TPA 3116 AMP box

poruka: 14
|
čitano: 3.347
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
TPA 3116 AMP box

Pozdrav. Ovo je moj prvi projekt samogradnje. {#} Prije nekoliko tjedana kupio sam TPA 3116 pojačalo, bilo je razbacano na stolu skupa s kablovima, stoga sam odlučio napraviti mu kutiju.

Za izradu sam nabavio od frenda ivericu, a prednje strane su od šperploče. U kutije je i napajanje od PC-a, pojačalo je spojeno na 12v, dok ne nabavim trafo.

Danas sam pokitao kutiju, moram jos sutra dovrsit spoj pokrovne stranice i bočnih stranica te uredit oko ventilatora. A unutar par dana kutiju cu pobojati u crno, i jos moram smislit sto cu stavit na prednju stranu da nije preprazno.

 

Prijedlozi su dobrodosli!

 

Ja sam prezadovoljan kako je ispalo, s tim da mi je ovo prvi put u život da nes sam radim, a imam 14 godina.

 

Link: http://s1291.photobucket.com/user/tony11999/library/Kutija

Prednja strana Prednja strana
Odozgo 1 Odozgo 1
Odozgo 2 Odozgo 2
Stražnja strana Stražnja strana
This cat Is cat A cat Good cat Way cat To cat Keep cat An cat Idiot Cat Busy cat For cat 20 cat Seconds cat Sad pročitaj rieči bez cat
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.7.2014 21:28 (Tony1999).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
TPA 3116 AMP box

daj pobrusi to. mogo si i pokitat prednju i zadnju stranu isto. pobrusis i prefarbas a ovako izgleda jos vise skifo

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: TPA 3116 AMP box
Lacko kaže...

daj pobrusi to. mogo si i pokitat prednju i zadnju stranu isto. pobrusis i prefarbas a ovako izgleda jos vise skifo

ok, budem pokito i prednju i zadnju stranu

This cat Is cat A cat Good cat Way cat To cat Keep cat An cat Idiot Cat Busy cat For cat 20 cat Seconds cat Sad pročitaj rieči bez cat
13 godina
offline
TPA 3116 AMP box

Imam već duže vrijeme složeno ovakvo nešto, TPA3116 2.1 sa ebaya. Što se tiče napajanja, trenutno ga pokreće stari adapter od dellovog laptopa(19v, 4.72A=90W), što je puno manje od standardnog ATX napajanja.

Za ovu ploču ne treba veliko hlađenje, klasa D pojačala vrlo je efikasna te je pasivno hlađenje sasvim dovoljno. Ipak, stavio sam 80mm ventilator na bočnu stranicu, koji je pak kontroliran potenciometrom i prekidačem za potpuno isključivanje. Tako se može isključiti kada navečer gledam nešto ili potpuno uključiti kada duže vremena radi većom snagom.

Što se tiče dizajna, ventilator postavi s unutrašnje strane, da ne viri kroz kućište, te ga okreni da uvlači zrak unutra. Preko možeš staviti metalnu mrežicu za zvučnike. 

 

Moj je u ručno rađenoj aluminijskoj kutiji, koja je prekrivena crnom karbon folijom, da se slaže sa zvučnicima

Ako si stisnuo TU, stisni i HVALA da znam tko si
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.7.2014 18:32 (Ivan_hacker).
 
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
TPA 3116 AMP box
Samo naprijed !
Vjerujem da ćeš to lijepo skockati ;)
Jedan mali savijet. Svakako ubaci trafo, jer switch-ing napajanja (kao ovo iz računala) znaju unosit smetnje. Pretpostavljam da si ventilator postavio upravo zbog tog napajanja, što je u redu. No ventilatori također mogu unosit smetnje. Budući da se radi o D klasi pojačala, njihova koristnost je velika te se manje griju, stoga dobar pasivni hladnjak je sasvim dosta :) .
Jedan savjet se je petvorio u dva, ali nema veze...
Najbitnije je da si ti zadovoljan .
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
TPA 3116 AMP box

sve to ok i ljepo ali meni ta D klasa se ne svida opcenito ni jedna vise volim AB klase :/
ako si narucivo kit s ebaya ja bi rade narucio onda ovo
http://www.ebay.com/itm/TDA7294-2-1-Power-amplifier-board-80W-2-160W-Subwoofer-/110580112399?pt=US_Amplifier_Parts_Components&hash=item19bf169c0f

iako ga doma napravis. za 200kn
meni ej u planu napravit jos jednog i stavit u mobo block da gura sub iako problem je nac trafo koji ce gurat sve to haha

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
TPA 3116 AMP box

Kutija je obojana, moram jos smislit sto cu s ventilatorom, i nabavit neku naljepnicu naprijed da nije preobično

 

http://s1240.photobucket.com/user/antoniobrajdic1/library/Obojana%20kutija

This cat Is cat A cat Good cat Way cat To cat Keep cat An cat Idiot Cat Busy cat For cat 20 cat Seconds cat Sad pročitaj rieči bez cat
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
TPA 3116 AMP box

Novi update. Stigle naljepnice.

 

Hvala kolegama s foruma sto su mi pomogli pri izradi naljepnica!{#}{#}

This cat Is cat A cat Good cat Way cat To cat Keep cat An cat Idiot Cat Busy cat For cat 20 cat Seconds cat Sad pročitaj rieči bez cat
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.8.2014 10:48 (Tony1999).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
TPA 3116 AMP box
I jesi li ga probao ? :) Kako si zadovoljan sa kvalitetom zvuka ?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: TPA 3116 AMP box
Maki.el kaže...
I jesi li ga probao ? :) Kako si zadovoljan sa kvalitetom zvuka ?

svira pojačalo od kad je stiglo, kvaliteta zvuka je super, bass se osjeti iako nemam subwoofer, al imam u planu kupiti ga

This cat Is cat A cat Good cat Way cat To cat Keep cat An cat Idiot Cat Busy cat For cat 20 cat Seconds cat Sad pročitaj rieči bez cat
12 godina
offline
Re: TPA 3116 AMP box
Lacko kaže...

sve to ok i ljepo ali meni ta D klasa se ne svida opcenito ni jedna vise volim AB klase :/
ako si narucivo kit s ebaya ja bi rade narucio onda ovo
http://www.ebay.com/itm/TDA7294-2-1-Power-amplifier-board-80W-2-160W-Subwoofer-/110580112399?pt=US_Amplifier_Parts_Components&hash=item19bf169c0f

iako ga doma napravis. za 200kn
meni ej u planu napravit jos jednog i stavit u mobo block da gura sub iako problem je nac trafo koji ce gurat sve to haha

kad vec spominjes trafo. dal ima nacin da saznam kakav je trafo u liniji, bez da ju rastavljam, linija je Sony HCD RX33

This cat Is cat A cat Good cat Way cat To cat Keep cat An cat Idiot Cat Busy cat For cat 20 cat Seconds cat Sad pročitaj rieči bez cat
13 godina
offline
Re: TPA 3116 AMP box
Mozes pogledati potrosnju struje, to ti daje okvirnu snagu trafoa. Svakako moras rastaviti i vidjeti ima li ikakva oznaka na njemu. Uzmi multimetar i izmjeri izvode na sekundaru.

Ako negdje nađeš service manual, mozda u njemu piše
Ako si stisnuo TU, stisni i HVALA da znam tko si
12 godina
offline
Re: TPA 3116 AMP box
Ivan_hacker kaže...
Mozes pogledati potrosnju struje, to ti daje okvirnu snagu trafoa. Svakako moras rastaviti i vidjeti ima li ikakva oznaka na njemu. Uzmi multimetar i izmjeri izvode na sekundaru.

Ako negdje nađeš service manual, mozda u njemu piše

problem mi je rastavit liniju, jer je trafo ispod pojačala, tj. kad skinem cd čitač, dođem do pojačala, a da izvadim pojačalo treba izvadit prednju stranu nekako, a šteta mi to strgat kad linija radi.

This cat Is cat A cat Good cat Way cat To cat Keep cat An cat Idiot Cat Busy cat For cat 20 cat Seconds cat Sad pročitaj rieči bez cat
12 godina
offline
TPA 3116 AMP box

ima li tko iskustva s tehnics sb x500 zvučnicima, kakav je zvuk, reko je frend da ce mi ih dat, potrgani su ovjesi na basevima, pa sam mislio uzet nove 25cm baseve i rupe modificirat.

 

sto kazete na ovo 

 

 

meni se vise sviđaju novi basevi, no koja je vasa preporuka

This cat Is cat A cat Good cat Way cat To cat Keep cat An cat Idiot Cat Busy cat For cat 20 cat Seconds cat Sad pročitaj rieči bez cat
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.8.2014 13:55 (Tony1999).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice