Najbolji free antivirus zaključana tema

poruka: 445
|
čitano: 205.545
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Najbolji free antivirus

za mene osobno najbolji free antivirus je notepad i nadam se da nisam pogriješio :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji free antivirus
w00t?
2.770 Posts! And counting...
13 godina
protjeran
offline
Re: Najbolji free antivirus
Dr.Ninja kaže...
RaNzO kaže...
Dr.Ninja kaže...

Evo malo zanimljivih rezultata:

 

http://www.virusbtn.com/vb100/rap-index.xml

sumnjam da su zanimljivi rezultati. morate shvatiti da je masa tih "testiranja" po netu namještena i (pod)plaćena. rađe slušajte iskustva korisnika po forumima, i sami nabavite  viruse i testirajte, nego takve testove gledati.

 

- AV/IS rješenja se često ne testiraju s punim mogućnostima, pa rezultati ne ispadnu realni. konkretno pogledajte comodo rezultat. ispada da je oko 40% virusa zarazilo računalo, a garantiram vam da nije niti jedan prošao...zato jer comodo ima i sandbox, odličan, jedan od najboljih i samo ta komponenta bi mogla zaštiti računalo od zaraze, ali naravno da nisu testirali s uključenim sandboxom, a tko zna što su ostalim programima isključili. testiranje baze virusnih potpisa neke kompanije nema apsolutno nikakve veze s kvalitetom nekog antivirusa, a oni upravo to rade.

- u vrijeme kad su nod32 i kaspersky bili uvjerljivo na vrhu, a ostali daleko iza, su testovi redovito bili napeti, podjednaki, ili čak ovih nije bilo među 10 najboljih. AV-i koji su se pojavljivali u vrhu, a tada su bili živa katastrofa su norton, f-secure, panda, pc-cillin...

 

Meni Virus Bulletin ne spada pod "testiranje", a niti AV-Comparatives u zadnje vrijeme mi ne spada pod "testiranje".

Ako pogledas detaljnije rezultate bilo kojeg testa vidjet ces da uvijek ima propusta i to je normalno. Nazalost ne postoji savrseno rjesenje i dovoljno je da naletis na jedan propust da ti rezutat bilo kojeg testa predstavlja glupost.

Ono sto ti moze biti zanimljivo u rezultatima je da postoje besplatni programi sa vrhunskim rezultatima koji kucnom korisniku mogu biti vise nego dovoljni uz nesto malo sivih stanica.

Za garantirati nesto u ovom slucaju moras bili ili poprilicno naivan, da ne kazem glup, ili dobro podmazan. Nema te zastite koja ce te spasiti od nekoga bez mozga, a isto tako postoji i mogucnost da uz sve zastite bas ti naletis na nesto novo.

kad bi išao čitati opis "testiranja" vjerojatno bi negdje našao što je sve isključeno pojedinim AV rješenjima, ali je problem u tome što ljudi pogledaju testiranje i nemaju na umu da nisu testirane sve mogućnosti svih antivirusa, pa automatski zaključuju za su oni s većom detekcijom bolji AV-i, što nije istina.

evo ti ispod konkretno comodova garancija, dokazano s pokrićem, jer je tvrdnja točna. da bi potvrdio svoje riječi, dajem ti svoju osobnu garanciju...uzmi bazu od 1000 virusa i ako uspiješzaraziti računalo na kojem testiraš comodo AV sa sličnim postotkom ko što je to na navedenom linku bilo (~40%), ja ti istog trena dajem 1000 kn.

ako odlučiš istjerivati 1000 kn ovo su uvjeti:

- instaliraju se originalni win na cijeli disk, virtualni, ili stvarni

- ja sam prisutan procesu instalacije i testiranja

- av se testira sa svim opcijama uključenima

- file pokrenut u sandboxu nije zaraza i ne broji se kao zaraza

- kad ti AV postavi pitanje, odgovarat ćeš s block/sandbox/deny, itd.

- ako odbiješ testiranje očekujem ispriku na ove tvoje pametovanje kako treba biti u toj temi za nešto garantirati glup, naivan, itd.

- ako ne postigneš iste rezultate kao što su oni postigli, također očekujem ispriku

 

da ti skratim muke, znaš s koliko virusa ćeš uspjeti zaraziti računalo? točno s nula. ostavljam mogućnost da je u međuvremenu napravljen neki koji će iskoristiti propust u comodu, ali to sigurno nije 40% ko što je to na onom testu prikazano, eto, upravo zato tvrdim i garantiram (boldano), da onaj test nije pokazatelj koliko je neki AV dobar, u kojem kontekstu se dao taj link. ti mi sad opet reci da sam glup i naivan što tvrdim i lako si zaradi 1000 kn od naivčine...

primjećujete da goorim o comodu od svih navedenih...zato jer ga koristim i ne mogu govoriti o nekom drugom, a tko zna kako su druge AV-e osakatili prije testiranja.

 

Best Virus Prevention Technology on the Market. Guaranteed.

Comodo Internet Security Plus 2011 guarantees protection against viruses and malware by focusing on prevention not simply detection. Our patent pending prevention based technology creates an impenetrable shield that identifies safe, unsafe and questionable files. Comodo Internet Security Plus 2011 offers real-time protection against Viruses, Trojans, Adware, Spyware and other Malware threats. Other Antivirus products depend on signature updates alone but Auto Sandbox Technology™ means you’re protected from even unknown threats.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji free antivirus
Don Kihoty kaže...

Sve osim AVG-a...

 

Tromo i loše riješenje...

 

Preseniram jedan stari PC, nađe 10ak virusa.

 

Pređem onda Avirom, nađe još 300+ virusa.

 

Avast Boot scan -> još 100 virusa...

 

Nakon toga Nortonom - nema ništa.

 

Eset - nema ništa...

 

Dakle Avast Boot scan FTW...

Šta se tiče AVG-a istna je da nije bogznašta, mada znam ljude koji ga koriste jako dugo i čisti su(ali to je možda i zato šta su malo iskusniji), a za puko skeniranje je puno lakše koristiti Malwarebytes, Hitman pro, SuperAntiSpyware pa tek onda malo kompliciranije alate.

 

------------------------------------------------------

WOT je sasvim pristojan dodatak za browser, neusporedivo dobar nasuprot Avastovog WebRep i sl., a tu je i ClearCloud DNS, koje bih ja koristio uz besplatni av. Šta se tiče zaštite USB-a evo primjer.

Čini mi se da smo se počeli ponavljati jer sve ovo je već rasčlanjeno do u najsitnije detalje u ovoj temi.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji free antivirus
RaNzO kaže...
kad bi išao čitati opis "testiranja" vjerojatno bi negdje našao što je sve isključeno pojedinim AV rješenjima, ali je problem u tome što ljudi pogledaju testiranje i nemaju na umu da nisu testirane sve mogućnosti svih antivirusa, pa automatski zaključuju za su oni s većom detekcijom bolji AV-i, što nije istina.

evo ti ispod konkretno comodova garancija, dokazano s pokrićem, jer je tvrdnja točna. da bi potvrdio svoje riječi, dajem ti svoju osobnu garanciju...uzmi bazu od 1000 virusa i ako uspiješzaraziti računalo na kojem testiraš comodo AV sa sličnim postotkom ko što je to na navedenom linku bilo (~40%), ja ti istog trena dajem 1000 kn.

ako odlučiš istjerivati 1000 kn ovo su uvjeti:

- instaliraju se originalni win na cijeli disk, virtualni, ili stvarni

- ja sam prisutan procesu instalacije i testiranja

- av se testira sa svim opcijama uključenima

- file pokrenut u sandboxu nije zaraza i ne broji se kao zaraza

- kad ti AV postavi pitanje, odgovarat ćeš s block/sandbox/deny, itd.

- ako odbiješ testiranje očekujem ispriku na ove tvoje pametovanje kako treba biti u toj temi za nešto garantirati glup, naivan, itd.

- ako ne postigneš iste rezultate kao što su oni postigli, također očekujem ispriku

 

da ti skratim muke, znaš s koliko virusa ćeš uspjeti zaraziti računalo? točno s nula. ostavljam mogućnost da je u međuvremenu napravljen neki koji će iskoristiti propust u comodu, ali to sigurno nije 40% ko što je to na onom testu prikazano, eto, upravo zato tvrdim i garantiram (boldano), da onaj test nije pokazatelj koliko je neki AV dobar, u kojem kontekstu se dao taj link. ti mi sad opet reci da sam glup i naivan što tvrdim i lako si zaradi 1000 kn od naivčine...

primjećujete da goorim o comodu od svih navedenih...zato jer ga koristim i ne mogu govoriti o nekom drugom, a tko zna kako su druge AV-e osakatili prije testiranja.

 

Best Virus Prevention Technology on the Market. Guaranteed.

Comodo Internet Security Plus 2011 guarantees protection against viruses and malware by focusing on prevention not simply detection. Our patent pending prevention based technology creates an impenetrable shield that identifies safe, unsafe and questionable files. Comodo Internet Security Plus 2011 offers real-time protection against Viruses, Trojans, Adware, Spyware and other Malware threats. Other Antivirus products depend on signature updates alone but Auto Sandbox Technology™ means you’re protected from even unknown threats.

 

Vidim, prepoznao si sebe i sam sebi skaces u usta. "Ostavljam mogucnost", "tvrdim i garantiram". Klasican hrvatski prodavac magle.

Tko sa dicon lize, popisan se dize. Pravo mi budi.

Over and out.

13 godina
protjeran
offline
Re: Najbolji free antivirus
Dr.Ninja kaže...

 

Vidim, prepoznao si sebe i sam sebi skaces u usta. "Ostavljam mogucnost", "tvrdim i garantiram". Klasican hrvatski prodavac magle.

Tko sa dicon lize, popisan se dize. Pravo mi budi.

Over and out.

 

 

uopće nema problema, u tom slučaju zaradi na brzinu 1000 kn, što te spriječava? to je manje od pola dana posla...ako ti je premalo, podebljat ćemo ponudu ;)

 

EDIT:

tipičan troll...piše samo da bi se vidjeli njegovi komentari.

 

da, tvrdim i garantiram da je ovaj test na koji je bio link netočan za svrhu ocjenjivanja koji je AV bolji.

vrlo vjerojatno neće niti jedan virus proći kroz comodo AV, a tamo je prikazano da je prošlo 40%...i da, ostavljam mogućnost da možda koji prođe zbog nekog buga, ali garantiram da neće proći toliko koliko je tamo prikazano, što dokazuje da test nije dobar za usporedbu kvalitete AV-a, što od početka tvrdim. dao sam vrlo konkretan prijedlog, pa nek ljudi procjene jesam li ja prodavač magle, ili ti običan troll...

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.5.2011 1:03 (RaNzO).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji free antivirus
RaNzO kaže...

EDIT:

tipičan troll...piše samo da bi se vidjeli njegovi komentari.

 

da, tvrdim i garantiram da je ovaj test na koji je bio link netočan za svrhu ocjenjivanja koji je AV bolji.

vrlo vjerojatno neće niti jedan virus proći kroz comodo AV, a tamo je prikazano da je prošlo 40%...i da, ostavljam mogućnost da možda koji prođe zbog nekog buga, ali garantiram da neće proći toliko koliko je tamo prikazano, što dokazuje da test nije dobar za usporedbu kvalitete AV-a, što od početka tvrdim. dao sam vrlo konkretan prijedlog, pa nek ljudi procjene jesam li ja prodavač magle, ili ti običan troll...

 

Sad jos jednom PROCITAJ sto pise u testu na linku (hint: RED, false positives - kad si vec pupcanom vrpcom vezan za Comodo) pa vidi tko je troll i pise da skuplja komentare.

Sad smo vec na "vrlo vjerojatno", "ostavljam mogucnost da mozda" i "garantiram da nece proci toliko" :) Okrenulo na buru :)

15 godina
offline
Re: Najbolji free antivirus
Dr.Ninja kaže...
RaNzO kaže...

EDIT:

tipičan troll...piše samo da bi se vidjeli njegovi komentari.

 

da, tvrdim i garantiram da je ovaj test na koji je bio link netočan za svrhu ocjenjivanja koji je AV bolji.

vrlo vjerojatno neće niti jedan virus proći kroz comodo AV, a tamo je prikazano da je prošlo 40%...i da, ostavljam mogućnost da možda koji prođe zbog nekog buga, ali garantiram da neće proći toliko koliko je tamo prikazano, što dokazuje da test nije dobar za usporedbu kvalitete AV-a, što od početka tvrdim. dao sam vrlo konkretan prijedlog, pa nek ljudi procjene jesam li ja prodavač magle, ili ti običan troll...

 

Sad jos jednom PROCITAJ sto pise u testu na linku (hint: RED, false positives - kad si vec pupcanom vrpcom vezan za Comodo) pa vidi tko je troll i pise da skuplja komentare.

Sad smo vec na "vrlo vjerojatno", "ostavljam mogucnost da mozda" i "garantiram da nece proci toliko" :) Okrenulo na buru :)

  Dajem ruku u vatru da su oni (ako su koristili sve komponente Comodo AV-a) tretirali sandboxane ili općenito fajlove na koje je HIPS reagirao tretirali kao FP. Većina tih testova je neobjektivna i neistinita.

Ja sam manijak iz gimnazijskog parka
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji free antivirus

Dečki,

 

VB je test DETEKCIJE, a ne PREVENCIJE.

Po detekciji Comodo i spada negdje u sredinu (više ćemo saznati nakon AVC testa), a po prevenciji je u samom vrhu.

 

@Ranzo: Mogu ja dobit soma kuna? Baš mi treba, a zarazim ti računalo dok veliš keks.... {#}

Gledati Lixa dok pjeva hrvatsku himnu...neprocjenjivo!
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.5.2011 9:22 (siketa).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji free antivirus
mind_challenge kaže...
Dr.Ninja kaže...

Sad jos jednom PROCITAJ sto pise u testu na linku (hint: RED, false positives - kad si vec pupcanom vrpcom vezan za Comodo) pa vidi tko je troll i pise da skuplja komentare.

Sad smo vec na "vrlo vjerojatno", "ostavljam mogucnost da mozda" i "garantiram da nece proci toliko" :) Okrenulo na buru :)

  Dajem ruku u vatru da su oni (ako su koristili sve komponente Comodo AV-a) tretirali sandboxane ili općenito fajlove na koje je HIPS reagirao tretirali kao FP. Većina tih testova je neobjektivna i neistinita.

 

A kako bi trebali tretirati nego kao false positives ako je AV odreagirao na file koji nije virus? Nekome false positives nisu kriterij, u ovom testu ocito jesu jedan od kriterija.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji free antivirus
siketa kaže...

Dečki,

 

VB je test DETEKCIJE, a ne PREVENCIJE.

Po detekciji Comodo i spada negdje u sredinu (više ćemo saznati nakon AVC testa), a po prevenciji je u samom vrhu.

 

@Ranzo: Mogu ja dobit soma kuna? Baš mi treba, a zarazim ti računalo dok veliš keks.... {#}

 

Ajde da netko zna i citati s razumijevanjem.

AVC, ako mislimo na isti, ne testira Comodo (ili se varam?)

Evo, ja ti sluzbeno prepustam pravo natjecanja, ali neka ipak malo podeblja ponudu prvo :)

13 godina
protjeran
offline
Re: Najbolji free antivirus
siketa kaže...

Dečki,

 

VB je test DETEKCIJE, a ne PREVENCIJE.

Po detekciji Comodo i spada negdje u sredinu (više ćemo saznati nakon AVC testa), a po prevenciji je u samom vrhu.

 

@Ranzo: Mogu ja dobit soma kuna? Baš mi treba, a zarazim ti računalo dok veliš keks.... {#}

još uvijek postoji onaj exploit?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji free antivirus
Dr.Ninja kaže...
AVC, ako mislimo na isti, ne testira Comodo (ili se varam?)

Trebao bi uskoro izaći Single Product Review...kao nedavno Ikarusa i EAM-a....

RaNzO kaže...
još uvijek postoji onaj exploit?

Na koji exploit misliš? .vbs skripte su riješene, ali ne znam za .dll......

Nisam mislio na to, nego na infekciju pokretanjem neke .exe fajle....{#}

Gledati Lixa dok pjeva hrvatsku himnu...neprocjenjivo!
13 godina
protjeran
offline
Re: Najbolji free antivirus
siketa kaže...
Dr.Ninja kaže...
AVC, ako mislimo na isti, ne testira Comodo (ili se varam?)

Trebao bi uskoro izaći Single Product Review...kao nedavno Ikarusa i EAM-a....

RaNzO kaže...
još uvijek postoji onaj exploit?

Na koji exploit misliš? .vbs skripte su riješene, ali ne znam za .dll......

Nisam mislio na to, nego na infekciju pokretanjem neke .exe fajle....{#}

mislio sam na zaobilaženje sandboxa na partially limited postavkama

 

pojasni što misliš pod ovime...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji free antivirus
RaNzO kaže...
mislio sam na zaobilaženje sandboxa na partially limited postavkama

Postavka sandboxa i/ili Defense+ nema veze s načinom zaraze....bilo koja će propustiti....{#}

Već sam govorio o najvećoj mani Comodoa koju moramo mi korisnici ispravljati....{#}

Gledati Lixa dok pjeva hrvatsku himnu...neprocjenjivo!
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.5.2011 9:58 (siketa).
13 godina
protjeran
offline
Re: Najbolji free antivirus
siketa kaže...
RaNzO kaže...
mislio sam na zaobilaženje sandboxa na partially limited postavkama

Postavka sandboxa i/ili Defense+ nema veze s načinom zaraze....bilo koja će propustiti....{#}

Već sam govorio o najvećoj mani Comodoa koju moramo mi korisnici ispravljati....{#}

pa dobro, koja je to mana? zaraza pokretanjem *.exe? nisam čuo za to...kako ispraviti?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji free antivirus
RaNzO kaže...
pa dobro, koja je to mana? zaraza pokretanjem *.exe? nisam čuo za to...kako ispraviti?

Još mi nisi odgovorio da li ulazim u krug potencijalnih dobitnika nagrade....{#}

Ispravlja to Comodo lab, ali tek na dojavu nas korisnika....i treba im par dana za to, a dotle je infekcija itekako moguća....

Problem je što analizu malwarea dosta traljavo obavljaju serveri CIMA (CAMAS)....i onda se događaju stvari koje se ne bi smjele događati...

Gledati Lixa dok pjeva hrvatsku himnu...neprocjenjivo!
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.5.2011 10:19 (siketa).
13 godina
protjeran
offline
Re: Najbolji free antivirus
siketa kaže...
RaNzO kaže...
pa dobro, koja je to mana? zaraza pokretanjem *.exe? nisam čuo za to...kako ispraviti?

Još mi nisi odgovorio da li ulazim u krug potencijalnih dobitnika nagrade....{#}

Ispravlja to Comodo lab, ali tek na dojavu nas korisnika....i treba im par dana za to, a dotle je infekcija itekako moguća....

Problem je što analizu malwarea dosta traljavo obavljaju serveri CIMA (CAMAS)....i onda se događaju stvari koje se ne bi smjele događati...

nije bila općenita ponuda, već konkretno za korisnika...

13 godina
neaktivan
offline
Najbolji free antivirus

Po meni je najbolje ne imati nikako AV, trenutno racunar koristim samo za surfanje netom i neke stvari tipa slusanja muzike, ponekad pogledam neki filmic i meni sve super, komp. radi brze i ja sam zadovoljan....s vremena na vrijeme ga malo ocistim CCleanerom i malo skeniram Malware Bytesom i cao(zato ide format svako 2 mjeseca :D )

 

Ako imas bitnih podataka na racunaru, zelis dobar free av, iskreno, takvog nema....neko ce reci avira,neko avg neko avast ali ne mogu se porediti sa recimo BitDefenderom.

Koristio sam BD i bio zadovoljan, doduse malo je usporavao komp. ali nije bilo nikakvih virusa.

 

 

aXXo ftw.
15 godina
offline
Re: Najbolji free antivirus
NexT_T1 kaže...

Po meni je najbolje ne imati nikako AV, trenutno racunar koristim samo za surfanje netom i neke stvari tipa slusanja muzike, ponekad pogledam neki filmic i meni sve super, komp. radi brze i ja sam zadovoljan....s vremena na vrijeme ga malo ocistim CCleanerom i malo skeniram Malware Bytesom i cao(zato ide format svako 2 mjeseca :D )

 

Ako imas bitnih podataka na racunaru, zelis dobar free av, iskreno, takvog nema....neko ce reci avira,neko avg neko avast ali ne mogu se porediti sa recimo BitDefenderom.

Koristio sam BD i bio zadovoljan, doduse malo je usporavao komp. ali nije bilo nikakvih virusa.

 

 

Zato instaliraj nekakav AV, pa neće biti potrebe za formatom svaka 2 mjeseca.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.9.2011 10:56 (Izzy).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji free antivirus
Izzy kaže...
NexT_T1 kaže...

Po meni je najbolje ne imati nikako AV, trenutno racunar koristim samo za surfanje netom i neke stvari tipa slusanja muzike, ponekad pogledam neki filmic i meni sve super, komp. radi brze i ja sam zadovoljan....s vremena na vrijeme ga malo ocistim CCleanerom i malo skeniram Malware Bytesom i cao(zato ide format svako 2 mjeseca :D )

 

Ako imas bitnih podataka na racunaru, zelis dobar free av, iskreno, takvog nema....neko ce reci avira,neko avg neko avast ali ne mogu se porediti sa recimo BitDefenderom.

Koristio sam BD i bio zadovoljan, doduse malo je usporavao komp. ali nije bilo nikakvih virusa.

 

 

Zato instaliraj nekakav AV, pa neće biti potrebe za formatom svaka 2 mjeseca.

LOL pa znam, nemam neku masinu od komp-a tako da zelim da komp. radi sto brze...jedini razlog zasto nemam AV.

Bitne fajlove ionako drzim na drugom komp-u :D

aXXo ftw.
16 godina
offline
Re: Najbolji free antivirus
Jedna preporuka za mali-light-dobar FREE AV: Immunet!

Takodjer za one koji ne zele koristit AV, a koriste komp samo za surfanje, neka stave GeSWall (program koji izolira browser od ostatka sistema).
Muškarci od svojeg donjeg rublja i od žena žele isto: malo podrške i malo slobode ;-)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji free antivirus
djigibao kaže...
Jedna preporuka za mali-light-dobar FREE AV: Immunet!

Takodjer za one koji ne zele koristit AV, a koriste komp samo za surfanje, neka stave GeSWall (program koji izolira browser od ostatka sistema).

Hmmm, zanimljivo...pogledacu taj tvoj GeSWall mozda bude od koristi.

Thx na informaciji, nebi mi nikad palo na pamet da uopste postoji tako nesto a kamoli da ga potrazim :D

aXXo ftw.
16 godina
offline
Re: Najbolji free antivirus

 

Evo ti link.

 

Ja ga koristim na malom Acer Aspire One bez AV, nema usporavnja, nema skidanja updejta, a opet ti nista ne moze uletit preko neta. Kad nesto skidas sa neta taj file ti dobije malo slovo "G" (znaci da je izolirano, a da bi od-izolirao samo desni klik misa i stisnes "trusded":slika).

Ako imas kakva pitanja u vezi tog programa slobodno pitaj, takkodjer preporucam da pogledas par videa na Youtube {#}

Muškarci od svojeg donjeg rublja i od žena žele isto: malo podrške i malo slobode ;-)
12 godina
neaktivan
offline
Najbolji free antivirus

Meni je najbolji avast!Free Antivirus. {#}

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice