FOI iskustva

poruka: 10
|
čitano: 9.095
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
FOI iskustva

Razmisljao sam upisati FOI u Varaždinu. Zanimaju me iskustva tamo, kakav je studentski, hrana, internet, kakvi su profesori, pogotovo predmeti. Hvala 

8 godina
neaktivan
offline
Re: FOI iskustva
Pazi se matematike. Ima i puno 'ekonomskih' predmeta, više nego na ikojem drugom hrvatskom IT faksu.
Ali ako želiš biti programer, tamo ćeš naučit programiranje.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
8 godina
neaktivan
offline
Re: FOI iskustva
Židov kaže...

Razmisljao sam upisati FOI u Varaždinu. Zanimaju me iskustva tamo, kakav je studentski, hrana, internet, kakvi su profesori, pogotovo predmeti. Hvala 

 mene isto to sve. + rang lista od proslogodisnjih upisa

7 godina
neaktivan
offline
Re: FOI iskustva
Židov kaže...

Razmisljao sam upisati FOI u Varaždinu. Zanimaju me iskustva tamo, kakav je studentski, hrana, internet, kakvi su profesori, pogotovo predmeti. Hvala 

 Evo ja završavam trenutno prvu godinu, pa ti mogu reći sve iz prve ruke. Ne sjećam se točno rang liste od prošle godine, ali znam da je foi lako upisati i gotovo svi koji ga stave uspiju ga upisati. Što se tiče hrane, imaš dvije menze elektron i studentski restoran pokraj doma. U elektronu je hrana odlična, ali su porcije male dok u studentskom restoranu je hrana nešto lošija, ali se je trude poboljšati. Internet na faksu i domu je onaj najbrži optički. A sad o profesorima bi se dalo raspravljati. Imaš neke koji su odlični i njihovi predmeti su jako dobro organizirani, dok imaš neke koji su stvarno užasni. Kad sve zbrojim, onako koliko sam čitao po forumima, internetu i kakvog su mi ga predstavljali u srednjoj školi, mogu reći da je faks blago razočarenje od onoga što sam očekivao. Barem takav dojam imam sada, pri kraju prve godine. Ali isto tako mislim da je takva situacija na svim fakultetima u Hrvatskoj, stoga ako te zanima kombinacija informatike i ekonomije samo naprijed, slobodno upiši foi.

9 godina
neaktivan
offline
Re: FOI iskustva

Pozdrav,

 

baš sam nedavno pokušala oživiti stare teme o FOI-ju, pa slobodno pogledaj, ima nekoliko svježih postova :) (http://www.bug.hr/forum/topic/skola-osnovna-srednja-faks/foi-varazdin-ne/177432.aspx?page=5)

 

Ja sam studentica treće god. FOI-ja, smjer Informacijski sustavi, redovni student i nisam ponavljala ni jednu godinu ni predmet (dakle upisala sam 2013.god.)

Pokušat ću ti reći objektivno kako je, a svoje mišljenje ću izdvojiti. I isto tako pričam za Informacije sustave, ako te slučajno štogod drugo zanima, reci pa ako budem znala ću napisati.

 

Znači, istina je: prva godina - dosta teorije, ima ekonomije i matke. Na toj godini rade 'čistku', svih onih koji ne mogu uhvatiti tempo faxa, nisu za infu i sl (budući gotovo svatko može upisat FOI).

Druga godina - počinje fešta i počinju se raditi prave stvari (predmeti poput Arhitektura računalnih sustava, Modeliranje poslovnih procesa, Operacijski sustavi, Mreže računala, Baze podataka....)

Treća godina - još bolji predmeti... Ugl, zaključak - s godinama je sve bolje :D Na početku je dosta teorije, pisanja seminara itd, s vremenom sve manje toga, a više labosa, praktičkih zadataka, zadaća i projekata (projekt se radi par tjedana ili cijeli semetar). Profesori - većina ih je poštenih, odgovornih, znaju dosta dobro objasniti, makar ima i onih što su malo manje dobri, ali ti su u manjini :D Sad ne znam što te još zanima da ne pišem sad bezveze...

Raspored je OK, najbolja stvar u cijeloj priči je da na ovom faxu možeš apsolutno sve predmete kolokvirati, dakle položiti tijekom semestra preko kolokvija i onda ne moraš uopće izlaziti na ispite niti na usmene, samo dođeš po ocjenu (to ja radim, ostane mi najviše jedan predmet, ali evo zadnja dva semestra ništa :D ). Dakle, malo se potrudiš preko semestra i to je to.

 

Subjektivno: meni je super. Volim informatiku tako da mi nije toliki problem ni učiti sve ovo. Ne kažem da mi se da uvijek, ali opet se lakše nagovorim. Ima se vremena i za hobije i sl. (ja osobno i treniram svaki dan po sat vremena, a imam vremena i na kave otići i film pogledati...) Društveni i noćni život je aktivan, izlazi se srijedom i petkom/subotom najviše, stalno su neki partyji koje organizira Studentski zbor... Joj da, tih udruga imaš mali milijun i radionica na koje se možeš uključiti. Stalno se nešto dešava (ovaj tjedan npr imamo Tjedan karijera kad nam dolaze ljudi iz velikih inf. firmi držat predavanja kako oni i što rade, itd... primjeri iz prakse bla bla)... Varaždin kao grad je meni super, ljudi su ok, uredno je i čisto, sve je na 10min pješke :D Dom je predobar, ako uspiješ upast super, hrana u menzi je ok, radimo na tome da bude i bolje (dajemo prijedloge, budu ankete i sl).

 

Eto, neću više, pa ti slobodno pitaj što te više zanima...

 

Lp,

Jane

7 godina
neaktivan
offline
FOI iskustva

Danas sam upao na FOI i ima jedno pitanje, vidio sam da u drugom semestru IS/PS ima predmeta "Teorija sustava" i "Informatika 2" i zanima me pošto vidim da nisu obavezni ako ih se isplati uzet kao obavezne i ako ne bi bilo previše uz sve ostalo.

Hvala unaprijed. :D

15 godina
online
Re: FOI iskustva
mail413 kaže...

Danas sam upao na FOI i ima jedno pitanje, vidio sam da u drugom semestru IS/PS ima predmeta "Teorija sustava" i "Informatika 2" i zanima me pošto vidim da nisu obavezni ako ih se isplati uzet kao obavezne i ako ne bi bilo previše uz sve ostalo.

Hvala unaprijed. :D

 Drugi semestar upisuješ tek u veljači, tako da stigneš razmisliti o njima i obično se mora uzeti jedan od tih dva, ili TS ili Inf2. Prvenstveno iz razloga jer treba nakupiti ects bodove, a to si možeš složiti na planeru koji se nalazi na foi stranicama isto sa sustavom e-učenja (moodle), i ostalim stvarima. Znači sad tek upisuješ prvi semestar one kolegije koje ima, to svi imaju isto i tu nema previše odabira.

7 godina
neaktivan
offline
Re: FOI iskustva

Razumijem, hvala puno :)

9 godina
neaktivan
offline
Re: FOI iskustva
mail413 kaže...

Danas sam upao na FOI i ima jedno pitanje, vidio sam da u drugom semestru IS/PS ima predmeta "Teorija sustava" i "Informatika 2" i zanima me pošto vidim da nisu obavezni ako ih se isplati uzet kao obavezne i ako ne bi bilo previše uz sve ostalo.

Hvala unaprijed. :D

 Slažem se s kolegom, samo ću nadodati... Svakako pogledaj planer studija (planer.foi.hr) i malo pročačkaj kako funkcionira. Bitno je i koji ćeš diplomski upisati jer postoje određeni predmeti koji su preduvjeti za upis određenog smjera na diplomskom (ne moraš o tom odmah sad razmišljati, ali ako već znaš gdje bi, možeš si bolje organizirati planer da ne upisuješ ono što ti ne treba).

Hint & savjet: upiši TS i Inf2 u II. semestru - zašto? Nisu teški, a nose ti korisne boje ects-ova... da ne objašnjavam previše, skužit ćeš :) ukoliko ne, slobodno mi pošalji inbox pa ću ti pokazati kako to funkcionira od A-Ž.

7 godina
neaktivan
offline
Re: FOI iskustva
Hvala ti puno onda bih te to pitao malo kasnije kad mi bude zatrebalo ako nije problem :D
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice