Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.016
|
čitano: 14.558.652
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa 

 

Ako može preporuka za neki TV do 5000 kn veličine 139 cm dijagonala bio bih zahvalan i btw dali mislite dali je to veliko za postaviti na zid od 207 cm , mislim da su takvi tv-i neke širine od 125-130 cm što mi je relativno ok 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sorry na 

 

Htio bi za prvo gledanje na OLED-u skinit neki 4k UHD film da guštam pa me zanima (oni koji to prakticiraju) sa kojeg site-a skidate takve filmove. Ja znam adit-hd.com a zanimaju me i drugi. Može i na PP Hvala! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ekipa jel moguce da su ethernet portovi cat5 tj max 100mbit ? jel ima tv s gigabitnim portom uopce?

 

onda se cudim sto mi stekaju pravi 4k hdr kroz lan port a kroz wifi povezivanje gotovo da i ne...

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako ti je switch/router opremljen sa Gbit mrezom, i spajas na TV sa CAT5e,

onda bi i na TV-u trebao imati Gbit mrezu, pod uvjetom da i TV posjeduje Gbit mreznu karticu.

 

A sad, od kud ces ti streamati Gbit sadrzaj? Imas Gbit NAS? Mozes imati i 10Gbit opticki switch na RJ45 10Gbit,

ali i mogucnosti NAS-a/servera da ti posalje podatke sa 10Gbit brzinom.

 

Uz to, ne vjerujem da imas net od Gbit brzine, ili nesto tako blizu. Moja optika je 100/100 u idealnim uvjetima,

obicno je to 80/80, a ima dana kad je 30/30, pa i nize.

 

Primjerice, za 4K/HDR Netflix ti je dovoljno stabilnih 25Mbit, a sa 50Mbit vezom si siguran da nece biti duzih ucitavanja i problema.

Tako da i imas 100Mbit vezu na TV, mora raditi.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Čitatelj kaže...

Ako ti je switch/router opremljen sa Gbit mrezom, i spajas na TV sa CAT5e,

onda bi i na TV-u trebao imati Gbit mrezu, pod uvjetom da i TV posjeduje Gbit mreznu karticu.

 

A sad, od kud ces ti streamati Gbit sadrzaj? Imas Gbit NAS? Mozes imati i 10Gbit opticki switch na RJ45 10Gbit,

ali i mogucnosti NAS-a/servera da ti posalje podatke sa 10Gbit brzinom.

 

Uz to, ne vjerujem da imas net od Gbit brzine, ili nesto tako blizu. Moja optika je 100/100 u idealnim uvjetima,

obicno je to 80/80, a ima dana kad je 30/30, pa i nize.

 

Primjerice, za 4K/HDR Netflix ti je dovoljno stabilnih 25Mbit, a sa 50Mbit vezom si siguran da nece biti duzih ucitavanja i problema.

Tako da i imas 100Mbit vezu na TV, mora raditi.

 Treba pogledati i da li nesto drugo "smeta" na mrezi, ako gigabitni router/switch štucavo isporucuje podatke na 100Mb uređaj.

7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako je 100Mbit router koji dijeli brzinu sa svim portovima,

i recimo pucas 100Mbit NAS na njega, a tih 100Mbit dijeli up/down brzina

routera, normalno da ce ti kasljucati, jer nesto pocica bandwith.

 

Ako primjerice spojim svoj NAS na router, i kopiram punom brzinom na NAS,

onda internet ni ne radi jer je sam router preopterecen.

 

Ali, kad NAS spojim na AP, i isto tako upgregnem NAS do kraja,

net radi normalno, jer je tad na AP-u koji odradjuje vecinu posla, a router je u "leru",

tako da internet sljaka bez frke.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Čitatelj kaže...

Ako ti je switch/router opremljen sa Gbit mrezom, i spajas na TV sa CAT5e,

onda bi i na TV-u trebao imati Gbit mrezu, pod uvjetom da i TV posjeduje Gbit mreznu karticu.

 

A sad, od kud ces ti streamati Gbit sadrzaj? Imas Gbit NAS? Mozes imati i 10Gbit opticki switch na RJ45 10Gbit,

ali i mogucnosti NAS-a/servera da ti posalje podatke sa 10Gbit brzinom.

 

Uz to, ne vjerujem da imas net od Gbit brzine, ili nesto tako blizu. Moja optika je 100/100 u idealnim uvjetima,

obicno je to 80/80, a ima dana kad je 30/30, pa i nize.

 

Primjerice, za 4K/HDR Netflix ti je dovoljno stabilnih 25Mbit, a sa 50Mbit vezom si siguran da nece biti duzih ucitavanja i problema.

Tako da i imas 100Mbit vezu na TV, mora raditi.

 ne pricam o netu vec o strimanju videa s pca na tv.. npr preko media servera bio to plex ili nesto trece..

 

dakle pc mi ima gigabitni port i cat5e kablove imam po kuci svugdje razvucene....

Televizori nemaju gigabitni port u tome je poanta bas istrazujem, mozda ultra skupi televizori imaju a vecina je 10/100 mbita... sto je je cca 12 mb/s

a 12mb u sec nije dovoljno za pravi 4k fucking sadrzaj.. 

 

to je nekih 43-45 gb podataka u sat vremena, filmovi mi imaju preko 100gb i vise a traju po npr sat i pol...

 

ne moze biti 100mbita dovoljno nikako...

Bnet: mNik987#2148
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jesi siguran? 12Mb/s = 96mbit.

 

Naravno, nekomprimirani sadrzaj ti nece proci tom brzinom, gdje ti je potrebno bar 32Mb/s = 256Mbit.

Ali tad ti TV vjerovatno ima AC Wifi, i ako imas AC Router/AP, to ti je dovoljno, jer kombinirana brzina do 1300Mbit ti je iznad granice od 32Mb/s.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Čitatelj kaže...

Jesi siguran? 12Mb/s = 96mbit.

 

Naravno, nekomprimirani sadrzaj ti nece proci tom brzinom, gdje ti je potrebno bar 32Mb/s = 256Mbit.

Ali tad ti TV vjerovatno ima AC Wifi, i ako imas AC Router/AP, to ti je dovoljno, jer kombinirana brzina do 1300Mbit ti je iznad granice od 32Mb/s.

12,5 svejedno...

 

E to mi treba.

 

imam sugavi huawei b315 on nema 5ghz wifi opciju a tv mi ima...

Sto da kupim kako bih to sve upogonio a da mi net radi preko huawei b315..

 

Dakle izlaz iz racunala bi isao putem lan kabla do nekakvo rutera koji bi putem wifi konekcije slao podatke prema tv-u...

 

a isti taj izlaz ethernet mi treba sluziti i za internet...

 

treba mi nekakv switch i kako tocno to postaviti ? nemam iskustva pa ako znas mozes mi i u privatne poruke poslati.. Chipoteka mi je odmah 200 m od mene pa bi to odmah isao i kupiti..

 

 

Bnet: mNik987#2148
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
toxic kaže...
Dakle izlaz iz racunala bi isao putem lan kabla do nekakvo rutera koji bi putem wifi konekcije slao podatke prema tv-u...

 

a isti taj izlaz ethernet mi treba sluziti i za internet...

 

treba mi nekakv switch i kako tocno to postaviti ? nemam iskustva pa ako znas mozes mi i u privatne poruke poslati.. Chipoteka mi je odmah 200 m od mene pa bi to odmah isao i kupiti..

B315s ima gigabitne portove. Imaš nekoliko opcija ovdje:

 

- računalo > B315s kabelom, a onda od B315s > Wi-Fi 802.11ac router s 5 GHz mrežom, i na ac router spojiš TV Wi-Fi-jem na 5 GHz - ako TV to podržava.

 

- računalo > B315s kabelom, i onda TV LAN kabelom u B315s. Pod uvjetom da TV ima gigabitni port (a nekako nisam u potpunosti siguran)

 

- računalo > 100 Mbit/s LAN switch, i onda TV LAN kabelom u taj switch. Ali budući da tu treba razvlačiti kabela, jednostavnije je TV direktno u router.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
robogo kaže...
toxic kaže...
Dakle izlaz iz racunala bi isao putem lan kabla do nekakvo rutera koji bi putem wifi konekcije slao podatke prema tv-u...

 

a isti taj izlaz ethernet mi treba sluziti i za internet...

 

treba mi nekakv switch i kako tocno to postaviti ? nemam iskustva pa ako znas mozes mi i u privatne poruke poslati.. Chipoteka mi je odmah 200 m od mene pa bi to odmah isao i kupiti..

B315s ima gigabitne portove. Imaš nekoliko opcija ovdje:

 

- računalo > B315s kabelom, a onda od B315s > Wi-Fi 802.11ac router s 5 GHz mrežom, i na ac router spojiš TV Wi-Fi-jem na 5 GHz - ako TV to podržava.

 

- računalo > B315s kabelom, i onda TV LAN kabelom u B315s. Pod uvjetom da TV ima gigabitni port (a nekako nisam u potpunosti siguran)

 

- računalo > 100 Mbit/s LAN switch, i onda TV LAN kabelom u taj switch. Ali budući da tu treba razvlačiti kabela, jednostavnije je TV direktno u router.

 tv ima dual band 5ghz wifi a ethernet je 10/100 dakle samo boldano mi pomaze.. a kolko vidim ispod 500kn ne mogu proci... jesus...

Bnet: mNik987#2148
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

D-LINK DAP-1620 dođe 350 kn, čang-šlang TotoLink AC1200 250 kn.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa,

 

koji je najbolji TV što se može naći, a da je do 95cm širine (ne dijagonale)? Poželjni da je donekle smart i solidan, budžet... a 2500 kn.

 

Vrlo neobičan kriterij, znam :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
robogo kaže...
toxic kaže...
Dakle izlaz iz racunala bi isao putem lan kabla do nekakvo rutera koji bi putem wifi konekcije slao podatke prema tv-u...

 

a isti taj izlaz ethernet mi treba sluziti i za internet...

 

treba mi nekakv switch i kako tocno to postaviti ? nemam iskustva pa ako znas mozes mi i u privatne poruke poslati.. Chipoteka mi je odmah 200 m od mene pa bi to odmah isao i kupiti..

B315s ima gigabitne portove. Imaš nekoliko opcija ovdje:

 

- računalo > B315s kabelom, a onda od B315s > Wi-Fi 802.11ac router s 5 GHz mrežom, i na ac router spojiš TV Wi-Fi-jem na 5 GHz - ako TV to podržava.

 

- računalo > B315s kabelom, i onda TV LAN kabelom u B315s. Pod uvjetom da TV ima gigabitni port (a nekako nisam u potpunosti siguran)

 

- računalo > 100 Mbit/s LAN switch, i onda TV LAN kabelom u taj switch. Ali budući da tu treba razvlačiti kabela, jednostavnije je TV direktno u router.

 ja imam neki gadni problem...

 

dakle ako idem ovim rasporedom onda dobim jedva 50mbita u sec : 

 

računalo > B315s kabelom, a onda od B315s > Wi-Fi 802.11ac router s 5 GHz mrežom, i na ac router spojiš TV Wi-Fi-jem na 5 GHz - ako TV to podržava.

 

a ako zamjenim b315 i wifi ruter tada dobim nekih 230mbita

 

u pm ne znam sto da radim vise...

sad sam i potrosio pare i sve i opet sam dobio kiflu... mislim pun kufer bolje nego je bilo ali opet pojedini video steka.. tih 230mbita mi nije dovoljno...

 

ne razumijem koji racku se desava da ga hebes

Bnet: mNik987#2148
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

EDIT: zanemarite, kupljen je televizor. Ne treba mi sad da mi netko govori kako je loša kupnja! haha.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2019 23:33 (birra).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

toxic, 100GB po filmu što skidaš po BluRay specifikaciji mogu ići do 128 Mb/s. Iako će vjerojatno većina filmova biti ispod 100 Mb/s kod nekih filmova 10/100 mrežni ulaz na televizoru neće biti dovoljan. Sa Wi-Fi 802.11ac si maknuo jednu nepoznanicu iz jednadžbe. Preostaje ti samo podesiti DLNA server. Neznam što imaš, ali recimo da koristiš Plex. Prvo provjeri da server ne radi konverziju videa, konverziju zvuka ili ubacivanje titlova u video u letu i to iz dva razloga. Prvo je to što ne želiš konverziju, a drugo je da i najnoviji procesori mogu imati problema sa real-time obradom 100 megabitnog videa bez trzanja. Osim Plexa postoje i drugi DLNA serveri. Nisam siguran da sam testirao video sa više od 100 Mb/s, no testirao sam par servera. Emby (radi), Kodi (Settings>Services>UPnP/DLNA>Share my libraries), LG SmartShare (rudimentalan ali to mu je prednost što se tiče brzine), Mezzmo (radi), PlayOn (dosta preporuka, nisam testirao), PowerDVD (testirao davno), Serviio (radi), tinyMediaManager (izgleda zanimljivo ali nikako da uhvatim vremena za njega), Universal Media Server (testirao, meni ne odgovara). Vidi da li ti odgovara nešto od toga za Hisense i Sony.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
toxic kaže...
dakle ako idem ovim rasporedom onda dobim jedva 50mbita u sec : 

 

računalo > B315s kabelom, a onda od B315s > Wi-Fi 802.11ac router s 5 GHz mrežom, i na ac router spojiš TV Wi-Fi-jem na 5 GHz - ako TV to podržava.

 

a ako zamjenim b315 i wifi ruter tada dobim nekih 230mbita

 

u pm ne znam sto da radim vise...

sad sam i potrosio pare i sve i opet sam dobio kiflu... mislim pun kufer bolje nego je bilo ali opet pojedini video steka.. tih 230mbita mi nije dovoljno...

 

ne razumijem koji racku se desava da ga hebes

Ima li (novi) router 100 Mbit/s LAN portove ili 1 Gbit/s? Jer se može iskemijat da računalo ide direkt u router, TV na 5 Ghz Wi-Fi, a jedan port konfigurirati kao WAN i da on ide na B315s, to sam zaboravio jučer navesti kao kombinaciju.

 

Sve se može srediti, nemoj odustajat tako lako :) svijet mreža je vrlo kompleksan.

 

Prijavi se u sučelje za konfiguraciju tog novog routera i pogledaj ima li negdje opcija za WAN port. Ako ima, postavi da to bude npr. LAN4 na novom routeru i onda kabel iz novog routera spoji u B315s. U idealnom scenariju će tada računalo i TV komunicirati u lokalnoj mreži preko novog routera, a kada zatreba pristup internetu svi će ići preko WAN porta na novom routeru na B315s.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.12.2019 9:35 (robogo).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
robogo kaže...
toxic kaže...
dakle ako idem ovim rasporedom onda dobim jedva 50mbita u sec : 

 

računalo > B315s kabelom, a onda od B315s > Wi-Fi 802.11ac router s 5 GHz mrežom, i na ac router spojiš TV Wi-Fi-jem na 5 GHz - ako TV to podržava.

 

a ako zamjenim b315 i wifi ruter tada dobim nekih 230mbita

 

u pm ne znam sto da radim vise...

sad sam i potrosio pare i sve i opet sam dobio kiflu... mislim pun kufer bolje nego je bilo ali opet pojedini video steka.. tih 230mbita mi nije dovoljno...

 

ne razumijem koji racku se desava da ga hebes

Ima li (novi) router 100 Mbit/s LAN portove ili 1 Gbit/s? Jer se može iskemijat da računalo ide direkt u router, TV na 5 Ghz Wi-Fi, a jedan port konfigurirati kao WAN i da on ide na B315s, to sam zaboravio jučer navesti kao kombinaciju.

 

Sve se može srediti, nemoj odustajat tako lako :) svijet mreža je vrlo kompleksan.

 

Prijavi se u sučelje za konfiguraciju tog novog routera i pogledaj ima li negdje opcija za WAN port. Ako ima, postavi da to bude npr. LAN4 na novom routeru i onda kabel iz novog routera spoji u B315s. U idealnom scenariju će tada računalo i TV komunicirati u lokalnoj mreži preko novog routera, a kada zatreba pristup internetu svi će ići preko WAN porta na novom routeru na B315s.

 sada sam spojio direktno lan kabel u novi router dlink dir 824 : https://eu.dlink.com/uk/en/products/dir-842-wireless-ac1200-dual-band-gigabit-router

 

max sto dobijem je do 240 mbit u sec , dakle huawei 100% nije krivac za ovo...

instalirao sam najnovije drivere na svom racunalu radi se o intel I211 1gigabitnom lanu, ima u opcijama da se spusti manualno na 100mbita i to sam testirao i to tako radi isto tako sam manualno stavio na 1gbps i svugdje kaze da on radi maksimalnom brzinom

cable check mi je uvijek fail iz nekog razloga a imam cat5e kabele  da nemam nebih dobivao ovih do 240mbit u sec vec daleko ispod

 

bitrate avengera mi je 36 mb u sec

fantastic beasts mi ima ukupan bitrate od cak 52mb/sec

 

dakle ta dva filma nema sanse da gledam s 200-240mbit u sec preko direktnog strema

 

e sad di je problem ne znam, pokusavo sam forsirati 5ghz ac iskljucivo (da nije mixed) ista stvar..

 

moram gledati jel tv zaista moze primiti preko 5ghz vise ili je ipak tih 5ghz na tvu limitirano.. ako je tako bacit cu ga kroz prozor direkt van mamui hebem.. moram na sonyu probati isto ali on nije uopce u ovoj prici trenutno...

Bnet: mNik987#2148
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@toxic, Aj probaj ugasiti Netbios u tcp/ip postavkama lan adaptera na računalu
Ain`t nothin` else like L.A.
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.12.2019 10:14 (Barba Pere).
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
toxic kaže...
moram gledati jel tv zaista moze primiti preko 5ghz vise ili je ipak tih 5ghz na tvu limitirano.. ako je tako bacit cu ga kroz prozor direkt van mamui hebem.. moram na sonyu probati isto ali on nije uopce u ovoj prici trenutno...

A ne može TV bit limitiran, da nije 5 GHz ac ne bi dobio potvrdu da je ac. Javi rezultate ovog s netbiosom.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Osim sto je tezi off-topic, opcenito je bolji setup (i skuplji i mocniji, kao za small-business) poseban router sa GB LAN-om i 5GHz WiFi-jem, a jeftini router od internet providera nakaciti samo kao izvor neta i mozda DHCP. To iziskuje i konfiguriranje, ali tako je ako hoces potpunu kontrolu i kvalitetu mreze.

 

Ako sam dobro shvatio, covjek ima router od providera sa GB ethernetom ali bez 5GHz wifija, na to je nakacio nekakav wifi AP ili modul sa 5GHz wifi-jem i ne radi kako treba, tj. TV na 5GHz i NAS na GB LAN ne radi dovoljno brzo? To prvo treba provjeriti nekim speed testom da budes siguran, onda tek gledati da li je problem u samom  streamanju/procesiranju materijala. Idealno bi bilo nabaviti neki router/switch za probu prije trosenja love, nema druge.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.12.2019 10:45 (Mad Ant).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
toxic kaže...

bitrate avengera mi je 36 mb u sec

fantastic beasts mi ima ukupan bitrate od cak 52mb/sec

 

dakle ta dva filma nema sanse da gledam s 200-240mbit u sec preko direktnog strema

 

e sad di je problem ne znam, pokusavo sam forsirati 5ghz ac iskljucivo (da nije mixed) ista stvar..

 

Sad sam napisao poduži post..pa kliknuo krivi gumbić... ali neda mi se opet...pa da skratim..

Pa ovak.. ja nisam probao PLEX, ali koristio sam servioo koji je dobro radio sve dok nisam uključivao recode.. i slične điđe miđe... tad je PC bil usko grlo..zbog opterečenja proca..

 

100 mb/s mreža je od 8-10 MB/s što je sasvim dovoljno ako player ima dobar buffer.. jer kod nekih scena skoči bitrate...

 

da još dopišem.. mene je prcalo.. dok nisam dodao 1gb/s switch između rutera, pc-a i nasa te novi kabel prema telki i iza dodao 1gb/s switch koji ionak trebam zbog telke pleyke htpc-a i tvbox-a...

 

znači obrati pozornost da t i nije uključeno potpuno transkodiranje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.12.2019 14:52 (Zver).
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupljen danas u elipsa,najviše zbog širine nogica od 75 cm,a stalak za tv je 80 cm,da li je ovo dobar izbor za 4100 kn..

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-50PUS7304/

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.12.2019 15:24 (Cesare).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cesare kaže...

Kupljen danas u elipsa,najviše zbog širine nogica od 75 cm,a stalak za tv je 80 cm,da li je ovo dobar izbor za 4100 kn..

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-50PUS7304/

 Ako si ti zadovoljan.. onda je telka zakon...

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cesare kaže...

Kupljen danas u elipsa,najviše zbog širine nogica od 75 cm,a stalak za tv je 80 cm,da li je ovo dobar izbor za 4100 kn..

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-50PUS7304/

 Baš razmišljam o tom Philipsu, može par komentara? Kakva je slika, kako se Android ponaša i itd...

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samsung RU7470/ RU7400 Review: 50-inch 4K TV for £500 - HDTVTest

 

 

 

EDIT: čak i kod gledanja direktno ispred ima razlike između centra i kuteva... nice... k'o TN...

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.12.2019 12:41 (Mad Ant).
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa.. molim vas za preporuku nekog solidnog i ne preskupog sounbara koji bi radio u sprezi s Samsung 55RU8002 tv-om. Vjerojatno bi bilo najbolje da je Samsungov, ali otvoren sam za sve prijedloge. Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sada kada je krenulo testno emitiranje H.265 / HECV signala na području Zg-a, zanima me da li Sony 50W755C ima HEVC tuner ili ne, može li netko javiti tko ima taj uređaj da li uredno gleda HRT ili NOVU TV u HD-u?

 

Kakva iskustva imate s HEVC signalom, na jednom drugom uređaju imam situaciju da tu i tamo nestane signala na par sekundi, što se ne događa nikada sa signalom na istim tim SD kanalima?

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.12.2019 11:33 (50w755c).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što preporučujete od ovoga za osrednje zahtjevnog korisnika (igrice me ne zanimaju),sad su akcije ali išao bi do cca. 3300 kn te 43" diagonale zbog organičenog prostora

 

LG 43UM7450PLA 

PHILIPS 43PUS7303 

 Philips 43PUS6754

Samsung UE43RU7402

Samsung UE43RU7412

imao sam prilike vidjet sony (android s kodi-em) što mi je zanimljivo ,od ovih je samo Philips android ili ?

Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
50w755c kaže...

Sada kada je krenulo testno emitiranje H.265 / HECV signala na području Zg-a, zanima me da li Sony 50W755C ima HEVC tuner ili ne, može li netko javiti tko ima taj uređaj da li uredno gleda HRT ili NOVU TV u HD-u?

 

Kakva iskustva imate s HEVC signalom, na jednom drugom uređaju imam situaciju da tu i tamo nestane signala na par sekundi, što se ne događa nikada sa signalom na istim tim SD kanalima?

 Ima.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice