Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.725
|
čitano: 14.426.345
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
60nine kaže...
sori kaj upadam u quote, ali ja fakat ne vidim što to toliko probija na tom modelu TCL-a? pogotovo ako se dobro podese parametri ovisno o prostoriji u kojoj se gleda (ak možeš objasniti na kaj točno misliš pod "probijanje").

nisam imao oled nikad (osim na mobu, ali to se ne računa) - mogu shvatiti da je oled naprednija tehnologija od mini led-a, ali meni je ovaj mini led fakat ogroman pomak sa običnog lcd-a kojeg sam do nedavno imao (prije toga Panasonic plazmu - čak mi je slika i od njega bolja na TCL-u, življa i kontrastnija) - da ne pričam o tome koliko se dobije za tu cijenu koju je plaćen (c835, 560€)

Tcl je mini LEd Ronaldo za sirotinju, kako bi rekle komšije, odn. 

Sony Led tehnologija je još uvijek neprejebiva po kvaliteti u odnosu na sve ostale, onda su tu LG i Samsung.

 

U koju god trgovinu uđete LED sony po defaultu ima bolju sliku po svim parametrima od ostalih televizora.

 

Košta da, ali skup je i Ronaldo.....

 a gle, sony naravno uvijek pri vrhu generalno, ali mini led je generano bolja tehnologija tako da se ne bi kladio na to... iako bi se dalo raspraviti o tome što se na njemu gleda, jer sony ima jedan od najboljih upscalinga...

btw i sony u sve više modela uvodi mini led, logično...

 

također, u trgovini staneš pored mini led tcl-a i 2x skupljeg lg oleda pa moraš jako dobro tražiti razlike...

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupiš sad mini led 65" 700 eura, pa za pet godina 85" za iste pare, stari prodaš ili pokloniš i stalno uživaš u novoj tehnologiji pod garancijom. Dvatai previše para za tehnologiju koja se ubrzano mijenja IMO nema smisla. Razlike u odnosu na TOP modele sigurno postoje ali pitanje je kolko to opravdava raliku u cijeni.

Na žalost ni top tehnologije nisu bez mana. Nije to kao sedmdesetih, kupil si top  grundinga u boji i imao si ga dvadeset godina.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
60nine kaže...
sori kaj upadam u quote, ali ja fakat ne vidim što to toliko probija na tom modelu TCL-a? pogotovo ako se dobro podese parametri ovisno o prostoriji u kojoj se gleda (ak možeš objasniti na kaj točno misliš pod "probijanje").

nisam imao oled nikad (osim na mobu, ali to se ne računa) - mogu shvatiti da je oled naprednija tehnologija od mini led-a, ali meni je ovaj mini led fakat ogroman pomak sa običnog lcd-a kojeg sam do nedavno imao (prije toga Panasonic plazmu - čak mi je slika i od njega bolja na TCL-u, življa i kontrastnija) - da ne pričam o tome koliko se dobije za tu cijenu koju je plaćen (c835, 560€)

Tcl je mini LEd Ronaldo za sirotinju, kako bi rekle komšije, odn. 

Sony Led tehnologija je još uvijek neprejebiva po kvaliteti u odnosu na sve ostale, onda su tu LG i Samsung.

 

U koju god trgovinu uđete LED sony po defaultu ima bolju sliku po svim parametrima od ostalih televizora.

 

Košta da, ali skup je i Ronaldo.....

 

za plaćenih 580e je meni c835 Ronaldo - onaj originalni, malo ubucani, ali i dalje ima mot ;)

(taman gledam LOTR u 4k, izvrsna je slika)

 

kad komentiraš - uspoređuj uređaj iste cijene jer ostalo nema baš smisla, al to valjda znaš i sam čim si napisao usporedbu s Ronaldom :)

 

cheers i svako dobro u novoj 2024.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
60nine kaže...

 

cheers i svako dobro u novoj 2024.

 Izvini šta ti se javljam, ali i tebi isto želim sve najbolje u novoj god., nek ti je zdravlja i veselja!

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Da ne otvaram novu temu , a vidim da je ova najaktivnija sto se tice samih televizora . 

Zanima me koliko bi me koštao popravak HDMI konektora ( "propali" su mi kroz onu rupu u koju uštekajem kabel) pa ako netko ima iskustva ili zna bio bih zahvalan

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@Zaporožac

 

Mudrost isijava iz Vas sensei, Sony vaistinu jeste najbolji. Vrag je u detaljima, koliko je bolji, a koliko je skuplji.

 

Reći da je nešta za sirotiLJu jer nije najbolje u svijetu je posebna bolest u Hrvatskoj, tj. kompleks niže vrednosti.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.12.2023 17:54 (Zauzet nadimak).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa, susjed trazi TV i uvijet mu je da bude 60" / 65" i smart TV.

Raspon cijena mu je od 550-750€

 

I ovaj mu je zapeo za oko, ali je otvoren za druge prijedloge ako ima nešto bolje u omjeru uloženo / dobiveno i za dućan preferiraju eKupi radi toga što mogu dobiti određeni popust.

 

https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/Hisense-65E7KQ-PRO%2C-QLED%2C-UHD%2C-Quantum-Dot%2C-4K%2C-Smart-TV/p/EK000532207

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.1.2024 17:51 (Nocio).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ma reci susjedu da nađe nešto sa 5 godina garancije, kakave dvije godine.
Ako hoće smart reci mu da hisense ne podržava HBO aplikaciju.
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.1.2024 18:46 (ajimerej).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koliko vidim, ako se registrira nakon kupnje dobiva dodatne 3 godine garancije na TV, tako da to ispada 5 godina kako si i rekao.

Uglavnom, ako smatraš da postoji nešto bolje molim te napiši koji je model ili barem link stavi. Ne mora biti nužno eKupi, ali taj preferiraju jer mogu ostvariti popust prilikom kupnje.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nocio kaže...

Pozdrav ekipa, susjed trazi TV i uvijet mu je da bude 60" / 65" i smart TV.

Raspon cijena mu je od 550-750€

 

I ovaj mu je zapeo za oko, ali je otvoren za druge prijedloge ako ima nešto bolje u omjeru uloženo / dobiveno i za dućan preferiraju eKupi radi toga što mogu dobiti određeni popust.

 

https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/Hisense-65E7KQ-PRO%2C-QLED%2C-UHD%2C-Quantum-Dot%2C-4K%2C-Smart-TV/p/EK000532207

Ja na tvom mjestu bi bacio oko na Samsunga Q80C koji ima vrlo dobre specke (Quantum 4K procesor, 120Hz refresha, 4 HDMI 2.1 porta), mislim da nijedne od tih mu ne znače niš, još bi u obzir stavio TCL C645 koji je malo lošiji po speckama, ali je veoma dobar LED TV za te pare, poslužit će za bilo šta, čak i za gledanje najobićnijih TV kanala, a još bi bilo idealnije da dobije uz oba dva i 2+3 god. gare, tak da se ne mora brinuti oko popravaka...
Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav mrgud1, kako si naručio TV za cijenu od 640 eura kada je cijena na poveznici 1100 eura.

Koliki je to bio popust za TV od 65 inča?

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.1.2024 20:53 (knez_b).
4 mjeseca
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav svima.

Došlo vrijeme za promjenu tv-a u dnevnom i kao najbolja opcija za mene čini mi se TCL 65C805, ali bih htio duplu provjeru i ovdje za eventualne mane u razmišljanju :)

TV je u dnevnom boravku i gleda se sa udaljenosti od 3.8m, a služi za gledanje zemaljaskih programa, IPTVa (filmovi, serije, dokumentarci, sport).

Dakle, uzeo bih 65", mini led, google tv i ne vidim bolju opciju za 850-900eur (a i strpit ću se još malo jer uvijek iskoči nekakva akcija) ili?

E sad malo čekam ovdje da netko dojavi još koji % popusta ili predloži bolju opciju :)
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Upravo si propustio 65c803 za 800 eura u Pevexu... Što se tiče TCL-a generalno, kao mana im se spominje loš upscaling i procesiranje slike (peglanje materijala slabije kvalitete upravo kao što je ovo što si naveo da će se gledati), pa ono... razmisli još malo :)

marching up and down the squaaare
Moj PC  
1 0 hvala 1
4 mjeseca
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Može preporuka za bolju opciju?

Bilo tko od upučenijih članova :)

Hvala svima
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
j100janovic valjda 100 puta je napisano na ovoj temi, najbolji upscaling ima Sony, pa LG, Samsung, Philips, itd.
Mislim da će te imati problema sa gledanjem zemaljskih programa i IPTV sa te udaljenosti na tako velikom ekranu, zbog loše razlučivosti mnogih programa.
65 ekran odlično za 4K filmove, netfix i sl. ali IPTV... ovisi koji program, negdje je to dobro negdje je ne gledljivo. A ne vjerujem da to ni Sony ispegla.

Moj vlastiti primjer je sa LG OLED CX televizorom 55 ekran i na 4,2m udaljenosti se vidi kad je loša rezolucija i smeta mi za oči. Dok kad gledam 4K filmove mogu prići na fotelju i gledati sa 1,5 metara i ne smeta mi za oči zato što je slika prekrasna. I na takvoj udaljenost mi je tv kao 85 inča 🤭

Za mene 55 ekran je taman za prostor do 4,5 metara za sada, hebemu miša približim se ako je dobra slika. Ali u budućnosti će biti sve bolje rezolucije na tvu i ako se tv kupuje dugoročno možda i 65 pod uvjetom da je ista cijena kao i 55 😁

Još bih dodao problem tko ima djecu, kako se djeca uvijek približe tvu. Zato na ogromnim ekranima sa programom gdje je loša razlučivost može im više oštetiti vid nego da je manji ekran.
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.1.2024 22:54 (ajimerej).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Neće se djeci oštetit vid ako gledaju u TV bliže

Moj PC  
6 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može im iskočiti piksel u oko ako je loš upscaling.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
suspendiran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako mozes, uzmi veci. 4m je prilicna udaljenost, pa razmisli i da mozda uzmes nesto losije ali vece.

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
j100janovic kaže...
Može preporuka za bolju opciju?

Bilo tko od upučenijih članova :)

Hvala svima

 Nije da sam upućeniji, ali sam nedavno kupio TV pa da kažem mišljenje.

 

Onaj tko redovno gleda 4k sadržaj na OLED TV (zemaljsku tv vjerovatno ni ne gleda) će ti reći da je TCL sranje i to je tako. Nije da će i pogriješiti, bar iz njegovog iskustva i navika korištenja.

 

Gledam zemaljske i IPTV na Hisense 65" i to je sasvim dobro, IPTV odličan. Taj upscaling mi je bio najveći strah, ali sam na kraju pozitivno iznenađen.

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
j100janovic kaže...
Pozdrav svima.

Došlo vrijeme za promjenu tv-a u dnevnom i kao najbolja opcija za mene čini mi se TCL 65C805, ali bih htio duplu provjeru i ovdje za eventualne mane u razmišljanju :)

TV je u dnevnom boravku i gleda se sa udaljenosti od 3.8m, a služi za gledanje zemaljaskih programa, IPTVa (filmovi, serije, dokumentarci, sport).

Dakle, uzeo bih 65", mini led, google tv i ne vidim bolju opciju za 850-900eur (a i strpit ću se još malo jer uvijek iskoči nekakva akcija) ili?

E sad malo čekam ovdje da netko dojavi još koji % popusta ili predloži bolju opciju :)

 Ako je preko teleoperatera, ne brini, i vise je nego ok s te udaljenosti jer su vecina kanala 1080p/720p.

 

Niti jedan TV, pa ni Sony nece imati super sliku ako je IZVOR signala loš, ne postoji čarobni štapić za to.

 

 

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja imam TCL 55C835 i preko aplikacije operatera, A1 Xplore, gledam kanale. Neki izgledaju top, poput CineStara ili tipa Viasat History, a neki i nisu baš nešto. Na svakom je potrebno pričekati nekoliko sekundi da se slika izoštri.

Sve u svemu okej je i TCL za tako nešto, tako da mislim da kolega neće pogriješiti s odabirom.

 
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo ja uzeo TCL 55805. Kod mene je par dana. Postavljen na zid.

Gledam ga s udaljenosti od cca 4m. Odmah ću reći da su mi zemaljski kanali svi sasvim dobri, čak i jako dobri za gledanje (slika je jako dobra).

Tv ionako koristim najviše za gledanje filmova (4k, bluray), serija, klinci crtići. Tu je slika fantastična. Zvuk odličan.

Sam izbornik izuzetno fluidan.

TrustNo1
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Lp, molim preporuku televizora do nekih 300,350eura. Televizor se koristi isključivo za gledanje IPTV te streamanje filmova,serija. 

Imam opciju produziti ugovor sa A1 te uzeti Samsung TV 50" 50AU7092 za nekakvih 350eur. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,

 

može preporuka za televizor od 55", služio bi za gledanje streaming servisa, malo gamiga, youtube, iptv i naravno A1 televizija.

Udaljenost je nekih 4,5 m, cijena do nekih 800 €.

 

Hvala svima unaprijed. 

Ja sam prevruć za tvoj procesor!!! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hot kaže...

Pozdrav svima,

 

može preporuka za televizor od 55", služio bi za gledanje streaming servisa, malo gamiga, youtube, iptv i naravno A1 televizija.

Udaljenost je nekih 4,5 m, cijena do nekih 800 €.

 

Hvala svima unaprijed. 

 Jednom kolegi sam preporučio Samsung Q80C pa ga si i ti pogledaj, zadovoljava sve tvoje kriterije, odličnih je specki koje su prikladne za gameanje + uz to ima i veoma jak brightness šta je pogodno za previše osvijetljene prostorije, a šta se tiče kvalitete slike - veoma dobra obzirom da se radi o VA panelu sa QLED matricom, a još bi bilo idealnije dobiti uz njega i 2+3 god. gare pa se onda ne moraš zamarati sa popravcima...

 

Alternativno poviri još i TCL C735 koji je skoro istih specki samo ima GoogleTV sistem i 2 daljinca od kojih 1 dolazi sa normalnim tipkama....

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može meni preporuka za 55" ali do max 450-500€?

Gleda se s cca 2,5-3m

Smatram da ne treba biti 4K 

Ne tražim ambi light ni ništa specijalno. Bitno mi je da je slika što bolja i naravno, što duža garancija.

U 99% vremena se gledaju programi preko Iskon TV-a.

Možda se dogodi jednom mjesečno da pogledam nešto na Netflixu ali ne tražim savršenstvo u rezoluciji...

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.1.2024 23:55 (Iamdanny).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji sustav je bolji Tizen ili Google TV?

Ja sam prevruć za tvoj procesor!!! :)
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hot kaže...

Koji sustav je bolji Tizen ili Google TV?

 Ovisi što očekuješ od TV-a. Tizen je "lakši" pa radi nešto brže i televizor se pali instant. Google TV je nešto tromiji u svakodnevnom radu, ali si praktički neograničen kod odabira aplikacija. Dobra opcija je imati i oboje pa šaltaš po potrebi. Kod mene je recimo Tizen + FireTV i super funkcionira.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Iamdanny kaže...

Može meni preporuka za 55" ali do max 450-500€?

Gleda se s cca 2,5-3m

Smatram da ne treba biti 4K 

Ne tražim ambi light ni ništa specijalno. Bitno mi je da je slika što bolja i naravno, što duža garancija.

U 99% vremena se gledaju programi preko Iskon TV-a.

Ja da sam na tvom mjestu bi povirio LG UR7400 ili se protegnuo pa uzeo Samsung Q70C, oba dva su veoma dobri modeli TV-a za te pare, imaju jako dobru kvalitetu slike (provjereno), sličnih su specki i imaju veoma jak brightness, a bilo bi još bolje da uz njih dobiješ i 2+3 god. gare, jer se onda ne trebaš bojat kad ti TV rikne u prve 2-3 god.....

 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

TCL 65C803 je uz još neke modele bio snižen za vlasnike Pevex kartice sa 1100 € na 800€ i u subotu 30.12. je bio još dodatni popust od 20% na Diners.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2024 12:33 (mrgud1).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice