Registracija firme

poruka: 33
|
čitano: 27.647
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Registracija firme

Zanima me koju djelatnost moram registrirati za firmu da bi se bavio web dizajnom.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Registracija firme
olynth kaže...

Zanima me koju djelatnost moram registrirati za firmu da bi se bavio web dizajnom.

 

Hvala

Kad registriras firmu, registriraj je za sve, osim za ljekove i oruzje. Nije stvar web dizajna, sutra ces nesto kupiti, pa ces htjeti prodati, pa ces nesto uvesti itd.

 

Inace moj savjet je da ne registriras firmu sam nego da das to nekom dobrom advokatu sto ce te istina bog kostati 3.500 kn vise, ali ces biti sigurniji u ispravnost, a i buduce prepravke ti mogu spasiti puno vise novaca. Npr. promjena adresa kod lose registrairanog drustva kosta isto kao ponovna registracija (6000-9000 kn), a kod dobro registriranog drustva samo ovjeru potpisa (50-tak kn).

 

Javi se na PM ako ti treba kakav kontakt, pa cu ti pomoci. Ne bih htio tu pisati kontakte da ne bude reklame.

16 godina
neaktivan
offline
Registracija firme

Moja preporuka bila bi da eventualno razmotriš opciju otvaranja obrta.

 

U tom slučaju, temeljni kapital nije potreban (za d.o.o. iznosi 20.000 kn), troškovi osnivanja su 1.000 kn (za razliku od d.o.o. - 6.000 kn) i traje kraće.

Ima i drugih prednosti, npr. dovoljno ti je jednostavno knjigovodstvo, za razliku od d.o.o.-a, gdje moraš imati dvojno knjigovodstvo u skladu sa Zakonom o računovodstvu itd.

 

Ovo je samo prijedlog, ti se dodatno informiraj i odluči.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.8.2009 11:46 (macak).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Registracija firme
macak kaže...

Moja preporuka bila bi da eventualno razmotriš opciju otvaranja obrta.

 

U tom slučaju, temeljni kapital nije potreban (za d.o.o. iznosi 20.000 kn), troškovi osnivanja su 1.000 kn (za razliku od d.o.o. - 6.000 kn) i traje kraće.

Ima i drugih prednosti, npr. dovoljno ti je jednostavno knjigovodstvo, za razliku od d.o.o.-a, gdje moraš imati dvojno knjigovodstvo u skladu sa Zakonom o računovodstvu itd.

 

Ovo je samo prijedlog, ti se dodatno informiraj i odluči.

Definitivno ne otvaraj obrt! Obrt je vrlo, vrlo opasna stvar, a o kojoj ljudi, a pogotovo pocetnici nemaju pojma.

 

  1. Porez je ogroman u usporedbi sa tvtkom. Obrtnici placaju porez na dohodak (od 40 do 75% ovisno o prihodima), a tvrtka placa porez na dobit (20%). Da vas ova cifra ne zbuni, radi se samo o profitu, dakle prihodi umanjeni za troskove, na to placate porez, ne na sav novac koji dobijete.
  2. Obrtnik za svoje greske jamci svojom imovinom! Morate znati da kao pocetnici uvijek mozete pogrijesiti i da mozete napraviti vise dugova nego sto ih mozete u zivotu platiti. Ako ste obrtnik uzet ce vam sve, kucu, auto, prihode do kraja zivota i zavrsit cete u zatvoru. Ako ste samo direktor i ako greske niste cinili iz zelje za kriminalom vec zbog neiskustva ili su vas prilike na trzistu u to uvalile nista vam se nece dogoditi. Tvrtka ce bankrotirati, a vi mozete otvoriti novu i krenuti ispocetka. Greska moze biti i takva da nemate za platiti zdravstveno i mirovinsko koje vam je opcina rekla da morate platiti. Kod tvrtke vam opcinari ne mogu odlucivati o takvim stvarima, to je vasa odluka da si isplatite placu koliku god zelite (pa i minimalnu) ili si je uopce ne isplatite jer mozete za tvrtku raditi "iz hobija".
  3. Temeljni kapital koij uplatite za tvrtku (20.000) kn nije novac koji ste bacili . To je novac koji ste posudili firmi i koji cete kad otvorite tvrtku imati na racunu, a i koji vam ionako treba da pocnete raditi. Cak i da napravite neki posao trebat ce vremena da vam se to plati. U medjuvremenu morate zivjeti od necega, morate si isplatiti placu, kupiti gorivo, platiti rezije. Sa onih 20.000 kn to sve placate.

 

Stediti 300 kn mjesecno samo zbog knjigovodstva je glupost koja vas moze uvaliti u dugove do kraja zivota.

 

Jos bih samo rekao da drzava nudi tolike prilike onima koji otvore tvrtku da je bolje imati tvrtku i nista ne raditi s njom nego je nemati. Mozete kupiti auto bez PDV-a (PDV se trazi natrag od drzave), servisirati auto bez PDV-a, tociti gorivo bez PDV-a, kupiti odjelo bez PDV-a i stotine drugih sitnica.

15 godina
offline
RE: Registracija firme

tvrtka ima jos nekoliko dobrih stvari - npr kupis auto i jos dobijes povrat od oko 35%, naravno samo ako preko tvrtke kupujes.Po meni jakoo dobra stvar

16 godina
offline
Registracija firme

Znaci ako ja otvorim igraonicu (Internet caffe) i registriram kao tvrtku dal bi onda mogao kupiti svu opremu bez PDV-a?

Podravina Gaming Community http://www.xfire.com/clans/podrafci/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Registracija firme

da, mislim da i za to se dobije jos povrat

16 godina
neaktivan
offline
RE: Registracija firme
ukay1000 kaže...

Znaci ako ja otvorim igraonicu (Internet caffe) i registriram kao tvrtku dal bi onda mogao kupiti svu opremu bez PDV-a?

Da se krivo ne razumijemo. PDV platis, a onda ga ili prebijes sa PDV-om koji si dobio od svojih kupaca ili ako ga nemas s cime prebiti (nemas dosta prometa) onda trazis od porezne da ti vrate porez.

 

Sve knjigovodje cete uvjeravati da ne smijes traziti porez od drzave natrag sto je glupost. Ako je tvrtka uredna, ako ne krades drzavu (a nemas je sta krasti ako si je tek otvorio) onda nemas razloga ne traziti povrat. Problem je knjigovodjama da ce im onda stici inspekcija, pa ce ih daviti, ali to nije tvoj problem nego njihov. Na kraju krajeva ti ih placas svaki mjesec i na njima je da rade za tebe, a ne da rade kako je njima najlakse.

15 godina
offline
RE: Registracija firme

dobijes povrat od 35% platio neplatio

16 godina
neaktivan
offline
Registracija firme

Uzmi u obzir da se kod obrta pdv plaća tek po naplaćenom računu, a kod d.o.o. a po izdanom ( bez obzira jel naplaćen ili ne, a znaš i sam kako ide naplata u hrvatskoj )

 

Postoje načini da se to djelomično zaobiđe ... ponude, predračuni etc ali generalno je minus.

 

A.

 
2 0 hvala 1
16 godina
offline
RE: Registracija firme
virtualAThome kaže...

Da se krivo ne razumijemo. PDV platis, a onda ga ili prebijes sa PDV-om koji si dobio od svojih kupaca ili ako ga nemas s cime prebiti (nemas dosta prometa) onda trazis od porezne da ti vrate porez.

 

Sve knjigovodje cete uvjeravati da ne smijes traziti porez od drzave natrag sto je glupost. Ako je tvrtka uredna, ako ne krades drzavu (a nemas je sta krasti ako si je tek otvorio) onda nemas razloga ne traziti povrat. Problem je knjigovodjama da ce im onda stici inspekcija, pa ce ih daviti, ali to nije tvoj problem nego njihov. Na kraju krajeva ti ih placas svaki mjesec i na njima je da rade za tebe, a ne da rade kako je njima najlakse.

Dali bi mi mogao samo objasniti to prebijanje poreza?

Podravina Gaming Community http://www.xfire.com/clans/podrafci/
16 godina
neaktivan
offline
RE: Registracija firme
artfull kaže...

Uzmi u obzir da se kod obrta pdv plaća tek po naplaćenom računu, a kod d.o.o. a po izdanom ( bez obzira jel naplaćen ili ne, a znaš i sam kako ide naplata u hrvatskoj )

 

Postoje načini da se to djelomično zaobiđe ... ponude, predračuni etc ali generalno je minus.

 

A.

To si u pravu ako dajes robu na odgodu. Ali ako dajes robu na odgodu onda si ionako dao 82% robe, pa ti tih 18% ne znaci bas puno. Zato ne treba davati na odgodu nego placanje unaprijed ili najvise 7 dana od izdavanja racuna.

ukay1000 kaže...

Dali bi mi mogao samo objasniti to prebijanje poreza?

Recimo da kupis auto za 100.000 kn plus 23.000 kn PDV-a. Platis 123.000 kn prodavacu i sad imas 23.000 kn pretporeza. Ako nista ne radis, napises prijavu PDV-a i trazis od drzave 23.000 kn. Ako poslujes normalno onda npr. napravis web stranice nekome i naplatis ih 10.000 kn + 2.300 kn PDV-a. To ponovis recimo 3 puta i sad imas svojih 30.000 kn koje su ti platili za stranice i drzavnih 6.900 kn PDV kod sebe. Opet predas prijavu PDV-a (to ti radi knjigovodja za tebe) i u prijavi pise da si platio 23.000 kn, a primio 6.900 kn sto je razlika 16.100 kn u tvoju korist i trazis od drzave da ti to vrati nazad.

 

Naravno, kad kupujes auto to je veliki trosak i takav ce se PDV tesko prebiti u kratkom vremenu sa drzavom i kod takvih slucajeva se treba traziti povrat PDV-a.

 

Ali recimo da si kupio 5 kompova za igraonicu i da su oni kostali svaki po 5.000 kn + 1.1.50 kn PDV-a (6.150 kn ukupno), sto je 15.000 kn + 3.450 kn PDV-a. Pocnes raditi i radis svaki dan 1.230 kn prometa, odnosno 1.000 kn + 230 kn PDV-a i tako 30 dana. Ukupni promet ce ti biti 30.000 kn + 6.900 kn PDV-a. Na prijavi pises da si vec platio 3.450 kn, a da si primio 6.900 kn od kupaca i da jos moras platiti 3.450 kn.

 

Shvatio?

 

Bit je jednu stvar utrpati u mozak. PDV nije nas, to je drzavni novac i ne tice se nas. Mi ga samo prikupljamo za drzavu i predajemo ga jednom mjesecno ili tromjesecno ili polugodisnje. Isto tako sve sto kupujemo ne gledamo na PDV jer ga na kraju necemo niti platiti. Kad jednom pocnete tako razmisljati onda se mozete posvetiti svom biznisu, a ne razmisljanju kako ustediti 300 kn PDV-a od drzave. Uvijek ga mozete uzeti na drugi nacin (gore objasnjeno, auto, gorivo, servisi, osiguranja, oprema, mobiteli itd.).

15 godina
neaktivan
offline
Registracija firme

Stvar je u tome da stari već posjeduje tvrtku koja se bavi građevinom i trgovinom, i sada me samo zanima doregistracija te tvrtke da se može baviti djelatnošću kao što je web dizajn

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Registracija firme
olynth kaže...

Stvar je u tome da stari već posjeduje tvrtku koja se bavi građevinom i trgovinom, i sada me samo zanima doregistracija te tvrtke da se može baviti djelatnošću kao što je web dizajn

Ako je registriurao firmu ranije onda vec imas registrirano za to. Prije su se firme registrirale za sve.

14 godina
offline
Registracija firme

Gdje se konkretno može pronaći popis djelatnosti za koje se firma može registrirati?

 

Zanima me pod koju djelatnost registirati firmu ako npr. na svojoj stranici prodajem reklamna mjesta (banneri) kao što radi bug ili index.hr

 

@virtualAThome

Vidim da imaš dosta iskustva, pa pretpostavljam da imaš otvorenu svoju firmu... zanima me iz prve ruke koliko mjesečno minimalno moram napraviti profita da bi mogao platiti knjigovođu, i ostala davanja tipa zdravstveno itd.?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Registracija firme
MatkoBB kaže...

Gdje se konkretno može pronaći popis djelatnosti za koje se firma može registrirati?

 

Zanima me pod koju djelatnost registirati firmu ako npr. na svojoj stranici prodajem reklamna mjesta (banneri) kao što radi bug ili index.hr

 

@virtualAThome

Vidim da imaš dosta iskustva, pa pretpostavljam da imaš otvorenu svoju firmu... zanima me iz prve ruke koliko mjesečno minimalno moram napraviti profita da bi mogao platiti knjigovođu, i ostala davanja tipa zdravstveno itd.?

Ja kad otvaram firmu onda kazem odvjetniku da mi registrira za sve. To kosta potpuno isto kao i da je registrira za par djelatnosti.

 

Inace, to da li vam je firma registrirana za nesto ili nije, to nikoga nije briga dokle god ne radite neku specificnu djelatnost (uvoz kemikalija, nafte) ili otvarate maloprodaju, tako da je to najmanji problem za obicne djelatnosti o kojima vi pitate.

 

Sto se tice minimalnog profita, tako nesto ne postoji. Firma moze i ima pravo ici u minus i koliko god vam poreznici tvrdili da ne smije, to je glupost. Dokle god nemate nikoga kome dugujete, a koji zeli povesti stecaj nad vama, firma moze biti u gubitku, pa bilo to i 100 godina.

 

E sad, postoje minimalni mjesecni troskovi koje morate placati, pa ako firma ne zaradjuje dovoljno morate joj posuditi da bi mogla platiti (jer ce knjigovodja nad vama sigurno povesti stecaj ako mu ne platite, a nemate novca na racunu).

 

Ako sve radite iz stana onda vam ostaje samo knjigovodja koji ako zelite sami hodati po opcinama i raznim "komesarijatima" :-) kosta od 500-1.000 kn, a ako ne zelite od 800-1.300 kn. Ne preporucujem jeftine knjigovodje jer ne znaju svoj posao i tih par sto kuna mjesecno ce vas kostati tisuce kn kad jednom pocnete raditi. Npr. samo usteda na autu ako ga pravilno knjizite moze iznositi 500 kn mjesecno (i do par tisuca ako je auto skuplji).

 

Sto se tice doprinosa, njih ne placate ako niste zaposleni u svojoj firmi. Vi za svoju firmu mozete raditi besplatno (strucno "iz hobija") i ne morate biti zaposleni. Naravno, tada nemate zdravstveno (nisam siguran sta na burzi kazu kad imate firmu, a nezaposlen ste). Ako ste zaposleni onda je najmanja placa mislim oko 2100 kn netto, sto je oko 1.000 kn doprinosa (na i sa place) i poreza i prireza. Na imam NOVAC se nalazi kompletan izracun, a mislim da je minimalna brutto placa 2714 kn (barem je bila prije par mjeseci).

 

Nadam se da sam pomogao, slobodno pitajte sta god vas zanima.

16 godina
offline
RE: Registracija firme
virtualAThome kaže...

Sto se tice doprinosa, njih ne placate ako niste zaposleni u svojoj firmi. Vi za svoju firmu mozete raditi besplatno (strucno "iz hobija") i ne morate biti zaposleni. Naravno, tada nemate zdravstveno (nisam siguran sta na burzi kazu kad imate firmu, a nezaposlen ste). Ako ste zaposleni onda je najmanja placa mislim oko 2100 kn netto, sto je oko 1.000 kn doprinosa (na i sa place) i poreza i prireza. Na imam NOVAC se nalazi kompletan izracun, a mislim da je minimalna brutto placa 2714 kn (barem je bila prije par mjeseci).

 

 Ako se ne varam, kao član trgovačkog društva ne moraš biti zaposlen u firmi samo ako si osiguran po nekoj drugoj osnovi. U suprotnom moraš se prijaviti kao zaposlenik, isplaćivati si plaću i plaćati doprinose.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Registracija firme
lex kaže...
virtualAThome kaže...

Sto se tice doprinosa, njih ne placate ako niste zaposleni u svojoj firmi. Vi za svoju firmu mozete raditi besplatno (strucno "iz hobija") i ne morate biti zaposleni. Naravno, tada nemate zdravstveno (nisam siguran sta na burzi kazu kad imate firmu, a nezaposlen ste). Ako ste zaposleni onda je najmanja placa mislim oko 2100 kn netto, sto je oko 1.000 kn doprinosa (na i sa place) i poreza i prireza. Na imam NOVAC se nalazi kompletan izracun, a mislim da je minimalna brutto placa 2714 kn (barem je bila prije par mjeseci).

 

 Ako se ne varam, kao član trgovačkog društva ne moraš biti zaposlen u firmi samo ako si osiguran po nekoj drugoj osnovi. U suprotnom moraš se prijaviti kao zaposlenik, isplaćivati si plaću i plaćati doprinose.

Je li? Provjerit cu danas.

 

Edit: Provjerio i u pravu si. Ovo decki znaci da morate biti zaposleni osim ako niste student ili skolarac jer onda mozete biti osigurani po roditeljima. Ali cim vam to prodje morate se zaposliti sto je dodatnih 1.000 kn mjesecnih troskova.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.8.2009 9:47 (virtualAThome).
14 godina
offline
Registracija firme

Da li kao redovni student mogu otvoriti firmu?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Registracija firme
virtualAThome kaže...

 

Edit: Provjerio i u pravu si. Ovo decki znaci da morate biti zaposleni osim ako niste student ili skolarac jer onda mozete biti osigurani po roditeljima. Ali cim vam to prodje morate se zaposliti sto je dodatnih 1.000 kn mjesecnih troskova.

 

Nitko se ne mora zaposliti. Zdravstveno se moze placati i bez 'zaposlenja', ali ne mora. Mora se jedino umreti :).

15 godina
neaktivan
offline
Registracija firme

Ja bi se bavio web dizajnom, ili programiranjem, ali maloljetan sam tako da treba pocekati...

http://zerocool12-radio.net16.net/Index.html : http://forumi.hrzona.net/index.php
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Registracija firme

za gospodina VIRTUAL AT HOME

mislim da znate puno,ali i da isto toliko ne znate !

da li imate iskustva sa inspekcijama ?

obrt ne odgovara sa osobnom imovinom ,već imovinom obrta ! imam dug prema državi i mogu mi uzeti vikendicu ali ne i kuću. na dražbi vikendicu nitko nije htio kupiti jer je pisalo OŠTAR PAS :) pa je vikendica i dalje tu.

ali da razjasnimo-nisam kriminalac,radio sam pošteno 16 godina i došao na rub egzistencije ! otišao u rat sa 18 ,nisam  tražio nikakve povlastice,čak ni auto kupio. bolestan sam,plaćam dopunsko da bih se liječio...

kažem,respektiram vaše mišljenje,ali stvarnost je drugačija !

pogledajte samo odnos kazni za d.o.o. i obrt. a kaznu vam uvijek naplate,a ja ju nisam platio za ovih 16 god.

na stranici tvrtkabiz.hr imate dosta o tome

 

znate li da je ukinut hitrorez ?

branitelj ne plaća obrtnicu ! itd,itd...

Z
15 godina
protjeran
offline
RE: Registracija firme

i da dodam,ta priča sa pdv-om je za face iz zagreba... ja sam skupio za alat i drugu opremu 100.000 kn,recimo. ali to sa pdv-om košta 123.000 kn što mi gospoda koja prodaje opremu nije rekla. odustao sam od kupovine jer NEMAM još tih 23.000 kn. posao je propao,a ja ću na burzu rada možda već slijedeći mjesec. a to pranje preko mobitela,odjela,prezentacije,servisiranja auta... do toga je ovu državu dovelo baš takvo razmišljanje. eto prijatelj mi je baš zbog toga pobjegao u srbiju...

plaćao je servis peugeot partnera 5.000 kn i hvalio je kako je prelomio pdv sa državom. a taj isti servis je mogao kod mene obaviti za 1.500 kn ?! kome je to pomoglo(osim peugeot servisu koji ga je dobro ogulio ) ?

 

pozdrav.

nije ništa zlonamjerno,samo iznosim svoja bolna iskustva.

Z
16 godina
neaktivan
offline
RE: Registracija firme
MatkoBB kaže...

Da li kao redovni student mogu otvoriti firmu?

Mozes, naravno.

 

opcom kaže...

za gospodina VIRTUAL AT HOME

mislim da znate puno,ali i da isto toliko ne znate !

da li imate iskustva sa inspekcijama ?

obrt ne odgovara sa osobnom imovinom ,već imovinom obrta ! imam dug prema državi i mogu mi uzeti vikendicu ali ne i kuću. na dražbi vikendicu nitko nije htio kupiti jer je pisalo OŠTAR PAS :) pa je vikendica i dalje tu.

ali da razjasnimo-nisam kriminalac,radio sam pošteno 16 godina i došao na rub egzistencije ! otišao u rat sa 18 ,nisam  tražio nikakve povlastice,čak ni auto kupio. bolestan sam,plaćam dopunsko da bih se liječio...

kažem,respektiram vaše mišljenje,ali stvarnost je drugačija !

pogledajte samo odnos kazni za d.o.o. i obrt. a kaznu vam uvijek naplate,a ja ju nisam platio za ovih 16 god.

na stranici tvrtkabiz.hr imate dosta o tome

 

znate li da je ukinut hitrorez ?

branitelj ne plaća obrtnicu ! itd,itd...

Naravno da imam iskustva sa inspekcijama. 12 godina sam privatni poduzetnik, radio i sa maloprodajom i veleprodajom i uvozom i izvozom. Posto smo na forumu, tu je obicaj da se ne persira, pa cu ja nastaviti sa "ti", a ti slobodno uzvrati.

 

Imovina obrta i osobe se ne razlikuje, to je sve jedno te isto. Na kraju krajeva i maticni broj je jednak sto znaci da ako obrt duguje porez drzavi onda ga duguje svatko pod tim maticnim brojem, tko god to bio. Na primjer ako ne zatvoris obrt, a nista ne radis, drzava ti natovaruje dugove na vrat (mirovinsko, zdravsteno) sto se najcesce pokaze kobnim kod odlaska u penziju. Kod tvrtke je potpuno drugacije. Svaki dug je dug tvrtke i ako tvrtka ne radi, nikome nista.

 

U 12 godina sam platio 3-4 kazne zbog inspektora koje mi se nije dalo podmicivati jer mi se to gadi, a kazne su bile od 300-500 kn (uvijek najnize koje je sudac mogao izreci). Sve te kazne sam placao u maloprodaji koja je najteza za voditi jer ima stotine propisa koje treba zadovoljiti, a za koje naravne ne znate sve. Onda dodje inspektor, pa vas nauci gdje ste pogrijesili. Platite mu kavu (20 kn) ili kaznu (300 kn) i malo ste pametniji. Na kraju krajeva ako vam se ne gadi micenje, svi su oni potkupljivi za sicu.

 

Jos jednom cu ponoviti da je porez na dohodak (obrt) 40-70%, a na dobit (tvrtka) samo 20% sto je apsolutno dovoljan razlog da se otvori tvrtka, a ne obrt.

 

Hitrorez? Da, i? Kakve to veze ima s ovim?

 

Sta mislis pod tim branitelj ne placa obrtnicu? Ne placa javnog biljeznika, oglas u narodnim novinama, pristojbe sudu, izradu pecata? Sta ne placa, a sta bi onaj koji otvara tvrtku morao platiti?

16 godina
neaktivan
offline
Registracija firme

@opcom

ali ako suto servisiram u ovlastenom sdervisu onda imam i garanciju! meni prijatelj napravi servis za cca 10% ili 15% jeftinije, stavi zamjenske dijelove i onda mi za 3 dana nesto od toga "crkne", ali kod njega nema garancije! jos je gore ako za sobom povuce neki drugi dio.... e tada imam JAKO veliku stetu... i onda opet u ovlasteni servis, samo ovaj put me to jako puno kosta! probao i vise NIKADA!!!!

mislim, zao mi je sto tebi nije posao uspio, ali probaj kontaktirati neke distributere pa potpisati neki ugovor i sl... pa postanes ovlasteni servis i ti.....

 

a sto se tice firmi i obrta... odgovara se imovinom, sto znaci da ako mi je obrt u stanu, a nesto krene po zlu onda ostajem bez stana! kod tvrtke uvijek moze stecaj ili zatvaranje....

 

a racunovode su oko 1000 kn + pdv (barem njih nekoliko koji su jako dobri i koje osobno poznajem)

 

i jos nesto.. postoji genijalan servis zadnjih nekoliko godina, a zove se HITRO.HR! oni sve naprave, samo platis i potpises, a oni svu papirologiju odrade

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.8.2009 23:46 (sasa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Registracija firme
sasa kaže...

@opcom

ali ako suto servisiram u ovlastenom sdervisu onda imam i garanciju! meni prijatelj napravi servis za cca 10% ili 15% jeftinije, stavi zamjenske dijelove i onda mi za 3 dana nesto od toga "crkne", ali kod njega nema garancije! jos je gore ako za sobom povuce neki drugi dio.... e tada imam JAKO veliku stetu... i onda opet u ovlasteni servis, samo ovaj put me to jako puno kosta! probao i vise NIKADA!!!!

mislim, zao mi je sto tebi nije posao uspio, ali probaj kontaktirati neke distributere pa potpisati neki ugovor i sl... pa postanes ovlasteni servis i ti.....

 

a sto se tice firmi i obrta... odgovara se imovinom, sto znaci da ako mi je obrt u stanu, a nesto krene po zlu onda ostajem bez stana! kod tvrtke uvijek moze stecaj ili zatvaranje....

 

a racunovode su oko 1000 kn + pdv (barem njih nekoliko koji su jako dobri i koje osobno poznajem)

 

i jos nesto.. postoji genijalan servis zadnjih nekoliko godina, a zove se HITRO.HR! oni sve naprave, samo platis i potpises, a oni svu papirologiju odrade

nisi u pravu ! to što ti prijatelj samo malo manje naplati servis je što dobro zna koliko košta u ovlaštenom ;)

ja sam svom prijatelju napravio prije par dana servis na nisanu -tražili u ovlaštenom 3500 kn ,ja mu napravio za 2000,a kod njih sam kupio dijelove !!! a o zamjenskim dijelovima se mogu knjige napisati. evo ovdje u blizini jedan renault servis kod mene kupuje dijelove !  ja njemu prodam dio za 250 kn,a on ga zaračuna 800+pdv ! a ti misli da je ugrađen original. ako kupuješ na veliko možeš naručiti da na filterima ne piše ništa,ti sam stavljaš naljepnice koje koštaju 2 kune itd..

što je danas original ? ja naručim ležaj,baš za taj nissan micra ,sve made in japan,čak i na kutiji,otvorim kutiju,na ležaju piše-MADE IN BRASIL.toliko o originalima. ovlašteni servisi su porez na budale ! znam takve stvari da bi ih pola trebalo biti u zatvoru.

 

što se tiče obrta-ako ti je obrt u stanu NE MOGU ti uzeti stan ! meni je obrt kod roditelja u kući,i šta-njima će uzeti kuću koja vrijedi pola mil eura ?? daj molim te. da znate pravo stanje stvari ja sada ne bih morao toliko tipkati. dođe ti ovrhovoditelj,ako ima 4 člana obitelji a ti imaš 6 stolica,može ti popisati samo dvije ! ako ti piše televizor ,a nemaš radio,ne smije ti ga uzeti jer imaš pravo NA INFORMACIJU!

raspitaj se malo koliko toga su oduzeli. i nikada ti ne mogu uzeti jedinu kuču u kojoj živiš ! osim naravno ako nije pod hipotekom,a i to ide teško. mogu vikendicu,voćnjak,automobil itd. ako je auto registriran na ženu-ne mogu niti to-osim ako se utvrdi da je stečen kriminalnom radnjom itd. a ja ovdje pričam o poslovanju malog ,poštenog obrta.

Z
16 godina
neaktivan
offline
RE: Registracija firme

To je sve klimavo. virtualAtHome govori o okvirima zakona i predviđenog, a ne o provedbi i praksi koja može od inspektora do suca biti različita.

Biti u većini nije vrijedno vremena inteligentnog čovjeka. G.H.Hardy || Hrvatska je oligarhijska partitokracija s primjesama patokracije.
15 godina
protjeran
offline
RE: Registracija firme

što se tiče poreza o kojem gospodin govori,ja nikada nisam platio 70 % poreza,a ne znam ni takvu budalu. tu se onda ako imaš baš toliku lovu promet,a ne znam ni tko ima u obrtu,lako naprave dodatni rashodi. vidiš koliki je promet kroz godinu,naravno,prvu radiš s gubitkom,pa onda uskladiš troškove. ako imaš puno prihoda malo rashoda,staviš telefone i auto npr u vlasništvo obrta. čak i putne naloge obračunavaš. kupiš hlače,pa se vodi kao radna odječa. ako nemaš veliki promet onda to sve plaćaš kešom i ne prikazuješ. kako želiš. prije svega je bitna disciplina i ide sve. ja sam bio budala ,davao šakom i kapom,pomagao rođake,prijatelje,udruge,invalide,a sada kad sam i sam u k...u nemam ništa a niko od njih se ne sjeti pomoći meni.

što se tiče računala ima jedna kvaka-naš zakon je tako pravljen: registriraš obrt-"savjetovanje o hardveru "...tako nekako ,treba vidjeti. ne treba ti prostor,nema plaćanja industrijske struje,vode i drugih gluposti. ja samo zato što imam obrt plačam vodu dvostruko skuplje nego ostali građani. a zato što fizički nije moguće odvojiti vodomjerom sve objekete(stara gradnja i puno poslovnih i obiteljskih prostora na jednoj čestici),vodu koju privatno potrošim plaćam pod industrijsku ?!

ali ima tu tisuće apsurda.

slažem se sa gospodinom kako rekoh gore,ali to je ako si negdje zaposlen ili ratni invalid pa otvoriš firmu za pranje pdv-a,eeeeeee to je onda baš onako kako je rekao. ako mislite pošteno raditi-ne radite ništa !

odi na more,budi kurva,prodaj se,radi što hoćeš,samo u ovoj državi NE MOŽEŠ opstati poštenjem. suze mi idu dok ovo pišem. imam jedno dijete invalida,drugo je na putu... kako da im omogućim školovanje,bilo što ? sada već u trgovini kada traži kinder jaje ,odvučem ju za ruku da joj nešto drugo kao pokažem.žalosno

nije baš forum za to,ali neka malo ovi mladi ljudi shvate što je život,što ih čeka i da nije sve u warcraftu.borba za život obitelji je puno teža.

 

za sašu-hitro hr je zatvoren prije par dana. opet to ponavljam. zatvorila ga naša pametna vlada !

Z
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.8.2009 10:55 (opcom).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Registracija firme
opcom kaže...
odi na more,budi kurva,prodaj se,radi što hoćeš,samo u ovoj državi NE MOŽEŠ opstati poštenjem. suze mi idu dok ovo pišem. imam jedno dijete invalida,drugo je na putu... kako da im omogućim školovanje,bilo što ? sada već u trgovini kada traži kinder jaje ,odvučem ju za ruku da joj nešto drugo kao pokažem.žalosno

nije baš forum za to,ali neka malo ovi mladi ljudi shvate što je život,što ih čeka i da nije sve u warcraftu.borba za život obitelji je puno teža.

 

za sašu-hitro hr je zatvoren prije par dana. opet to ponavljam. zatvorila ga naša pametna vlada !

Ti si stari moj jako ljut, a ljut si na pogresne osobe. Nije tebi drzava kriva nego si si sam kriv, ali ti sad niti nakon procitanog ovog posta to neces priznati, a meni se ne da tebe u to uvjeravati.

 

Gore ti ja i jos par ljudi pokusava objasniti kakva su pravila igre i kako se igra s tim pravilima, a ti vices da je to netocno, da si ti u pravu, ali da te drzava zaj... i da zbog toga imas problema. Ne znam sta bih ti vise rekao. Ako zelis strucnu pomoc (poslovnu, ne psiholosku) ja cu ti je dati, ali me onda i poslusaj.

 

I ja sam branitelj i meni nista drzava nije dala, a uspjesan sam covjek. I jos cu ti jednu stvar reci za branitelje - mi branitelji smo muskarci koji trebamo istrpiti sve sami jer smo ocevi obitelji i na nama je da trpimo. Ako ti mislis da zbog toga jer si bio branitelj imas vise prava nego zene, djeca, starci ili bolesni onda si u krivu. Mi smo zadnji na listi i ja sam ponosan jer sam zadnji, to je moja duznost. Ako si isao u rat zato da bi od toga imao koristi onda te zalim.

 

I za kraj, hitro.hr nije isto sto i hitrorez. Hitro hr radi i radit ce, hitrorez je strucna skupina koja je preispitivala zakone i koja je ukinuta.

15 godina
protjeran
offline
RE: Registracija firme

da sam išao u rat radi koristi onda bih ju imao !!!! a ne samo bolest. drugo,sumnjam da netko sa 18 godina zna da u ratu ima koristi ?! i uopće nemam namjeru biti iznad,baš suprotno,zbog toga jesam u klincu jer su mi svi drugi na prvom mjestu ! isto tako sam to sve već gore opisao. a volio bih znati odakle ste,pa da malo prodiskutiramo o tome. moj kolega koji radi isti posao ali u zagrebu,ima jahtu,vikendicu ,stan u centru,kuću...ja više i ne idem kod njega jer me sramota. zakon velikih brojeva,visine primanja ? ne znam. danas sam imao desetak mušterija,jednog sam uspješno riješio. svi drugi su rekli da nemaju novaca i da ako ih mogu čekati za plaćanje-neka radim. jamstva za plačanje su-nikakva. a iznosi od 300-500 kn. e sad vi mislite što hoćete. rado bih zatražio vašu pomoć jer vidim da ste stručni,ali sada je kasno-sada i u ovoj državi.

a da mi država nije kriva-nije točno. nisu mi platili račune iz 94. godine što je naravno zastarilo,a kako bi sada nešto platili. jučer mi je došao policijski službenik,sa SLUŽBENIM GOLF 3 i zamolio da popravim auto da oni nemaju novaca,a oni će meni zauzvrat stornirati neku kaznu ????!!!! u kojoj to još državi ima ? naravno da im nisam napravio ! rekao sam da ću im pokloniti dio ali neka im netko drugi montira. možda se,da,ja trebam mijenjati-ali nikada nisam dao mito,nikada se nisam naguzio...

Z
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice