Full HD + monitori

poruka: 21
|
čitano: 8.686
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
protjeran
offline
Full HD + monitori

Ok, ajmo ovako... Tehnologija je već ostvarila UHD (4xFullHD) prije nego su neki uopće uzeli Full HD... Monitora 150... Kojekakvih...

Ono što su po mom mišljenju trebali napraviti je ovo, zasad:

1) Za 23" ostaviti Full HD (1920x1080)

2) Za 25" neku (2200x1300)

3) Za 27" neku (3000x1800)

Ako je kompjuter za igrice ili prosječan rad, a u igrici je vođeno računa o grafici, Full HD grafika izgleda odlično... Po mom mišljenju... Slike slikane s dobrim fotićem po mom mišljenju izgledaju odlično...

Sad smo dobili Full HD, QHD i UHD... Ali što je sa 720p (običan HD)? Puno ljudi bi vjerojatno htjelo uzeti slabiju konfiguraciju pa da mogu vrtiti igrice na 720p monitoru (kakvih više možda ni nema?)... Ovo je Hrvatska, a mi smo u recesiji...

Teoretski, QHD monitor bi trebali napraviti da može vrtiti 720p grafiku, tj. da 4 piksela bude 1 virtualni piksel, tj. da jedan pikselu odgovara fizička 4. A Intel HD grafiku su, "teoretski", trebali napraviti da može vrtiti 720p grafiku...

DA LI OVO -UOPĆE- stoji u realnosti?

Što će Hrvat s budžetom od 3000 kn uzeti za kompjuter?

Totalni košmar...

Ne znam o kome su vodili računa... O Kanađanima, Amerikancima i Njemcima...

Mislim da je i Hrvat s budžetom od 4500 kn zbunjen... Ne znam... Ja fala Bogu imam komp star 3 i pol godine koji još može neke stvari vrtiti i zasad nemam nikakvih problema...

Pozdrav!

 
0 3 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Full HD + monitori

Zar samo ja ne vidim smisao ove teme? 

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
11 godina
online
Full HD + monitori

drugi su pogledali i odmahnuli rukom...

kolegi gore bi savjetovao da pređe na bademe, lješnjaci mu očito škode

Moj PC  
5 0 hvala 2
10 godina
protjeran
offline
Re: Full HD + monitori

Smisao je da su igrice zahtjevnije, a monitori veći!

 

Narod bi 1680x1050 monitor opet, a ne Full HD... Ne bi rekao da se varam

12 godina
offline
Re: Full HD + monitori
ljesnjaci kaže...

Smisao je da su igrice zahtjevnije, a monitori veći!

 

Narod bi 1680x1050 monitor opet, a ne Full HD... Ne bi rekao da se varam

 Najbolje da se svi vratimo na CRT 1024X768, ako steka 640x480 i to je to.
Ionako su 50 kn na njuskalu

13 godina
neaktivan
offline
Re: Full HD + monitori
Luka123 kaže...
ljesnjaci kaže...

Smisao je da su igrice zahtjevnije, a monitori veći!

 

Narod bi 1680x1050 monitor opet, a ne Full HD... Ne bi rekao da se varam

 Najbolje da se svi vratimo na CRT 1024X768, ako steka 640x480 i to je to.
Ionako su 50 kn na njuskalu

 40kn i tvoj je ;)

Danilo
10 godina
protjeran
offline
Re: Full HD + monitori

Samo da izrazim svoju želju da FullHD rezolucija ostane i strah da će nestati...

Ja ne vidim nikakvu manu FullHD-a niti mi je rezolucija loša... Ja ju volim...

Svaka slika (pa i ona u igrici je zblurana). Ako znate što je blur? Jedan efekat koji imaju neki editori fotografija, pa i photoshop...

Ne tvrdim da oko ne može razaznati i vidjeti da je bolja rezolucija ona gušća, nego tvrdim da se to u biti ne kuži...

Pričam za igrice (ali i za fotografije). Ne za rad na kompjuteru.

 

No ono što me brine je sljedeće:

Ja da sam programer (a bio sam iz hobija) ne bi programirao igrice iznad FullHD-a! Zašto?

Jer je već preteško...

U stvari, čak mislim da nije preteško, nego moraš više literature pročitati i imati više ljudi u timu kad radiš igricu...

Što u stvarnosti znači:

Neki poslodavac i netko tko je osmislio dobru ideju ju neće moći sprovesti... Nego će ju sprovesti oni koji imaju više kapitala...

To nije loše, no možda je loše to što neće dobar bogati poslodavac htjeti ići u produkcija igara...

On će možda biti suulagač u nekom filmu... Već amazon radi filmove...

No također, igrice će biti top... Ali svi ćemo kužiti da u njima nešto nedostaje i da imaju neke mane...

Naravno, mogu biti i u krivu... Daj Bože da jesam...

 

Ali ja da sam programer, ja bi počeo se interesirati kako programirati manje igre ili kako programirati za tablete...

No isto sam mišljenja da je u Hrvatskoj biti programer igrica jako teško ili nemoguće...

 

No ono što me živcira pak kod tableta je previše igrica koje se vjerojatno aljkavo rade i plaćanje preko kreditnih kartica...

 

Pozdrav!

15 godina
odjavljen
offline
Re: Full HD + monitori
ljesnjaci kaže...
Svaka slika (pa i ona u igrici je zblurana). Ako znate što je blur? Jedan efekat koji imaju neki editori fotografija, pa i photoshop...

 

Ja da sam programer (a bio sam iz hobija) ne bi programirao igrice iznad FullHD-a! Zašto?

Jer je već preteško...

U stvari, čak mislim da nije preteško, nego moraš više literature pročitati i imati više ljudi u timu kad radiš igricu...

---

Ali ja da sam programer, ja bi počeo se interesirati kako programirati manje igre ili kako programirati za tablete...

No isto sam mišljenja da je u Hrvatskoj biti programer igrica jako teško ili nemoguće...

....

No ono što me živcira pak kod tableta je previše igrica koje se vjerojatno aljkavo rade i plaćanje preko kreditnih kartica...

 

My name is Legion... For we are many!
10 godina
protjeran
offline
Full HD + monitori

Prednosti monitora rezolucije iznad Full HD-a:

1. dobar za gledati filmove

2. velika površina za rad i sl.

3. dobar za strateške igre

4. FPS igrice na otvorenom terenu će biti igrivije

5. monitor se može još udaljiti ili staviti na zid

6. dok igraš igricu možeš imati mapu i dodatne stvari na donjem dijelu ekrana ili sa strane

7. može služiti kao televizor

 

No u svemu tome ono što se čovjek treba zapitati je: da li mi stolica na kojoj sjedim krivi kralježnicu?

 

A zaključak svega ovoga je?

Dobar napredak, a da li za one tanjeg džepa to ćemo vidjeti...

Da li je Windows postao više nešto kao operativni sustav za igrice?

Da li ćemo morati postati informatički pismeniji?

Možda ćemo onda znati bolje televizore raditi (i monitore)?

 

Moj zaključak? Sve pet, jedino bi se žalio na brzinu tehnološkog razvoja a i nisam nisam siguran da li uzeti miniPC ili PC ili laptop ubuduće ili što već...

Ovaj svijet je doista zanimljiv.?

 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Full HD + monitori

E vidis, moje pitanje u vezi svega toga je istovremeno vrlo jednostavno i slozeno, vidim da se dosta kuzis u sve to i ocekujem odlican odgovor. Pitanje je: Zašto sarma ne leti?

EDIT: da ne bi bilo zabune, moja sarma je u fullhd rezoluciji

Ako sam ti pomogao, stisni HVALA.
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2015 11:56 (Nije nego).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Full HD + monitori

Nadam se da nemaš više od 13 godina.

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Full HD + monitori
Syke kaže...

Nadam se da nemaš više od 13 godina.

Katalenić nadam se da nemaš internet i u zatvoru  

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to became insane.
10 godina
protjeran
offline
Full HD + monitori

Opet ova glupa tema... Već mi se bljuje od nje...

Evo ovako:

Tražit prosječnog čovjeka da sumnja u 27" monitor je ko da tražiš informatičara da sumnja u bioaktiv jogurt... To je nemoguće...

No ono što mene brine je kako znaju isprogramirati Windowse, igrice, browsere, photoshop za tako visoke rezolucije...

To se sve kao nauči pa nije bitno koliko linija koda ima program (kao može ih imati i na milijune)...

No ono što ja brijem da se dogodi je da program na kraju hakira samoga sebe...(sruši sam sebe)...

No u biti ne znam...

Upozorio ekipu na nešto jesam... Na to da ja kompjuteru više ne vjerujem... I da mislim da će se rušiti...

No u biti ne znam...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Full HD + monitori

Kakve su ovo droge?

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Full HD + monitori
Jakic007 kaže...

Kakve su ovo droge?

 I tata bi sine 

 

***

 

Ontopic: prije svega htio bih gore nekog kolegu citirati koji je rekao "idemo svi nazad na 1680x1050"; Što fali toj rezi?

I danas imam takav monitor uz jedan fhd i ne izgleda mi da je to još uvijek zastarjelo, plus ta 16:10 mi i dalje ima više smisla od 16:9.

Ako ćemo ići već u širinu onda jedino ima smisla 21:9 i to za 32+" monitore, uglavnom zbog autoigri i filmova (koji se snimaju u tom formatu).

 

Što se tiče same teme, tko zna što je autor msilio reći, vjerovatno se i on sam pogubio kod vlastitog trećeg posta... 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
10 godina
protjeran
offline
Full HD + monitori

Dobro, znači ti tvrdiš da si agenat i da ću ja sjebati agenciju ako sumnjam u 27" monitore! Ok, onda neću sumnjati u njih!!! Pozdrav!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Full HD + monitori

Ne znam dali je i meni udarilo sunce u glavu, ali evo čitam ovo 4 put pokušavajući shvatit što autor hoće reći.

Ono što sam do sad shvatio:

 

1. Dotični malo mješa rezolucije i dijagonale, malo govori protiv fhd+ reza, pa odjednom spominje 27" monitore? Kao da ne postoje fhd 27 monitori (gle ja imam jednog pred očima).

2. Ni on ne zna što je on sam, malo kaže "bio sam programer iz hobija", pa malo govori "da sam ja programer", "da ja radim igre" 

3. Ne poznaje osnove rada računala prije svega način rada skaliranja kod monitora i aplikacija. Prije svega činjenicu da ne moraš sve ispočetka programirati za svaku rezoluciju.

4. "Agent", "agencije", "sumnjanje u 27" monitore", "ne vjerujem više kompjuteru", "upozoravao sam ljude", "program hakira sam sebe" 

 

Nakon točke 4 mislim da sam konačno shvatio, ovo je zapravo podtema "teorije zavjere". Odlična tema za pobrati privremeni ban u ovo vruće ljetno doba...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Full HD + monitori

Ono što mene brine je sljedeće:

Nekad testiraš aplikaciju, igricu, operativni sustav tjedan dana. I tvrdiš da nema BUG-a. No nekad pričekaš dva tjedna, pa ima BUG-a. Pa se BUG ispravi.

Sad je pitanje koliko čekaš? Možda ako pričekaš tri godine, svejedno ćeš vidjeti pogrešku (BUG).

No ja čak ne tvrdim samo to, ja tvrdim da će aplikacija hakirati samu sebe.

Da je Windows 10 slabašan, već bi netko napravio neki show, dignuo neku prašinu. Sad je pitanje da li će to biti Windows 11.

I koliko ja sad trebam vjerovati Windows 10?

To je kao da ideš rješavati sve duže i teže zadatke i tvrdiš da bez obzira koliko dugačak i težak zadatak bio, da nećeš pogriješiti.

To meni izgleda kao da je osoba izašla iz ludnice Vrapče. Zašto takve stvari nitko ne spominje?

Pogledajte koliko Windows zauzima kad ga se instalira? Windows 7 po 15 GB. Trebam li napisati koliko je 15 GB?

Ja se bojim...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Full HD + monitori

Ne kužim čega se bojiš? Da će windows imati pogreške u sebi?

Pa svaki ih je sustav imao, i normalno da je tako, zato i postoje update-i.

 

I kakve veze sad ima win10 sa fhd+ rezom, ili 27" monitorima?

 

Win 10 ćeš sigurno moći vrtjeti i na 20 godina starom crt-u...

 

Ne znam (Ne znaš) o čemu pričaš, ali imaš brutalnog dilera...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Full HD + monitori
rooswelt1991 kaže...

Ne kužim čega se bojiš? Da će windows imati pogreške u sebi?

Pa svaki ih je sustav imao, i normalno da je tako, zato i postoje update-i.

 

Da, možda se previše bojim da će imati još više grešaka u sebi Windowsi i ostalo.

Možda bude i Windows 15 pa ništa...

Možda je to zato što ja imam problem s visinama...

15 godina
offline
Re: Full HD + monitori
Imaš ti problema sa doziranjem, smanji malo...
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice