Malo nas je al nas ima !

poruka: 14
|
čitano: 4.153
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Navijači- posljednji romantičari današnjice

Molim vas ako imate 5 minuta vremena da procitate ovo. Nepotrebne komentare ostavite doma ali ako vam se svidi sto je napisano slobodno dajte.Ovo je za sve navijace i navijacice :D

 

 

 

Dolaziš na stadion, ujak te doveo na prvu utakmicu u životu, imaš kojih 5-6 godina i dok ti ujak objašnjava tko igra i što penal znači ti nezainteresirano gledaš ljude i opažaš im izraze lica. Dijete si i neshvačaš što znači nogomet a kamoli te zanima tko je osvojio kup ili ligu te godine. Za 8-9 godina posječuješ taj isti stadion u istome gradu, dogovaraš se sa prijateljima i krečeš, no taj put nisi više sa ujakom na zapadnoj tribini, već sa šačicom ljudi iza gola na tribini bez stolica, tribini bez kokica i coca-cole. Nalaziš se na sjeveru, mjestu gdje su stacionirani ljudi koji su tom klubu podredili život i sam način života. Iako voliš taj klub od samog djetinstva, pomalo si zbunjen kada vidiš sve te ljude koji u deliriju pjevaju istu pjesmu koja se ori čitavim stadionom. Shvatiš da je to pravi način za izražavanje tvoje ljubavi gradu i klubu, jednostavno te povuče i svakog tjedna neprestano čekaš tu subotu , subotu kada ćeš vidjeti sve te ljude koje pomalo iz utakmicu u utakmicu sve više upoznaješ. Krećeš na svoja prva gostovanja usprkos tome što te roditelji puštaju pod uvijetom da ideš organizirano busom, no ti im lažeš ,lažeš im iz jednog jedinoga razloga, da možeš otići.

Polako shvaćaš da svi ti ljudi koji dijele sa tobom tribinu imaju svoje živote, živote koji su poput tvoga ispunjeni kojekakvim događajima. Neki su u braku i imaju djecu, neki besposličare po čitave dane, neki rade u državnim firmama , a neki doživljavaju tribinu kao mjesto iskaljivanja svojih kompleksa. Jednostavno! Poput jednog maloga grada, tribina se sastoji od svih mogućih slojeva, karaktera, misli, poslova, osjećaja. To je ta draž, da svi ti ljudi složno teže ka istome cilju , pobjedi svoga kluba. Odrastaš i gostovanja ti postaju sve češća pojava u životu, počinje te živcirati što ti poznanici i prijatelji koji ne žive tim načinom života spočitavati da si budala što ideš u neki Imotski, što riskiraš prekršajnu ili kaznenu zbog nekih purgera. No tebe to ne zanima, to je to što te usrećuje, to je to što ti napuni srce emocijama kada pjevaš uz prijatelje na tribini pjesmu u nekom kraju daleko od tvog rodnog grada. Jednostavno ti se jebe tko šta kaže, jednostavno je nenadjebiv osječaj kada pred put vidiš ozarena lica tvojih prijatelja kako u nestrpljenju čekaju polazak međusobno pričajući kakve bi nas zgode i nezgode mogle zadesiti putem. Uvijek se nađe isto netko koga nisi vidio dosta vremena pa popričaš sa njim i sa guštom se nasmiješ na neke njegove dogodovštine koje su mu se u međuvremenu dogodile. Nije važno sa koliko novaca krećeš, desiti će ti se da ćeš krenuti sa nulom u novčaniku jer si sve novce koje si sakupio tokom tjedna dao za benzin i cestarine. Nitko ti neće ništa spočitnuti svaki čovijek u tvom kombiju će te ponuditi svojom hranom i pićem, svojim cigarama jer zna da je i on isti kao i ti , da će i on jednoga dana doći bez ičega i da ćeš mu upravo ti ostaviti polovicu tvoje cigarete.

Dolaziš na stadion mrtav umoran od puta , ali bez obzira daješ sve od sebe i tih 90 minuta navijaš, vodiš svoje igrače ka pobijedi. No pobijeda nije nužna, nužna je naša namjera, da pomognemo i da svi puni sreće se vratimo kući. Pri povratku u tvom kombiju gledaš čovijeka od svojih tridesetak godina kako leži i spava na podu u teretnjaku i nemožeš se načuditi da je on jedan normalan i situiran čovijek kojega doma čeka žena i dvoje djece. Nije ti žao , nije ti žao niti jednoga trenutka, jer živiš za nešto, imaš neke moralne normative, ideale. Ljudi ponekada previše generaliziraju pa kažu navijači su šljam, u krivu su , mi smo isto kao i svi ostali normalni ljudi, normalni ljudi koji jednom tjedno imaju želju 90 minuta bodriti svoj klub. Incident? Ima ih, i uvijek će ih biti, no to ne umanjuje činjenicu da nas se ne treba tretirati kao stoku koju pas gonič vodi u svoju štalu a isto nas tako nadgleda na oskudnom proplanku gdje imamo svojih 90 minuta za pojesti dugo očekivani obrok.

Štoviše, nitko ne obraća pažnju da se tjedno ispred naših veličanstvenih turbo folk klubova desi deseterostruko više incidenata nego što ih navijači prouzroče u godinu dana. Naravno da nije problem što se novi naraštaji truju turbo folk muzikom, i što mi sestra od 14 godina želi ostati do 3 ujutro vani. Uopće nije problem što su se moralne vrijednosti iskrivile , što je ovo kapitalistički uređeno društvo gleda sve kroz novac, što se osoba ne cijeni kakva je osoba već koliko novaca sakriva u džepu , što se sve privatizira i gleda kroz vlastitu korist, što nam se sve više bliži George Orvellova tematika iz knjige "1948", što se "ližemo" sa svima i svakime, što dopuštamo da nas jebu sa svih strana, da nam oduzimaju komadić po komadić domovine za koju su mnogi mladići zauvjek napustili svoje majke , što nam žele uzeti jedinu stvar za koju živimo a to je taj OSJEĆAJ.

 

Demoni Pula 1992 !

Proud to be adicted to WoW
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2009 11:02 (vidikovac).
16 godina
offline
Malo nas je al nas ima !

Žalosno je što se neki smatraju toliko predanim navijačima da uopće ne dolaze gledat tekmu nego tući se. I nogometni huliganizam.

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ako si među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu rock i metal glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
Malo nas je al nas ima !
predobro!!! Cool
zasto su smajlici zuti? Hmm...
15 godina
offline
Malo nas je al nas ima !

Neznam šta da ti kažem, dobro sročen tekst. Ono šta voliš tome i pre odrediš svoj život u koliko ti se nešto ne sprijeci na tome putu.

 

A gledaj šta se tice nereda jbga uvijek ih je bilo i biti ce ih samo to netreba radit na sluzbenim utakmica tipa sta bbb radi dinamu kada igra uefu a niti izvan terena, za to nemate opravdanja pogotovo ova izvan terena.

 

Ali ipak razumijem i njih jer kad se igra lose niko ne reagira pa moraju navijaci, meni je zalosno sta ti isti igraci ne jebu Vas niti 1% samo tako pricaju.

 

Ja sam se bavio nogometom dosta dugo igrao sam u 2 hnl no to nije bitno, bitno je da sam otiso na samo 1 utakmicu uzivo i to prijateljsku izmedu Hrvatske-Segeste....

 

Kako to da oni ljudi koji se iskonski bave tim sportom rijetko idu na utakmice?

 

Jednostavno kada vidim ovo sta se dogada ne dobim niti 0.1 % zelje da dodem na utakmicu pogotovo ne na utakmicu u kojoj se jedva ceka da se neko potuce..

 

Iz istog razloga ne izlazim Van na folk muziku...

 

Jednostavno je to tako...

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2009 20:31 (toxic).
14 godina
neaktivan
offline
Malo nas je al nas ima !

Navijači su jedno.Huligani su drugo.Nema ništa gore i licemjernije nego kada se najjobičniji huligani,koji se smatraju navijačima i koji tvrde da vole svoj grad,dođu na utakmicu,napiju se,bacaju baklje na teren i trgaju stolice koje je njihov "ljubljeni" grad platio.To sve treba zatvorit.

oko za oko,pasta za zube
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2009 20:34 (dncrmt).
14 godina
neaktivan
offline
Malo nas je al nas ima !

odlično napisan tekst, ali jedna stvar mi nije jasna.

zašto tolika mržnja između hrvatskih navijača (jasno mi je da ne volite srbine). pa mi smo jedna država, prije 18 godina se ginulo da bi imali neovisnu državu, a sada se gotovo sve navijačke grupe međusobno mrze.

 

15 godina
neaktivan
offline
Malo nas je al nas ima !

e da... i mene je to zanimalo, B.B.B. se kolje protiv Torcide, stvarno sramota Sramim se ajde da se kolje B.B.B. protiv Crvene Zvezde, ali svoj protiv svog, to stvarno nije normalno.

zasto su smajlici zuti? Hmm...
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2009 20:50 (Fićo_CoD 5).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Malo nas je al nas ima !
stipica_zd kaže...

odlično napisan tekst, ali jedna stvar mi nije jasna.

zašto tolika mržnja između hrvatskih navijača (jasno mi je da ne volite srbine). pa mi smo jedna država, prije 18 godina se ginulo da bi imali neovisnu državu, a sada se gotovo sve navijačke grupe međusobno mrze.

 

e da... i mene je to zanimalo, B.B.B. se kolje protiv Torcide, stvarno sramota Sramim se ajde da se kolje B.B.B. protiv Crvene Zvezde, ali svoj protiv svog, to stvarno nije normalno.

 

EDIT: sry na duplom postu, mislio sam urediti pa citirati, al sam se zeznuo Sramim se, modovi, mozete prvi izbrisati 

zasto su smajlici zuti? Hmm...
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2009 20:50 (Fićo_CoD 5).
15 godina
neaktivan
offline
Malo nas je al nas ima !

evo moram ovo spomenuti.

Ima jedan dečko (11 g.) tu u mom kvartu, poznato je da je problematičan i vidim ga ja jednom na biciklu sa dinamovim šalom oko vrata i preko usta. izgledao je ko islamski ekstremist. I pitam ja njega šta glumiš s tim šalom, on odgovori umišljeno i sa nekakvim "ponosom": pa ja sam ti boys. ja ga pitam: ajde reci jednog igrača dinama. tada je ušutio.

i otišo bez riječi.

e, to je žalosno!!!

When i get sad, i stop being sad and be awesome instead. True story.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Malo nas je al nas ima !

A decki sta da vam kazem. Slazem se sa svim gore navedenim komentarima. A gle nije to samo kod nas. Zasto se BBB-i i Torcida ne slazu? To isto koda pitas zasto na utakmici ili poslije West Ham-a i Millwalla ima sukoba navijaca? To je tako. Grupa ljudi navija i bodri samo jedan klub. Odlazak na utakmice vise nije sto je bio. Sada je gust potuci se i dokazat suparnicima da iako smo izgubili mi smo jaci.Takva je situacija i tu nemozes nista :D

Proud to be adicted to WoW
15 godina
offline
Malo nas je al nas ima !

to i jakažem, nisu huligani cila tribina nego njih 10,prvi znamkakoje to igran nogomet

i onda kad mi dođu u vatrogacse, 3-4 ure prije utakmice pijani, i tamo popiju

par pivi, niti koga znaju niti ih zanima utakmica...tragično naprave nered porazbijaju

i to jegušt, dok se ne uvedu kazne ka u engleskoj ništa od svega...

Vidikovac svaka čast to je navijač i to ja cjenim..

Najbolji osjećaj je upala mišića........
16 godina
offline
Malo nas je al nas ima !

Treba samo pooštriti zakone i ako netko radi nered i izgrede umjesto da kulturno navija (zna se razlika između bodrenja svog tima i kaotičnog divljanja), tras po tintari i u zatvor na tjedan dana, a onda još i globu od kakvih 200€ pa da vidimo kako će to ponoviti..

Lijep pozdrav ;)
15 godina
offline
RE: Malo nas je al nas ima !

http://www.24sata.hr/sport/letjele-boce-boysi-napali-i-vrijedali-zdravka-mamica/138102/

 

i šta bi covjek trebao mislit nakon ovoga?? pa ovo vise nije normalno

14 godina
neaktivan
offline
Malo nas je al nas ima !

Kod nas u Sarajevu imamo 2 stadiona

 

Stadion Grbavica i stadion Koševo.

 

Imamo i 2 rivala (derbijaši) Željezničar i Sarajevo

 

Grbavica - stadion Željezničara

Koševo - gradski stadion

 

U zadnjih nekoliko godina  idem na utakmice na stadion Grbavica.

 

No ne usuđujem se ići na na derbi između naša dva rivala, jer je to katastrofa, umjesto da gledamo svi fino ljudski tekmu, oni tamo izbijaju zube i kidaju stolice te se njima i gađaju, nema smisla, pa i one baklje, ČEMU TO??? to su samo oni huligani koji dođu da se "zabave" a onda im na kraju zabava ispadne na izvlačenje iz pritvora

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice