Kompjutori (PC) -Sve sto znamo i sve sto neznamo! zaključana tema

poruka: 32
|
čitano: 6.864
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Kompjutori (PC) -Sve sto znamo i sve sto neznamo!

jhghloiuhiogh

pero22
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2013 23:14 (PERO22).
 
2 26 hvala 2
12 godina
offline
Kompjutori (PC) -Sve sto znamo i sve sto neznamo!

Mozes malo vise navesti o mogucnosti hladenja procesora vodenim hladenjem...imas hladenje samo za cpu koji je cjenovno pristupacniji, a i malo laksi za ugraditi nego cijeli sustav vodenog hladenja {#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.12.2013 13:03 (coso9288).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kompjutori (PC) -Sve sto znamo i sve sto neznamo!

Pola ovog je krivo xd

Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kompjutori (PC) -Sve sto znamo i sve sto neznamo!

Naslov teme bi trebao biti: "Kompjutori (PC) - Ono što ja mislim da znam."

Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.12.2013 15:51 (zerocool12).
 
16 0 hvala 0
15 godina
offline
Kompjutori (PC) -Sve sto znamo i sve sto neznamo!

Jel u dio koji ne znamo spada gramatika? {#}

 
8 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Kompjutori (PC) -Sve sto znamo i sve sto neznamo!

Ovo ko da slusam klinca od 14 godina u prvom razredu neke tehnicke skole kako usmeno odgovara na satu racunalstva.

 

 
12 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjutori (PC) -Sve sto znamo i sve sto nezna

A majke ti ko sve danas servisira "kompjutore" !

http://mowned.com/sig/groza.smart.jpg
15 godina
neaktivan
offline
Kompjutori (PC) -Sve sto znamo i sve sto neznamo!

Njegova brzina se izrazava hercima znaci jedan herc je jedan period u sekundi e onda si zamislite da 1000 herci su 1megaherc a 1000 megaherci je 1 gigaherc 

  koliko je onda 1 kiloherc?

amd 7750, 2 gb ram kingmax, m52l-s3p, 8400 gs
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kompjutori (PC) -Sve sto znamo i sve sto nezna
Tyberius_Prime kaže...

Ovo ko da slusam klinca od 14 godina u prvom razredu neke tehnicke skole kako usmeno odgovara na satu racunalstva.

 

Možda i manje godina...

 

{#}

GamModdok - http://gamemoddok.webs.com/
11 godina
neaktivan
offline
Kompjutori (PC) -Sve sto znamo i sve sto neznamo!

Što je to USB fleš? USB flesh? :)

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kompjutori (PC) -Sve sto znamo i sve sto nezna
PERO22 kaže...

ljudi rade na tom da proizvedu procesor s vise jezgri, vise jezgri predstavlja brzi rad, vise jezgri nije nista drugo nego vise procesora stavljeno u jedan, mozda se nekom tko ima jednojezgreni procesor steka youtube dok je na facebook-u to vam je upravo sto vas procesor ima jednu jezgru.. zamislite si sad procesor s dvije jezgre, to znaci da sad imate dva procesa jedan je facebook a drugi youtube i sad jedna ce jezgra raditi na facebook-u a druga na youtube-u dakle kada na jednoj jezgri prolaze 2 procesa sporije ce ici nego kada bi po jedan proces isao na dvije jezgre. 

 

Najbolji dio {#}

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.12.2013 18:03 (Et_Tu_Brute?).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kompjutori (PC) -Sve sto znamo i sve sto nezna
PERO22 kaže...

Ovu temu otvaram zbog sebe a i ostalih jer vjerovatno vecina zeli da zna nesta o svom kompjuteru ili ti ga PC-u...

Iz mog iskustva s kompjutorima mogu reci da poprilicno dosta znam s tim kada kazem dosta to neznaci i sve, moje dosta je to da bih mogao raditi kao jedan mali serviser!!!

Dakle probat cu navesti sto to nas PC ima a da mi to neznamo, navest cu dijelove, njihov zadatak i sve sto je potrebno za rad naseg dragog PC. ;)

Pitanja i odgovore i za sve sto je nejasno pitajte i naravno ispravite me ako sam negdje porijesio ili ako se neslazete samnom! ;)

Ne znaš baš previše. Nećemo bit zločesti (jako)....

PERO22 kaže...
Sto je sve potrebno za rad kompjutera (PC):

 

1. Matična ploča 

2. Napajanje

3. Procesor (CPU)+Hladnjak s ventilatorom

4. Radna memorija (RAM)

5. "Hard disk" Tvrdi disk (HDD)

6. Grafička kartica (GPU)(Ovisno o potrebi)

7. Zvučna kartica

8. Čitac CD-DVD (Ovisno o potrebi)

9. Čitac diskete (Ovisno o potrebi)

HDD nije nužan. Boot from network, boot sa optike, boot sa floppya, boot sa USBa...

PERO22 kaže...
1. Matična ploca- dakle to je dio koji povezuje sve nase ostale dijelove te im pomaze u obavljanju njihovih zadataka, o njoj nemogu navesti sve jer ni sam neznam sto ona sve sadrzava pa cu navesti ono sto ja znam. 

Nasa maticna moze imati integriranu graficku i zvucnu, sadrzava slotove ili poznatije utore za radnu memoriju takoder moze imati utore zvane PCI na koje mozemo dodati neki dio ako nam je kojim slucajem pregorio na maticnoj, dakle taj utor je kao sigurnosni pojas. Treba imati utor za navedenu graficku u slucaju ako postojeca integrirana pregori ili u slucaju nadogradnju graficke taj utor se s godinama i promijenio prvo je se graficka stavljala u PCI utor zatim nadogradnja na brze kao sto je AGP i onda na jos efikasniji prijenos utora PCI Exspress. Maticna ploca takoder ima malu bateriju koja najcesce varira oko 3.00v i naravno izmjenjiva je e sad zasto sluzi mala baterija, naravno jest mi smo nas PC ukljucili u struju ali sto kad nije ukljucen ili sto ako nestane struje e tu stupa baterija da sacuva nase podatke iz biosa, bez baterije neke maticne nece htijeti da upale nas PC sto znaci ako vam ta baterija pregri ili izgubi na snagi vi cete je morati izmijeniti. Mobiteli su zapravo jedna mala maticna ploca koja ima sve integrirano.

"Jer ni sam ne znam što sadržava...". Pa šta onda pišeš?

 

PCI/ISA/PCI-Express utori nisu tu kao "sigurnosni pojas" (WTF???) ako nešto pregori od integriranih komponenti!!! Koliko znam, TV kartice baš i nisu na popisu integriranih dijelova. Jedan od primjera. Pa dalje - treba ti dodatni IDE/RAID/USB/Firewire kontroler. Kartica za videonadzor. Tome služe ti utori! Proširenje funkcionalnosti!

 

Baterija baš i neće pregorjeti (WTF?) nego se može eventualno isprazniti.

PERO22 kaže...
2. Napajanje- ja bi rekao da ono hrani nas PC. Znaci ono pretvara struju iz uticnice iz izmjenicne u istosmjernu te ju spusta na potrebnu voltazu te maticnoj ploci daje dovoljnu voltazu i ostalim dijelovima kao sto su hard disk. 

Voltaža... Isuse. Ni slova o ATX i ostalom... Railovi, ovo, ono? Nuop. Sjedi, 5.

PERO22 kaže...
3. Procesor(CPU)- on je ajmo reci mozak kompjutera znaci obavlja svaku radnju koju mu dajete, tocno kad pomaknete vas mis procesor to obraduje kao narednu te tu naredbu salje dalje. Njegova brzina se izrazava hercima znaci jedan herc je jedan period u sekundi e onda si zamislite da 1000 herci su 1megaherc a 1000 megaherci je 1 gigaherc to vam je znaci velika brzina prijenosa podataka ali kako vrijeme se mijenja, svijet trazi zahtjevnije stvari, mocnije kompjutere, ljudi rade na tom da proizvedu procesor s vise jezgri, vise jezgri predstavlja brzi rad, vise jezgri nije nista drugo nego vise procesora stavljeno u jedan, mozda se nekom tko ima jednojezgreni procesor steka youtube dok je na facebook-u to vam je upravo sto vas procesor ima jednu jezgru.. zamislite si sad procesor s dvije jezgre, to znaci da sad imate dva procesa jedan je facebook a drugi youtube i sad jedna ce jezgra raditi na facebook-u a druga na youtube-u dakle kada na jednoj jezgri prolaze 2 procesa sporije ce ici nego kada bi po jedan proces isao na dvije jezgre. 
Hladnjak s ventilatorom- on je potreban da bi ohladio nas procesor. Prilikom podizanja windowsa procesor bez hladnjaka u vrlo malo vremena podigne temperaturu i do 60C° stupnjeva gdje mu moze prijetiti opasnost od pregaranja, mozda bi se neki PC upalili bez ventilatora ali to nije nimalo sigurno, kao da zavezanih ociju hodate uz rub litice..

hladnja ci se danas prave da imaju sto efikasniji ucinak hladenja pa se u njih cak ugraduje vodeno hladenje a izmedu procesora i hladnjaka se obavezno stavlja termalna pasta da bi postupak hladenja bio obecavajuci! 
hladnjak ima i ventilator koji upuhuje zrak te pomocu zraka odnosi toplinu s hladnjaka a kako s vremenom ventilator upuhuje zrak na hladnjaku se nakupi prasina te onemogucava da se proces hladenja izvrsi kako treba. Hladnjak je potrebno cistiti jednom u godini ili vise puta ovisi koliko u sobi ima prasine.

1000 herca je 1 kiloherc. 1000 kiloherca = 1 megaherc. SI sustav je malo zeznut, ha?

 

Više jezgri ti ne znači apsolutno ništa ako OS/aplikacija nije multi-threaded tj. obavlja sve u jednoj jezgri. Moderni OSevi imaju podršku za multithreading ali nisu sve aplikacije napisane da rade u više jezgri.

 

A sad ovo sa temperaturom. Dam ti ja Athlona XP bez coolera. Neće ni windowse dignut koliko brzo će se pregrijati. Doduše, taj proc je stariji od tebe ali svejedno. 99.99% matičnih ploča ima ima neki oblik termalne zaštite koja neće dozvoliti da procesor ode preko 90c (što je neka gornja sigurna granica prije pregaranja) a GPUovi čak i više.

PERO22 kaže...
4. Radna memorija (RAM)- oni nam sluze kao prijenos izmedu hard diska i procesora, npr vi pomaknete mis, ta naredba ode u procesor procesor ju preoblikuje i salje ju u radnu memoriju e tu prilikom dizanja vaseg sistema ocitaju se datoteke iz hard diska i ostanu u radnoj memoriji tako da vi kad god pomaknete mis nemorate cekati da se taj mis ocita s harda jer bez radne memorije mis bi se pomakeo tek nekoliko sekundi poslje a zapravo bez radne memorije se sistem nebi ocitao. Znaci ako imate 1gb ram memorije i ukljucite npr windows xp a da bi on radio i da bi brzo mogli obavljat radnje na njemu on mora ostati u ramima dakle ako windows ima 150 mb procesa da bi radio vama ce se oduzeti 200mb od mogucih 1000 pa ce te imati 800mb rama za koristenje te ako i tih 800 iskoristite PC ce vam stekati.

Jao... U RAM se spremaju podaci koje procesor treba obraditi i ostaju tamo dok ih se ne zapiše na hard disk ili makne iz memorije. Danas svaki OS ima oblik swap (page) fajla koji služio kao virtualna memorija kako nikad nebi RAM bio potpuno pun (rušenje sustava) a taj swap fajl se nalazi na disku. Kao što si relativno dobro primjetio, u slučaju da se iskoristi preko 80% RAMa, roštanje po disku postane primjetno.

PERO22 kaže...
5. Hard disk(HDD)- to je disk na koji se stavlja sistem, na njega stavljamo windows ili vec koji operacijski sustav koritimo. Prilikom ukljucivanja naseg PC maticna ploca trazi boot s naseg hard diska a bot nije nista drugo nego operacijski sustav(Windows, Linux, Mac, Android...) na njega stavljate sve sto stavite na PC npr. glazbu, igre, slike, filmove... tako isto stavimo i windows koji ce uzeti neki mali dio naseg hard diska da bi mogli lakse te slike, igre, filmove, datoteke.. staviti na hard disk.. uskoro hard disk zamijenjuje SDD koji radi na temenlju cipova i mogu reci da je puno brzi prijenos sa SDD nego preko HDD, svi cekamo pad cijene SDD-a manjak mu je sto je skup a vrlo malo memorije dobijemo za te pare. {#}

Što je HDD? Disk. Lovely.

 

Ako ćemo biti precizni i učiti ljude, traži boot sektor iz kojeg se učita bootloader (NTLDR, GRUB ili nešto treće) koji loada OS (MBR -> NTLDR -> winload.exe) ili kreće boot sa CDa/USBa/floppya/mreže.

 

" ...tako isto stavimo i windows koji ce uzeti neki mali dio naseg hard diska da bi mogli lakse te slike, igre, filmove, datoteke.. staviti na hard disk.." Dafuq did i just read??

PERO22 kaže...
 6. Graficki procesor ili graficka kartica (GPU)- graficki procesor moze biti integriran na maticnu plocu ili odvojen, on sluzi da bi pretvorio i poslao sliku na nas monitor. Kada je integriran on koristi ram memoriju tak da ako imate 1gb rama a u biosu ste naredili da vam uzima 512mb grafika a tu ste jos ukljucili windows koji od rama uzima 200mb od rama pa vama ce ostati 288 mb rama za koristenje. PC s integriranim grafickim procesorom se pravi tako da ima dovoljno rama i solidan procesor jer takvi PC se inace koristi za urede i rad u wordu i na netu. Graficka kartica je graficki procesor ugraden na jednoj kartici skupa s svojim ramima. Znaci da kad umetnete graficku karticu necete ometat rad rama i procesora i imat ce te dovoljno rama i efikasniji prijenos slike na monitor. Graficke se kartice najcesce prave da bi pokretale zahtjevne igre ili u tvrtkama koje zahtjevaju ektreman rad na kompjuteru. 

Integrirka sa 512MB RAMa... Nice.

 

Diskretna grafika svejedno koristi RAM za svoje potrebe tako da ti teorija inače baš i ne stoji. A i procesor joj treba. Grafička ne služi samo za prijenos slike na monitor (to radi komponenta grafičke) - njena namjena je obrađivati grafiku (svjetla, sjene...) i tek onda to poslati na monitor. I što je to ekstreman rad da mi je znati...

PERO22 kaže...
7. Zvucna kartica ili svucni cip- sluze da kad procesor pretvori pjesmu ili neki zvuk pa zatim posalje na zvucni cip njegov zadatak je da to izbistri kako vec treba da bude i posalje signal na nase zvucnike. Zvucni cip najcesce bude integriran na maticnoj ploci ali u slucaju da on pregori stavit cemo zvucnu karticu u nas PCI utor jer je rijetko da se moze popravit takva steta, jednostavnije je nesta stavit za 15min nego lemit rijetku stvar 4sata.

Još malo nebuloza. "Izbistriti"? Koliko ja znam, namjena zvučne je pretvoriti digitalni signal (nule i jedinice) u analogni signal razumljiv zvučnicima.

 

Osim toga, integrirane zvučne kartice imaju u pravilu očajnu kvalitetu zvuka u odnosu na eksterne (PCI i sl.) kartice za imalo napredniju uporabu (nešto više od slušanja MP3ca i youtubea). I takve zvučne kartice imaju više ulaza/izlaza. Jer zvučna može poslati i zvuk sa vanjskog izvora (mikrofon...) na daljnju obradu.

PERO22 kaže...
8. Citac CD-DVD- sluzi za prijenos datoteka, slika, glazbe... s CD medija i nije toliko potreban za rad PC ali bitno je samo da preko njega instalirate windows na hard disk a zapravo ni za to vise nije bitan, danas to radimo i s USB flesa {#}

Zanimljivo... Ja mislim da optički čitač (CD/DVD/HD-DVD/Blu-ray...) ima malo više primjena. No dobro. Tebi treba samo za win instalirati.

 

"USB fles".

PERO22 kaže...
9. Citac diskete- MA DAJTE MOLIM VAS TKO JOS TO KORISTI?? {#}

Ja. I ostali kome treba. Ako ti to nikad nisi vidio ni koristio, ne znači da drugima ne treba. Pitaj FINU i sl. Opet, komponenta starija od tebe.

PERO22 kaže...
Pitanja postavljajte, ubrzo cete dobit odgovore ako sam negdje pogrijesio ili izostavio nesta molio bi da navedete.. takoder pomazem preko Teamviewer-a ako netko bude imao problema s kompom!!!
Bome sinko, nebi ja dao tebi ništa da mi servisiraš... Format disk nije alat za sve.
Bilo mi dosadno, nešto mi se ovaj Win2008 Server sporo instalira....
http://nighthawk-software.blogspot.com/
12 godina
offline
Kompjutori (PC) -Sve sto znamo i sve sto neznamo!

Nisam htio prvi napisati da ovo sto gore pise ne spada ovdje na forum jer mi se cini pre amaterski,ali mi je drago sto nisam jedini koji tako misli.

 

Neke informacije koje stoje gore mogu se naci u knjigama za informatiku od 6. razreda...tako da mislim da se ovo moze i obrisati jer nije bas od neke koristi

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kompjutori (PC) -Sve sto znamo i sve sto neznamo!

Ja,moja malenkost inače zna neke nebuloze napisati..Ali ovo..Ovo je lvl. Strm {#}

Strm
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kompjutori (PC) -Sve sto znamo i sve sto neznamo!

Ti baš imaš viška vremena, jelda?

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kompjutori (PC) -Sve sto znamo i sve sto neznamo!

koji ste vi likovi, ja ne vjerujem.... upotrijebio bi drugu rijec ali mi se cini da nije dozvoljeno na forumu... pa ne mozete tako popljuvat dijete, ffs...

 

ocigledno je da je tekst napisan na razini desetogodisnjaka od kojeg se ni ne ocekuje da bude previse racunalno pismen,

ali ako se decko vec sad toliko zanima za racunala da je u stanju napisati "tutorial" mozda ce se on smijati vama za koju godinu i pokoje novo saznanje o "PC-u"...

 

sumnjam da je itko od vas sa deset godina znao od cega se sastoji konfiguracija i kako funkcionira, makar bilo krivo...

 

ne kuzim, sta da vas klinac od 7 godina pita zasto avioni lete umjesto da padnu na zemlju bi mu se smijali kako je glup? svasta...

onaj koji jesam
Moj PC  
4 8 hvala 0
12 godina
offline
Kompjutori (PC) -Sve sto znamo i sve sto neznamo!

Plot twist...ima 22 godine {#}

 

Salu na stranu...danas sam procitao sve sto je napisao,ali nisam htio napisati ono sto mislim jer ne bi bilo fer prema ulozenom trudu, nego sam mu dao savjet da popravi neki dio..

 

Ali ako gledamo sa druge strane, konstruktivni komentari i kritike ce mu posluziti da se popravi u buducnosti.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjutori (PC) -Sve sto znamo i sve sto nezna
PERO22 kaže...
9. Citac diskete- MA DAJTE MOLIM VAS TKO JOS TO KORISTI?? {#}

Hoćeš fotku? {#}

 

Ili piši ozbiljno ili ne piši uopće. Nije bitno koliko je hardver arhaičan, ako si ga već spomenuo onda se barem udostoji napisati smislenu rečenicu-dvije o istome. Diskete također dolaze i u raznim veličinama, ali vjerojatno si premlad da bi to znao. One, zajedno sa tvrdim diskovima i magnetskim trakama spadaju u tzv. magnetske medije.

 

Minimalan broj sastojaka potreban da bi računalo radilo: procesor, matična ploča, RAM, napajanje. Naravno, računalo u takvom stanju nije previše upotrebljivo u klasičnom desktop okruženju, ali je to donji minimum komponenti potreban da bi procesor mogao početi izvršavati BIOS programski kod. Naravno, možemo se sada mi tu sporiti koja je to točno granica nakon koje možemo reći da računalo "radi". Je li to odmah kada se kuleri počnu vrtjeti? Procesor može početi izvršavati programski kod? Korisnik može klikati po windowsima? :P

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
14 godina
moderator
offline
Kompjutori (PC) -Sve sto znamo i sve sto neznamo!

Ako su podaci sa profila točni onda je sve što imam za napisati > {#}

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjutori (PC) -Sve sto znamo i sve sto nezna
coso9288 kaže...

Plot twist...ima 22 godine {#}

 

Salu na stranu...danas sam procitao sve sto je napisao,ali nisam htio napisati ono sto mislim jer ne bi bilo fer prema ulozenom trudu, nego sam mu dao savjet da popravi neki dio..

 

Ali ako gledamo sa druge strane, konstruktivni komentari i kritike ce mu posluziti da se popravi u buducnosti.

iako se nebi cudio da netko zesce trolla

onaj koji jesam
12 godina
offline
Re: Kompjutori (PC) -Sve sto znamo i sve sto nezna

DJ Pero...

13 godina
offline
Kompjutori (PC) -Sve sto znamo i sve sto neznamo!

Cijenim i poštujem trud i zalaganje pokretača threada uz malu napomenu: Da bi računalo "radilo" potrebno je samo napajanje, matična ploča, procesor i radna memorija.

Potpis i pečat nisu potrebni jer je post pisan na elektroničkom računalu.
Moj PC  
6 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kompjutori (PC) -Sve sto znamo i sve sto nezna
Informatičar starog kova kaže...

Cijenim i poštujem trud i zalaganje pokretača threada uz malu napomenu: Da bi računalo "radilo" potrebno je samo napajanje, matična ploča, procesor i radna memorija.

Najpotrebniji je kabel ustekan u struju i napajanje {#} jer bez njega đaba ti sve

nicky.sl
15 godina
offline
Re: Kompjutori (PC) -Sve sto znamo i sve sto nezna
Sum_of_all_fears kaže...
...
Bome sinko, nebi ja dao tebi ništa da mi servisiraš... Format disk nije alat za sve.
...

 - je u (the) PC-servisu 'Hitna služba'. Po sjećanju, liječi čak i računalo 'zaraženo' linuxom, nakon čeg' gore ide XP.

(sve ostalo je rečeno).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
protjeran
offline
Kompjutori (PC) -Sve sto znamo i sve sto neznamo!

i ovdje svatko moze otvoriti temu i pisati svasta...{#} i mozak "mog" kompjutora je moj GPU a ne procesor...{#}LP

||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2013 22:38 (Stjepanj).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjutori (PC) -Sve sto znamo i sve sto nezna

gospodin bog pero!

11 godina
neaktivan
offline
Kompjutori (PC) -Sve sto znamo i sve sto neznamo!

hahahahahhah kako sam se slatko nasmijao :D u jednoj noci da se toliko pise o mojoj temi, zapravo naveo sam tek ukratko, ja nisam rekao da znam ili da sam profesionalac.. cak sam i rekao da me ispravite ako sam negdje pogrijesio... zapravoo pola vas misli da ste upravu a niste... ovu temu nebi nazvao aktivnom jer nije onako kako sam zamisljao jer dosta toga neznam o pc i zelim znati takoder ima vas dosta koji npr citate temu radi gramatike a ne radi koristi, tako ak nekome treba pomoc slobodno pitajte ak neznam ja znati ce netko od ovih pametnih {#}

pero22
 
0 6 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kompjutori (PC) -Sve sto znamo i sve sto neznamo!

kolega Sum_of_all_fears je sve objasnio {#}

pero22
 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kompjutori (PC) -Sve sto znamo i sve sto neznamo!

Mogu samo reći da sam se rasipao od smijeha, što zbog gramatike, što zbog načina pisanja. Podsjeća me na onu, ''Hitnu PC službu''.  {#}

 
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kompjutori (PC) -Sve sto znamo i sve sto nezna
PERO22 kaže...

hahahahahhah kako sam se slatko nasmijao :D u jednoj noci da se toliko pise o mojoj temi, zapravo naveo sam tek ukratko, ja nisam rekao da znam ili da sam profesionalac.. cak sam i rekao da me ispravite ako sam negdje pogrijesio... zapravoo pola vas misli da ste upravu a niste... ovu temu nebi nazvao aktivnom jer nije onako kako sam zamisljao jer dosta toga neznam o pc i zelim znati takoder ima vas dosta koji npr citate temu radi gramatike a ne radi koristi, tako ak nekome treba pomoc slobodno pitajte ak neznam ja znati ce netko od ovih pametnih {#}

sry pero22 ali nemremo cijelu temu posvetiti tvojemu ispravljanju doticne teme, da si i malo pogledao po forumu takve ili slicne ozbiljnije teme vidio bi da to i nije sala za napisati jer ovdje ima previse sveznalica, strucnjaka, servisera, entuzijasta i svih ostalih oblika pametnjakovica koje ce tu istu temu iskomentirati bilo dobrim ili losim kritikama, nazalost kod tebe ih je malo previse losih (razlog znamo:)...a slicnih boljih tema ima na tone! i ovaj forum postoji 5godina ljudi ne vole citati osnove o pc svijetu...LP i sudjeluj i dalje aktivno na forumu, nemoj da te ovo obeshrabri....{#}

||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice