Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.725
|
čitano: 14.425.064
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
odjavljen
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AMD_IT kaže...

Ovo piše na stranici od Elipsa za taj model: ''Donesi svoj stari televizor i ostvari 700 kn popusta pri kupovini novog Samsung televizora.''

To se odnosi na bilo koju veličinu, vrstu i stanje televizora koji se donosi (može biti i razbijen).

Da ne živim na otoku, možda bi i prihvatio ponudu. Ali svejedno hvala na preporuci, čini mi se jako dobar model. Ima hdr, solidan smart OS... Fakat ne loše. Samo, gledam jel mi dovoljno 50'' ili da odem na 55''. Soma više, za 5''... hmmm. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
eywa33 kaže...
AMD_IT kaže...

Ovo piše na stranici od Elipsa za taj model: ''Donesi svoj stari televizor i ostvari 700 kn popusta pri kupovini novog Samsung televizora.''

To se odnosi na bilo koju veličinu, vrstu i stanje televizora koji se donosi (može biti i razbijen).

Da ne živim na otoku, možda bi i prihvatio ponudu. Ali svejedno hvala na preporuci, čini mi se jako dobar model. Ima hdr, solidan smart OS... Fakat ne loše. Samo, gledam jel mi dovoljno 50'' ili da odem na 55''. Soma više, za 5''... hmmm. 

To ti moraš procijeniti.. Na toj udaljenosti i 55'' je sasvim prihvatljivo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2017 1:33 (AMD_IT).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Odi na 55" ja gleadam 49" s 2m i u pocetku mi je bilo ogromno sad sam se naviko i cini mi se malo...

Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav..može li kratko i jasno: koji je panel unutra VA ili IPS?

 

http://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-43PFS4131/

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crojumper kaže...

Pozdrav..može li kratko i jasno: koji je panel unutra VA ili IPS?

 

http://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-43PFS4131/

 Bolje pitaj koji su kondenzatori unutra, panel ti nije važan:) Ovaj model ti ima VA panel, kao i veličina 49.A veličina 32 ti ima IPS panel. Samo toliko, da ti ne davaju krive informacije:)

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2017 15:01 (garfield1).
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@Crojumper

IPS
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

jel ovo ok za te novce ?  https://www.hgshop.hr/proizvod/led-tv-philips-40pft4101/12-40-102cm-full-hd-usb-dvb-t2/c/214122

ima nesto bolje za te novce? 

najvaznija kvaliteta slike, mogucnosti nisu bitne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
brada09 kaže...

jel ovo ok za te novce ? https://www.hgshop.hr/proizvod/led-tv-philips-40pft4101/12-40-102cm-full-hd-usb-dvb-t2/c/214122

ima nesto bolje za te novce? 

najvaznija kvaliteta slike, mogucnosti nisu bitne.

Nije ok bacaš 500kn u Savu, dolnji link pa provjeri u Kauflandu jer ima još koji Blaupunkt 40 model na lageru, trenutno ide za 1800kn.U tom cjenovnom rangu nema nikakve razlike, imena proizvoda su različita ali LCD panel tehnikalije proizvodi samo par renomirnaih firmi. Philips je danas samo izlapjelo ime, može se zvat i Rade Končar ili Iskra isto kao i Blaupunkt+3godine garancije.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=203&jumpto=5215030&sort=asc&view=flat

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže...
brada09 kaže...

jel ovo ok za te novce ? https://www.hgshop.hr/proizvod/led-tv-philips-40pft4101/12-40-102cm-full-hd-usb-dvb-t2/c/214122

ima nesto bolje za te novce? 

najvaznija kvaliteta slike, mogucnosti nisu bitne.

Nije ok bacaš 500kn u Savu, dolnji link pa provjeri u Kauflandu jer ima još koji Blaupunkt 40 model na lageru, trenutno ide za 1800kn.U tom cjenovnom rangu nema nikakve razlike, imena proizvoda su različita ali LCD panel tehnikalije proizvodi samo par renomirnaih firmi. Philips je danas samo izlapjelo ime, može se zvat i Rade Končar ili Iskra isto kao i Blaupunkt+3godine garancije.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=203&jumpto=5215030&sort=asc&view=flat

 Ako več ljudima davate loše savjete, ne treba , da širite i dezinformacije:) Pa gdje ti živiš na Marsu, da upoređivaš Philips sa Blaupunktom,Končarom itd..

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2017 16:08 (garfield1).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ampak nisi, ti kazal... da si gotov sa. forumom ovim
Končar je za Filips NASA :P

PSN - darklydexter
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ezio kaže...

ampak nisi, ti kazal... da si gotov sa. forumom ovim
Končar je za Filips NASA :P

 Jesam završio ali ne mogu dopustit, da ljudima lažete..!

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže...
brada09 kaže...

jel ovo ok za te novce ? https://www.hgshop.hr/proizvod/led-tv-philips-40pft4101/12-40-102cm-full-hd-usb-dvb-t2/c/214122

ima nesto bolje za te novce? 

najvaznija kvaliteta slike, mogucnosti nisu bitne.

Nije ok bacaš 500kn u Savu, dolnji link pa provjeri u Kauflandu jer ima još koji Blaupunkt 40 model na lageru, trenutno ide za 1800kn.U tom cjenovnom rangu nema nikakve razlike, imena proizvoda su različita ali LCD panel tehnikalije proizvodi samo par renomirnaih firmi. Philips je danas samo izlapjelo ime, može se zvat i Rade Končar ili Iskra isto kao i Blaupunkt+3godine garancije.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=203&jumpto=5215030&sort=asc&view=flat

 

 

ta akcija je odavno prosla..

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
rambox kaže...
brada09 kaže...

jel ovo ok za te novce ? https://www.hgshop.hr/proizvod/led-tv-philips-40pft4101/12-40-102cm-full-hd-usb-dvb-t2/c/214122

ima nesto bolje za te novce? 

najvaznija kvaliteta slike, mogucnosti nisu bitne.

Nije ok bacaš 500kn u Savu, dolnji link pa provjeri u Kauflandu jer ima još koji Blaupunkt 40 model na lageru, trenutno ide za 1800kn.U tom cjenovnom rangu nema nikakve razlike, imena proizvoda su različita ali LCD panel tehnikalije proizvodi samo par renomirnaih firmi. Philips je danas samo izlapjelo ime, može se zvat i Rade Končar ili Iskra isto kao i Blaupunkt+3godine garancije.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=203&jumpto=5215030&sort=asc&view=flat

 Ako več ljudima davate loše savjete, ne treba , da širite i dezinformacije:) Pa gdje ti živiš na Marsu, da upoređivaš Philips sa Blaupunktom,Končarom itd..

Ne laprdati gluposti na kvadrat, i ptice na krovu znaju da je danas Philips samo staro ime+skupi Ambilight patent.

 

Da bi to pojasnili u praksi, ako određeni Philips model i recimo Blaupunkt pa recimo AOC model koriste identičan VA LCD panel kaj to znači?Suma sumarum VA LCD panel ispručuje kineski Chimei Inoolux, pa onda na kučištu može pisat i Suljo ili Haso ili eventualno Gorenje pa čak i Panasonic itd.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=263&jumpto=5215562&sort=asc&view=flat

 

 

brada09 kaže...

 

ta akcija je odavno prosla..

Nisam ti ja dao link badave, to je bila stara akcija ali na novoj akciji ide za 1800kn tu je kvaka.Prije dva dana jedan forumaš je u Kauflandu na friškoj akciji kupio baš taj identičan Blaupunkt model.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=203&jumpto=5215030&sort=asc&view=flat

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2017 16:40 (rambox).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže...
garfield1 kaže...
rambox kaže...
brada09 kaže...

jel ovo ok za te novce ? https://www.hgshop.hr/proizvod/led-tv-philips-40pft4101/12-40-102cm-full-hd-usb-dvb-t2/c/214122

ima nesto bolje za te novce? 

najvaznija kvaliteta slike, mogucnosti nisu bitne.

Nije ok bacaš 500kn u Savu, dolnji link pa provjeri u Kauflandu jer ima još koji Blaupunkt 40 model na lageru, trenutno ide za 1800kn.U tom cjenovnom rangu nema nikakve razlike, imena proizvoda su različita ali LCD panel tehnikalije proizvodi samo par renomirnaih firmi. Philips je danas samo izlapjelo ime, može se zvat i Rade Končar ili Iskra isto kao i Blaupunkt+3godine garancije.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=203&jumpto=5215030&sort=asc&view=flat

 Ako več ljudima davate loše savjete, ne treba , da širite i dezinformacije:) Pa gdje ti živiš na Marsu, da upoređivaš Philips sa Blaupunktom,Končarom itd..

Ne laprdati gluposti na kvadrat, i ptice na krovu znaju da je danas Philips samo staro ime+skupi Ambilight patent.

 

Da bi to pojasnili u praksi, ako određeni Philips model i recimo Blaupunkt pa recimo AOC model koriste identičan VA LCD panel kaj to znači?Suma sumarum VA LCD panel ispručuje kineski Chimei Inoolux, pa onda na kučištu može pisat i Suljo ili Haso ili eventualno Gorenje pa čak i Panasonic itd.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=263&jumpto=5215562&sort=asc&view=flat

 

 

 Malo si pomješao, Philips proizvodi svoje panele..I još jedna napomena. Kvaliteta slike ne ovisi samo što se tiče panela, več i procesora:) A tu se Blaupunkt i ostali ne mogu upoređivat sa Philips procesorima. Vidim, da baš nemaš dosta pojma o televizorima..Nije to samo, da negdje vidiš nešto napisano ili se ti ko slagao, pa ti dalje prenosiš takve stvari na forum..Treba ove stvari znat, iz vlastitih iskustva, ali ti jih nemaš:) A sad možete dalje lagati ljudima..

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2017 16:40 (garfield1).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

 Malo si pomješao, Philips proizvodi svoje panele..

 hihihihi, malo si i ti pomiješao

pilips ne proizvodi svoje va panele, nego koristi kineske panele tp vision, tvrtke koja ih je kupila

 

to je isto kao da kažeš da jaguar ugrađuje svoje motore ako kojim slučajem počnu ubacivati one indijske tata mlince za kavu

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znaci phillips bolji od blaupunkta ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

 

 

 Malo si pomješao, Philips proizvodi svoje panele..I još jedna napomena. Kvaliteta slike ne ovisi samo što se tiče panela, več i procesora:) A tu se Blaupunkt i ostali ne mogu upoređivat sa Philips procesorima. Vidim, da baš nemaš dosta pojma o televizorima..Nije to samo, da negdje vidiš nešto napisano ili se ti ko slagao, pa ti dalje prenosiš takve stvari na forum..Treba ove stvari znat, iz vlastitih iskustva, ali ti jih nemaš:) A sad možete dalje lagati ljudima..

 

Ma jok Philips ne proizvodi nikakve LCD panele, to je več odavno ili dosta vremena poznata činjenica.Nekad su bili u kompaniji sa LG-em, ali to je opet davna prošlost dakle LG danas proizvodi IPS i OLED zaslone i to je to.Philips proizvodi/razvija LCD panele, pa u istoj količini kao što to rade Asus/Dell/AOC/Acer/Lenovo dakle čista nula na kvadrat.

 

Da procesori su bitni a ne LCD panel, dakle dobar procesor bez frke izvuče posrani LCD panel malo sutra.Ako određeni LCD panel ima lošije vidljive kuteve gledanja, ili slabiji kontrast itd to neče popravit niti i7 6900K.

 

Dolnja fotka to je popis glavnih igrača, a plavo označene firme "razvijaju/dizajniraju/proizvode" največe količine raznih panela.Dalje po količini ide Chimei Inoolux pa Sharp, i tek onda svi ostali a točan raspored je okvirno nebitan.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2017 17:07 (rambox).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
garfield1 kaže...

 Malo si pomješao, Philips proizvodi svoje panele..

 hihihihi, malo si i ti pomiješao

pilips ne proizvodi svoje va panele, nego koristi kineske panele tp vision, tvrtke koja ih je kupila

 

to je isto kao da kažeš da jaguar ugrađuje svoje motore ako kojim slučajem počnu ubacivati one indijske tata mlince za kavu

 Pa tako sam i mislio..Ali to ništa ne promjeni, što sam napisao:)

12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@rambox

Izgleda, da ti ne mogu objasnit, pošto si suviše pametan:) Ali recenzije, kažu baš suprotno tvojim izjavama oko kvalitete Philips televizora..

A ovdje si pogledaj..

http://shrani.si/f/3r/F7/v2VeXiU/untitled.png

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2017 17:16 (garfield1).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
brada09 kaže...

Znaci phillips bolji od blaupunkta ?

 Puno bolji!)

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

@rambox

Izgleda, da ti ne mogu objasnit, pošto si suviše pametan:) Ali recenzije, kažu baš suprotno tvojim izjavama oko kvalitete Philips televizora..

A ovdje si pogledaj..

http://shrani.si/f/3r/F7/v2VeXiU/untitled.png

Šta da gledam u maglu, nema se tu kaj vidit na tom linku bezveze tehnikalije nekog IPS televizora potpuno nebitne za ovu raspravu.Dobro je poznato u praksi, da je za raznu mutimediju VA LCD panel puno bolji izbor.Sve ostalo je nebitno u praksi, dakle za 1800kn 40/1080p/VA LCD TV + 3 godine garancije to je super.Nema se tu kaj više reči, a ti lupaj dalje po svoje kao da je izlapjeli Philips najbolji a svi ostali su truba.

 

Recenzije objesi mačku na rep, pa fino sam ti ranije dao link na primjer u kojem Panasonic skupi TV koristi Chimei Inoolux VA LCD panel.Pa zakaj Panasonic ne koristi Philips VA LCD panel, možda zato kaj ne postoji ili ipak zato kaj je preskup pa si ga Panasonic ne može priuštit itd.

 

 

12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@rambox

Pa dao sam ti link, da vidiš koje panele koristi Philips:) Ja ti dajem dokaze, dok ti pričaš u prazno..A sad kad vidiš, da nisi imao pravu sad počneš sa drugim tezama.

Što se tiče Blaupunkta i Philipsa sam več napisao, da je Philips barem za pola razreda bolji, ako ne i više!) To ti govorim iz prve ruke..Što se tiče panela koji je bolji, je več bilo dosta napisanog..Jednom se sviđa više IPS panel, a jednom VA ..Svaki ima minuse i pluseve, to je sva poanta..A ti možeš sad uvjeravat ljudi koji panel, da odaberu..

Što se tiče recenzija su i kako važne, jer se tamo najviše vidi koji televizor koliko vrijedi.Jer u prodaonici teško ocenjuješ kvalitetu televizora.Jer kao prvo svi rade u demo mode, pa poslije ambijent nije pravi za donošenje odluke oko kvalitete televizora itd..Zato se prave recenzije, da se televizor testira u pravim uvjetima:) Ali naravno, da se može i testirat televizor i u prodaonici, ali ne tako dobro kao u recenziji.Ali, da se dobije prvi dojam oko kvalitete televizora, je dovolnjo. A što se tiče pitanja, zašto Panasonic ne koristi TPV

panele.Zato jer Philips bar za sada, pravi panele samo za svoje televizore..Jer jih ne pravi, da bi jih prodavao drugim proizvođačima.Ali može se desit, da če i Panasonic i koji drugi proizvođač uzimati od njih, ako če pravit TPV masovno panele..Mogu ti kazat, da su paneli kvalitetni.

 

 

 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@rambox

 

Sto kazu za tog Blaupunkta? Mogli bi kolegu zamolit da baci koju riječ i dojmove.. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

@rambox

Pa dao sam ti link, da vidiš koje panele koristi Philips:) Ja ti dajem dokaze, dok ti pričaš u prazno..A sad kad vidiš, da nisi imao pravu sad počneš sa drugim tezama.

Što se tiče Blaupunkta i Philipsa sam več napisao, da je Philips barem za pola razreda bolji, ako ne i više!) To ti govorim iz prve ruke..Što se tiče panela koji je bolji, je več bilo dosta napisanog..Jednom se sviđa više IPS panel, a jednom VA ..Svaki ima minuse i pluseve, to je sva poanta..A ti možeš sad uvjeravat ljudi koji panel, da odaberu..

Što se tiče recenzija su i kako važne, jer se tamo najviše vidi koji televizor koliko vrijedi.Jer u prodaonici teško ocenjuješ kvalitetu televizora.Jer kao prvo svi rade u demo mode, pa poslije ambijent nije pravi za donošenje odluke oko kvalitete televizora itd..Zato se prave recenzije, da se televizor testira u pravim uvjetima:) Ali naravno, da se može i testirat televizor i u prodaonici, ali ne tako dobro kao u recenziji.Ali, da se dobije prvi dojam oko kvalitete televizora, je dovolnjo. A što se tiče pitanja, zašto Panasonic ne koristi TPV

panele.Zato jer Philips bar za sada, pravi panele samo za svoje televizore..Jer jih ne pravi, da bi jih prodavao drugim proizvođačima.Ali može se desit, da če i Panasonic i koji drugi proizvođač uzimati od njih, ako če pravit TPV masovno panele..Mogu ti kazat, da su paneli kvalitetni.

 

 

Hrpa gluposti na kvadrat, jer TPV ne proizvodi ili nema svoje LCD panele, to je samo kupljeni licencirani IPS panel od drugih proizvođača.Zaboravi taj TPV kao nešto bitno, dakle opet isto Philips je samo ime ili brend a TPV kupuje tuđe proizvode.

 

Ti ko da spavaš zimski san, ovo dole su tri danas najčešče korištene verzije IPS LCD panela na globalnom tržištu.Sve ostale firme samo kupuju/licenciraju od njih, a Chimei Inoolux i proizvodi IPS LCD panele ili malo lošija verzija LG proizvoda itd.

 

- LG AH-IPS, realno ipak trunku kvalitetniji od konkurencije

 

- Samsung PLS

 

- Benq AHVA

 

Probudi se iz zimskog Philips sna, u kojem oni svoje=tuđe najbolje IPS LCD panele samo čuvaju za svoje prozvode.

 

As ti gospe na kvadrat, pa Eizo obično koristi najbolje šta se nudi a to je uvijek LG AH-IPS panel.Navodno je Eizo dobio odbijenicu od Philips-a/TPV-a, dakle marš nedamo vam naše/tuđe najbolje kupite si jefitniju LG IPS kramu.

cassiopean kaže...

@rambox

 

Sto kazu za tog Blaupunkta? Mogli bi kolegu zamolit da baci koju riječ i dojmove.. 

 Čovjek je vrlo zadovoljan za 1800kn, budem mu spomenul pa nek se javi ako hoče.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da, Philips (TPV) nema svoje panele  (?) i to se može vidjeti na onim stranicama Ebay-a, tj. T-CON ploče su ponajviše od LG-a, a ima tu i Samsung-a, Innoluxa, AUO-a...

Jedino baš ne bih rekao da je Blaupunkt bolji, tj. kvalitetniji, televizor od Philipsa. Ne znam kakva je kvaliteta slike, ali ono što sam viđao kod Blaupunkt-a je da koriste vrlo slične generičke matične ploče kao i Vivax. To su primjerice ovakve ploče koje u jednom komadu imaju i napajanje i glavnu ploču s procesorom i ulazima/izlazima. Dolje u videu se može vidjeti testiranje ploče iz Vivax-a slične ovoj u Blaupunkt-u. To su neke ploče s kodom TP.xxxxxx...., ali mislim da se ne radi o TPV-u.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2017 13:16 (kiwi_91).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Philips koristi svoje panele..)

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pitanje... Sta je na http://www.displayspecifications.com/ kad se gleda recimo Samsungov 7002 tv ima stavka Panel Type i tu stoji SVA i AMVA3?

VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kiwi_91 kaže...

Da, Philips (TPV) nema svoje panele i to se može vidjeti na onim stranicama Ebay-a, tj. T-CON ploče su ponajviše od LG-a, a ima tu i Samsung-a, Innoluxa, AUO-a...

Jedino baš ne bih rekao da je Blaupunkt bolji, tj. kvalitetniji, televizor od Philipsa. Ne znam kakva je kvaliteta slike, ali ono što sam viđao kod Blaupunkt-a je da koriste vrlo slične generičke matične ploče kao i Vivax. To su primjerice ovakve ploče koje u jednom komadu imaju i napajanje i glavnu ploču s procesorom i ulazima/izlazima. Dolje u videu se može vidjeti testiranje ploče iz Vivax-a slične ovoj u Blaupunkt-u. To su neke ploče s kodom TP.xxxxxx...., ali mislim da se ne radi o TPV-u.

 

TP Vision odnosno Philips koristi svoje panele.

Kokrentno u recimo modelu 49PUS6501 koriste svoj panel pod oznakom TPT490U2-EQLSHA.G SC2B XM.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2017 11:28 (AMD_IT).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jocommb kaže...

Pitanje... Sta je na http://www.displayspecifications.com/ kad se gleda recimo Samsungov 7002 tv ima stavka Panel Type i tu stoji SVA i AMVA3?

 Samsung modeli do serije 7000 koriste VA panele, dok modeli KS7000 i na više koriste SVA panele.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

AMD_IT

 

Čini se da imaš pravo. Sada je samo pitanje je li to stvarno 100% njihov proizvod ili je zapravo stvar u licenciranju, tj. ono što je rambox napisao u postu. Ono što ide u prilog licenciranju je to što na netu nađem T-CON ploče koje potpisuje TPV, ali se može na ploči vidjeti i LG.Display IC, a i postoji apsolutno ista LC320 oznaka na LG-evom panelu. Moguće da je u ovom slučaju panel LG-ev, a T-CON radi TPV. Vezano uz licenciranje, činjenica je da se mogu pronaći informacije o suradnji TPV-a s LG-em, Innolux-om, AUO-om...

Prilog tvojoj tvrdnji ide što vidim da određeni Philips monitori imaju TPV panel koji je čini se 100%-tno njihov proizvod jer bi u suprotnom na oznaci stajao i AUO ili INX ili koji god proizvođač.

 

Na stranici ima popis Philips-ovih modela iz 2016 koji ima TPV panele pa evo pratiti ću na Ebay-u hoće li se pojaviti T-CON ili paneli od tih modela pa ćemo se možda uvjeriti da TPV stvarno ima svoje panele. Trenutno ima T-CON samo od modela 6501, ali on je od LG-a pa je možda panel iz tog televizora rađen u suradnji s LG-em ili je na američkom tržištu LG-ev panel, a ne navedeni TPT430U3-EQLSHA.G S2A NH.

 

 

jocommb

 

 

SVA paneli su Samsungovi, a AMVA3 su AUO-ovi. Sada jedino nisam baš siguran u tvrdnju kolege da se SVA paneli ne koriste u nižim serijama.

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice