GNK Dinamo Zagreb izdvojena tema

poruka: 4.114
|
čitano: 755.895
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

9 minuta!? jbte meni bi bilo neugodno da sam navijač dinama

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
7 godina
offline
Re: GNK Dinamo Zagreb
Kill Frenzy kaže...

9 minuta!? jbte meni bi bilo neugodno da sam navijač dinama

 Da si gledao utakmicu ne bi ti bilo neugodno, pa sama VAR provjera je trajala 5-6 minuta plus odugovlačenje Čavline i ostalih igrača Lokomotive kod svakog prekida.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.10.2023 20:12 (Snoozly).
13 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

Jako loše prvo poluvrijeme. Kao i u prošlim utakmicama, jalovi i bezopasni.

Drugo poluvrijeme solidno. Kaneko je donio živost na desnoj strani. Ipak su se stvarale nekakve prilike i poluprilike.

Bilo je tu dosta udaraca, ali večina je ipak završavala u bloku.

Theophile agresivan i solidan. Nije idealan, ali definitivno bolje rješenje od zadnjih pokušaja. 

Nedostaje kvalitan udarac sa ruba šesnesterca (što su radili Oršić/Ivanušec) i zadnji pas (Petković) da se to sve skupa riješi puno ranije.

Glavno da su 3 boda tu, za malo mira u kući.

11 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

Ovo je žalosno za gledati koliko je Dinamo pao kvalitetom u usporedbi sa prošlom sezonom.

Cijela obrana Dinama nebi bila pojačanje ni za NK Varaždin.

13 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

Čekajte sad dok Špikić, Mišić i Ljubičić uključe God mode

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
14 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

Kakav cirkus sudaca.Pajač bi ovo sudio za dinamo

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
13 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

Dinamo mlak, nedovoljno agresivan na lopti, bez energije. Puno lošije je to izgledalo u odnosu na utakmicu protiv Varaždina gdje se igralo puno bolje (i čak bih rekao da je ta utakmica bila jedna od boljih Dinamovih iako je završila 1-1). Sučić mi bolje igra u kombinaciji sa Mišićem nego Bulat. Bolje ulazi u te prostore. No nažalost, prespori smo, presporo otvaramo te koridore da bismo došli u neke ozbiljne šanse.

Penal za Dinamo mi se čini da nije bio, iako mi nije jasno što je VAR zapravo provjeravao (ispada da je provjeravao situaciju prije, nekakvu ruku). Zaleđe, ponovno nedostatak kuteva, kamera ili čega već. Nikad taj VAR neće biti dobar dok se ne uvede više kamera i kuteva. Što čovjek da zaključi iz ovoga (slika dole). I ovi penali mi više idu na živce što je suđen protiv Dinama i što se općenito sude u nekim ligama. Po pravilima to je penal, jbg. Ali stvarno imam osjećaj da je dovoljno da protivnički igrač vidi da je igrač malo podignuo ruku i da ga namjerno napuca umjesto ubačaja ili šuta. Nevjerojatno koliko se iskorištavaju te situacije (ovakvih penala, suđenih i nesuđenih sam se nagledao ove sezone da je to za nepovjerovati). i nigdje nije konzistentno suđenje po pitanju toga. Svejedno, nismo bili dovoljno dobri da bi napravili neki konkretan razlog, rotiramo previše igrača, ne znam više koji je ovo promijenjeni sastav ove sezone, tko je za prvi sastav, tko za klupu. Toliko je to sve palo, da mi je iskreno već svejedno tko će započeti utakmicu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2023 21:38 (fighterZu).
12 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

Jbt odlaskom pzkfvgh-a, pala je Dinamu kvaliteta.

Salu na stranu, Dinamo je zaista u teskoj situaciji i nadam se da ce se dici iz mrtvih.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne rješavaju nasiljem!
3 godine
suspendiran
offline
GNK Dinamo Zagreb

Mogao bi jakir  - Od Rijeke do Rijeke 

13 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

Umjesto analize...

13 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

Rijeka-Dinamo. Utakmica, i jedni i drugi sa ogromnim brojem tehničkih grešaka, kao da se svi trude da predaju naslov Hajduku u ruke. Moje mišljenje je da su prvi kandidati za naslov, ako Livaja i Pusktas budu zdravi do kraja sezone (iako ne igraju neki vanserijski nogomet, mislim da im je uzasno falio Pusktas, da nije to efekt novoga trenera koliko njegov povratak nakon ozljede). Dinamo će morati napraviti ozbiljnje promjene na zimu jer ne znam kako se ova momčad više može trgnuti.

Onaj Ristovski kakve greške radi, to je više komedija. Onako pustiti igrača da mu prođe po boku kod 2. gola Rijeke. Ovdje čak problem nisu i ti novi igrači, koliko su problem stožerni igrači poput Ristovskog i Mišića koji igraju dramatično ispod svoje razine. Nama vezni red ne može progirati nijednu loptu prema krilima i Kulenoviću. I onda je Kulenović problem? Baturina, Mišić i Ademi, ono je sramotna igra jednih veznih igrača. Naglašavam sramotna jer ih može ih biti sram i stid što nose plavi dres. Nisam želio neke igrače spominjati u zadnjim utakmicama, ali ovo je već previše kako se zalažu u nekoliko zadnjih utakmica. Ako se do sada nisu trgnuli da povuku više kad nema Petkovića, onda neće nikad. Čak ni obrana nije toliki problem (osim Ristovskoga), koliko nam se vezni igrači sakrivaju od lopte i jedini potez je dodavanje prema nazad. Treba istaknuti Zagorca koji je imao par brutalnih obrana, tko zna kako bi na kraju završilo.

Možda sam još uvijek po dojmom utakmice pa su neki komentari nepromišljeni. PzKpfw vrati se, trebamo te. Ali idemo dalje, u porazu i pobjedi. Izdržati nekako bez Petka, pa onda do zime i nadati se boljim igrama u nastavku sezone.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.11.2023 21:38 (fighterZu).
13 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

Mislim da Jakirević previše rotira igrače.
Ne znam da li smo ijednu utakmicu počeli u istom sastavu.
Jakirević je tu više od 2 mjeseca i do sada je morao dobro upoznati igrače i odlučiti se kojih 11 je trenutačno najboljih (ili najmanje loših) i njih uigrati

15 godina
offline
Re: GNK Dinamo Zagreb
fighterZu kaže...

Rijeka-Dinamo. Utakmica, i jedni i drugi sa ogromnim brojem tehničkih grešaka, kao da se svi trude da predaju naslov Hajduku u ruke. Moje mišljenje je da su prvi kandidati za naslov, ako Livaja i Pusktas budu zdravi do kraja sezone (iako ne igraju neki vanserijski nogomet, mislim da im je uzasno falio Pusktas, da nije to efekt novoga trenera koliko njegov povratak nakon ozljede). Dinamo će morati napraviti ozbiljnje promjene na zimu jer ne znam kako se ova momčad više može trgnuti.

Onaj Ristovski kakve greške radi, to je više komedija. Onako pustiti igrača da mu prođe po boku kod 2. gola Rijeke. Ovdje čak problem nisu i ti novi igrači, koliko su problem stožerni igrači poput Ristovskog i Mišića koji igraju dramatično ispod svoje razine. Nama vezni red ne može progirati nijednu loptu prema krilima i Kulenoviću. I onda je Kulenović problem? Baturina, Mišić i Ademi, ono je sramotna igra jednih veznih igrača. Naglašavam sramotna jer ih može ih biti sram i stid što nose plavi dres. Nisam želio neke igrače spominjati u zadnjim utakmicama, ali ovo je već previše kako se zalažu u nekoliko zadnjih utakmica. Ako se do sada nisu trgnuli da povuku više kad nema Petkovića, onda neće nikad. Čak ni obrana nije toliki problem (osim Ristovskoga), koliko nam se vezni igrači sakrivaju od lopte i jedini potez je dodavanje prema nazad. Treba istaknuti Zagorca koji je imao par brutalnih obrana, tko zna kako bi na kraju završilo.

Možda sam još uvijek po dojmom utakmice pa su neki komentari nepromišljeni. PzKpfw vrati se, trebamo te. Ali idemo dalje, u porazu i pobjedi. Izdržati nekako bez Petka, pa onda do zime i nadati se boljim igrama u nastavku sezone.

 Samo opaska na tvoje mišljenje o Kulenoviću, s ostalim se generalno slažem.

Molim te da pogledaš njegov level zalaganja od cca 75e do 90e minute na jučerašnjoj utakmici. Meni takav ni na klupi ne bi sjedio jedne sekunde dok taj aspekt igre ne bi bitno popravio. Pa lik maše rukom krilu koje je njemu iza leđa da ide stisnit zadnji red rijeke dok kilave s loptom okolo, a on STOJI na centru. Sljedeći 'napad' rijeke, on trči nazad na centar (WTF), a stajao je 2 metra od obrambenog s loptom. Okreće mu leđa i ladno trčkara do centra, ni da bio pokušao napravit ikakav pressing na njega da se prije riješi lopte.

Halo, pa sralo se po Petkovom zalaganju, a ovaj ni potrčat, nijednog koraka da bar malo priđe obrambenom pa da ovaj ne cijepi tu loptu uokolo po zadnjem redu. Agresiva 0, zalaganje -0. Džabe njemu što je stasit i skakač, kad je kao igrač letva.

9 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

Čančarevića i Pašalića u Dinamo .

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
13 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

Strahota od nogometa, kaj ovi rade na treninzima, kartaju šnaps?? Još će na kraju plakati za Bišćanom jbt

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
7 godina
protjeran
offline
GNK Dinamo Zagreb

jakirovic pokazuje cak mozda manji napredak sa igracima nego sto je leko sa hajdukom, a to je zastrasujuce 

11 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

a zna Jakirovic da ne moze dobiti otkaz a nije mu u interesu razvijati ove koje ima jer ih pola itako ne zeli u momcadi. Sto losije igra , to ce vise igraca dobiti. 

16 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

Za sada se Jakir pokazao kao dobar demagog, odličan je pred kamerama i sa medijima, ali u igri nema puno napretka što je porazno. Istina, odlasci stožernih igrača (Oršić, Ivanušec, Ademi, Livaković, Šutalo) i loš prijelazni rok su ostavili veliku rupu, no ostalo je dovoljno zdravog tkiva koji su nosili Dinamo da uz ostale igrače iz drugog plana koji su bili dobri ili na rubu prve ekipe poslože solidnu igru.

 

Pa tu su ti Ristovski, Ljubičić, Mišić, Petković koji su bili dio najbolje Dinamove generacije unazad par godina, a imaš i Baturinu, Perića, Špikića, Drmića i Moharramija koji su isto bili tu te uz povratak Ademija i razvoj Bulata imaš solidnih ako ne i odličnih prvih 11. Dakle, u svakoj liniji (osim golmana) imaš jednog odličnog (vrhunskog) igrača za rang konferencijske i domaće lige.

 

Dodaj još ovih par pojačanja za koja se pokazalo da su možda malo prebrzo otpisana (najbolje se vidi po Kaneku) i trebala bi tu biti posložena igra sa jasnim planom, glavom i repom. A od lagane grupe u europi i očekivane dominacije u HNL-u u zadnjih par tjedana i mjeseci gledamo Dinamovo čupanje u svakoj tekmi, i vidimo da nema glatkih utakmica osim protiv niželigaša. 

 

Za sada premalo za prolaznu ocijenu, no "sreća" za Jakirovića da je Bišćan smjenjen relativno nedavno jer bi i on već odavno bio bivši. Ovako klub nema izbora nego ustrajati sa njim pa preživjeti do prijelaznog roka i tražiti nova pojačanja. 

13 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

Konačno jedna utakmica u kojoj nismo poklonili penal ili gol šansu.

Sve to puno bolje izgleda kada je Petković u igri.

Kaneko je danas vrhunski odigrao.

Na žalost, i dalje nemamo sportskog direktora.

13 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

Split i Rijeka najavili nove stadione pa bi bio i red da nešto najave za Zagreb. Da nisu izbori sljedeće godine pa i one iza još bi i donekle vjerovao. Političari, da ih nema NE BI ih trebalo izmisliti.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
8 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

Zaspao sam jučer, jel bio dobar vatromet iznad Maksimira?

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
2 godine
offline
Re: GNK Dinamo Zagreb
vrinho kaže...

Split i Rijeka najavili nove stadione pa bi bio i red da nešto najave za Zagreb. Da nisu izbori sljedeće godine pa i one iza još bi i donekle vjerovao. Političari, da ih nema NE BI ih trebalo izmisliti.

Najavili su prije desetak dana.

Prvo se rekonstruira Kranjčevićeva na proljeće sljedeće godine, nakon godinu i pol se ide u izgradnju novog stadiona u Maksimiru.

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
7 godina
protjeran
offline
Re: GNK Dinamo Zagreb
Zaporožac kaže...
vrinho kaže...

Split i Rijeka najavili nove stadione pa bi bio i red da nešto najave za Zagreb. Da nisu izbori sljedeće godine pa i one iza još bi i donekle vjerovao. Političari, da ih nema NE BI ih trebalo izmisliti.

Najavili su prije desetak dana.

Prvo se rekonstruira Kranjčevićeva na proljeće sljedeće godine, nakon godinu i pol se ide u izgradnju novog stadiona u Maksimiru.

 Superizborna 2024.

 

nije bitan nastavak texta ovog clanka...bitno je da je izborna godina, pogotova ova kad se bira sve zivo.
obecat ce vam/nam brda i doline...ne nadajte se stadionu ni u zg niti igdi drugo u hrv 

16 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

Novi Maksimir najranije za nekih 5-6 godina. I to je ako sve ide bez većih prepreka i ako su rješene financije, imovinsko pravni odnosi i sve ostalo - što nije rješeno. Dok se napravi natječajni elaborat, provede arhitektonski natječaj i odabere rješenje - cca pola godine. Dok se napravi projektna dokumentacija za ishođenje lokacijske pa građevinske dozvole - cca godinu, a vjerojatnije duže. Dok se krene graditi pa se u hodu otkrije još masu nepredviđenih stvari i troškova - cca 3-4 godine. A još svemu prethodi uređenje stadiona u Kranjčevićevoj.

 

Dodaj u sve jako veliko značenje ovog stadiona, želja da ga otvori "odgovarajuća" vlast, što znači i miniranje projekta do nekih izbora - jer je taj stadion veliki ulog/poluga za pregovore za neke izbore. Previše je tu različitih interesa da bi sve išlo glatko sa te strane. A primjerice Opus Arena se u Osijeku gradila 5 godina tako da je to neki realni orjentir za samo građenje. Tako da je moje mišljenje da ako vidimo novi Maksimir do 2030-te bit će dobro.

10 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

Pfffff, od kad je Panzer preminuo ova tema je mrtva. Nitko jučerašnju tekmu ne komentira, a išli bi na "novi" stadion. Mislim....

Your mind is like a parachute! Useless unless its open
11 godina
offline
Re: GNK Dinamo Zagreb

A šta komentirati? Do te 70. minute i prvog pogotka negledljivo.

Napad (opet) jalov.

Prvo poluvrijeme dvije šanse, blokirani udarac Baturine i ona kontra Petkovića na kraju to je sve što smo od pravih šansi vidjeli. Obrana curi i dalje, ozljedi se Šutalo, uđe Mohharami koji cijelu tekmu ne može jedan centaršut uputiti kako spada (6 pokušaja 0 uspješnih).

Drugo poluvrijeme ulazak horor, gosti 10 minuta vrše pressing kao da je Villarreal u pitanju a ne Ballkani.

 

Prije tekme najave da se ide na 3 boda dok je to većinu vremena na terenu izgledalo da se igra na 0 ili što bi kljuno rekao "kontrolirani nogomet".

Najgore od svega je što Dinamo stoji na mjestu, ne vidi se tu neki pomak u igri, ovo sada jeste 5. pobjeda u nizu ali i ona (iako rezultat na kraju to nebi sugerirao) kao ni ove prošle 4 nisu bile uvjerljive niti je igra bila na razini, sve je to nekako povuci-potegni pa jedva nekako uz malo sreće.

 

Prezimilo se i nebi umanjivao taj uspijeh ali 3 poraza i 3 pobjede u grupi sa prosječnom Viktoriom te (ruku na srce dva kluba u rangu Slaven Belupa) Astanom i Ballkaniem nije neki uspijeh u ovom trećerazrednom europskom natjecanju. Da je nekom ludom srećom Dinamo prošao Spartu i bio u EL sinoć bi gledali oproštajku uz eventualno jednim bodom na kontu.

 

Ako se na zimu ozbiljno ne pojačaju i dignu osjetno razinu igre mogu zaboraviti da će dalje od te prve nokaut faze KL.

Također treba napomenuti da za nastavak KL u proljeće mogu prijaviti samo 3 nova igrača te takoder treba uzeti u obzir da trenutno na toj listi nisu Ademi ni Theophille (a realno je za očekivati da će ih registrirati za nastavak) to ostavlja samo 1 moguću registraciju za pojačanje tako da se ovaj trenutni kadar za euro natjecanje neće puno mjenjati.

 

Što se tiče potencijalnih protivnika za ždrijeb koji je u pon ovo su potencijalni protivnici:

Olympiacos (Grčka)
Ajax (Nizozemska)
Betis (Španjolska)
Sturm Graz (Austrija)
Union Saint-Gilloise (Belgija)
Maccabi Haifa (Izrael)
Servette (Švicarska)
Molde (Norveška)

 

Dinamo je u ždrijebu nositelj te će prvu tekmu igrati u gostima 15.02. a uzvrat doma 22.02.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2023 15:18 (ibme74).
13 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

Završio nam je još jedan derbi. Nije me bilo neko vrijeme u temi za prokomentirati prethodne utakmice. No evo osvrt na današnji derbi. Utakmica dosadna do boli. nitko nije htjeo preuzeti neki rizik. Hajduk u čvrstom bloku, defanzivan. Dinamo jalov u napadu i na kraju dobijete utakmicu kakvu dobijete. Falilo je i malo sreće u nekim situacijama, ali što je tu je. Hajduku naravno ovaj rezultat bolje paše ako na kraju budu važni međusobni omjeri.

 

Malo o linijama:

Obrana - Iznimno dobro, pogotovo dvojac Theophil i Perić. Odlično zatvaranje  i dupliranje Livaje. Bekovi su mi jako dobro odradili fazu obrane, ali prema naprijed ama baš ništa. Za Perkovića je to očekivano. Ali Ristovski je baš bio fokusiran u potpunosti na obranu. Kaneko je imao par dobrih ideja u kombinaciji sa Ristovskim, ali ovom kao da je rečeno da ne ide uopće prema naprijed. Očekujem više od Ristovsoga, nije to ona njegova razina od prošle sezone. Zagorac odradio posao na razini.

Sredina terena - Mišić na razini, otvarao se, tražio neko riješenje prema naprijed, ali potrebno je i priključivanje drugih igrača. Baturina i dalje van forme, nespreman nakon viroze, itd. U nekim situacijama totalno izgubljen, kriva dodavanja. Ademi je više bio fokusiran na igru bez lopte i taj dio je odradio solidn

Napad - Petković, imao je 2 dobre šanse. Ali korektna utakmica, u dudelima iznimno dobar. Falilo je možda malo one njegove genijalnosti i neke lopte prema naprijed. Špikić - očekujem puno više od njega. Hajduk ga je jako dobro zatvorio, plus Perković na toj strani. Nije baš da ima puno prostora za kombinaciju, ali mislim da može bolje. Desna strana, Kaneko i dalje pokazuje da je sve bolji i bolji. Mislim da svi driblinzi po krilu 1-1 je dobio na utakmici. Samo mora mu se neko iz sredine priključiti. Očekivao sam to od Baturine i Ademija, više ulaske u te prostore gdje bi se napravila neka kombinatorika.


Trener:
Očekivao sam od trenera da uvede Sučića/Ljubičića u sredinu da uvede malo svježine i trke u veznom redu te Kulenovića da malo osvježi napad. Imam osjećaj da je mogao tražiti malo više rizika prema naprijed

 

Suđenje:

Sudac je odradio po meni jako dobar posao. Mislim da i jedni i drugi mogu biti zadovoljni. Mislim da je imao 2 greške kod prekršaja, 1 je krivo dosudio u korist Hajduka (faul Bulata koji nije bio ako se ne varam), a drugi prekraš nije dosudio koji je trebao biti na Puskasu. Sve ostalo jako dobro. I nadam se da će nastaviti tako.

 

Čeka nas zimski prijelazni rok. Moglo bi biti dosta promjena i odlazaka. Nadam se da nećemo opet čekati zadnje trenutke. Ako se ne varam, za Brodića znamo da nam dolazi. Hoxha iz Belupa vjerovatno isto. Spominje se desni bek iz Sturm Graza (iako bi po meni se trebalo više fokusirati u potragu lijevoga beka). Ono što je najvažnije odraditi pripreme što bolje (navodno je traženo je od igrača da se prije vrate sa odmora te će pripreme početi ranije, vjerovatno odmah nakon nove godine). Praratiti cemo prijelazni rok koliko se stigne. Idemo dalje, utakmicu po utakmicu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2023 22:19 (fighterZu).
13 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

Malo sam se bojao tekme, jer je Dinamo igrao tri dana ranije, ali začudo cijelu utakmicu je Dinamo pokazao puno više energije nego Hajduk

Pozitivno: energija, obrambeni blok (nismo primili gol petu utakmicu zaredom), Kaneko

Negativno: i dalje teško dolazimo u šanse. Premalo igrača dolazi u završnicu.

Nedostaje barem još jedan igrač koji radi razliku prema naprijed.

Vidjet ćemo kako će se odraditi zimski prijalzni rok. Tko će to raditi? I dalje nemamo sportskog direktora??

13 godina
offline
GNK Dinamo Zagreb

Ždrijeb konferencijske lige:

Kuglice u zadnje vrijeme nam ne idu u prilog. Prvo repka, sad i Dinamo. Nikako da izbjegnemo Španjolce. Ali i samo smo si krivi što smo si dozvolili da budemo drugi u grupnoj fazi. U sljedećoj fazi igramo protiv Real Betisa.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2023 14:24 (fighterZu).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice