Ah ta škola...

poruka: 12.601
|
čitano: 1.628.418
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Extra protection kaže...

Jesu, identični su, evo ja imam stvarno poštovanja prema tebi, makar te ne poznajem i znam jedino da se na forumu zoveš wifi. Znam da nema razloga da mi vjeruješ, ali stvarno su u slovo identični. Radi se o biologiji. AKO IKAD DOBIJEM TE ISPITE NATRAG, OSOBNO TI IH POŠALJEM NA ADRESU

EEE nisi citao, nisam rekao da su svi gamad, nego da su oni koji su korumpirani gamad.

Ravnateljica je jako dobra prijateljica s tom profesoricom, i predaju isti predmet, tak da već sam čuo da ko se njoj žali može se pozdravit s peticom na kraju.

Da, smatram da oni koji prepisuju trebaju dobiti strože kazne. Ja nisam taj koji je prepisivao niti sam dobio loše ocjene radi toga. 

Ne mogu vjerovati u nepismenost ovoga naroda.... di sam ja to majke mi rekao da su svi gamad? Znači onda su oni koji varaju, kradu, lažu i primaju mito GOSPODA, a pošteni ljudi gamad? BRAVO, ŽIVJELA HRVATSKA...  

Vidi, ukoliko su ispiti identicni po odgovorima, a ne postoji nacin da se prepise, onda u tom slucaju pitanje MORA bit jednako ocjenjeno. Vrlo lako je moguce da u ciloj prici ulogu eventualno ima i ponasanje kao sto je Dojitza rekao, ali onda pismeni ispiti nisu pametan nacin da se takvo sto rijesi. Zapravo, za jednog profesora, to je jako glup nacin jer ostavlja pisani trag. Ipak, jedno pitanje od njih deset ne moze cinit razliku u ocjeni od 5 do 3, tako da i tvoj kolega vrlo vjerojatno ima jos pogresaka. Mozda mu ovi bodovi eventualno znace cetvorku, ali isto tako na silu neces nista postic. 

 

Za fakultete vjerujem da redovito kolaju plave kuverte, pa se moze govorit o nekoj korumpiranosti, ali u srednjoj, osnovnoj? Sustavi su sasvim drukciji i pod drukcijim nadzorom u odnosu na fakultete, tako da bi netko mora imat jaku pozadinu, i to do samog politickog vrha da bi se osjeca sigurno takve stvari radit u skolama. Stoga mi se to vise cini "prica", bas kao i ona u temi o odabiru srednjih, gdje "profesori pomazu maturantima na drzavnoj maturi". 

 

Kod nas je normalno da se prepisuje. A to nije normalno... Vjerujem da nitko nebi zelio da dodje kod doktora koji je svoju diplomu kupia (ili dobia na prevaru) umjesto da je posteno, obrazovanjem steka... a nista drukcije nije ni u ostalim profesijama. Tvoj susjed, tvoj prijatelj, tvoj poznanik ili netko s ulice, mozda bas zato sto vara, prepisuje, ili od drugih BUDALA dobiva rezultate će jednog dana tebi uzet posao koji si ti triba imat svojim trudom i radom. Takav, kad od tebe trazi da mu nesto sapnes, da za njega nesto rijesis i podijelis, nit ti je prijatelj, nit bi ti njegovo misljenje trebalo bit bitno. Samo iskoristava i nista drugo. Ovo "tebe" nemoj uzet doslovce, govorim opcenito...

 

Zivis u Hrvatskoj... pravo i pravda su u velikoj vecini slucajeva ovdje nepoznanica... ljudima koji zive na minimalcu se izbiva i posljednja kuna iz djepa, a milijunasima se oprastaju milijunski porezni dugovi, i jos daju poticaji... nemoj da nastavljam, jer prica je jadna, sumorna, i bezizgledna... i kad smo kod lopova, ako ukrades hranu za prezivit, onda si lopov, ako ukrades milijune, onda si gospodin i nitko te ne dira... HR reality show... 

 

@Onjegin... i opet ono tipicno generaliziranje... nije ni cudo sto u Vladi prvo udru po skolstvu kad treba rezat proracun... zacudo, nitko ne dira sve one kavopijske uredske dame... to su valjda uspjesne ostvarene persone... 

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Onjegin kaže...

Naši učitelji u srednjim školama su neostvareni, neuspješni i iskompleksirani ljudi.

 

Svatko tko tvrdi drugačije nije išao u srednju.

Upravo tako, ali ne svi, ima stvarno onih koji vole svoj posao. Ta ista profesorica te na satu može nazvati majmunom i onda se bolesno smijati na to. Naravno, ispali bi razmaženi da bi se na to išli žalit. Stvarno smo vidjeli jednom prilikom kako ispravlja ispite dok smo na satu morali samostalno raditi a ona je ispravljala, pogleda ime, prezime, prođe da vidi ako je sve napisano i da onako otprilike bodove i ocjenu. I opet za isti odg neko pol boda, neko 2. 

Jednostavno je takva osoba, bezobrazna i neugodna.  Ima neke svoje miljenice, nije da nekoga mrzi kao što je kolega gore napisao, nego se ponaša kao šerif. 

Dok završim za par mjeseci ću joj sve u facu nabit. 

@wifi kad već spominješ plaću, nema mi ljepšeg nego dok takvoj bezobraznoj babetini smanje plaću:) 

Extra wurst
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.11.2014 8:53 (Extra protection).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Problem je sto sustav diskriminira pa kad se takvoj smanji placa,onda se smanji i onima koji bi trebali imat i vecu placu... kakvu to poruku salje profesorima koji se trude? Trud se ne cijeni,ne isplati? I onda se svi redom snebivaju kakva je kvaliteta nastave... pa kakva bi trebala bit? Isti ti profesori u privatnim ucilistima opstaju samo na racun svoje kvalitete,a u skoli vridi radia,ne radia,isto ti se pise... pa ti sad radi... za koga i za sta? Ako nesto trazis ne valja,ako nista ne trazis opet ne valja jer "nemas pojma"... tu nemos nikako na zelene grane...
14 godina
offline
Ah ta škola...

Ima li netko knjigu iz biologije za 4. razred gimnazije "Čuvari nasljeđa"? Ako da, bio bi veoma zahvalan da mi slika/prepiše 2 zadatka, jedan o tri djevojčice koje su se pomješale pa se roditelji traže po krvnim grupama i jedan o prenošenju daltonizma. Trebalo bi biti negdje uz genetiku čovjeka, ali ne znam točno koja lekcija.

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.12.2014 16:35 (power_user).
13 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

Može li mi netko objasniti rubriku aktivnosti u imeniku? Danas sam dobio jedan iz mehanike u mom odsustvu, naime, iz rada na satu tijekom cijelog polugodišta. Naravno upitao sam profesoricu, zašto jedan, što nije uredu? Rekla je, i citiram, sjeti se koliko ste ti i kolega iz tvoje klupe bili opominjani, razmještani... Bio sam izbačen sa sata jednom (što nije upisano u imenik) zato što je kolega pored mene pričao kao navijen, ja nisam niti riječ rekao, pa evo Bog mi je svjedok. Niti nas jednom nije razmjestila, a da ne pričam opomenula, jer na pola sati on nije niti bio, tako da sam bio sam u klupi. Nadalje imao sam 16 sati vježbi iz mehanike ove godine, nisam bio na 2, a 2 sam pisao ispravak ispita, ostaje 12 sati. Od tih 12 sati sam 6 sati sjedio ispred nje u klupi, a 4 sata sam sjedio sam, jer je kolega koji sjedi pored mene bio odsutan. Ostaje 2 sata kada smo zapravo kolega i ja sjedili zajedno u klupi. Ma je li moguće, da smo u ta dva sata TOLIKO pričali, da sam zaslužio jedinicu iz rada na satu tijekom cijelog polugodišta? A da ne pričam o tome da je sve što je ona ikada napisala na ploču, ili dala nekakav materijal, zapisano u mojoj bilježnici sa pripadajućim datumom i naslovom lekcije.

Dakle, postoji li preispitivanje za ovu ocjenu, i kome se mogu žaliti?

14 godina
offline
Re: Ah ta škola...
Wicked_Sick87 kaže...

Može li mi netko objasniti rubriku aktivnosti u imeniku? Danas sam dobio jedan iz mehanike u mom odsustvu, naime, iz rada na satu tijekom cijelog polugodišta. Naravno upitao sam profesoricu, zašto jedan, što nije uredu? Rekla je, i citiram, sjeti se koliko ste ti i kolega iz tvoje klupe bili opominjani, razmještani... Bio sam izbačen sa sata jednom (što nije upisano u imenik) zato što je kolega pored mene pričao kao navijen, ja nisam niti riječ rekao, pa evo Bog mi je svjedok. Niti nas jednom nije razmjestila, a da ne pričam opomenula, jer na pola sati on nije niti bio, tako da sam bio sam u klupi. Nadalje imao sam 16 sati vježbi iz mehanike ove godine, nisam bio na 2, a 2 sam pisao ispravak ispita, ostaje 12 sati. Od tih 12 sati sam 6 sati sjedio ispred nje u klupi, a 4 sata sam sjedio sam, jer je kolega koji sjedi pored mene bio odsutan. Ostaje 2 sata kada smo zapravo kolega i ja sjedili zajedno u klupi. Ma je li moguće, da smo u ta dva sata TOLIKO pričali, da sam zaslužio jedinicu iz rada na satu tijekom cijelog polugodišta? A da ne pričam o tome da je sve što je ona ikada napisala na ploču, ili dala nekakav materijal, zapisano u mojoj bilježnici sa pripadajućim datumom i naslovom lekcije.

Dakle, postoji li preispitivanje za ovu ocjenu, i kome se mogu žaliti?

http://www.uprava-vodovoda.com/

EUNE: Ferritin
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
To sam i mislio, kao i inače...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Wicked_Sick87 kaže...

Može li mi netko objasniti rubriku aktivnosti u imeniku? 

 

Dakle, postoji li preispitivanje za ovu ocjenu, i kome se mogu žaliti?

Sve rubrike u imeniku su izbor profesora. Za neke od predmeta postoje uvrijezene rubrike, a jedna od univerzalno primjenjivih za sve predmete je aktivnost/sudjelovanje u nastavi/rad na satu sto su u principu ekvivalenti. 

 

Pozitivni primjeri ocjenjivanja u toj rubrici su javljanje na satu, pisanje domaceg rada, izrada izbornog seminara, rad na ploci.

Negativni primjeri su neizvrsavanje zadanih obveza, ometanje sata, nenosenje pribora (knjige, teke), igranje na mobitel, nezainteresiranost. 

 

Rubrika je uvelike slobodna procjena nastavnika i ako ti kolega u klupi radi tolike probleme, a ti si tako nevin u citavoj prici, na pocetku sljedeceg polugodista pricaj s profom, reci kako stvari stoje, i neka te ona osobno smjesti s nekim ili samog, ali ujedno i poradi na ovim pozitivnim aspektima te rubrike. 

 

Na samu ocjenu, najvise se mozes zalit samom sebi - but are you man enough to admit it? ili su ti uvijek drugi krivi? 

13 godina
offline
Re: Ah ta škola...
Nije istina,za svaki predmet su kurikulumom i planom i programom određeni elementi ocjenjivanja.
Gdje bi završili da su oni proizvoljni
robimarko@gmail.com
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...

Ukoliko ne vjerujes, prouci nazive elemenata ocjenjivanja za iste predmete u razlicitim skolama i kod razlicitih profesora pa javi rezultate... shvati da sada ne govorimo o mainstream predmetima poput matematike, hrvatskog itd. gdje su neki elementi vec uvrijezeni i svi koriste isto... 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Pa nisam baš sklon pričanju, mehanika je prvi sat u 7 i 15 ujutro, a u 7 i 15 mi stvarno nije do priče. Nebi se kačio po forumima da postoji bilo kakav argument koji će reći da ja nisam upravu.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
robimarko kaže...
Nije istina,za svaki predmet su kurikulumom i planom i programom određeni elementi ocjenjivanja.
Gdje bi završili da su oni proizvoljni

Već zamišljam neku samodopadnu profesoricu nekog retardiranog predmeta kako, na PMS-u pred promjenu vremena, u nemogućnosti da kontrolira svoje retardirane emocije na svom retardiranom mjestu nakon retardiranih ocjena na fakultetu upisuje rubrike:

-odjevanje

-brzina izgovaranja

-recitiranje iz knjige

 

I naravno, redovno daje lošije ocjene muškarcima.

 

Shvatite, profesori se ne mogu kontrolisati u dobrom dijelu slučajeva pa je u školi baš sve normirano i propisano. Propali životi i 20-satni radni tjedni uništavaju njihovu ionako nestabilnu ličnost.

 

Neki dan sam na univerzitetu svjedočio tome kako asistentica objašnjava budućoj učiteljici da je 2-9=-7. Ne šalim se i ne preuveličavam. Ova nije mogla (nakon 14 godina školovanja), shvatiti da postoje brojevi s lijeve strane nule na brojevnoj crti.


Samo da znate kome šaljete svoju djecu.

12 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

Pozz ljudi

Cuo sam od profesora da ce nam ivest svu onu tehniku u skolu:tablete,eimenike,ploce itd. 

Zanima me kako to sve funkcionira.Guglao sam ali nisam nasao nista konkretno osim clanka s 24 sata

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
13 godina
offline
Re: Ah ta škola...
drakula789 kaže...

Pozz ljudi

Cuo sam od profesora da ce nam ivest svu onu tehniku u skolu:tablete,eimenike,ploce itd. 

Zanima me kako to sve funkcionira.Guglao sam ali nisam nasao nista konkretno osim clanka s 24 sata

kod nas funkcionira odlično

pametne ploče imamo već nekih 8 godina (tako neki prof kažu) i super je samo što se stariji profesori time ne služe

e imenik je dobar jer profesori više ne mogu varati(ne možeš odgovarati 3 puta u danu i slično) a čak se nekad potkrade i neka greška pa neki profesor ocjenu iz testa unese u odgovaranje pa te predmet manje mogu pitat

“The only thing standing between you and your goal is the bullshit story you keep telling yourself as to why you can't achieve it.”
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Top Bugovac kaže...
drakula789 kaže...

Pozz ljudi

Cuo sam od profesora da ce nam ivest svu onu tehniku u skolu:tablete,eimenike,ploce itd. 

Zanima me kako to sve funkcionira.Guglao sam ali nisam nasao nista konkretno osim clanka s 24 sata

kod nas funkcionira odlično

pametne ploče imamo već nekih 8 godina (tako neki prof kažu) i super je samo što se stariji profesori time ne služe

e imenik je dobar jer profesori više ne mogu varati(ne možeš odgovarati 3 puta u danu i slično) a čak se nekad potkrade i neka greška pa neki profesor ocjenu iz testa unese u odgovaranje pa te predmet manje mogu pitat

Kakve tablete nosite?

Bidim u Rijeci su iPadi.

Mozes li mi objasniti te pametne ploce?

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
13 godina
offline
Re: Ah ta škola...
drakula789 kaže...

Kakve tablete nosite?

Bidim u Rijeci su iPadi.

Mozes li mi objasniti te pametne ploce?

Naša svaka učionica je opremljena računalom a ne tabletom s tim da dosta profesora umjesto tog računala koristi svoj smartphone

A kod tih pametnih ploča jedan projektor prikazuje sliku na tu ploču a ti imaš neku olovku (neki komad elektronike) s kojim pišeš po toj ploči (zapravo je sve virtualno) i tako upravljaš raznim aplikacijama

 

“The only thing standing between you and your goal is the bullshit story you keep telling yourself as to why you can't achieve it.”
10 godina
neaktivan
offline
Odabir srednje skole ( a i faksa)

Znaci osmi sam razred, upisi su sve blize. Panicarim. Bojim se... Volim programe za obradu slika, izradu animacija, 3d programe, obrada zvuk. Dosta sam dobar i opce s racunalima. Volim raditi u photoshopu, i Adobe flash, programiranje mi i nije bas interesanto niti kodiranje web stranica. Koju srednju da uzmem, i koji faks poslije toga!? Split!

 

VedroJebac
12 godina
offline
Ah ta škola...

Tehnicar za racunalstvo po novom programu.

10 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

@ivanzu kakav je to program i jesi siguran? cuo sam da je medijski tehnicar slicno mojim trazenjima

VedroJebac
13 godina
offline
Re: Ah ta škola...
VedroVis kaže...

@ivanzu kakav je to program i jesi siguran? cuo sam da je medijski tehnicar slicno mojim trazenjima

 Bez faksa si ionako 0

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
10 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

ne razumijes moje pitanje, ja cu ici na faks

VedroJebac
13 godina
offline
Ah ta škola...

Razumijem ja da ti misliš ići na faks ali sam htio reći da ti srednja škola nije toliko bitna.

Više manje svi programi su katastrofa napravljeni i zastarjeli(osim ovih novih kurikuluma koji su dosta dobri) ja idem za tehničara za računalstvo i u 3. godini imam samo 2 usko vezana stručna predmeta(Računalstvo i računalne mreže) a ostali više elektrotehnički ili strojarski.

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...

pa i je bitna jer ne zelim ucit nesto sto mi se ne svida 4 godina i treba gledat kakvi su opci predmeti tako da me dobro pripremi za maturu

VedroJebac
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...

Nema nikakve veze kakvi su opći predmeti jer ti sve ovisi o profesorima. Vjeruj mi kad ti kažem ovo, neki profesori te jako pripremaju za maturu dok neke boli k***c.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
VedroVis kaže...

pa i je bitna jer ne zelim ucit nesto sto mi se ne svida 4 godina i treba gledat kakvi su opci predmeti tako da me dobro pripremi za maturu

 Pa zar nije četverogodišnje školovanje dobra priprema za maturu?

 

Mislim, vidio sam da se cure spremaju za maturu, ali ja sam mislio da je to zato što pozaboravljaju sve što su učile kroz četiri godine, lol.

 

Donekle, ako se spremaš za maturu, džaba si išao u srednju.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.2.2015 18:14 (Onjegin).
12 godina
odjavljen
offline
Ah ta škola...

Vozdrav raja,

1. sam srednje, smjer ''Računalni tehničar za strojarstvo'' i ovih dana sam razmišljao koji ću danas-sutra faks upisati. Najviše volim radit za računalom ili nešto uvezi/na računalu(hardwareski dio) pa imam 3 želje oko faksa, Softwareski inžinjer, Programer i grafički dizajner. Eh sad, danas sam gledao live prijenos(hangout) od SrpskihTutorijala i postavio sam mu to pitanje i on mi je odgovorio 

(49. minuta i 45. sekunda). To me je malo uplašilo jer mi baš ne ide nego štrebanje(više učim s razumjevanjem a ne da poslije ispita sve zaboravim). A s druge strane se nadam da nije istina što je on to rekao, ne znam zašto  No s druge strane volim i dizajniranje(najviše logotipa, biznis karti i web sajtova), trenutno radim na 99desgins i u godinu dana sam dobio $715(sa svojim 14 odnosno 15 godina) no onda shvatim da sam lijevak i da nemam baš ukusa kada treba napraviti nešto malo kompliciranije. I na kraju svega kad zbrojim i oduzmem ostane mi još jedino biti običan programer. Trenutno najviše volim PAWN(da znam, to ja mačij kašalj) ali ovo ljeto(ako ne i prije) ću krenuti malo više na C++ jer me to na godinu čeka iz računalstva. Što se tiče programerskog jezika najviše bi volio raditi s Pythonom/C++/C#/Javom/Web jezicima(PHP, HTML/CSS...) ili s jezicima s kojima se razvijaju igre(tipa GTA, BF; Ako se ne varam oni su napravljeni u C#). Uz ovo bi želio da imam plaću iznad 6000-7000 HRK a može i više, ne bi se ljutio . Ako bi mi mogli dati svoje mišljenje, uz to ako imate još neki prijedlog za faks uvezi računala(HW i(li) SW) bio bi vam zahvala 

 

 

@ Inaće, da ne bi netko predložio strojarski fakultet jer me baš strojarstvo i ne zanima. To sam upisao iz razloga zato što mislim(valjda dobro mislim) da strojari imaju više programiranja od električara. Inaće sam iz Županje pa imaju samo dva tehnička smijera.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.2.2015 21:06 (Dex.pwn).
12 godina
offline
Re: Ah ta škola...
Strojari nemaju vise programiranja od tehnicara za racunalstvo,od obicnog elektricara imaju jer on uci elektroniku samo u principu ugradivanja u kucu,popravljanja,itd...
12 godina
odjavljen
offline
Ah ta škola...

U Županji nažalost nema toga smjera. Nakon što sam saznao da se u Osijeku svake druge godine upisuju grafički dizajneri odlučio sam ići u računalnog(tad nisam znao da je za strojarstvo nego sam mislio da je za računalstvo čim svi kažu računalni)...

9 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

Jel ima netko odavde iz Sisačke gimnazije po mogućnosti 2. razred?

12 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

eto ti jos jedan odgovor

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice