Problem oko drivera

poruka: 17
|
čitano: 1.752
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Problem oko drivera

Danas sam nabavio grafičku karticu Gigabyte R7 360 2gb GDDR5 OC.

Pokusao sam je staviti na stariju maticnu Gigabyte GA m55s - s3 rev. 1.1 koja ima sabirnicu PCI express x16.

Prvo sam mislio da nece ici jer graficka radi na PCI express x16 3.0,vidio sam na netu da je zapravo ista velicina utora i da ce graficka radit normalno samo ne zamisljenim performansama.

Uglavnom spojio sam graficku normalno podigli su se windowsi i stavio sam CD s driverima pokrenuo instalaciju kad mi je iskocilo "Catalyst Install manager failed to initialize" i "Catalyst install manager failed to initialize package manager" i kod zavrsetka instaliranja na 99% stalo.

 

P.S- koristim Windows Vista Ultimate 64bit.

 

Moje pitanje dali je do stare maticne , graficke ili Windowsa ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Problem oko drivera

Vista i Radeonke se nikad nisu baš slagali. Probaj sa starijim driverima ili pukni gore barem Win7 (ili Win10, još bolje).

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
protjeran
offline
Problem oko drivera

Imaš stare Windowse. Upgradeaj barem na Windows 7. AMD ne izdaje drivere za Vistu za novije serije kao što je tvoja, koliko znam AMD serija 3XX podržava samo Windowse 7 i više i to isključivo 64 bitne.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.8.2016 22:09 (Prince-Artas).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Problem oko drivera

Vjerojatno bi se dalo "pripasati" drivere za x64 Sedmicu na Vistu (ipak je Win7 nastao na osnovi Viste SP2) ali čemu, bolje staviti novije Windowse i mir. Problem je što Vista dosta dugo nije radila kako treba sa Radeon driverima (to je doduše bila tad ATIjeva krivica) tako da sumnjam da bi ova kemija sa ručnim instaliranjem drivera (modificiranje INF fajlova) uspjela.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.8.2016 22:12 (Sum_of_all_fears).
7 godina
neaktivan
offline
Problem oko drivera

Problem je u tome sto maticna ne podrzava vise od Viste :( 

Da li bi pomoglo ako probam na Xp 64 bit?

Planiram uzet u roku 2-3 mjeseca uzet novu maticnu i vrlo vjv X4 880k ili FX6300 igram vecinom online tako da mi ni netreba vise.

 

Hvala na brzom odgovoru :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Problem oko drivera

Pa kud na još starije Windowse, tek onda ti neće raditi, lijepo kolega kaže da je min. Win7 x64 podržan. XP x64 je toliko čudna biljka da ne može biti čudnija (neki WinServer bućkuriš).

 

Kako ti matična ne podržava ništa novije? Jesi probao? Vrlo su velike šanse da će Windowsi sami skupit drivere. Ne zamaraj se sa činjenicom da na sajtu od proizvođača nema drivera za Win7 i novije, sigurno ih možeš naći pojedinačno za chipset, LAN i ostalo.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
protjeran
offline
Problem oko drivera

Kakav mrtvi XP, ni slučajno to. Jesi siguran da MBO ne podržava Win7, vjerujem da Windowsi imaju nekakve generičke drivere za nju.

EDIT: sum opet si me preduhitrio 

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.8.2016 22:16 (Prince-Artas).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Problem oko drivera

Probao sam sa starijom grafickom nvidia 9800gt al se grafa spohabala.

Mogu probat sa Windows 7 al sumnjam dal ce maticna podrzat.

To ako ce radit max 3 mjeseca bilo bi odlicno dok ne sredim novu konfiguraciju.

 

Oprostite na neznaju komp sam bio dobio prije 5 godina i nikad nisam imao brige sa tim

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Problem oko drivera

Probaj pa javi

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Problem oko drivera

Probao sam sa W7 ali maticna ne podrzava.

Nego imam pitanje, stavio sam xp 64 na komp i grafu unutra sve se pokrenulo  ali nije BIOS zapistao niti nista samo je radio fan i nije se nista desavalo da li sam graficku sjebo kad sam stavio unutra il je to normalno za radeonke na Xp-u?

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Problem oko drivera

Već ti je kolega rekao gore. Window XP 64bit je krš od OSa, i kao takav nikad nije zaživio niti je bio prihvaćen od ikoga. Nisi ga ni trebao instalirati jer on nije podržan od AMDa, a 99,9% ni od proizvođača tvoje matične. Kako sam te shvatio sad ti se ne bootaju Windowsi? Ako stvarno nema drivera za matičnu na Windows 7 onda nemaš izbora jer tvoja grafa jednostavno traži najmanje Windows 7 64 bit. Ili ćeš ići na prodati tu i kupiti neku drugu (npr. iz starije serije 2XX) ili ćeš mijenjati MBO.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2016 13:36 (Prince-Artas).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem oko drivera
Zapravo nikad nisam imao problema sa Xp 64 i normalno se dize windows kad nema radeonke unutra i sve normalno radi samo sam se brinuo da nisam sjebo novu graficku.
Tu grafu sam nabavio iz razloga jer nabavljam komponente mjesec po mjesec za build novi jer mi je stara grafa krepala i nisam mogao nista pokrenut a i druge komponente su vec stare.
Jedino me sad zanimalo da ju nisam sjebo.

P.S Mislio sam pitati ako mi mozete preporucit neku budget maticnu za amd procesore, za procesore isto neznam dvoumim se izmedu X4 serije i FX sesterojezgrene serije(6300,6350).
Naravno ako su pravila foruma napravit cu novu temu za to posto je offtopic

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Problem oko drivera

Ne možeš tako zeznut grafu, nemaj brige. Imaš teme za savjete koji proc i MBO, to nije moj teren, pogotovo MBO tako da radije upitaj tamo.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2016 14:25 (Prince-Artas).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Problem oko drivera

Koja je to maticna na koju ide vista a ne ide Win 7? Ne obaziri se na stranice proizvodjaca maticne. Trazi po chipsetu.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem oko drivera
Ma znam za processor i maticnu socket i sve te stvari sam se bojim da nezajebem sa pci expressom radi grafe kad cu uzimat maticnu.

Maticna stara je asus p5vd2-x rev 1.00g
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Problem oko drivera

Koliko vidim ta mbo ne da vrti win7 već normalno radi i win10 a sve drajvere imaš i FAQ  na : https://www.asus.com/Motherboards/P5VD2X/HelpDesk_Download/

 

ps: čipset je =  VIA PT890 VIA VT8237A  

7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem oko drivera

Znam da ima drivera za tu maticnu ali nepotpunih vjeruj probao sam s tim da nema RAID LAN I AUDIO drivera ato me ni ne cudi zato jer je ploca iz 2006.

I da nekako uspijem sve to slozit windows i graficku komp bi bio sporiji nego sad jer ima samo 2 gb ddr 533 mhz , kamoli da idem kupovat jos ta 2 gb neisplati mi se jer kao sto sam rekao planiram do 10 mjeseca slozit novu konfiguraciju.Ovu temu sam otvorio cisto da vidim dali mogu tu grafu stavit u stari komp a da nesto je spohabam

Zato sam dosao na ovaj forum , znam nesto ali ne dovolljno da bi mogao sam sa sigurnoscu slozit komp :)

Nasao sam ja vec prije te drivere ali ipak ti hvala na trudu

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice