Najbolji free antivirus zaključana tema

poruka: 445
|
čitano: 205.749
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji free antivirus

Ja nedavno isto deinstalirao AVG, naravno moraš sve raditi sa Total uninstall jer ugrađeni deinstaler ne radi dobro... Sad sam na Norton AV Scanner (security scan). Nemam zamjerke još iako nemam ugrađenu AV zaštitu  na kompu! Radi samo AD Aware Anniversary Ed. i imam SpyBot kao pričuvu. Skeniram svakih tri-četiri dana i nemam virusa ni spyware-a! So far-so good...

Q6600 , EX38-DS4, OCZ DDR2 4GB 1000MHz, HD4870 1G
16 godina
offline
RE: Najbolji free antivirus
2029.MN4 kaže...

Ma molim vas, da nijedan besplatan ne valja! Naravno da valja! Zašto ne? Ako nemam problema s virusima AVG je zaslužan za to.


 
I ja sam tako mislio dok nisam izbrisao AVG u vrijeme kad im nije radio update i instalirao Threatfire pa se na scan počelo gomilati gamadi koje je AVG kulturno preskakao!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji free antivirus

evo, i ja s Avira free + Comodo (firewall only) kombinacijom... ima nas još

Gateway P-7807u 17" WXGA+ / Intel Core 2 Duo P8600 2.4GHz / 4GB DDR3 RAM / 320GB 7200RPM HD / GeForce 9800M GTS
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji free antivirus
markbodin kaže...

evo, i ja s Avira free + Comodo (firewall only) kombinacijom... ima nas još

 ima, ima... Bogataš

jurluk kaže...
ja koristim aviru i comodo i nemam zamjerke
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji free antivirus
jurluk kaže...
markbodin kaže...

evo, i ja s Avira free + Comodo (firewall only) kombinacijom... ima nas još

  ima, ima... Bogataš

jurluk kaže...
ja koristim aviru i comodo i nemam zamjerke
  me 2....
15 godina
neaktivan
offline
Najbolji free antivirus

Ja koristim Aviru AntiVir Personal i odlican mi je!

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
15 godina
protjeran
offline
Najbolji free antivirus

eh kad smo vec kod virusa i antivirusa i svega tog.KAspersky nije los, zaista ali ni pod razno ne posjecuj ruske stranice.Iskusio sam na vlastitoj kozi.Koristio sam licenciranu verziju i otisao na r-team ruska stranica za download svakavih cuda i 7 dana nakon toga papa windows, upao mi worm u log on i log of datoteku i resetovo mi komp svaki put.

AVG posjedaovao licenciranu verziju 7.5 i 8.0 nezadovoljan sam previse rama odvlaci usporava komp.Avast treba mu 3 dana da mi skenira disk.Nord32 ko ga ima ruke mu se pozlatileSmijeh     odlican samo mana mu je lose sucelje izgled mi se ne dopada nimalo.Hehe al kome nije do ljepote slobodno nek ga koristi odlican je.

Za sad koristim ovu zastitu Antivira i PC tools firewall necujni su....Spaybot and Destroy naravno koristim, kao i CCliner.

Neznam ovo je moje misljenje.Ako ima neko pametnije rijesenje samo nek javi.

http://s3.ba.battle-knight.org/index.php?loc=hire&ref=MjAzNA==
16 godina
neaktivan
offline
Najbolji free antivirus

AVG 8.0

Been there done that
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji free antivirus
311008 kaže...

eh kad smo vec kod virusa i antivirusa i svega tog.KAspersky nije los, zaista ali ni pod razno ne posjecuj ruske stranice.Iskusio sam na vlastitoj kozi.Koristio sam licenciranu verziju i otisao na r-team ruska stranica za download svakavih cuda i 7 dana nakon toga papa windows, upao mi worm u log on i log of datoteku i resetovo mi komp svaki put.

AVG posjedaovao licenciranu verziju 7.5 i 8.0 nezadovoljan sam previse rama odvlaci usporava komp.Avast treba mu 3 dana da mi skenira disk.Nord32 ko ga ima ruke mu se pozlatileSmijeh     odlican samo mana mu je lose sucelje izgled mi se ne dopada nimalo.Hehe al kome nije do ljepote slobodno nek ga koristi odlican je.

Za sad koristim ovu zastitu Antivira i PC tools firewall necujni su....Spaybot and Destroy naravno koristim, kao i CCliner.

Neznam ovo je moje misljenje.Ako ima neko pametnije rijesenje samo nek javi.

 Ovo za NOD32, ne bih baš rekao, on je odličan što se tiče skeniranja, što je njegova primarna zadaća, ali problem je, barem meni, dok mi još ADSL ne dođe jer sam joša na dial up-u, ne želi se spojit sa serverom kad ga želim updateat, pa mu trebam klikat nekih 500 puta da bise tek onda spojio. Jedini minus koji sam mu ja našao, uz ružno sučelje.
Been there done that
15 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji free antivirus
zero cool kaže...
311008 kaže...

eh kad smo vec kod virusa i antivirusa i svega tog.KAspersky nije los, zaista ali ni pod razno ne posjecuj ruske stranice.Iskusio sam na vlastitoj kozi.Koristio sam licenciranu verziju i otisao na r-team ruska stranica za download svakavih cuda i 7 dana nakon toga papa windows, upao mi worm u log on i log of datoteku i resetovo mi komp svaki put.

AVG posjedaovao licenciranu verziju 7.5 i 8.0 nezadovoljan sam previse rama odvlaci usporava komp.Avast treba mu 3 dana da mi skenira disk.Nord32 ko ga ima ruke mu se pozlatileSmijeh     odlican samo mana mu je lose sucelje izgled mi se ne dopada nimalo.Hehe al kome nije do ljepote slobodno nek ga koristi odlican je.

Za sad koristim ovu zastitu Antivira i PC tools firewall necujni su....Spaybot and Destroy naravno koristim, kao i CCliner.

Neznam ovo je moje misljenje.Ako ima neko pametnije rijesenje samo nek javi.

  Ovo za NOD32, ne bih baš rekao, on je odličan što se tiče skeniranja, što je njegova primarna zadaća, ali problem je, barem meni, dok mi još ADSL ne dođe jer sam joša na dial up-u, ne želi se spojit sa serverom kad ga želim updateat, pa mu trebam klikat nekih 500 puta da bise tek onda spojio. Jedini minus koji sam mu ja našao, uz ružno sučelje.
  Mislim na sucelje ostalo je sve za cistu 10 tku.Previse zelenila hehe.A ostalo je odlicno koristio sam najnoviji.
http://s3.ba.battle-knight.org/index.php?loc=hire&ref=MjAzNA==
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji free antivirus
stoncin3 kaže...

Ja nedavno isto deinstalirao AVG, naravno moraš sve raditi sa Total uninstall jer ugrađeni deinstaler ne radi dobro... Sad sam na Norton AV Scanner (security scan). Nemam zamjerke još iako nemam ugrađenu AV zaštitu  na kompu! Radi samo AD Aware Anniversary Ed. i imam SpyBot kao pričuvu. Skeniram svakih tri-četiri dana i nemam virusa ni spyware-a! So far-so good...

 Samo mala primjedba. Ako ikako možeš, a to će potrajati, trebat će ti puno vremena i zaje----cije da izbaciš van AD Aware Anniversary Ed. Frajer si daje za previše, a usporava surfanje da to nije normalno. Naći ćeš ga svugdje, teško se izbacuje, a za sobom ostavlja toliko fajlova da to ni za beliveti. A glođe i memoriju. Najgora stvar, šteta. Nekad je bio dobar program. To što on sada kontrolira, a to je sve, od av, spywera i ostalih zaštitnih programa je nedopustivo. Zamjeni ga sa Malwarebyte-som. Puno bolja stvar za čiščenje istog smeća koje bi trebao napraviti Ad-Aware. Čini mi se da si na jednom postu rekao kako imaš i Spyware Doctora, onda ti ovo zaista ne treba.
Poruka ostalim forumašima s ovog posta -  NOD v3.xxx nije besplatni antivirusni program. Malo ste zalutali.
16 godina
online
Najbolji free antivirus

Najbolji besplatni antivirus je Avira Free pa to je vec poznata stvar to se zna i svakome je odlicna preporuka za instalaciju na komp!!!Cool

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji free antivirus
zero cool kaže...
 Ovo za NOD32, ne bih baš rekao, on je odličan što se tiče skeniranja, što je njegova primarna zadaća, ali problem je, barem meni, dok mi još ADSL ne dođe jer sam joša na dial up-u, ne želi se spojit sa serverom kad ga želim updateat, pa mu trebam klikat nekih 500 puta da bise tek onda spojio. Jedini minus koji sam mu ja našao, uz ružno sučelje.
Ovo za Nod da moraš 500 puta klikati je zato što imaš crackiranu verziju ili trial verziju.
Licencirane verzije imaju prednost spajanja na update servere, pa tek onda trial verzije, a ove sa crackom - ma njima ne treba ništa, one su "svemoguće" i svi po njima sude.
Plin je za kuhanje, dizel je za traktore, a benzin je za aute!
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.2.2009 23:05 (Joka).
14 godina
neaktivan
offline
Najbolji free antivirus

Bok! Molio bi malu pomoć oko biranja po mogučnost dobar antivirusni program ada ima na hrvatskom jeziku a engleski baš mi ne leži jer nerazumijem, pošto mi je jučer dogodilo najgore, prvo se nisam mogao ući u particuju D, E i G i nešto se usporilo vezu s interneta a s Usb sticka od vipa takođjer veza sam ispucala pa traži mrežu i čak i u igri iznenada zmrznuo i konačno rješenje sam morao iznova reinstalirati na sve čisto i sad vas pitam koji je bolji antivirusni program i što preporučujete? Imam hrpe od BUGove kojeg redovito kupujem..,.  Kvar računalu nema dakle sve ispravno jer sam sve istestirao sve ok. Sada je nov svježe instalirani windowsi i dosta brzo brzo radi i jer koristim WIN XP PRO SP3 i internet veza više ne puca i došao vas pitati za savjet. Nadam se da me razumijete. Hvala.Osmijeh

Nenad
15 godina
neaktivan
offline
Najbolji free antivirus

nello stavi ti lijepo aviru personal a ja ću ti  sve objasnit kako da ju podesiš i stavit slike..
kasnije možeš zaboravit na nju

edit:samo ako se odlučiš za nju  reci.. da ne stavljam bezveze..

i još ćemo se malo pojačat s malwarebytesom (besplatnim skenerom bez zaštite u realnom vremenu) za povremenu provjeru..(brza provjera 5 do 10 min,napraviš jednom tjedno)..on je i na hrvatskom jeziku

na browser(preporuka - firefox - na hrvatskom)  stavišwot da te upozori na problematične stranice(pasivna zaštita,ništa ne usporava ni ne troši resurse)

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.5.2010 15:16 (seneka).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji free antivirus

probaj aviru.nema hrvatski jezik ali nije komplicirana,po meni najbolji free antivirus!

jura
14 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji free antivirus
seneka kaže...

nello stavi ti lijepo aviru personal a ja ću ti  sve objasnit kako da ju podesiš i stavit slike..
kasnije možeš zaboravit na nju

edit:samo ako se odlučiš za nju  reci.. da ne stavljam bezveze..

i još ćemo se malo pojačat s malwarebytesom (besplatnim skenerom bez zaštite u realnom vremenu) za povremenu provjeru..(brza provjera 5 do 10 min,napraviš jednom tjedno)..on je i na hrvatskom jeziku

na browser(preporuka - firefox - na hrvatskom)  stavišwot da te upozori na problematične stranice(pasivna zaštita,ništa ne usporava ni ne troši resurse)

Seneka, zahvaljuljem na svemu instalirat ću sve što  si naveo/la a i koristim firefox na hrvatskom jeziku. A Aviru personal ima ga u BUGovom DVD-u i nije starija ali nosi anti avira personal 9.0 a na stranici je tek novija 10. pošto sam na usb od vipa malo će bit spor zbog skidanja bar će trajati oko sat vremena a dok sa DVD od BUGove bit će brz i prije gotova. Malo sam pogledal u BUG Dvd ima i hrvatski avast4 i neznam jel taj dobar?

Nenad
14 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji free antivirus
jura kaže...

probaj aviru.nema hrvatski jezik ali nije komplicirana,po meni najbolji free antivirus!

Jura, zahvaljuljem što si mi predložio. Hvala ti.Osmijeh

Nenad
15 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji free antivirus

Avast je dobar ispočetka. Čak i novi Avast 5 dostojan svojeg imena. Jadan od najboljih Freeware AV inače

EDIT mislih jEdan od najboljih freeware..Nevinašce

sticky boredom with a book:S
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.5.2010 17:36 (stoncin3).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji free antivirus
stoncin3 kaže...

Avast je dobar ispočetka. Čak i novi Avast 5 dostojan svojeg imena. Jadan od najboljih Freeware AV inače

ček malo kažeš da jadan? Nemisliš možda jedan? Ipak griješimo u pravopisu. Osmijeh

Nenad
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji free antivirus
Ma misli jedan... :)
Avast je isto super, ja ga koristim i draži mi je od Avire, ali izbor je na tebi. Nekima je Avira bolja/draža, a nekima Avast.
Ingame: (_.:BRUNO:._) /// Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
14 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji free antivirus

Ja sam imao Aviru mjesec dana. Ubile me njene reklame, te ručni update. Danas sam instalirao Avast 5 i prvi dojam je oduševljenje. Za razliku od Avasta 4 (koji mi je gušio slabi komp) ovaj  Avast 5 je na hrvatskom jeziku. Ima bezbroj postavki - sve jasno i za prvoškolca. Ima zaštitu u realnom vremenu, automatsko obnavljanje definicija, email zaštitu... Besplatna registracija godinu dana... Uz njega sam stavio Online Armor firewall i zajedno rade "tiho i mirno".

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.5.2010 17:23 (papuk).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji free antivirus

Po meni je Avira najbolji free antivirus. Avast nisam probao i ne kanim ga probati jer koristim Kaspersky Internet Security 2010 koji je znatno bolji od njega(naravno,govorim o avastu koji se plaća). Kaspersky mi nije licenciran nego sam napravio patch s kojim ga vraćam na 30 dana. Ali da se ne mičem od tebe: Avira Free je najbolji free AV. Koristio sam i AVG 8.5 i bio je dobar ali mi je znao skenirati po 8 sati...DA! 8 Sati. maknuo sam ga jer mi pola virusa nije detektiro a ako detektira ne može obrisati.  I da,ako neko želi premium security suite ili samo premium aviru evo stranice za key koji vrijedi 3 mjeseca,nakon toga samo skineš novi key (potrebno mjenjanje E-maila(razlog:ne može na isti mejl dvaput doći key)),link: https://license.avira.com/en/promotion-hylm9fbv7chaxs8zbl83

14 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji free antivirus

Patch za Kaspersky koji sam napravio šaljem na PM =)

14 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji free antivirus
filipvk1000 kaže...

Patch za Kaspersky koji sam napravio šaljem na PM =)

Baš si ga ti napravio ili koristiš onaj poznati trial reseter?

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.5.2010 21:26 (siketa).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji free antivirus
Nello kaže...
seneka kaže...

nello stavi ti lijepo aviru personal a ja ću ti  sve objasnit kako da ju podesiš i stavit slike..
kasnije možeš zaboravit na nju

edit:samo ako se odlučiš za nju  reci.. da ne stavljam bezveze..

i još ćemo se malo pojačat s malwarebytesom (besplatnim skenerom bez zaštite u realnom vremenu) za povremenu provjeru..(brza provjera 5 do 10 min,napraviš jednom tjedno)..on je i na hrvatskom jeziku

na browser(preporuka - firefox - na hrvatskom)  stavišwot da te upozori na problematične stranice(pasivna zaštita,ništa ne usporava ni ne troši resurse)

Seneka, zahvaljuljem na svemu instalirat ću sve što  si naveo/la a i koristim firefox na hrvatskom jeziku. A Aviru personal ima ga u BUGovom DVD-u i nije starija ali nosi anti avira personal 9.0 a na stranici je tek novija 10. pošto sam na usb od vipa malo će bit spor zbog skidanja bar će trajati oko sat vremena a dok sa DVD od BUGove bit će brz i prije gotova. Malo sam pogledal u BUG Dvd ima i hrvatski avast4 i neznam jel taj dobar?

nešto je krenulo krivo..
revo unistaller za deinstalaciju programa..(i na hrvatskom pa stavi na isti))pa deinstaliraj aviru u njemu,na slijedeći način:
prvo deaktiviraj aviru:desni klik na ikonu u taskbaru>disable ili šta već..
 deinstalacija u revu:klik na ikonu i gore na deinstaliraj..ili još bolje stavi gore pod izgled na detalji.pa desni klik na aviru>deinstaliraj
napredna deinstalacija(zadnja dole)
ako i kad se digne avirin deinstaler pustiti ga da odradi,ali ignorirati restart i nastaviit dalje s revo unistallerom
kod napomene da se "pažljivo odabere ono što će se brisati" ti označiš sve i brišeš sve što revo ponudi..

kad odradiš tu deinstalaciju,skini ovaj optimizator i instaliraj ga..
napraviš 1 - click maintenance (brišeš sve što ponudi.odnosno klikneš na repair kad proskenira)
on bi trebao maknuti i ostatke avasta kojeg si instalirao pa brisao..
i sad skineš aviru s ove stranice po defaultu pa se kasnije lako podesi..



Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2010 16:08 (seneka).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji free antivirus

Seneka, zahvaljuljem na svemu instalirat ću sve što  si naveo/la a i koristim firefox na hrvatskom jeziku. A Aviru personal ima ga u BUGovom DVD-u i nije starija ali nosi anti avira personal 9.0 a na stranici je tek novija 10. pošto sam na usb od vipa malo će bit spor zbog skidanja bar će trajati oko sat vremena a dok sa DVD od BUGove bit će brz i prije gotova. Malo sam pogledal u BUG Dvd ima i hrvatski avast4 i neznam jel taj dobar?

nešto je krenulo krivo..
revo unistaller za deinstalaciju programa..(i na hrvatskom pa stavi na isti))pa deinstaliraj aviru u njemu,na slijedeći način:
prvo deaktiviraj aviru:desni klik na ikonu u taskbaru>disable ili šta već..
 deinstalacija u revu:klik na ikonu i gore na deinstaliraj..ili još bolje stavi gore pod izgled na detalji.pa desni klik na aviru>deinstaliraj
napredna deinstalacija(zadnja dole)
ako i kad se digne avirin deinstaler pustiti ga da odradi,ali ignorirati restart i nastaviit dalje s revo unistallerom
kod napomene da se "pažljivo odabere ono što će se brisati" ti označiš sve i brišeš sve što revo ponudi..

kad odradiš tu deinstalaciju,skini ovaj optimizator i instaliraj ga..
napraviš 1 - click maintenance (brišeš sve što ponudi.odnosno klikneš na repair kad proskenira)
on bi trebao maknuti i ostatke avasta kojeg si instalirao pa brisao..
i sad skineš aviru s ove stranice po defaultu pa se kasnije lako podesi..


Seneka, ovako ja sam instalirao aviru, bilo je ok kod instalacije a kad sam počeo skenirat i našla neki virus tipa trojan, i nikako nije htio uklonit  a i zmznuo se samo u mjestu stoji skeniranje stao do 75% a dalje ni mrdnuo kao da je crko (oprostite na izrazu) i balon isto dosadio ko reklame , a ostale mogu recimo otvorat programe word, moj kompjuter itd. Mislim da je nešt poslo po zlu, a novija avira ima ga ovomjesečni bugove dvd-a. Pa sam deinstalirao, i revo sve uklonio i glaryja. Komp je privremeno ali moram kupit procesor amd za matićnu am2 pa da tam bude stavio sve što treba. A ovog što imam malo slab ali dovolno dobar za net... Moguće da viruse zaraze putem usb jer koristi Vipov usb stick i imam na pretplatu od 1gb. Imam instaliran firefox hrv, wot i malwarebytes, a ostali windowsi sve na hrvatski...  Tako da sam malo zbunjen...

 

Nenad
15 godina
neaktivan
offline
Najbolji free antivirus

i ja sam zbunjen,imaš sad neki antivirus  ili nemaš?mislim u zaštiti u realnom vremenu..?
i zašto si deinstalirao revo i glary?
znam da si ograničen s 1 gb i brzinom, odnosno sporim downloadom ali kak ćeš to dovest u neki red?
daj reci šta sad imaš na kopu od onih programa:revo,glary ?

i daj napravi kompletnu provjeru s malwarebytesom kad ga već imaš..samo prije uzmi update..(nadogradnja)

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2010 17:51 (seneka).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji free antivirus
seneka kaže...

i ja sam zbunjen,imaš sad neki antivirus  ili nemaš?mislim u zaštiti u realnom vremenu..?
i zašto si deinstalirao revo i glary?
znam da si ograničen s 1 gb i brzinom, odnosno sporim downloadom ali kak ćeš to dovest u neki red?
daj reci šta sad imaš na kopu od onih programa:revo,glary ?

Nisam deinstalirao revo i glary pa ostala na kompu. :-) E da zamalo zaboravim ,prilikom instalacije aviru, i kad završi i ono kod balona iskoći poruke  "autorun.inf" da ima na particiji D, E i F a tamo nema ništa kada je formartiran na čistom i kad njega kliknem na particiji D i vidim datoteku "autorun.inf" ima u E i F pa i njega brišem . A kako je moguće da pojave tamo datoteku "aurorun.inf"? 

Nenad
15 godina
offline
Najbolji free antivirus

Ja od nedavno koristim AVG i sviđa mi se.

Nije upadljiv, ne ubija performanse, prilično brzo skenira (iako mi ovo nije ni važno jer skenira dok nisam na kompu), ne izbacuje mi popupove (kao avira).

Možda nema najbolju bazu virusa ali za mene je super.

Uz to ima i anti-spyware, e-mail scanner...

Do why me key too - pročitaj ovo brzo :)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice