IMac late 2009,mišljenje?

poruka: 126
|
čitano: 21.666
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: IMac late 2009,mišljenje?
pqweasdyxc kaže...
Zelja kaže...

 Koliko mogu biti siguran da će raditi ispravno narednih par mjeseci?

 Nikad ne kupuj staru elektroniku npr. 5+ godina. To može crknut bilo kad. 

Ma znam ali eto kako je do sad izdržao?

Ili je možda nešto mjenjano već.

9 godina
neaktivan
offline
Re: IMac late 2009,mišljenje?
Zelja kaže...
Avensac kaže...

Bježi od toga

 Kvare se a?

 

Zelja kaže...

320 eura.Bez tastature i miša.

Vred li uzeti?

 

Zelja kaže...

Pa koliko vredi sam ekran 27 inča rez 2560x1440 koji je kod njega?

 

Zelja kaže...

pojasni mi kako se moze koristiti kao monitor ako crkne graficka?

zaj....es me.

nisam siguran da ima hdmi ili display port ulaze.

 

Zelja kaže...
ITelektronika kaže...
Zelja kaže...

 

 

 

 Čekaj recimo da ja kupim sutra taj iMac,koji je trenutno ispravan.Koliko mogu biti siguran da će raditi ispravno narednih par mjeseci?

Da gledao sam da likovi prže grafičku u pećnici iako mi nije jasno šta time postižu.

I ti čipovi to pretpostavljam nema kod nas,ko to mjenja,mjenjate li vi.

Je li to serijska greška odnosno greška na svim modelma sa tom grafičkom karticom ili kako se kome zadesi?

Znači ukoliko grafička krepa ovaj iMac je moguče koristiti kao monitor?

 

Zelja kaže...

Još mi niko nije odgovorio je to fabrička greška na tom modelu?

 To su tvoja pitanja,i na sve ti je odgovoreno. 

15 godina
offline
IMac late 2009,mišljenje?

Nije mi rečeno jel se svi iMac-ovi late 2009 kvare zbog te grafičke kartice,jer ako je tako da ne kupujem?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: IMac late 2009,mišljenje?
Zelja kaže...

Nije mi rečeno jel se svi iMac-ovi late 2009 kvare zbog te grafičke kartice,jer ako je tako da ne kupujem?

 

E pa nece ti ni bit receno, zasto bi netko google-ao umjesto tebe? 

15 godina
offline
Re: IMac late 2009,mišljenje?
ansha kaže...
Zelja kaže...

Nije mi rečeno jel se svi iMac-ovi late 2009 kvare zbog te grafičke kartice,jer ako je tako da ne kupujem?

 

E pa nece ti ni bit receno, zasto bi netko google-ao umjesto tebe? 

 https://www.google.ba/search?q=imac+late+2009+issues&rlz=1C1GCEA_enBA784BA784&oq=imac+late+2009+issues&aqs=chrome..69i57j0l4.4752j1j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

16 godina
offline
IMac late 2009,mišljenje?

To je kao da pitaš da li sve sijalice crkavaju. Sve crkavaju. Neka posle 6 meseci, neka posle 3 godine, a ona tamo u onoj vatrogasnoj stanici radi preko 100 godina. Ta tvoja grafa je živa već 9 godina. Može krepati sutra, može poživeti još 9 godina.

 

Ako hoćeš jeftin Mac, onako, radi fore, što da ne. Ako hoćeš računar za ozbiljan rad, ne znam koji procesor je unutra (trebalo bi i5 ili i7 prve generacije), ali verovatno je bolje da zaobiđeš. Ako te interesuje monitor, kupi nov 27" 2560x1440 IPS monitor.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.7.2018 18:45 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
IMac late 2009,mišljenje?

core i5 na 2.66GHz je u njemu,8 GB RAM-a i 1TB disk.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: IMac late 2009,mišljenje?
Zelja kaže...

Nije mi rečeno jel se svi iMac-ovi late 2009 kvare zbog te grafičke kartice,jer ako je tako da ne kupujem?

 

 Što je kompjuter stariji, veća je šansa da će nešto crknut. Ti iMacovi su se kvarili najviše zbog grafičke, a ako nije dosad otišao, otić će. 

Ne znam koji je razlog kupovine, ali ne bih ti preporučio da kupuješ Apple kompjuter stariji od 4 godine. Ja sam kupio late 2008 MPB i još uvijek radi, no čisto sumnjam da će mi koristiti išta više nego multimedia machine i za Office. Ukoliko ti je razlog kupovine MacOS, onda skupi još malo novaca. Late 2009 će brzo, čak možda i sa 10.14, otići u zaborav što se tiče supporta, a i Core 2 Duo procesori su i više nego prestari. Radije gledaj nešto barem s i5-icom. 

15 godina
offline
IMac late 2009,mišljenje?

Pa ovaj ima i5,napisao sam.

Zašto misliš ako tvoj nije crkao a stariji je,da će ovaj crknuti?

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.7.2018 19:22 (Zelja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
IMac late 2009,mišljenje?

Pardon, mislio sam da su tek 2010 počeli ubacivati i5 u Macove. 

Tko je rekao da moj neće crknuti? Već imam problema s grafičkom, a ova linija nije imala nikakvih problema. Plus što je ekran masivno outdate-an, više nemam native support nakon El Capitane-a (mada sam instalirao High Sierra preko mod-a). Govorim ti iz iskustva, jer se svaki tjedan jednom susretnem s nekim problemom. Taj kompjuter je star 9 godina, moj čak 10. Ne kažem da neće trajat još 5 godina, ali manje su šanse. 

Nisi mi rekao razlog kupovine Mac-a. Samo zbog MacOS-a?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
IMac late 2009,mišljenje?

Gle, kad ti kažu "Ne kupuj, crći će", odgovoriš "A što to misliš?", a pre toga si prvi kukao kako se kvare i ko će to popravljati. Ako ti je zapelo da imaš Mac i budžet ti je 300€, verovatno ne možeš da prođeš bolje od toga. Konfa je dovoljno jaka da bude upotrebljiva, ali računaj da je procesor slabiji nego Ryzen 3 od 80€ (i nema veze što kupuješ Mac, neće npr Photoshop ništa brže raditi zbog toga). Dakle, za današnje pojmove, entry level konfiguracija, ali opet nešto na čemu se da raditi. A da li će se tvoj primerak pokvariti ili neće, i da li će, u slučaju kvara, to biti grafa, ili matična, ili hard, ili monitor, to niko ne može da ti garantuje. S jedne strane, nema posebnog razloga da se sutra pokvari nešto što do danas radi pouzdano, sa druge nema posebnog razloga da baš taj tvoj primerak živi večno. To moraš sam da presečeš.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: IMac late 2009,mišljenje?

Da,malo bih promjenio iako imam prastari macbook nisam ga upalio 1-2x.Ma ne znam u stvari i da li bi uzimao ovo.Mislim nisu neke pare ali staro je jako.

15 godina
offline
Re: IMac late 2009,mišljenje?
Ivan(4) kaže...

Gle, kad ti kažu "Ne kupuj, crći će", odgovoriš "A što to misliš?", a pre toga si prvi kukao kako se kvare i ko će to popravljati. Ako ti je zapelo da imaš Mac i budžet ti je 300€, verovatno ne možeš da prođeš bolje od toga. Konfa je dovoljno jaka da bude upotrebljiva, ali računaj da je procesor slabiji nego Ryzen 3 od 80€ (i nema veze što kupuješ Mac, neće npr Photoshop ništa brže raditi zbog toga). Dakle, za današnje pojmove, entry level konfiguracija, ali opet nešto na čemu se da raditi. A da li će se tvoj primerak pokvariti ili neće, i da li će, u slučaju kvara, to biti grafa, ili matična, ili hard, ili monitor, to niko ne može da ti garantuje. S jedne strane, nema posebnog razloga da se sutra pokvari nešto što do danas radi pouzdano, sa druge nema posebnog razloga da baš taj tvoj primerak živi večno. To moraš sam da presečeš.

 Da,ali nigde nisam uspio da nađem da je baš ova serija kvarljiva.Uglavnom vidio sam da grafičke crkavaju.Eh sad ako bi mene poslužio koju godinu uzeo bi.

Koliko sam vidio ovo je quad core CPU što nije tako loše.Ne znam stvarno neodlučan sam.

Ja mislim da sam 27 inčni monitor ove rezolucije polovan košta ovoliko,tako ja rezonujem stvari.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.7.2018 20:09 (Zelja).
9 godina
neaktivan
offline
IMac late 2009,mišljenje?

Nemam pojma kakav je to monitor ali vrijedi nekih 800kn. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: IMac late 2009,mišljenje?
Kolacic kaže...

Nemam pojma kakav je to monitor ali vrijedi nekih 800kn. 

 800 kn 27 inča QHD monitor??Ti stvarno ne pratiš cijene.

Za 800 kn možwš kupiti polovan full HD monitor 21-22 inča,barem ovde ne znam kod vas tamo.

14 godina
protjeran
offline
Re: IMac late 2009,mišljenje?
Zelja kaže...
Kolacic kaže...

Nemam pojma kakav je to monitor ali vrijedi nekih 800kn. 

 800 kn 27 inča QHD monitor??Ti stvarno ne pratiš cijene.

Za 800 kn možwš kupiti polovan full HD monitor 21-22 inča,barem ovde ne znam kod vas tamo.

Samo sta ga ne mozes koristit kao monitor ako crkne komp unutra, mora OS bit pokrenut da bi ga se koristilo ko monitor...

9 godina
neaktivan
offline
Re: IMac late 2009,mišljenje?
Zelja kaže...
Kolacic kaže...

Nemam pojma kakav je to monitor ali vrijedi nekih 800kn. 

 800 kn 27 inča QHD monitor??Ti stvarno ne pratiš cijene.

Za 800 kn možwš kupiti polovan full HD monitor 21-22 inča,barem ovde ne znam kod vas tamo.

 Zapravo ne vrijedi nista. Evo za 1200kn best buy monitor 2k 27inch sa 2 godine garancije. 

15 godina
offline
Re: IMac late 2009,mišljenje?
ansha kaže...
Zelja kaže...
Kolacic kaže...

Nemam pojma kakav je to monitor ali vrijedi nekih 800kn. 

 800 kn 27 inča QHD monitor??Ti stvarno ne pratiš cijene.

Za 800 kn možwš kupiti polovan full HD monitor 21-22 inča,barem ovde ne znam kod vas tamo.

Samo sta ga ne mozes koristit kao monitor ako crkne komp unutra, mora OS bit pokrenut da bi ga se koristilo ko monitor...

 Čemu onda mini display port na njemu?

15 godina
offline
Re: IMac late 2009,mišljenje?
Kolacic kaže...
Zelja kaže...
Kolacic kaže...

Nemam pojma kakav je to monitor ali vrijedi nekih 800kn. 

 800 kn 27 inča QHD monitor??Ti stvarno ne pratiš cijene.

Za 800 kn možwš kupiti polovan full HD monitor 21-22 inča,barem ovde ne znam kod vas tamo.

 Zapravo ne vrijedi nista. Evo za 1200kn best buy monitor 2k 27inch sa 2 godine garancije. 

 Koji to,da vidim?

14 godina
protjeran
offline
Re: IMac late 2009,mišljenje?

Mozes spojit drugi izvor na njega ali imac mora funkcionirat.

15 godina
offline
Re: IMac late 2009,mišljenje?
ansha kaže...

Mozes spojit drugi izvor na njega ali imac mora funkcionirat.

 Misliš kao drugi monitor?

9 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: IMac late 2009,mišljenje?
Zelja kaže...
ansha kaže...

Mozes spojit drugi izvor na njega ali imac mora funkcionirat.

 Misliš kao drugi monitor?

Ne, spojis graficku iz nekog drugog kompa na imac i imas sliku s tog drugog kompa na imacu. 

10 godina
offline
Re: IMac late 2009,mišljenje?
Ne vidim poantu kupovine tako starog imaca kad za istu lovu mozes napraviti vise nego duplo jaci hackintosh?!
I7 2600k, gigabyte ploca, 16gb rama i ssd metu pod sa tim imac-om. Jedino je ekran prednost imac-a.
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.7.2018 21:09 (Chico12).
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: IMac late 2009,mišljenje?
ansha kaže...
Zelja kaže...
ansha kaže...

Mozes spojit drugi izvor na njega ali imac mora funkcionirat.

 Misliš kao drugi monitor?

Ne, spojis graficku iz nekog drugog kompa na imac i imas sliku s tog drugog kompa na imacu. 

 Pa onda diže sistem sa tog kompa.Ti sad sam sebe pobijaš.Malopre reće da mora dizati tj raditi macOS u njemu.Pa ne može dizati 2 operativna sistema istovremeno.

Ako spojiš drugi računar preko mini display port-a i upališ iMac koji će onda OS dizati??

Uglavnom tvoje mišljenje je da ne može služiti kao monitor u slučaju da nešto crkne u njemu,mada valjda monitor dobija svoje napajanje preko ploče.

14 godina
protjeran
offline
Re: IMac late 2009,mišljenje?
Zelja kaže...
ansha kaže...
Zelja kaže...
ansha kaže...

Mozes spojit drugi izvor na njega ali imac mora funkcionirat.

 Misliš kao drugi monitor?

Ne, spojis graficku iz nekog drugog kompa na imac i imas sliku s tog drugog kompa na imacu. 

 Pa onda diže sistem sa tog kompa.Ti sad sam sebe pobijaš.Malopre reće da mora dizati tj raditi macOS u njemu.Pa ne može dizati 2 operativna sistema istovremeno.

Ako spojiš drugi računar preko mini display port-a i upališ iMac koji će onda OS dizati??

Uglavnom tvoje mišljenje je da ne može služiti kao monitor u slučaju da nešto crkne u njemu,mada valjda monitor dobija svoje napajanje preko ploče.

Nista ja sebe ne pobijam nego ti slabo kopcas. Funkciju prebacivanja na vanjski izvor aktiviras komandom u OS-u, bez pokrenutog OS-a na tom imacu ne mozes aktivirat prikazivanje slike iz vanjskog izvora.

14 godina
protjeran
offline
Re: IMac late 2009,mišljenje?
Chico12 kaže...
Ne vidim poantu kupovine tako starog imaca kad za istu lovu mozes napraviti vise nego duplo jaci hackintosh?!
I7 2600k, gigabyte ploca, 16gb rama i ssd metu pod sa tim imac-om. Jedino je ekran prednost imac-a.

Jedini razlog zasto je ovaj imac atraktivan je zbog form factora/izgleda i ekrana. Isto ko da si mu reko da moze kupit 70 litarski bojler za istu lovu...

10 godina
offline
IMac late 2009,mišljenje?

Tito odgovor ti je glup ko bojler.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: IMac late 2009,mišljenje?
ansha kaže...
Zelja kaže...
ansha kaže...
Zelja kaže...
ansha kaže...

Mozes spojit drugi izvor na njega ali imac mora funkcionirat.

 Misliš kao drugi monitor?

Ne, spojis graficku iz nekog drugog kompa na imac i imas sliku s tog drugog kompa na imacu. 

 Pa onda diže sistem sa tog kompa.Ti sad sam sebe pobijaš.Malopre reće da mora dizati tj raditi macOS u njemu.Pa ne može dizati 2 operativna sistema istovremeno.

Ako spojiš drugi računar preko mini display port-a i upališ iMac koji će onda OS dizati??

Uglavnom tvoje mišljenje je da ne može služiti kao monitor u slučaju da nešto crkne u njemu,mada valjda monitor dobija svoje napajanje preko ploče.

Nista ja sebe ne pobijam nego ti slabo kopcas. Funkciju prebacivanja na vanjski izvor aktiviras komandom u OS-u, bez pokrenutog OS-a na tom imacu ne mozes aktivirat prikazivanje slike iz vanjskog izvora.

 To si 100 % siguran da je tako?Ja ne znam jer nisam radio u MacOS-u.

14 godina
protjeran
offline
Re: IMac late 2009,mišljenje?
Zelja kaže...

 To si 100 % siguran da je tako?Ja ne znam jer nisam radio u MacOS-u.

95% sam siguran, to mi je od jednominutnog koristenja onog google-a kojeg sam spominjao...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice