Wordpress - tutorijali za izradu teme

poruka: 10
|
čitano: 13.085
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Wordpress - tutorijali za izradu teme

Pozdrav ekipo, 

Već se neko vrijeme igram sa wordpress cms sustavom, instalirao sam ga preko xamp-a te sam nedavno jednom frendu sastavio neku jednostavnu temu pomoću pagelines frameworka (prilično jednostavno).

Vrlo dobro baratam HTML-om i CSS-om tako da mi to polje web dizajna (uz dizajniranje) nije strano, radio sam web stranice pomoću tih dviju stvari te implementacijom gotovih jquery elemenata s manjim preinakama istih.

Imam veliku želju naučiti izradu teme za wordpress kako spada. To jest da izradu teme i postavljanje wordpressa negdje u budućnosti mogu dovesti do stupnja gdje znam napraviti što si zamislim i naplatiti jelte :D

Zanima me da li mi možete preporučiti kakve dobre video ili bilo kakve druge tutoriale, stranice, nešto za izradu?

Jesam googlao sam. Počeo sam i raditi po nekom walkthroughtu ali mi se sve to više manje čini koda je previše skraćeno i sažeto... Želim biti majstor wordpressa i imam volju učiti i eksperimentirati :) Osim toga više volim p2p savjete i preporuke od mora rezultata koje ti tražilica dade :) .

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Wordpress - tutorijali za izradu teme
kugla08 kaže...

Pozdrav ekipo, 

Već se neko vrijeme igram sa wordpress cms sustavom, instalirao sam ga preko xamp-a te sam nedavno jednom frendu sastavio neku jednostavnu temu pomoću pagelines frameworka (prilično jednostavno).

Vrlo dobro baratam HTML-om i CSS-om tako da mi to polje web dizajna (uz dizajniranje) nije strano, radio sam web stranice pomoću tih dviju stvari te implementacijom gotovih jquery elemenata s manjim preinakama istih.

Imam veliku želju naučiti izradu teme za wordpress kako spada. To jest da izradu teme i postavljanje wordpressa negdje u budućnosti mogu dovesti do stupnja gdje znam napraviti što si zamislim i naplatiti jelte :D

Zanima me da li mi možete preporučiti kakve dobre video ili bilo kakve druge tutoriale, stranice, nešto za izradu?

Jesam googlao sam. Počeo sam i raditi po nekom walkthroughtu ali mi se sve to više manje čini koda je previše skraćeno i sažeto... Želim biti majstor wordpressa i imam volju učiti i eksperimentirati :) Osim toga više volim p2p savjete i preporuke od mora rezultata koje ti tražilica dade :) .

Par linkova:

 

http://php.net/

 

http://codex.wordpress.org/

 

http://www.w3schools.com/default.asp

 

http://www.w3schools.com/php/

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';fu
13 godina
neaktivan
offline
Wordpress - tutorijali za izradu teme

na w3schools sam često boravio u svrhu htmla i css-a, nekak mi se čini da ću krenuti s php-om sad jer me ful zanima

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Wordpress - tutorijali za izradu teme

da li to znači ako usavršim php, te ću onda znati html, css i php da ću bez problema moći napraviti temu? :D naravno uz upute na wordpressovom sajtu?

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Wordpress - tutorijali za izradu teme
kugla08 kaže...

da li to znači ako usavršim php, te ću onda znati html, css i php da ću bez problema moći napraviti temu? :D naravno uz upute na wordpressovom sajtu?

Za izradu modernih tema ti treba cijeli niz tehnologija:

 

  • PHP
  • SQL (mysql, postgres ..)
  • HTML
  • CSS
  • JAVASCRIP/JQUERY/AJAX
  • Feeling za dizajn

Usavrši prvo osnove, dakle html/css, pa onda možeš paralelno raditi na JS/Jquery-u i php-u. Nakon toga ćeš već i sam znati kuda i kako dalje.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';fu
13 godina
neaktivan
offline
Wordpress - tutorijali za izradu teme

Recimo ovak, sad sam na:

 

- PHP
- SQL (mysql, postgres ..)
+ HTML 
+ CSS
- JAVASCRIPT/JQUERY/AJAX
+ Feeling za dizajn

 

sql-a sam nekaj radil na faksu, to mi se nije činilo teško poloviti, php me podsjeća na javu/c++, čije sam osnove isto imao prilike učiti , a ovo JJA mi se čini vanzemaljski ovako bez searchanja :D

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Wordpress - tutorijali za izradu teme

Za efekte, animacije ti treba Jquery, nije uopće znanstvena fantastika.. Lako se nauči... PHP i SQL ti nisu nužni, ali mogu koristiti ako će sama tema povlačiti sadržaj iz baze... Prouči malo Codex ako radiš na Wordpressu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Wordpress - tutorijali za izradu teme
david7 kaže...

Za efekte, animacije ti treba Jquery, nije uopće znanstvena fantastika.. Lako se nauči... PHP i SQL ti nisu nužni, ali mogu koristiti ako će sama tema povlačiti sadržaj iz baze... Prouči malo Codex ako radiš na Wordpressu...

Nije jQuery samo animacije i efekti, al dobro...Poznavanje PHP bi bilo poželjno ako radiš temu za Wordpress, pogotovo ako misliš razumjeti kako to funkcionira, uglavnom svi rade teme za Worpress sa copy/paste PHP snippetima. Nema u tome ništa loše, ali ako te zanima šta je ispod haube, definitivno PHP.

 

Evo link na jedan dobar tutorial.Mislim da ima 7,8 dijelova.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.5.2012 17:29 (suludi8).
13 godina
protjeran
offline
Wordpress - tutorijali za izradu teme

Želiš li učiti jquery od najboljih, evo ti izvrstan tutorijal:

 

http://net.tutsplus.com/articles/news/learn-jquery-in-30-days/

 

bez subskripcije:

 

http://tutsplus.com/lesson/hello-jquery/

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';fu
 
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Wordpress - tutorijali za izradu teme

Za WP theme su ti potrebne osnove PHPa, samo da znaš što su varijable, funkcije, petlje i osnove sintakse. Wordpress theme koriste standardizirane funkcije i elemente koje ne moraš znati na pamet. Ja bi ti savjetovao neki osnovni tutorail, pa od toga kreni prema kreiranju admin panela, custom post types, shortcodes, child themes itd...

 

Jquery ti je danas jako potreban, html & css su osnova. Još si pronađi neke informacije o novim tehnikama kao što je npr. responsive web i onda si na konju. Theme nije teško naučiti ako si u glavni posložiš kako sve to funkcionira...

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2012 0:45 (Markic).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice