SSD intel 330 120GB

poruka: 18
|
čitano: 5.214
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
SSD intel 330 120GB
U petak mi dolazi navedeni SSD pa zamoljavam za savjete oko instalacije,nacin rada te postavki na maticnoj GA-990XA-UD3.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
13 godina
offline
SSD intel 330 120GB

Intel 330 120GB je jedan od mojih SSDova, u BIOSu moraš podesit HDD mode u AHCI (kako pogledaj u manual matične ploče), SSD spojiš normalno u SATA III utor na matičnoj, normalno instalaliraš friški Win 7 na SSD, kad uđeš u windowse, skini si SSD fresh, on ti bude sve podesio, da se ne zamaraš puno, normalno snimi sve drivere i programe, skini si SSD Life pro, s njime možeš pratit zdravlje SSDa, to je sve.

 

Uživaj.

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2013 19:37 (Valentin17).
 
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: SSD intel 330 120GB
zahvaljujem na konkretnom postupku.Kako si zadovoljan njime? intel mi druga solucija nakon vertex 4 kojeg je nemoguce trenutno dobiti bez cekanja 10-15dana.
Vlado
11 godina
offline
SSD intel 330 120GB

Uzmi Intela, nećeš pogriješiti sigurno, ja imam isti takav samo 180 GB, radi bez ikakve greške i same pohvale imam za njega.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
SSD intel 330 120GB

Sasvim OK, imam i Vertex 4 512GB, realno gledano u nekakvom radu ne osjetim neku razliku između dva SSDa (jedan je u laptpu, a drugi u stolnom računalu), ali ako gledamo benchmark, onda je to druga priča, Vertex 4 je brži, ali ne može se to uspoređivati, jedan je koštao više od 4 soma kuna, a drugi nešto manje od jednog soma, dan i noć.

 

Uglavnom Intel 330 je dobar izbor, kvaliteta nema što, ipak je to Intel samo ja bi recimo radije išal na Intel 520 120GB, ima veću garanciju, 5 godina.

Valentin
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: SSD intel 330 120GB

narucen i placen,nema povratka.hvala na pomoci,dobih konkretan odgovor.javim zapazanja.za prvi SSD je i 330 dovoljan.

hvala.

Vlado
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2013 19:53 (aspire72).
11 godina
offline
SSD intel 330 120GB

Bez brige, nisi pogriješio! U normalnom radu nećeš osjetiti razliku između Intela 330 i 520. To ti je otprilike razlika da će ti se 330 bootat za 20 sekundi, a 520 za 19 sekundi. Mislim da te ta jedna sekunda neće ubiti jer je već i 330 dovoljno brz, jesam li u pravu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
SSD intel 330 120GB

Manje više jesi, razlika je u garanciji, jedino zato sam ja preporučio 520, inače ostalo je manje više isto.

Valentin
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
SSD intel 330 120GB

instalacija ssd-a prosla bez brolema,stavljeni win7,u BIOS-u vec bilo postavljeno AHCI mode.radi bez problema.

kao sto se kaze:HDD je za mene proslost.:-)

Vlado
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
SSD intel 330 120GB

{#}{#}{#}Uživaj u brzini, pouzdanosti, kvaliteti.{#}{#}{#}

Valentin
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: SSD intel 330 120GB

dali je ovo u redu za moju konfiguraciju ili mozda jos poneki savjet ?

Vlado
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2013 21:42 (aspire72).
13 godina
offline
Re: SSD intel 330 120GB
aspire72 kaže...

dali je ovo u redu za moju konfiguraciju ili mozda jos poneki savjet ?

OK je.

 

EDIT: Još nešto, u slučaju reinstalla OSa moraš obavezno radit secure erase, da bi vratio punu brzinu SSDa, kod Intela za to koristiš Intel SSD toolbox, ali ima jedna mana, da bi radio secure erase SSDa moraš instalirat taj Intel SSD toolbox na OS koji se nalazi na drugom HDDu, znači SSD mora biti van upotrebe, znači instaliraš OS na jedan od HDDova, bootaš sustav sa tog HDDa, instaliraš Intel SSD toolbox i onda radiš secure erase SSDa, nakon toga normalno snimaš OS na SSD ponovo.

 

Intel ima takav sistem, dok recimo OCZ ima bootable CD s kojega bootaš računalo i brišeš SSD (secure erase).

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2013 22:03 (Valentin17).
11 godina
neaktivan
offline
Re: SSD intel 330 120GB
O ke.
Zahvaljujem na savjetima.
Vlado
10 godina
neaktivan
offline
SSD intel 330 120GB

Ja ne kužim, ja ima ssd ocz vertex 4 128gb i kada sam isao reinstalirat windowse booto sam sa cd-a (windowsa) i normalno di je onaj postupak za particije ja sam  obrisao disk i instalirao sviježe windowse. Kaj moram posebni alat koristit od njih da formatiram SSD?

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2013 12:23 (Ekibeki).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: SSD intel 330 120GB
Ekibeki kaže...

Ja ne kužim, ja ima ssd ocz vertex 4 128gb i kada sam isao reinstalirat windowse booto sam sa cd-a (windowsa) i normalno di je onaj postupak za particije ja sam  obrisao disk i instalirao sviježe windowse. Kaj moram posebni alat koristit od njih da formatiram SSD?

Inače je prije reinstalla OSa potrebno napraviti secure erase SSDa, da se povrati početna brzina SSDa, ali ako si zadovoljan kako se računalo ponaša, nemoj ništa dirati, ostavi kako je.

Valentin
10 godina
neaktivan
offline
SSD intel 330 120GB

A daj mi reci taj softwer kak se zove da to napravim sljedeci put prije nego sto cu instalirat windowse. Kak si rekao? Ocz bootabile disk?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: SSD intel 330 120GB
Ekibeki kaže...

A daj mi reci taj softwer kak se zove da to napravim sljedeci put prije nego sto cu instalirat windowse. Kak si rekao? Ocz bootabile disk?

Pogledaj video i njegov opis za upute.

 

Valentin
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice