Najbolji SSD do 60GB?

poruka: 40
|
čitano: 19.079
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Najbolji SSD do 60GB?

Do 1000 kuna.

Trenutno razmišljam o Corsairu f60, pošto sam pročitao dosta negativnih iskustava o OCZ-u. ( a Intel je preskup )

Ostale komponente:

CPU : i5 2500K
MB : ASROCK Z68 Extreme 4

RAM : Corsair RAM 8GB, DDR3, (2x4GB), 1600MHz (ili u tom rangu)

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.9.2011 7:12 (Profesor Jakov).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji SSD do 60GB?

Crucial M4 64GB, Chipoteka(ZG)

14 godina
odjavljen
offline
Re: Najbolji SSD do 60GB?
Wuk19 kaže...

Crucial M4 64GB, Chipoteka(ZG)

Jel može kratko objašnjenje ako nije problem? :)

Updatao sam OT sa trenutno planiranom konfom.

16 godina
offline
Najbolji SSD do 60GB?

Mach Extreme 60GB - trenutno na akciji u linksu. Jedan od najbržih, samo sam najbolje čitao o njima. I u jednom broju Buga je ocijenjen najboljim (istina bio je sata2, ali svejedno).

Nisi rekao do koliko love misliš izdvojiti pa sam odabrao ovaj bez obzira na cijenu.

Volim seks i rado ga se sjećam...
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
Najbolji SSD do 60GB?

U chipoteci nemaju m4 (jučer sam pitao, prekjučer sam jedno 20 minuta bio za telefonom i niko se nije javljao), a u admu nemaju agility3, a u linksu taman kad sam gledao u sub navečer istekla akcija.

Sutra imam dan slobodno, sve komponente osim ssd-a sam pokupio, ima ko kakav savjet di šta nabavit danas?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Najbolji SSD do 60GB?

ja ti preporucam Mushkin Chronos (preporucio bi i deluxe, al ga nemaju u Linksu vise; malo je skuplji). Ak ne zelis Mushkina i Pero je dobro predlozio.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.9.2011 11:03 (xyan).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Najbolji SSD do 60GB?

Nema najboljeg, svi su dobri ako nemaju neku tvorničku grešku i baš na tog naletiš. Osim kapaciteta, obvezno pogledaj vrijeme garancije. Uzmi onaj koji ima duže vrijeme garancije, a sve ostalo (brzina r/w, ...) je sekundarno jer se u praktičnom radu nimalo ne vidi.

 

Teško konju kojeg selo hrani i državi koju suknja brani, jedan, dva, evo ti ga na
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Najbolji SSD do 60GB?

Hvala svima na komentarima, odluka je pala na ocz agility 3 60GB čisto zato jer je danas došao a drugih nema u meni prihvatljivom cjenovnom rangu.

Jel može savjet na šta paziti prilikom stavljanja ssd-a, matična je Asrock Z68 Extreme4, pretpostavljam da trebam prije setupanja podesit da radi u ahci načinu rada? Što se dešava sa postojećim windowsima koje imam na hdd-u u slučaju da ssd rokne, jel mogu normalno bootat taj disk iako nije instaliran u ahci modu?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Najbolji SSD do 60GB?

Da, u achi ga prebaci ako ga već sam bios ne stavi tako.

A zašto bi imao dual verziju windowsa? Čuj, sve je isto kao i na mehaničkom disku, ako crkne crkne. Nema tu neke mudrosti. Ali ako već imaš dual boot koji će raditi, i ako ti ode ssd, ne vidim zašto ne bi mogao ući u win sa hdd-a.

Volim seks i rado ga se sjećam...
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
Najbolji SSD do 60GB?

Sad se osjećam jako pametno kaj na ovo nisam prije mislio, ali di da stavim u kučište 2.5'' drive? Tj. kako da ga učvrstim xD

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Najbolji SSD do 60GB?
14 godina
neaktivan
offline
Najbolji SSD do 60GB?
Ljudi jel ovo sta valja, stavio bi ga u ured da ga koristim za WIN7, Office, Autocad jel bi to sta valjalo. Zanima me kakva je pouzdanost ovog diska, da nema nekih rusenje ili nedaj boze gubljenja podataka. Inače na Nabavi.net je puno veca cijena kod drugih webshopova.

http://www.diskont24.com/product.php?productid=101819
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Najbolji SSD do 60GB?

185/90 brzina... Super je.. spor... Dobar za tri godine star laptop..

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
12 godina
neaktivan
offline
Najbolji SSD do 60GB?

pooz imam crucial ssd m4 128 gb koji podrzava s.m.a.r.t. ali neznam kako da otvorim taj program koristim ili sta vec pa ako netko moze pomoc bio bi zahvalan

Pero
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Najbolji SSD do 60GB?

enableaj u BIOS-u

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
16 godina
offline
Re: Najbolji SSD do 60GB?
It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
14 godina
protjeran
offline
Re: Najbolji SSD do 60GB?

To ja zovem spor disk... Sporiji od starog Corsaira..

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
16 godina
offline
Re: Najbolji SSD do 60GB?
Don Kihoty kaže...

To ja zovem spor disk... Sporiji od starog Corsaira..

 

Svi SSD-i su podjednako brzi u svakodnevnom radu, razlika je samo kod benchmarka

 

Ko kupuje stvari samo da bi im se divio, neka bježi od svega ko vrag od tamjana osim od

 

http://www.shop.datastoragesys.com/Pliant-Technology-LB-150-Enterprise-Flash-Drive-PT-LB0150S-00-SGL.htm

 

ili eventualno

 

http://www.linkwaves.com/shop/OCZ-OCZSSD22VTXEX200G

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
13 godina
neaktivan
offline
Najbolji SSD do 60GB?
Imao sam slabiji/sporiji Corsair ssd a sad imam jači/brži ( 285/275 ) nema razlike...
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.9.2011 14:27 (Monopol).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Najbolji SSD do 60GB?

S kojim programom najbolje benchmarkati i testirati health ssd-a?

Jel se treba išta u windows 7 posebno postaviti nakon instalacije ssd-a?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji SSD do 60GB?
Don Kihoty kaže...

enableaj u BIOS-u

 

 

 

 to sam napravio ali neznam kako da pokrenem taj program na dekstopu ili di vec

Pero
13 godina
neaktivan
offline
Najbolji SSD do 60GB?
Jakov ja ti imam F60 i ne trebaš ništa nariktavati samo instaliraš.
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Najbolji SSD do 60GB?

uzimaj sata3 pod obavezno ako mozes, novija je generacija i ona ce prevladati za koju godinu..

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Najbolji SSD do 60GB?

chronos. ipak je noviji - mada i sam imam callisto dlx

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji SSD do 60GB?
xyan kaže...

chronos. ipak je noviji - mada i sam imam callisto dlx

Jesi zadovoljan s njim, ima li kakvih problema? Razmišljaš li možda o prodaji? {#}

13 godina
offline
Najbolji SSD do 60GB?

Evo pao je na kraju Chronos. Veeeliki skok u performansama u odnosu na WD Caviar Black-a.

Evo i prvi benchmark:

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2011 23:28 (anarchyST).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji SSD do 60GB?
Penryn kaže...
xyan kaže...

chronos. ipak je noviji - mada i sam imam callisto dlx

Jesi zadovoljan s njim, ima li kakvih problema? Razmišljaš li možda o prodaji? {#}

jesam, zadovoljan sam. hahha, prije sam razmisljao o kupnji jos jednog za raid0 {#} al cekam da links jos malo spusti cijene...bar za 100kn, ili ce biti prije EOL, nego oni to naprave

16 godina
offline
Najbolji SSD do 60GB?

Evo da ne otvaram bezveze novu temu; imam Mushkin Chronos 60 Gb kao i AnarchyST ali su moji rezultati u odnosu na njegove

 

osjetno slabiji. Istina, to je cca 4 puta brže od mog klasičnog diska ali zanima me da li se mogu postići bolji rezultati na mojoj ploči ili je

 

potrebno prijeći na Sata 3? Uključen mi je AHCI, isključio sam Defragmentaciju, Write Caching, System Restore, Bios je zadnja verzija

 

kao i firmware od samog SSD-a. Ima li nešto što mi je promaklo?

Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najbolji SSD do 60GB?
Adoon kaže...

.. ili je potrebno prijeći na Sata 3..

 - hint: SATA-2 ili SATA-300, SAT-3 ili SATA-600 su sinonimi. Taj broj, govori o max-teoretskoj propustnosti chipseta-kontrolera.

-tvoji rezultati oko 250 su normalni.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice