Čudan problem sa novom konfiguracijom

poruka: 133
|
čitano: 31.456
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
RE: Čudan problem sa novom konfiguracijom
Alex55 kaže...

A zašto su me onda onaj prvi put optužili za prčkanje po RAM-u i nisu ništa popravili???

 

Istina, bio sam 3 puta u BIOS-u, ali sam samo provjeravao SATA drive i koji je prvi boot uređaj... Nisam ništa porihtavao niti saveao...

-moraš podesiti BIOS, jer bez tog nema stabilnog rada (jer defaultne postavke OCaju sistem...)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Čudan problem sa novom konfiguracijom

alex majstore ovako :)

nosi to u servis i ako ti kazu da si prckao po kutiji ti njima fino...dame i gospoda moja :) racunalo je pod garancijom, ja nisam nista dirao jer me strah da ne izgubim garanciju.vas molim da to slozite jer ste to duzni napraviti.

 

dalje...ja sam imao slicnih problema i kao sto ti je ekipa napisala problem je hardwerskog tipa ali onak 100%.

svi koji ste tipkali znate i sami da se kod pregrijavanja procesora ili graficke komp ili resetira ili smrzne -> to je zastita kao da ne izgori komponenta (djabe zastita ako je komponenta u banani :D )

 

s druge strane covjek se igrao mjesec i pol dana bez problema -> dokaz da je nakon prve instalacije svega softwarea SVE radilo SAVRSENO! -> zakljucak -> nije software zato sto bi ponovnom instalacijom softwarea sve bilo u redu pa onak makar 2 dana!

 

moje misljenje ili proc ili grafa otisli :(. ako imas prozirno kuciste probaj nekak vidjeti da li ti se vrte ventilatori na grafi i procesoru iako ni to nista ne znaci jer se meni ventilator na grafickoj (koja je riknula) vrtio i ajmo reci da su windowsi jos i radili ali kad sam pokrenuo igru...5minuta igranja i ili restart ili zamrzavanje slike

 

sretno sa servisom i kao sto je krizo rekao...budi uporan ali nemoj vrijedjati.ti si kupac i imas pravo na garanciju.ukoliko nesto ne radi oni to moraju sloziti i amen.ukoliko ne znaju nek promijene sve komponente pa ko ih sljivi.

 

i ofc,javi kako je servis prosao i u cemu je bilo problem :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem sa novom konfiguracijom

Žalosno je to što čovjek pošteno plati PC, a "majstori" sfuširaju pri sklapanju i samo gledaju kako da izbjegnu garanciju. Tko zna kako su stavljali termo pastu, kablove ili nešto drugo i sad kad je negdje rika, umjesto da to poprave što bolje i prije, oni gledaju kako da optuže kupca. Očaj živi. Budi im dosadan, a ako treba malo i bezobrazan, jer očito imaš posla sa (svašta mi pada na pamet, pa ću samo staviti ... da ostanem koliko toliko pristojan)...

15 godina
protjeran
offline
Čudan problem sa novom konfiguracijom

zato savjet za sve ostale

na neznam kak nemate pojma, nećete složiti lošije od ovih fušera tamo...

ja ovaj komp sam slagao sam, po prvi put, reko kaj bude bude, idem se igrat...i za razliku od ovih po trgovinama, dok sam slagap masno sma obraćao pažnju na svaki detalj, i pri tome sam naučio jako puno o hardwareu...sad mi nije bed sklepat par PC-eva...

sad kaj je tu je, ubuduće bolje se sam primi sklapanja...

a sad nema više puno priče ni filozofije, komp odnesi na servis, budi naporan i dosadan i to je to...dužni su ti srediti to, smao je bed kaj ces bit bez kompa u medjuvremenu

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Čudan problem sa novom konfiguracijom

1. Ako ti matična u biosu ispravno očitaje procesor u BIOS-u onda nije i netreba nikakav flash BIOS-a.

2. Ja sam isto dobio komp na garanciju, SKINIO naljepnicu i nakon par dana crka je hdd

Odnio njima, rekao da je komp bio kod njih na garancij prije i da oni nisu zaljepili naljepnicu

Treci dan me zovu, ugradili novi hdd nisam nista platio.

@Alex55 (Ova gornja poruka): Odi lupni šakom, ili ponesi kakvo hladno oruzje pa ces vidjet kako ce sredit.

vic dana: Intel preimenovao Core i7 965 iz Extreme Edition u Expensive editon.
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2009 15:07 (fabijan654321).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem sa novom konfiguracijom
fabijan654321 kaže...

1. Ako ti matična u biosu ispravno očitaje procesor u BIOS-u onda nije i netreba nikakav flash BIOS-a.

Bratić je kupil novu konfiguraciju ,i računalo mu se random restartalo. Nije bilo bitno kaj je radil u tom trenutku.  Flešanje biosa je riješilo problem.

14 godina
protjeran
offline
RE: Čudan problem sa novom konfiguracijom

Da, i?

Nove verzije BIOS-a se izdaju samo da isprave bugove i podrza neve procesore.

Ako je taj procesor izasao nakon tvoje ploce, onda je potreban flash.

vic dana: Intel preimenovao Core i7 965 iz Extreme Edition u Expensive editon.
14 godina
protjeran
offline
RE: Čudan problem sa novom konfiguracijom
Alex55 kaže...

Ako je tako jednostavno onda neće biti nikakvih problema i računalo neće predugo biti na servisu...

 

Mene sam brine to što ću vjerovatno opet morati platiti!!!

Zašto ćeš platiti kad je naljepnica na kompu, kad imas garanti list i garancija vrjedi??

Ako ces im placat, onda ce te tako svako u zivotu zalevatit.

Nemoj dozvoliti da zarade na tebi, ni krivom ni duznom.

vic dana: Intel preimenovao Core i7 965 iz Extreme Edition u Expensive editon.
 
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Čudan problem sa novom konfiguracijom

Onda mu opali samarcinu i reci mu da ne glumi budalu jer svaki hardverski problem/kvar spada u okvir garancije, i nemoze te zeknit, reci mu jos da ces podjet tuzbu protiv njega.

vic dana: Intel preimenovao Core i7 965 iz Extreme Edition u Expensive editon.
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Čudan problem sa novom konfiguracijom

Ma zaprijeti da ćeš doć s odvjetnikom i policijom!!!

To doubt, to discredit !!!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Čudan problem sa novom konfiguracijom

E sad se i ja bojim da meni nebi bilo nesto sa mojim novim kompom, valjd nece, samo ako mi moze netko reci jel bolje da ti oni sloze komp ili da ga sam slozim (a ja nemam pojma kak se to slaze i nezelim nesto zeznut)

12 mjesec je blizu
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Čudan problem sa novom konfiguracijom

ak nemas pojma bolje da oni :)

vic dana: Intel preimenovao Core i7 965 iz Extreme Edition u Expensive editon.
15 godina
neaktivan
offline
Čudan problem sa novom konfiguracijom

Jesi li pokušao napraviti Memtest? Budući da su te optužili za prčkanje po RAMu, nije na odmet pokušati.

 

Skini ga ovdje, zatim sprži na CD sa nekim programom (CDBurnerXP ili InfraRecorder) i pokreni računalo sa CD-om u čitaču.

 

Ako nisi siguran koji download treba odabrati, klikni ovdje: [direktni link]

Memtest86+ Memtest86+
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Čudan problem sa novom konfiguracijom

Nije ti to nikakvo prckanje, to samo testira memoriju, nemozes je na taj nacin ostet nikako.

vic dana: Intel preimenovao Core i7 965 iz Extreme Edition u Expensive editon.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem sa novom konfiguracijom
Alex55 kaže...

Hvala, ali ne... Ne želim prčkat, još će se dogoditi da neću moći ništa...

Ako se ova tvoja poruka odnosi na moj prijedlog:

Memtest86+ je samo testiranje RAM-a, neće se ništa dogoditi računalu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2009 16:06 (andy0101).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Čudan problem sa novom konfiguracijom

Netko je prije mene rekao i da provjeriš temperaturu. To je još manji problem, downloadaj SpeedFan i pokreni ga. [direktni link]

SpeedFan SpeedFan
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Čudan problem sa novom konfiguracijom
D4RKL1NG kaže...

Ma zaprijeti da ćeš doć s odvjetnikom i policijom!!!

Ma netreba samo nek dode sa čačom u trgovinu, sam nek se

malo izdere i gotovo sve ce ti besplatno zamjenit.

 

Kak su meni pola kompa promjenili, a nisam ni kune dao.

not here ... not scene
15 godina
offline
Čudan problem sa novom konfiguracijom

po koji put? Garancija je za svaku komponentu nezavisna. Naljepnica se odnosi na njihov besplatni servis (i kao osiguranje od nestručnog prčkanja...). Već kod prvog servisiranja su naplatili nešto što bar iz pristojnosti nisu trebali. Podešavanje biosa smije raditi korisnik, samo je poželjno da nešto zna o tom.

Ako su rekli da opcije u biosu nisu bile dobro podešene (predpostavimo da je to stvarni razlog), to onda moraš podesiti. Nositi na servis zbog toga stvarno nema smisla. Zapravo na taj način oni opet mogu naplatiti uz obrazloženje da to nije kvar (što bi pokrivala garancija) nego 'nestručno rukavanje' ... -Zato priručnik od MBO u ruke i pravac BIOS.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
RE: Čudan problem sa novom konfiguracijom
Alex55 kaže...

Eh... Što se tiče toga. Znam da ATi-jeve grafičke tako buče kada se pokreću, ali kada se ovo računalo ne može pokrenuti onda taj ventilator od grafičke bruji otprilike ovako:

 

Brrrrrrrrrrr----- Brrrrrrrrrrrr ---- Pip Brrrrrrrrrr------- Brrrrrrrrr----- Pip itd.

 

Nikako da se uspostavi ta neka normalizacija...

 

nadam se da me razumijete

vidis...palo mi jos nesto na pamet :)...evo sto sam nasao u manualu od maticne ploce. znao sam da mora biti negdje pojasnjenje za to tvoje Pip jer graficka ti ne moze proizvoditi zvuke pistanja :)(bar ja nisam to nikad dozivio niti mi je netko prical da mu graficka pisti hihi :)

 

Q: What do the beeps emitted during the POST mean?
A: The following Award BIOS beep code descriptions may help you identify possible computer problems.
(For reference only.)
1 short: System boots successfully
2 short: CMOS setting error
1 long, 1 short: Memory or motherboard error
1 long, 2 short: Monitor or graphics card error
1 long, 3 short: Keyboard error
1 long, 9 short: BIOS ROM error
Continuous long beeps: Graphics card not inserted properly
Continuous short beeps: Power error

 

i jos jedna stvar...kad odneses komp na servis...reci im da si od ekipe dobio savjete da provjere proc i graficku i da vjerujes da je to sumnjivo i naravno napomeni da je to ekipa BUG foruma :D

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem sa novom konfiguracijom
smajlee kaže...

1 short: System boots successfully
2 short: CMOS setting error
1 long, 1 short: Memory or motherboard error
1 long, 2 short: Monitor or graphics card error
1 long, 3 short: Keyboard error
1 long, 9 short: BIOS ROM error
Continuous long beeps: Graphics card not inserted properly
Continuous short beeps: Power error

E vidiš, to će biti od koristi!

 

@Alex55: Izbroji koliko ispušta tih beepova i koliko su dugi.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem sa novom konfiguracijom
Alex55 kaže...

Istina ti bipovi nisu od grafičke nego od matične...

 

I inače se čuje beep kada se uspiješno pokrene računalo...

 

Ne bih znao koliko se puta, svaki put varira (ja mislim) ili ga ugasim (računalo) jer me živcira...

Pa zar ti nije tu računalo da ga možeš upalit i provjerit? Ti beepovi sigurno nisu random, već imaju neki pattern kojeg možeš iskoristiti da diagnosticiraš problem.

 

Da, kad čuješ jedan kratki beep znači da je sve u redu. Sve suprotno od toga znači da postoji problem.

 

BTW jesi li skinuo Memtest i SpeedFan?

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2009 16:33 (andy0101).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem sa novom konfiguracijom
ihush kaže...

po koji put? Garancija je za svaku komponentu nezavisna. Naljepnica se odnosi na njihov besplatni servis (i kao osiguranje od nestručnog prčkanja...). Već kod prvog servisiranja su naplatili nešto što bar iz pristojnosti nisu trebali. Podešavanje biosa smije raditi korisnik, samo je poželjno da nešto zna o tom.

Ako su rekli da opcije u biosu nisu bile dobro podešene (predpostavimo da je to stvarni razlog), to onda moraš podesiti. Nositi na servis zbog toga stvarno nema smisla. Zapravo na taj način oni opet mogu naplatiti uz obrazloženje da to nije kvar (što bi pokrivala garancija) nego 'nestručno rukavanje' ... -Zato priručnik od MBO u ruke i pravac BIOS.

Da ,je nezavisna u ,ne znam ,Austriji recimo!! Ali mi nismo Austrija i kad dođe noob (sorry Alex ,ali jesi) naši trgovci neće priznat nikakvu svoju grešku ili da su prodali nekaj neispravno nego da je kupac sam sj**al PC.

To su činjenice i tak je u 90 % slučajeva kod nas. I tu se može žalit jedino inspekciji ili zvat Potrošački kod i njima ispričat kaj mu se događa i da oni to puste na televiziji!!

 

@Alex55 :Da ,najpametnije ,uzmi priručnik od matične i prouči ga dobro!! Onda ćeš ,eventualno znat jel s BIOS-om sve u redu ,ako treba ga resetirat pa probat pokrenut PC i vidit kak se ponaša.

Ako se opet sve ponavlja ,nosi ga k njima sa nekim starijim kraj sebe i gotovo!! I koji je to dućan ,molim te?!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2009 16:39 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
Čudan problem sa novom konfiguracijom

Kaj se tiče ovih bipkanja, mislim da je prvo to trebalo provjeriti. :P

 

Vidim da ekipa raspravlja oko naljepnice na kompu pa da se i ja nadovežem:

 

Naljepnica nema direktno veze sa komponentama i njihovim garancijama.

Naljepnica je tu s razlogom da se oni(firma) osiguraju da ti nisi (nestručno) otvarao kučište i prčkao po komponentama!

Jer kad vide da je kučište otvoreno odmah će te optužiti da si dirao RAMe, MBO itd. i da je to uzrok tvojih kvarova da bi ti zatim naplatili nove komponente jer si ih ti pokvario(u slučaju da su recimo RAMi neispravni)

 

Npr. ustanovi se da ti RAMi ne rade:

slučaj 1. Nisi otvarao kučište-trebao bi dobiti nove besplatno jer su pod garancijom.

slučaj 2. Otvarao si kučište-optužen si da si prčkao po njima i moraš iz svojega džepa kupiti nove...dokaži da nisi -.-"

 

>>>njihovo razmišljanje, a ti ih nemožeš nikako uvjeriti drugačije. Kako im dokazati da nisi prčkao ništa nutra? Osim s naljepnicom ne možeš!

 

Moj savjet, ne otvaraj kučište i odnesi ga na servis, neka ga testiraju pred tobom (npr. ja i majstor smo 3 sata igrali igre kod njega u firmi da bi provjerili memorije i stabilnost sustava(imao sam neke probleme s njom)).

Can't find a better Jam!
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2009 16:40 (Gunner_V).
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem sa novom konfiguracijom

Jesi našao više taj priručnik?

Jesi skinuo više taj Memtest?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem sa novom konfiguracijom

Pa to se i govori cijelo vrijeme - samo on je već bil tamo ,već su ga optužili da je prčkal po BIOS-u ,naplatili mu 100 i nešto kuna za servis. I opet mu je sve isto ko i prije!!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
15 godina
offline
RE: Čudan problem sa novom konfiguracijom
Alex55 kaže...

Pa nisam noob... Plač

 

Samo se zasada na ovom svom novom računalu ne želim petljati oko toga... Da je ona moja stara krntija, ja bih već to riješio... Ali ovako mi se to čine mutna posla kada sve to može riješiti onaj tipac tamo dolje u podrumu...

-ali već su ti naplatili ''podešavanje biosa''? Želiš to plaćati još? Ili auto kad ostane bez goriva voziš šlepaš u servis? Neke stvari moraš ipak sam napraviti, a postavke biosa (osim za OC) nisu nešto što nemožeš naučiti/napraviti .. za par minuta. (reklamacija)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Čudan problem sa novom konfiguracijom

što se mene tiče, windowsi se ne mogu baš tako krivo instalirati, mora da je hardverski problem, to zujanje upućuje na procesor, ali on ili radi ili ne radi. mene je zeza RAM jer nije bija kompatibilan sa matičnom (na prijateljevoj matičnoj je radio ispravno). radi toga je te probleme teško dijagnosticirati, nemoguće ako nećeš otvorit kućište ili ako ga serviseri neće detaljno pročačkat. siluj ih dok ti ne otkriju u čemu je stvar!!!

15 godina
neaktivan
offline
RE: Čudan problem sa novom konfiguracijom
mile_st kaže...

što se mene tiče, windowsi se ne mogu baš tako krivo instalirati, mora da je hardverski problem, to zujanje upućuje na procesor, ali on ili radi ili ne radi. mene je zeza RAM jer nije bija kompatibilan sa matičnom (na prijateljevoj matičnoj je radio ispravno). radi toga je te probleme teško dijagnosticirati, nemoguće ako nećeš otvorit kućište ili ako ga serviseri neće detaljno pročačkat. siluj ih dok ti ne otkriju u čemu je stvar!!!

Nije nemoguće! Treba pokušati sve što može sam bez otvaranja kućišta. Zašto ne skine Memtest i ne diagnosticira memoriju? To je posve bezbolan i bezopasan postupak.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2009 16:50 (andy0101).
15 godina
neaktivan
offline
Čudan problem sa novom konfiguracijom

A onda ništa, testirat komp na licu mjesta (znači na servisu pred majstorima)... I to ne u Paintu nešto crtat ili igrat Solitaire nego pokrenut CoD4 ili šta već imaš na kompu, šta igraš i igrat neko vrijeme pod nadzorom...

 

Mene je dosta dugo mučila memorija i nisu dugo uspjeli otkrit kaj je...

Na kraju su išli sistemom eliminacije-komponenta po komponenta van i igraj... Kad se uspostavi kaj je problem i kao "popravi" nemoj dat da ti ga odma vrati doma... Testiraj ga odma tamo neko vrijeme...

 

Nadam se da češ to riješiti ;)

Can't find a better Jam!
 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Čudan problem sa novom konfiguracijom

Ma ostavi se ti toga.

Moras sam biti opasan, nedaj se da te nitko ne zalevati.

Mene su zekali u skoli, pa kad sam na sred sata skocio i lika puka stolicom po glavi tada me se svako kloni.

Odi i reci im da ti to naprave i ubjedi ih da nemas sta placat, ako nehtjedne, imas ovaj Plan B koji sam ja naveo.

To je najvjerovatnije neki problem u ploči ili u grafičkoj, mozda cak i memorija.

Nije nesto kompatibilno.

vic dana: Intel preimenovao Core i7 965 iz Extreme Edition u Expensive editon.
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2009 16:54 (fabijan654321).
 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice