Full multimedia PC - korak po korak :)

poruka: 91
|
čitano: 11.084
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Full multimedia PC - korak po korak :)

ovako ljudi, obožavam gledat tv i filmove i dokumentarce pa čak i crtane {#}

i koliko sam si malo izračuno i sve, zaključio sam da bi mi najbolje pasalo da ja sebi složim jedan multimedia pc

moji zhatjevi su ovakvi:

 

HD 1tb barem, jer imam tonu divx-a a bit će njih još (mada stalno brišem što mi se ne sviđa kolekcija stalno raste ;) )

DVB-T, DVB-S kartica (nju ću pronać na forumima za to da vas ne zamaram s tim ovdje..)

procesor, ram i grafičku koji će moć progutat HD programe i sve ostale radnje normalne za PC (ne zanima me gaming..)

pržilica

i zvučna koju mogu spojit na 5.1 kanalno pojačalo

 

eto mislim da je to to, pa ako netko ima ideje, otkud da počnem..koju matičnu miniatx ili običnu, koje kučište (mini ili normalno), koje napajanje..davajte mi svoje prijedloge, pa sam mislio svaki mjesec po malo, jedan mjesec kupit kučište, drugi ram i tako..

 

netražim ovdje da mi dajete točne proizvode nego onako okvirno, koliko mi treba bit jak procesor, koliko rama, baš ono opširna rasprava pa da vidimo gdje će nas odvest ;)

 

sry ekipa što sam se raspiso hehe

Zivot je ono sto nam se dogadja dok smo zauzeti planiranjem!...j.lennon
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Full multimedia PC - korak po korak :)

I ja baš slažem novi PC, između ostalog za gledanje filmova... nemam još sve dijelove, ali svakako mogu preporučiti da ne uzimaš Antec kućište iz Melcompa, čekam ga već skoro 2 mjeseca {#}

 

13 godina
neaktivan
offline
RE: Full multimedia PC - korak po korak :)
superjasko kaže...

ovako ljudi, obožavam gledat tv i filmove i dokumentarce pa čak i crtane {#}

i koliko sam si malo izračuno i sve, zaključio sam da bi mi najbolje pasalo da ja sebi složim jedan multimedia pc

moji zhatjevi su ovakvi:

 

HD 1tb barem, jer imam tonu divx-a a bit će njih još (mada stalno brišem što mi se ne sviđa kolekcija stalno raste ;) )

DVB-T, DVB-S kartica (nju ću pronać na forumima za to da vas ne zamaram s tim ovdje..)

procesor, ram i grafičku koji će moć progutat HD programe i sve ostale radnje normalne za PC (ne zanima me gaming..)

pržilica

i zvučna koju mogu spojit na 5.1 kanalno pojačalo

 

eto mislim da je to to, pa ako netko ima ideje, otkud da počnem..koju matičnu miniatx ili običnu, koje kučište (mini ili normalno), koje napajanje..davajte mi svoje prijedloge, pa sam mislio svaki mjesec po malo, jedan mjesec kupit kučište, drugi ram i tako..

 

netražim ovdje da mi dajete točne proizvode nego onako okvirno, koliko mi treba bit jak procesor, koliko rama, baš ono opširna rasprava pa da vidimo gdje će nas odvest ;)

 

sry ekipa što sam se raspiso hehe

do kolko para...

http://www.betting-freetips.bloger.hr/
14 godina
neaktivan
offline
Full multimedia PC - korak po korak :)

2 mjeseca? pa iz amerike bi došo za dva mjeseca {#}

zovi zovi budi im dosadan hehe

 

ma računo sam što se para tiče do nekih 5 soma tak nešto..

Zivot je ono sto nam se dogadja dok smo zauzeti planiranjem!...j.lennon
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Full multimedia PC - korak po korak :)
  • AMD Athlon II x2 250 3.0GHz
  • 2GB Corsair RAM
  • ATI Radeon HD4290 (Integrirana)
  • 1000GB HDD WD Caviar Blue
  • ASRock 890GM Pro MBO mATX
  • Linkworld 727 mATX (ili NZXT Vulcan koje je meni ljepše, ali stoji 500kn.)
  • DVD Pržač LG
  • Fortron FSP300 300W mATX PSU
  • Xilence Silver Tin termalna pasta

 

2.435Kn u Protisu.

Imam 1000 postova! | MW2: N'Dorphin | Klan : [N]Team | UMP45 Red Dot - PP2000 Red Dot | Predator/Cobra/Apache | Merry Christmas and happy New Year!
Moj PC  
12 0 hvala 0
13 godina
offline
Full multimedia PC - korak po korak :)

Mozda ovako nešto:

Ukoliko ides na AMD varijantu;

Procesor AMD Athlon II X4 640, socket AM3, BOX , 2Mb cache, 95W-   740,01Kn

Asrock 880G EXTREME3 - AMD 880G, AMD SB850, ATX, FSB 2600, Dual-   769,99Kn

HDD WD 1TB, WD10EALX , 7200 rpm, SATA 3, 32MB Cache, Blue   -489,99Kn

DDR3 4GB (2x2GB) Kingston, 1600MHz,CL9, HyperX,KHX1600C9D3K2/4GX-   510,01Kn

Sapphire HD 6850, 1GB GDDR5 256bit, Dual Link DVI + HDMI + DP-   1.429,98Kn

DVD upisivač NEC AD 7260S, DVD±RW 24x8x18x/20x8x/6x/48x40x48x,-   150,00Kn

Thermaltake V3 Black Edition, VL80001W2Z, Middle Tower, 4,6 kg-   349,99Kn

Napajanje SEASONIC 520W, SS-520GB, S12 II, aktivni PFC-   549,99Kn

Cijena sveukupno: 4989.96kuna (grafička je prejaka za tvoje potrebe, mozes staviti ovu: Sapphire HD 5770 Vapor-X, 1GB GDDR5 128bit, Dual DVI + HDMI,PCIX-   1.189,99Kn, i onda je cijena 4749.97Kn)

 

Ukoliko ideš na Intel varijantu;

Procesor Intel i3 540, 3.06GHz, 4MB cache, socket 1156-   808,99Kn

DVD upisivač NEC AD 7260S, DVD±RW 24x8x18x/20x8x/6x/48x40x48x,-   150,00Kn

DDR3 4GB (2x2GB) Corsair, 1600MHz, 9-9-9-24,CMX4GX3M2A1600C9-   480,01Kn

Napajanje SEASONIC 520W, SS-520GB, S12 II, aktivni PFC-   549,99Kn

MSI GTS450 1GB GDDR5, N450GTS Cyclone 1GD5/OC , Dual-Link DVI x2-   1.080,00Kn ili MSI GTX460 768MB GDDR5 192 bits, Cyclone,Core Clock : 725 MHz-   1.330,00Kn

Thermaltake V3 Black Edition, VL80001W2Z, Middle Tower, 4,6 kg-   349,99Kn

HDD WD 1TB, WD10EALX , 7200 rpm, SATA 3, 32MB Cache, Blue   -489,99Kn

Asrock P55 PRO/USB3, 1156, Intel® P55, DDR3, Broj utora 4, 1066-   749,99Kn

Cijena sveukupno: 4658.96kuna (450gts) ili 4908.96kuna (460gtx)

 

Preporuka: ukoliko ti se sviđaju moje ponude, uzmi svakako slabiju ponuđenu grafičku, s obzirom da ne mislis gameati (i one su oslične za povremeni gameing).

 

trgovina ADM-a, poslovnica Zagreb,

prednosti: besplatna dostava diljem cijele Hrvatske te besplatna ugradnja komponenata.

 

Sretna Nova 2011. godina svima!

 

 

 

Moj PC  
0 18 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Full multimedia PC - korak po korak :)

Šta će mu tak jaka konfa za gledanje filmova?

Imam 1000 postova! | MW2: N'Dorphin | Klan : [N]Team | UMP45 Red Dot - PP2000 Red Dot | Predator/Cobra/Apache | Merry Christmas and happy New Year!
Moj PC  
19 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Full multimedia PC - korak po korak :)

.

Bilo bi zgodno... Ali nije potrebno.
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.1.2011 13:33 (Frentt).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Full multimedia PC - korak po korak :)

Mislim da nije pametno ici na integriranu dugorocno, barem neka 5670 bi mogla upasti ukoliko su moje ponude preskupe i prejake! matx format mu ne bih preporucio, uvijek je bolje atx, iako zauzima vise prostora. Za 3000kuna moze lako kupiti konfu s 4 gigabajta ram-a jer to je neka svakodnevica danas. . U tvojoj konfi (8ax) moze proci sve, samo dodaj jos kakvu 5670 grafičku i jos 2Gb ram-a :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.1.2011 13:52 (Caesar et Brutus).
Moj PC  
0 3 hvala 0
13 godina
offline
Full multimedia PC - korak po korak :)

dajte mu slozite neki atx ili matx komp od 4 do 4,5k kn, vidite da je reko da raspolaze s 5k!

posebice ti 8ax, moglo je to puno bolje za 4k!

Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Full multimedia PC - korak po korak :)

ehehehe hvala vam puno ljudi evo sad poslije ručka ću pomno proučit svaku konfu :)

 

a što se para tiče ma bože mili ako mi treba 3 umjesto 5 soma pa to je odlično ;)

 

samo meni treba komp da mi zamijeni sve uređaje u kući, DVB-t, DVB-s prijamnik, dvd player..pa ne znam koliko su današnji full hd proigrami zahtjevni grafički, vidim ta integrirana..

 

a znači definitivno bolje atx od matx? a matx u onaj minitower ne mogu stavit još i tu kombiniranu dvb-t-s karticu?

jer ta kućišta su puno manja pa i lijepša :)

Zivot je ono sto nam se dogadja dok smo zauzeti planiranjem!...j.lennon
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Full multimedia PC - korak po korak :)

Nemojte me odmah popljuvat, ali po mom skromnom mišljenju je puno isplativije da uzme neki media centar. Recimo ovo.

 

EDIT: Sorry, nisam vidio da trebaš i DVB.

Don't lie to me, I Google everything!
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.1.2011 15:30 (Skywalker).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Full multimedia PC - korak po korak :)

hehe ma nema veze hvala ti al proučavo sam ja te media playere prije kad sam tražio neki hard za filmove..al pravo računalo mi je puno praktičnije..idem proučavat predložene konf.

 

ako netko ima savjet za matx i dvb i kučište pišite :)

Zivot je ono sto nam se dogadja dok smo zauzeti planiranjem!...j.lennon
14 godina
neaktivan
offline
Full multimedia PC - korak po korak :)

Ja ti preporučam NZXT Vulcan, 500 kuna, ima 4 bracketa/slota za proširenje. (mozes stavit 4 dodatne kartice)

 

btw. kak to misliš preporuka za matx, to je standard?

Imam 1000 postova! | MW2: N'Dorphin | Klan : [N]Team | UMP45 Red Dot - PP2000 Red Dot | Predator/Cobra/Apache | Merry Christmas and happy New Year!
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.1.2011 15:58 (8ax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Full multimedia PC - korak po korak :)

treba mi savjet da li se može na taj standrad, tj na tu veličinu matične i u to mini kučište za tu matičnu ugurat još i dvb i grafička potrebna za to?

 

evo pogledo sam ovo kučište NZXT i preekstremno mi je..treba mi nešto što će se uklapat uz plazmicu i pojačalo ;)

 

 

Zivot je ono sto nam se dogadja dok smo zauzeti planiranjem!...j.lennon
14 godina
neaktivan
offline
Full multimedia PC - korak po korak :)
Imam 1000 postova! | MW2: N'Dorphin | Klan : [N]Team | UMP45 Red Dot - PP2000 Red Dot | Predator/Cobra/Apache | Merry Christmas and happy New Year!
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Full multimedia PC - korak po korak :)
superjasko kaže...

hehe ma nema veze hvala ti al proučavo sam ja te media playere prije kad sam tražio neki hard za filmove..al pravo računalo mi je puno praktičnije..idem proučavat predložene konf.

 

ako netko ima savjet za matx i dvb i kučište pišite :)

po meni je najbolje uzeti serversko atx kuciste da ti moze stat 3.5" hdd

 

Evo konfa :

I jos mozes uzeti ovo kuciste : http://www.links.hr/index.php?naziv=Ku%E6i%9Ate+LC+POWER+2039MB%2C+mATX+desktop%2C+crno%2C+380W+ATX+V2.2&option=artikl&id_kategorija=052643&id_artikl=052.643.002

 

I ostaviti njegovo napajanje ili uzeti ovo iz konfe ;) I dvb tuner sam zaboravio :P

^^TROLLBUSTER^^ Xfire : mihovil13 Sretna Nova 2011. ! !
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.1.2011 16:14 (Mitch).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Full multimedia PC - korak po korak :)

e to je to, ko iz moje glave hehe :))

 

ovo je za kučište od 8ax

Zivot je ono sto nam se dogadja dok smo zauzeti planiranjem!...j.lennon
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.1.2011 16:17 (superjasko).
14 godina
neaktivan
offline
Full multimedia PC - korak po korak :)

Pa stane mu i ovak.

Imam 1000 postova! | MW2: N'Dorphin | Klan : [N]Team | UMP45 Red Dot - PP2000 Red Dot | Predator/Cobra/Apache | Merry Christmas and happy New Year!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Full multimedia PC - korak po korak :)

po meni je najbolje uzeti serversko atx kuciste da ti moze stat 3.5" hdd

 

Evo konfa : I jos mozes uzeti ovo kuciste : http://www.links.hr/index.php?naziv=Ku%E6i%9Ate+LC+POWER+2039MB%2C+mATX+desktop%2C+crno%2C+380W+ATX+V2.2&option=artikl&id_kategorija=052643&id_artikl=052.643.002

 

I ostaviti njegovo napajanje ili uzeti ovo iz konfe ;) I dvb tuner sam zaboravio :P

 

ee ovo je do sad nekak najviše mi paše :)

a mogu uzet tvoju konfu i ubacit u kučište od maloprija od 8ax?

Zivot je ono sto nam se dogadja dok smo zauzeti planiranjem!...j.lennon
13 godina
offline
Full multimedia PC - korak po korak :)

da, ovi iz protisa micro atx su ti svi dobri, meni je ovo bas lijepo -evo link: http://www.protis.hr/products/details/kuciste-linkworld-72710c2128420w-micro-atx/39885

pa ti vidi

 

 

Moj PC  
0 3 hvala 0
13 godina
offline
Full multimedia PC - korak po korak :)

gle, ja nebih uzimao caviar green kao jedini hard, bolje uzmi caviar blue, on je dosta brzi, green ti je najsporiji hard od wd-a.. i da, zasto ne bi rade uzeo maticnu sa p55 chipsetom?

Moj PC  
1 4 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Full multimedia PC - korak po korak :)
Caesar et Brutus kaže...

da, ovi iz protisa micro atx su ti svi dobri, meni je ovo bas lijepo -evo link: http://www.protis.hr/products/details/kuciste-linkworld-72710c2128420w-micro-atx/39885

pa ti vidi

 

 

 hehe to mi je već pokazo 8ax :)

ali tnx :)

 

društvo pratio bi ja ovu temu cijeli dan kako ste me krenuli obasipat s prijedlozima (hvala na tome :)), al moram radit prezentacije za faks, radno u novu godinu hehe

svima koji sudjeluju i koji će sudjelovat u ovoj temi želim sve najbolje u ovoj novoj 2011. godini!! :)

Zivot je ono sto nam se dogadja dok smo zauzeti planiranjem!...j.lennon
14 godina
neaktivan
offline
RE: Full multimedia PC - korak po korak :)
Caesar et Brutus kaže...

gle, ja nebih uzimao caviar green kao jedini hard, bolje uzmi caviar blue, on je dosta brzi, green ti je najsporiji hard od wd-a.. i da, zasto ne bi rade uzeo maticnu sa p55 chipsetom?

evo još ovo da odgovorim pa onda se bacam na faks hehe

 

dada imaš pravo, sad kad si mi reko malo sam proguglo taj p55 chipset, ovo mi se čini kao dobro ulaganje u budućnost, buduće nadogradnje..definitivno treba pazit na to..

ja sam totalni tudum što se toga tiče, volio bi pratit sve što se događa u IT svijetu al nemam vremena a ni znanja previše..{#}

Zivot je ono sto nam se dogadja dok smo zauzeti planiranjem!...j.lennon
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.1.2011 16:36 (superjasko).
15 godina
offline
RE: Full multimedia PC - korak po korak :)
superjasko kaže...

e to je to, ko iz moje glave hehe :))

Za dvb karticu bi preporučio msi ili avermedia

Matična ima hd zvučnu (7.1)

^^TROLLBUSTER^^ Xfire : mihovil13 Sretna Nova 2011. ! !
15 godina
offline
RE: Full multimedia PC - korak po korak :)
Caesar et Brutus kaže...

Mislim da nije pametno ici na integriranu dugorocno, barem neka 5670 bi mogla upasti ukoliko su moje ponude preskupe i prejake! matx format mu ne bih preporucio, uvijek je bolje atx, iako zauzima vise prostora. Za 3000kuna moze lako kupiti konfu s 4 gigabajta ram-a jer to je neka svakodnevica danas. . U tvojoj konfi (8ax) moze proci sve, samo dodaj jos kakvu 5670 grafičku i jos 2Gb ram-a :)

 

Caesar et Brutus kaže...

dajte mu slozite neki atx ili matx komp od 4 do 4,5k kn, vidite da je reko da raspolaze s 5k!

posebice ti 8ax, moglo je to puno bolje za 4k!

 

Caesar et Brutus kaže...

gle, ja nebih uzimao caviar green kao jedini hard, bolje uzmi caviar blue, on je dosta brzi, green ti je najsporiji hard od wd-a.. i da, zasto ne bi rade uzeo maticnu sa p55 chipsetom?

  Ajde ne piši gluposti, čovjek traži HTPC a ne gaming konfiguraciju, da znaš išta o arhitekturi procesora ili grafičke koju ti stavljaš u komp nebi pisao gluposti.

4gb rama mu ne treba za gledanje filmova u 1080p, na kraju će te jadan poslušat i onda će trollat od živaca na tebe i tvoje postove.

 

p55 čipset nema m-atx ploču, wd nema dvoterabajtni caviar blue, a green košta upola manje od caviara black od 2tb-a. Ako mu je prioritet HTPC onda mu netreba radeon 6850 i i5, već i3 + grafa do 1000 kn, tu onda ide veliki disk, blu-ray,matična sa puno konektora (video i audio) i ram dovoljan za OS koji će ga pokretat, ako stavi 32 bita netreba mu više od 2 gb. Također tu dolazi i dobro dizajnirano kućište sa 3.5" slotom za disk i m-atx standardom. (to je jedino što si ajmo reć pogodio).

Igrat može na ovoj konfi, većinu igara na medium, no vjerojatno neće. Ova konfa je ok za te pare, uzmeš ono kućište, tuner (avermedia ili drugi) i konfu i to je to.

 

Ili piši simsleno (što vjerojatno neznaš s obzirom na staž i status) ili bježi iz teme.

^^TROLLBUSTER^^ Xfire : mihovil13 Sretna Nova 2011. ! !
14 godina
neaktivan
offline
Full multimedia PC - korak po korak :)

hehe hvala puno Mitch na odgovoru i konfiguraciji fakat je najbliže onom što ja želim

 

ali pusti ljude nega govore šta misle pa svi smo na ovom forumu da predlažemo i da se ispravljamo

 

ja sam tu velika neznalica zato sam i pokreno ovu temu puno prije prvog ulaganja (nemoj zaboravit da ću ja to kupovat komad po komad, kako budu financije druželjubljive sa mojim planovima ;))

 

a ovaj chipset p55, pa ne znam, jer koliko sam shvatio to je za nove intelove procesore, i ako budem poslije želio nadogradit svoj komp, pa zamijenit procesor..?..koje je vaše mišljenje?

Zivot je ono sto nam se dogadja dok smo zauzeti planiranjem!...j.lennon
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Full multimedia PC - korak po korak :)
superjasko kaže...

hehe hvala puno Mitch na odgovoru i konfiguraciji fakat je najbliže onom što ja želim

 

ali pusti ljude nega govore šta misle pa svi smo na ovom forumu da predlažemo i da se ispravljamo

 

ja sam tu velika neznalica zato sam i pokreno ovu temu puno prije prvog ulaganja (nemoj zaboravit da ću ja to kupovat komad po komad, kako budu financije druželjubljive sa mojim planovima ;))

 

a ovaj chipset p55, pa ne znam, jer koliko sam shvatio to je za nove intelove procesore, i ako budem poslije želio nadogradit svoj komp, pa zamijenit procesor..?..koje je vaše mišljenje?

  onda zemi p55 extreme od asrocka i neko atx kućište (ovo moje je best buy, no to je za normalan komp)

^^TROLLBUSTER^^ Xfire : mihovil13 Sretna Nova 2011. ! !
14 godina
neaktivan
offline
RE: Full multimedia PC - korak po korak :)
ali nadogradit ces moc samo am3 platformu, intel vise nece izdavat p55 i x58 procesore, zaboravi lga1366 i 1156.

Retardirani pohlepni intel.
Imam 1000 postova! | MW2: N'Dorphin | Klan : [N]Team | UMP45 Red Dot - PP2000 Red Dot | Predator/Cobra/Apache | Merry Christmas and happy New Year!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Full multimedia PC - korak po korak :)

  onda zemi p55 extreme od asrocka i neko atx kućište (ovo moje je best buy, no to je za normalan komp)

 

a kolika je vjerojatnost da se pojavi takav matx?

ako taj chipset pruža bolje opcije, pa čekat ću jbmu miša :D

Zivot je ono sto nam se dogadja dok smo zauzeti planiranjem!...j.lennon
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice