Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.097.579
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Posto nema zive duse tamo rekao bih da su brzine maksimalne! 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
KiX777 kaže...

Ima netko iz Osijeka pokućni? Kakvo je stanje?

 

A ovisi na kojem si dijelu grada i kakvu imaš pokrivenost Tele2 signalom. Kod mene na poslu s vanjskom antenom brzina je cca oko 30/20 Mbps, no samo nekoliko stotina metara dalje raste na 80/40. Tako da moraš sam provjeriti kakvo je stanje na tvojoj adresi.

Plehani vikleri
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Retfala, u prosjeku 20/20 tako da nije loše.
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Da li je netko možda probao napraviti kantenu za 1800 MHz? Mi smo ih uspješno koristili na 2.4 i 5.8 GHz, a davale su oko 10-12 dBi. dimenzije bi bile nesto vece nego na 2.4 GHz ali ne drasticno :) 
tko ne zna o cemu se radi - > http://www.wikihow.com/Make-a-Cantenna 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Kantena nemože imati dobit veću od 5-6 dBi osim ako je ne montiraš kao iluminator ispred satelitskog reflektora.

Bolje je dobiti  i jednostavno napraviti dual-kvad ispred aluminijskog reflektora ( ima na netu izračun .).

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Koji ruter je dobar za uzeti za ovaj pokućni? Mislim da se potpisivanje ugovora na 24 mjeseca,a ni plaćanje 850 kn ne isplati. Radi li usluga jednako dobro i na ostalim ruterima?

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
KiX777 kaže...

Koji ruter je dobar za uzeti za ovaj pokućni? Mislim da se potpisivanje ugovora na 24 mjeseca,a ni plaćanje 850 kn ne isplati. Radi li usluga jednako dobro i na ostalim ruterima?

Radi i dobro i na ostalim ruterima evo rutera po povoljnoj cjeni a antene kupiš dodatno ili ako ga priključuješ na vanjske antene onda ti ni netrebaju.

10 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jel ima itko isustva u Puli s ovime?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jesu otišli turisti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Odakle polako, ja sam na mobitelu mjerio brzinu 21/13 mi je trenutna na mojoj lokaciji

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Krajem 4-tog mjeseca sam bio uzeo na probni rok od pet dana. Na lokaciji Veruda Porat.
Veza stabilna. Brzina u intervalu 20-35Mbps za Down, te 10-25Mbps za Up. Čuo sam da bi
u Šijani trebala biti veća brzina...

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Hvala na informaciji. Ja sam na Vidikovcu i tamo mi Iskon daje maximalno 10 mbita što je stvarno premalo -_- Zato razmišljam o toj opciji pokućnog interneta.

Za brzinu preko 20/10 potpisujem. Bitna mi je stabilnost. Mislim da ću ipak uzeti to i raskinuti s njima ugovor jer mi nisu u mogućnosti ispuniti ugovornu obvezu (radi se o preseljenju priključka u Osijeku sam ima paket 50/20, a sad mi nude onaj od 10 mbita )

6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ajde ko oce Iskre p-56 dvije u kompletu sa kabelom i konektorima

Cijena 375kn

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ekipa, pozdrav svima. Uzeo sam Tele2 pokućni internet, zadovoljan sam sa signalom, a s obzirom na to da se radi o mobilnom internetu znam da brzina varira.
Pročitao sam dosta vaših mišljenja o antenama koje se priključe na router, ali sam zbunjen.

Dal bi sa vanjskom antenom dobio na brzini ili ne, samo to me zanima?!

Hvala
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Odakle si?
10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Jucer uzeo Tele2+Xbox 284 kn mjesecno. Spojio sve brzina navecer bila 25/30(Vidikovac-Pula)  puno brže nego iskon i zadovoljan sam. Vidjet cemo kad turisti odu i kad padne promet kako ce onda ici. 

7 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jeli tko rjesio ovo pucanje veze bez antena ? Stvarno vec ide na zivce.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo čisto informativno možda nekome zatreba info:

Iznad Ike, Oprič, pokrivenost sasvim solidna, mjerio na 3 lokacije, na jednoj je 40/45, na drugoj 43/48, na trećoj 18/25.

Mjereno na sve tri lokacije kroz par sati i u više pokušaja, to su srednje vrijednosti.

Uglavnom mikrolokacija gdje je do pred malo Tele2 signal na mobu bio očajan, skroz očajan, toliko da je mob bio neupotrebljiv za realno korištenje, mi je sad brzina 4G pokućnog 40/45.

Ono što mi je zanimljivo je da je na sve tri lokacije U brži od D. Testirano bez ikakvih dodatnih antena ili čega već ne. Uređaj van iz kutije, u struju, spoji se, test.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Bok svima! 


Molio bi za iskustva sa brzinom Tele2 4G interneta u Trogiru i okolici (Ciovo, tamo odmah iznad mosta). Idem poslovno na dva tjedna (polovica 9. mjeseca) i treba mi velika brzina uploada, pa sad razmisljam i proucavam kojeg operatera odabrati. 
Zahvalan sam na svim informacijama i savjetima! 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Viškovo kraj Rijeke sunčan dan bez oblačka 16 sati i 30minuta  40/40 D/U solidno sprem mojih bivših 10 megabita na potpuno novoj bakrenoj liniji i 2 km od centrale +šugavi IMS telefon koji su mi probali nakačiti !Jedno testiranje na HT speedu drugo na Tele 2.Interesantna stvar čini mi se da je 50 je maximum stvar je vjerovatno lockana na  baznoj  stanici  čak i sa punim signalom vani bez fizičkih prepreka bolje ne ide !

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.8.2017 16:48 (petric1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Kada imaš dobar signal, a brzina ti je "mala", tada ti brzina samo ovisi o opterećenosti repetitora/centrale. Pokušaj u 4:30 ujutro testirati brzine, trebale bi biti veće.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
KrisK kaže...

Bok svima! 


Molio bi za iskustva sa brzinom Tele2 4G interneta u Trogiru i okolici (Ciovo, tamo odmah iznad mosta). Idem poslovno na dva tjedna (polovica 9. mjeseca) i treba mi velika brzina uploada, pa sad razmisljam i proucavam kojeg operatera odabrati. 
Zahvalan sam na svim informacijama i savjetima! 

 Proveo sam 12 dana u Seget Vranjici od 01.08.-12.08. ponio si TELE2 pokućni, brzine su bile katastrofalne, max brzina DL/UL 5mbit/s.
Isto takve brzine su bile i preko moba na HT i BonBon mreži. Znači dok je turista TELE2 pokućni nije rješenje zbog preopterećenosti mreže.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.8.2017 17:17 (lithiumion).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
KiX777 kaže...

Ima netko iz Osijeka pokućni? Kakvo je stanje?

 Radio sam na nekom projektu mjesec dana u Osijeku sad u 7mj ove godine. Ponio si svoj pokućni u stan, u Gornjodravska obala ulici u stambenim zgradama, brzina DL/UL oko 35/20 mbit/s, signal 4 od 5 crtica.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.8.2017 17:18 (lithiumion).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

...

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.8.2017 17:25 (lithiumion).
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Dali je netko probao koristit ovaj pokućni vani u EU. Konkretnije u Njemačkoj?

All truly great thoughts are conceived by walking.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lithiumion kaže...

Kada imaš dobar signal, a brzina ti je "mala", tada ti brzina samo ovisi o opterećenosti repetitora/centrale. Pokušaj u 4:30 ujutro testirati brzine, trebale bi biti veće.

 Jesam u 3 ujutro i  to je to plafon 50 i moš se slikat.Kažem .....uvjeren sam da je to do bazne stanice odnosno kako su je iskonfigurirali tj opremili. HT je po tom pitanju po bazama nešto prčkao u smislu da su po baznim stanicama stavljali 2 x75mbs negdje sam pročitao što bi davalo 150 ...

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.8.2017 17:39 (petric1).
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ne radi vani.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lithiumion kaže...
KrisK kaže...

Bok svima! 


Molio bi za iskustva sa brzinom Tele2 4G interneta u Trogiru i okolici (Ciovo, tamo odmah iznad mosta). Idem poslovno na dva tjedna (polovica 9. mjeseca) i treba mi velika brzina uploada, pa sad razmisljam i proucavam kojeg operatera odabrati. 
Zahvalan sam na svim informacijama i savjetima! 

 Proveo sam 12 dana u Seget Vranjici od 01.08.-12.08. ponio si TELE2 pokućni, brzine su bile katastrofalne, max brzina DL/UL 5mbit/s.
Isto takve brzine su bile i preko moba na HT i BonBon mreži. Znači dok je turista TELE2 pokućni nije rješenje zbog preopterećenosti mreže.

Bojao sam se takvog iskustva.

Sad je samo pitanje koliko ce biti turista u drugoj polovici 9. mjeseca 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
robogo kaže...
Ne radi vani.

 Po nekoj logici bi trebao raditi :/
Jer mobilni internet šljaka bez problema u EU, s obzirom da pokućni i internet preko moba koriste isti način spajanja na mrežu ne vidim razlog zašto ne bi radio u EU.
Osobno provjereno ili?

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lithiumion kaže...

 Po nekoj logici bi trebao raditi :/
Jer mobilni internet šljaka bez problema u EU, s obzirom da pokućni i internet preko moba koriste isti način spajanja na mrežu ne vidim razlog zašto ne bi radio u EU.
Osobno provjereno ili?

Prema uvjetima korištenja ne možeš tarife za mobilni internet koristiti u roamingu jer je blokirano od strane Tele2.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice