. a to je ništa drugo nego obični tekstualni editor sa obojanim slovima i mogucnosti naodpunjavanja koji traži greške .. a umjesto notepada, svakako notepad++

 

 

 

ali prije izrade... početnicima ne treba nekakav dobar alata, nego dobri priručnici! ...

ili tutoriali, kao http://www.w3schools.com/html/default.asp

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Najbolji program za izradu web stranice

@Stanich

 

netbeans je strašan IDE za Javu, a ima podršku za ostale jezike. Pa tako i za HTMl. Neznam koliko si upoznat sa time ali on je ustvari Visual Studio za Javu....

 

Po meni je to pretjerano složen alat za izradu web- stranice. Iako moram priznat da je predobar. Ja ga koristim za java aplikacije (silom prilika sam nešto zadnje vrijeme radio u eclipse) i preporučam ga svima koji želu JAVU razvijat. Ali za web ima drugih mnogo boljih, tj specijaliziranih alata. Quanta, Kompozer besplatni. DW komercijalni.

 

Čisti tekst editori sa bojanjem koda Notepad++, PSPpad....

 

Netbeans ima debuger, complier i jedan mali milijun mogućnosti......

Tehnika narodu!!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2010 13:46 (daseparo).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za izradu web stranice

je, slažem se s tim... ali razvijam web u PHP-u, što možeš također i netbeans-om ...kažem, radio sam svakakve gluposti, u raznim jezicima, i nekako netbeans, najvise pokriva.

 

 

sto se tice web stranica, u netbeansu nista napredno ne koristim, najjnaprednije je CTRL+SPACE :D ...

 

 

da, ispričavam se, trebao sam navesti za razvoj PHP stranica...

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2010 13:54 (stanich).
14 godina
neaktivan
offline
Najbolji program za izradu web stranice

Za kod je dreamweaver, a ako oš grafički pravit dizajn za to je bar meni najbolji web page maker + photoshop za oba dvoje

*_helper_*
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Najbolji program za izradu web stranice

Ljude koje ja znam koriste : Dreamweaver, i svi kažu da im je super Smijeh

 

http://www.woodgamesfx.com
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za izradu web stranice
DinPa_KoVel kaže...

Za kod je dreamweaver, a ako oš grafički pravit dizajn za to je bar meni najbolji web page maker + photoshop za oba dvoje

WTF!! sa HTML i CSS-om nema toga što ti neceš moci uradit na web stranici! kakav sad web page maker samo ime ti govori da se radi o nekoj besplatnoj gluposti. Dizajn se ne radi u dva klika! i tu se napiše kodova...kad bi ja dao nekome da mi napravi stranicu i napravi mi je u nekom FP, web builderu, web page makeru...i tim ostalim "carobnim" programima koji stvaraju web bez upotrebe koda...sigurno bi ga odvalio tipkovnicom po glavi i podero mu diplomu!

Lijepo li je Hrvat biti, majko hvala ti!!! | Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
15 godina
offline
RE: Najbolji program za izradu web stranice
sk8 4 life kaže...
DinPa_KoVel kaže...

Za kod je dreamweaver, a ako oš grafički pravit dizajn za to je bar meni najbolji web page maker + photoshop za oba dvoje

WTF!! sa HTML i CSS-om nema toga što ti neceš moci uradit na web stranici! kakav sad web page maker samo ime ti govori da se radi o nekoj besplatnoj gluposti. Dizajn se ne radi u dva klika! i tu se napiše kodova...kad bi ja dao nekome da mi napravi stranicu i napravi mi je u nekom FP, web builderu, web page makeru...i tim ostalim "carobnim" programima koji stvaraju web bez upotrebe koda...sigurno bi ga odvalio tipkovnicom po glavi i podero mu diplomu!

Cuj... sve su to alati... i DW, i FP i sve ostalo...

 

Bitno je razumijeti HTML i CSS i onda ti je svejedno hoces li raditi u Notepadu ili u DW...

I'm going woo woo
15 godina
offline
RE: Najbolji program za izradu web stranice
sk8 4 life kaže...

WTF!! sa HTML i CSS-om nema toga što ti neceš moci uradit na web stranici! kakav sad web page maker samo ime ti govori da se radi o nekoj besplatnoj gluposti. Dizajn se ne radi u dva klika! i tu se napiše kodova...kad bi ja dao nekome da mi napravi stranicu i napravi mi je u nekom FP, web builderu, web page makeru...i tim ostalim "carobnim" programima koji stvaraju web bez upotrebe koda...sigurno bi ga odvalio tipkovnicom po glavi i podero mu diplomu!

Takvi nemaju diplomu. Cool

15 godina
offline
Najbolji program za izradu web stranice

Notepad najjaci!

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za izradu web stranice
markoal kaže...

Notepad najjaci!

pa da...kad bi znap programirat i radit neke softwere itd. prvo što bi uradio je tuning notepad-a dodao bi mu brojcanu listu, trazilicu za brojcanu listu i samozatvaranje koda i to bi bio savršen programcic

Lijepo li je Hrvat biti, majko hvala ti!!! | Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
14 godina
neaktivan
offline
Najbolji program za izradu web stranice

pozz,

  radim stranicu u dreamweaver-u i imam problem s izradom menu-a...naime napravim meni u nekim od programa kao što je "CoffeeCup DHTML Menu Builder" i tamo dobim code koji kopitam i zaljepim na html i imam izbornik...al imam taj problem što bih ja želio taj menu koji dobim smjestiti u tablici tako da mogu sam odrediti poziciju gdje da bude a ne da mu bude na vrhu stranice ili tako nešto. ja dobiveni code zaljepim u tablicu al mi svejedno ne dođe u tablici već na srhu stranice. zna li možda tko kako da to popravim?  hvala unaprijed :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za izradu web stranice
sk8 4 life kaže...

pa da...kad bi znap programirat i radit neke softwere itd. prvo što bi uradio je tuning notepad-a dodao bi mu brojcanu listu, trazilicu za brojcanu listu i samozatvaranje koda i to bi bio savršen programcic

Jesi isprobao http://notepad-plus-plus.org/? :)

Potpis ;)
15 godina
offline
RE: Najbolji program za izradu web stranice
sinka3 kaže...

 

pozz,

  radim stranicu u dreamweaver-u i imam problem s izradom menu-a...naime napravim meni u nekim od programa kao što je "CoffeeCup DHTML Menu Builder" i tamo dobim code koji kopitam i zaljepim na html i imam izbornik...al imam taj problem što bih ja želio taj menu koji dobim smjestiti u tablici tako da mogu sam odrediti poziciju gdje da bude a ne da mu bude na vrhu stranice ili tako nešto. ja dobiveni code zaljepim u tablicu al mi svejedno ne dođe u tablici već na srhu stranice. zna li možda tko kako da to popravim?  hvala unaprijed :)

 

pa šta nebi to trebo uredit s css-om, napraviš div i pravilo za taj div tag i urediš kak hoćeš.

14 godina
neaktivan
offline
Najbolji program za izradu web stranice

Za kodiranje komodo edit...stvarno odličan tekst editor sa kojim sam napravio projekte i projkete, jedino što su mu tamne teme loše! Za dizajniranje koristim fireworks! Trenutno isprobavam sublime text editor koji košta 59$ i jednostavno je odličan, tako da ću ga najverojatnije kupiti. Split view super izgleda kao i cijeli editor tako da je stvarno guš raditi u njemu! DW je mocna stvar al više volim rucno pisati kod, te ne vjerujem izgledu stranice koju prikazuje, rade ja testiram u svim browserima! I za pare koje bih inace dao za DW rade bih kupio dodatni monitor. Na jednom se kodira na drugom testira, uz sublime editor i produktivnost +10!

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za izradu web stranice
Danijel kaže...
sk8 4 life kaže...

pa da...kad bi znap programirat i radit neke softwere itd. prvo što bi uradio je tuning notepad-a dodao bi mu brojcanu listu, trazilicu za brojcanu listu i samozatvaranje koda i to bi bio savršen programcic

Jesi isprobao http://notepad-plus-plus.org/? :)

Meni se više svidio programmer's notepad

no.quarter1 kaže...

Za kodiranje komodo edit...stvarno odličan tekst editor sa kojim sam napravio projekte i projkete, jedino što su mu tamne teme loše! Za dizajniranje koristim fireworks! Trenutno isprobavam sublime text editor koji košta 59$ i jednostavno je odličan, tako da ću ga najverojatnije kupiti. Split view super izgleda kao i cijeli editor tako da je stvarno guš raditi u njemu! DW je mocna stvar al više volim rucno pisati kod, te ne vjerujem izgledu stranice koju prikazuje, rade ja testiram u svim browserima! I za pare koje bih inace dao za DW rade bih kupio dodatni monitor. Na jednom se kodira na drugom testira, uz sublime editor i produktivnost +10!

Komodo je stvarno zakon, radio sam na njemu..ali sam navikao pisat kod u DW, a i kad instaliram Adobe paket glupo mi ga je ne imat. Sve zavisi cime se baviš za HTML, CSS i JS dovoljno je imat neki napredniji notepad.

Bolje živjeti 100 godina kao bogataš, nego 2 dana kao siromah. | they see me trollin they hatin, moderatin and tryin to catch me postin dirty!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji program za izradu web stranice
Pozdrav imam problem pa ako znate rješenje molim vas pomozite tek sam instalirao dreamweaver i već imam problem nemogu uključiti design view, zašto i kako da uključim
13 godina
neaktivan
offline
Najbolji program za izradu web stranice

Vidim da nema pitanja već godinu dana al nadam se da će mi netko odgovoriti.

Danas sam instalirao Dreamweaver CS3 i nemogu uključiti design view (zasjenit je), jesam li pogrješio pri samoj instalaciji ili trebam promjeniti postavke.

Ako netko zna rješenje nek mi kaže molim vas {#}.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada web stranice2
3mix3 kaže...

Recite mi, što mislite, koji je najbolji program za izradu i dizajn web stranice?

 

Jedini ispravni odgovor na ovo pitanje je - mašta i ideje.

 

 

 

 

 

I ne, uopće se ne šalim. {#}

 

16 godina
offline
Najbolji program za izradu web stranice

eclipse sa  dodatcima kao što je aptana

 

Tu su još neki drugi alati, kao mysql workbench

 

DW rijetko koristim isključivo za html/css.

sʌǝ ɾǝ ʞɹǝunןo uɐodɐʞo :( http://clientsfromhell.net/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Najbolji program za izradu web stranice

ja sam počeo u običnom notepadu...da bi završio u notepadu++... Isprobao sam skoro pa sve al se opet vratio na notepad++.... valjda samo zbog navike... dreamweaver je fora s tim slaganjem "u živo" :) al pošto sam sve radio u PHP-u nisam mogo koristit taj dio...

al kako je neko reko dovoljna je samo mašta i notepad {#}

Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada web stranice2

Wix.com

Lagano je

12 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada web stranice2
jakovg56 kaže...

Wix.com

Lagano je

{#}

13 godina
offline
Najbolji program za izradu web stranice
A da se prebacite na temu o raspravi? Vec ste pretjerali sa ovim temama. Imate raspravu, nemojte bezveze otvarati nove..
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji program za izradu web stranice
david7 kaže...
A da se prebacite na temu o raspravi? Vec ste pretjerali sa ovim temama. Imate raspravu, nemojte bezveze otvarati nove..

Ma ova je otvorena 2008. godine. :D Ovaj što je BUMP-ao, bolje da nije, ništa pametno. ;-)

15 godina
odjavljen
offline
Najbolji program za izradu web stranice
Radim jednu web stranicu i želio bih dodati interaktivni 3D model koji svi korisnici mogu okretati s mišem. Kako da ubacim 3D model na stranicu? Primjer onoga što želim su one slušalice na Appleovoj stranici kije user može okretati. Znate li neki dobar program ili rješenje za to? Puno hvala!
D=mc2, Deinstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice