Dell Optiplex 9010 kupiti ili ne?

poruka: 9
|
čitano: 2.785
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Dell Optiplex 9010 kupiti ili ne?

Nudi mi se ovaj računar po cijeni od 175 eura.CPU je i7 3770, ima 8GB RAM-a Samsung-ovog,500 GB Disk,i Ati-evu karticu HD 7470 sa 1GB DDR 3 memorije i DVD snimač.

Ja sam uradio system stability test sa AIDA64 i računar se nije srušio.Želio bih ga kupiti ali su me isprepadali prijatelji u smislu da ako ovde rikne ploča ili napojna nema popravke odnosno zamjene i time sam izgubio želju da ga kupim iako to nije neki novac.Šta mislite vred li uzeti ili ne i kakva je ta Optiplex serija,da li može doći do crkavanja matične ili napajanja?

Iznutra je jako očuvan,mogu i slikati ako neko želi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dell Optiplex 9010 kupiti ili ne?

Ha nije loše za tu lovu, Samo oprez!!! pitanje je koji je to model Optiplex 9010 ima ih mislim 4 verzije: mini-tower (MT), desktop (DT), small form-factor (SFF), ultra small form-factor (USFF), ako planiraš uzet neku drugu jaču grafu pazi samo da li stane u kučište.

Što se tiče napajanja, svaki BRAND proizvođač ima svoje različite modele napajanja, za DT mozda ne bi bilo problem, al ostali su malo zeznut za nabavit, mada su ta BRAND napajanja izdržljiva. A za ploču isto treba vidjet.

 

 

edit: Link

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.2.2018 14:35 (Flying Dutchman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Dell Optiplex 9010 kupiti ili ne?

Ovo je SFF serija.Ma ne planiram uzimati nikakvu jaću grafičku jer imam konfiguraciju za igranje tj drugi desktop računar.A mislim i da ne može stati jer kućište je prilično maleno.

Eh sad u njemu je 320 GB disk,rekao je da mi može staviti od 500 GB po istoj cijeni.Meni se nešto neda da on čupa ponovo disk i ubacuje novi radi 180 gigabajta.Jer ovaj disk je ispravan testirao sam ga sa HD Tune i SMART statusi su mu OK.

Ovaj računar samo za surfanja i slušanje muzike.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Dell Optiplex 9010 kupiti ili ne?

Disk koji je trenutno instaliran je podešen u BIOS-u u RAID modu a ne AHCI?Šta to znači?

Jel gubim na performansama ako je tako podešen?

Čim se vrati na AHCI ne moze pidici sistem odnosno pojavi se plavi ekran.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dell Optiplex 9010 kupiti ili ne?

Morat ćeš kemijat po registriju promjena iz RAID> ili IDE u AHCI

 

RAID mod ti stvarno nije potreban ako nemaš više od xyz diskova unutra

Imaš dosta toga na youtubeu, ili windows 7 forumu


Link

Link2

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Dell Optiplex 9010 kupiti ili ne?

Ali zašto je  u RAID modu,kad se ne mogu ubaciti više od 2 diska u kućište (koje je tako usko)?

I zašto se ne može iz BIOS-a prebaciti u AHCI ali da ne izbaci plavi ekran?

Ne bih ništa čačkao ako ne gubim na performansama diska (read/write).

16 godina
offline
Re: Dell Optiplex 9010 kupiti ili ne?

ti office komojutori uglavnom imaju maticne za siromasne, a ni napajanja nisu neka sreca.

prekoci to

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Optiplex 9010 kupiti ili ne?
Zelja kaže...

Ali zašto je  u RAID modu,kad se ne mogu ubaciti više od 2 diska u kućište (koje je tako usko)?

I zašto se ne može iz BIOS-a prebaciti u AHCI ali da ne izbaci plavi ekran?

Ne bih ništa čačkao ako ne gubim na performansama diska (read/write).

 Onaj koji je radio install Windowsa samo on zna zašto je podesio u BIOSU u RAID mod, razlog BSOD-a jer prilikom instalacije Windowsa setup je povukao RAID drajver, i sad tebi fali AHCI zato baca BSOD, zanemari i ostavi ovako, jer nećeš dobit nikakve tebi vidljivo bolje performanse sa AHCIJEM, ako te to muči prebaci u AHCI i digni ponovo Windows instalaciju, ili probaj sa tutorijalom preko registrija

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 9:35 (Flying Dutchman).
15 godina
offline
Dell Optiplex 9010 kupiti ili ne?

Kupio sam pa šta bude.Valjda će me služiti koju godinu.Provjerio sam kod prodavača ima rezervnu napojnu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice