Kompletno informatičko opremanje ureda

poruka: 4
|
čitano: 1.655
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Kompletno informatičko opremanje ureda

Pozdrav svim znalcima,

 

potrebna mi je pomoć jer se radi o većem iznosu novaca koje trebam uložiti u opremanje firme.

(ako postoji već slična tema, ne zamjerite, samo me uputite)

Potrebno mi je:

 

3 stolna uredska računala bez monitora, s periferijom

1 server računalo - upaljeno 24h

1 laptop 15'' 

5 ups jedinica (kapacitet sto manji... bitno da se računala mogu nenasilno ugasiti)

 

Na svoj opremi moraju biti instalirani Win7 32 bitni, Office i antivirus. Softver koji koristimo u poslovanju je iz prehistorije i ne radi na 64 bitnim sustavima, makar očekujemo u budućnosti (soon) prelazak na noviji softver.

 

Računala trebaju raditi uredski posao, dakle većinom Office i Chrome (i YT naravno) idućih 5-6 godina a da sve to bude stabilno i brzo. Server ne radi nikakav težak posao ali je stao upaljen jer se inf. softver vrti na njemu. Mislim da je trenutni nešto kao Pentium s dvije jezgre po 2.8 Ghz i 1GB ram-a.

 

Pitanje kako pristupiti ovoj nabavi i na što obratiti pažnju? Koje su cake?

Kako je napametnije kupovati softver, je li to iznajmljivanje ili kupnja licenci? Da upite pošaljem na standardno: amd.hr, links.hr, protis.hr ili postoje bolja mjesta za ovako nešto?

 

 

Veliko hvala i ako treba još kakvih info, tu sam.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.4.2014 10:37 (Orla).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kompletno informatičko opremanje ureda

Tu je najlakše odabrati računala, no najskuplje je imati support u slučaju kad nešto vrisne. Ja bi odabrao brand računalo tipa HP/Dell i dućan koji brzo rješava reklamacije (npr Futura u mom slučaju, no to je sve više manje stvar preferencije).

Fuck me I'm famous.
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Kompletno informatičko opremanje ureda

S obzirom na namjenu, odabrati low end (karakteristike) brand name racunala, po mogucnosti s licencom (ukoliko je Win7 i dalje dobavljiv). 

Za server nisi bia osobito precizan. Pretpostavljam da bi ulogu uredno preuzea consumer grade pc malo boljih karakteristika uz prikladno hladjenje, kuciste i napajanje, ali mozes uvijek ici i na server u tower kucistu, s tim da pogledas i neke od "livih" marki, tipa Koncara, jer ces vjerojatno proc dosta povoljnije. 

Za UPS bi ti reka APC, ali da ne bude skuplja pita od tepsije, tu ce za low end racunala posluzit gotovo pa svako odgovarajuce nominalne snage. Ukoliko UPS ima USB i pripadajuci softver, mozes slozit automatski backup i gasenje unutar dozvoljene minutaze koju ups pruza, pa je to zgodan feature ukoliko korisnici nisu uvijek uz racunalo. UPS za server kosta, pa ti stvarno nisam pametan sto preporucit. 

Od laptopa, koji god odabra idi na pro serije, npr. od Lenova Thinkpad umjesto Ideapad, od Dell Latitude umjesto Inspiron, itd. 

 

Pomoglo bi mozda kad bi navea s kojom cifrom raspolazes za opremanje. 

 

Sto se tice OS-a i Office-a, na forumu imas nekoliko puno bolje informiranih ljudi sto se tice licenciranja, pa bi ti oni vjerojatno znali vise rec. Osobno bi isa na soluciju predinstaliranog OS-a, a Office, ukoliko ti bas nije pod muss, zaminit s besplatnim paketima, tipa LibreOffice. Ovo naravno iskljucivo ovisi o potrebama za kompatibilnoscu s Officeom, jer samo ti znas sto se konkretno radi s tim Office paketom. Opet, za server, ima puno bolje upucenih u problematiku licenciranja. 

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kompletno informatičko opremanje ureda

Hvala na odgovoru.

 

Win 7 je dobavljiv, tj. na ponudama mi pise ''Win 8 downgrade na Win7''. ''Server'' ce biti jedno od tih racunala, dodat cu mu kvalitetnije hlađenje...trenutno mi se Lenovo cini kao ok izbor, pogotovo ako daju 3 godine garancije. 

 

Nisam znao za programiranje UPS, bas cu pogledati. 

 

Cifra nije ograničena, ali ne želim trošiti novac na kapacitet koji mi ne treba. Ponude sam dobio od 31 do 44k kn (s PDVom) :)

 

Ici cu na Office.. ekipa u firmi nije bas tech savy i ionako se borim nekad s osnovnim Office funckijama, tako da ne bi mijenjano poznatu okolinu. Uz to bitno mi je da Office ima hrvatski spellchek.

 

 

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice