SSD - remaining life left 1%

poruka: 16
|
čitano: 4.271
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
SSD - remaining life left 1%

Sinoć me dočekao pop up status

"windows detected a hard disk problem"

 

Pa sam uključio HDtune, i još par aplikacija, i sve potvrđuju jedno, status ovog diska jest da je on na kraju svog životnog vijeka.


SSD sam uzeo prije 4 mjeseca, otprilike, na njemu su Windowsi i Office, browseri, i još par aplikacija koje svakodnevno koristim za posoa, ali ništa od onog što bi bilo višak. Zanima me šta tačno može uzrokovati ovakav prerani kraj? Jel moguće da je u pitanju bug? Ili postoji neka druga zvrčka na koju treba obratiti pažnju.

 

Pozdrav

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
SSD - remaining life left 1%

Garancija?

---Life is ours, we live it our way---
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
SSD - remaining life left 1%

Mislim da će biti OK s garancijom, moram sačekati ponedjeljak.

 

BTW, SSD je još uvijek funkcionalan, ali...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
SSD - remaining life left 1%

Što kaže Hard disk Sentinel, daj s njim provjeri. A kako se ponaša u radu inače?

---Life is ours, we live it our way---
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SSD - remaining life left 1%
rashomon kaže...

Sinoć me dočekao pop up status

"windows detected a hard disk problem"

 

Pa sam uključio HDtune, i još par aplikacija, i sve potvrđuju jedno, status ovog diska jest da je on na kraju svog životnog vijeka.


SSD sam uzeo prije 4 mjeseca, otprilike, na njemu su Windowsi i Office, browseri, i još par aplikacija koje svakodnevno koristim za posoa, ali ništa od onog što bi bilo višak. Zanima me šta tačno može uzrokovati ovakav prerani kraj? Jel moguće da je u pitanju bug? Ili postoji neka druga zvrčka na koju treba obratiti pažnju.

 

Pozdrav

 

 de, slobodno napiši koje je pasmine SSD. ništa ti neću. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
SSD - remaining life left 1%

Evo i screen sa Sentinela.


Inače je sve radilo bez ikakvih problema.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
SSD - remaining life left 1%

Ja bih to na reklamaciju slao bez imalo razmišljanja.

---Life is ours, we live it our way---
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: SSD - remaining life left 1%
vrinho kaže...

Ja bih to na reklamaciju slao bez imalo razmišljanja.

 probaj prije toga načiniti backup, sve iznova formatirati i onda provjeriti stanje na jednak način (PRIJE instaliranja bilo kakvog softvera). moguće je da je uzbuna lažna. S.M.A.R.T se ionak preporučuje onemogućiti za bilo koji disk jer često javlja kojekakve besmislice, koje nemaju veze sa stvarnošću. tebi ionako piše da je ssd u "perfect" stanju. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
13 godina
offline
SSD - remaining life left 1%

Da, nek proba Secure erase, tj totalno brisanje i vraćanje na tvorničke postavke. Možda bi upalilo ali sumnjam nekako.

---Life is ours, we live it our way---
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
SSD - remaining life left 1%

Hvala drugari, budem probao...

 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
SSD - remaining life left 1%
Samo da izvijestim na ovu temu za ljude koi su pristupili i pomogli sa savjetima ovdje, puno hvala.


Probao sa reinstalacijom - WIN 8.1
Isprva je djelovalo sve OK - no nakon par dana ponovio se isti error - i ovaj put SSD je stvarno izdahnuo. Bio je pod garancijom i zamijenjen je.

Pozdrav,
Rashomon

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: SSD - remaining life left 1%
rashomon kaže...
Samo da izvijestim na ovu temu za ljude koi su pristupili i pomogli sa savjetima ovdje, puno hvala.


Probao sa reinstalacijom - WIN 8.1
Isprva je djelovalo sve OK - no nakon par dana ponovio se isti error - i ovaj put SSD je stvarno izdahnuo. Bio je pod garancijom i zamijenjen je.

Pozdrav,
Rashomon

 A šta očekivati od kinston V300 to je zastario SSD.

14 godina
offline
Re: SSD - remaining life left 1%
zeroname kaže...
rashomon kaže...
Samo da izvijestim na ovu temu za ljude koi su pristupili i pomogli sa savjetima ovdje, puno hvala.


Probao sa reinstalacijom - WIN 8.1
Isprva je djelovalo sve OK - no nakon par dana ponovio se isti error - i ovaj put SSD je stvarno izdahnuo. Bio je pod garancijom i zamijenjen je.

Pozdrav,
Rashomon

 A šta očekivati od kinston V300 to je zastario SSD.

A šta ti pričaš???  Kakve veze ima što je to bio Kingston V300!!!  Pa nisu prije SSD-ovi trajali 4 mjeseca. SSD je očito imao grešku i sada je zamjenjen. Možeš kupit Samsung ili Intel SSD i da ti krepa u kratkom periodu, svaki proizvod ima određeni broj tvorničkih defekata i to je to.

15 godina
neaktivan
offline
Re: SSD - remaining life left 1%
MasterOfDisaster kaže...
zeroname kaže...
rashomon kaže...
Samo da izvijestim na ovu temu za ljude koi su pristupili i pomogli sa savjetima ovdje, puno hvala.


Probao sa reinstalacijom - WIN 8.1
Isprva je djelovalo sve OK - no nakon par dana ponovio se isti error - i ovaj put SSD je stvarno izdahnuo. Bio je pod garancijom i zamijenjen je.

Pozdrav,
Rashomon

 A šta očekivati od kinston V300 to je zastario SSD.

A šta ti pričaš???  Kakve veze ima što je to bio Kingston V300!!!  Pa nisu prije SSD-ovi trajali 4 mjeseca. SSD je očito imao grešku i sada je zamjenjen. Možeš kupit Samsung ili Intel SSD i da ti krepa u kratkom periodu, svaki proizvod ima određeni broj tvorničkih defekata i to je to.

 Pa kakve veze osim što je to low end smeće. Već su jednom obmanuli kupce tako što su stavili lošiji kontroler a nisu nikome rekli i ispada da su oni priv V300 modeli bolji od ovih novih. A da samsung ili intel krepaju je ravno nemogućem pogledaj si RMA statistike. OCZ je prvi po broju krepavanja pa onda ostali.

12 godina
protjeran
offline
Re: SSD - remaining life left 1%
zeroname kaže...
MasterOfDisaster kaže...
zeroname kaže...
rashomon kaže...
Samo da izvijestim na ovu temu za ljude koi su pristupili i pomogli sa savjetima ovdje, puno hvala.


Probao sa reinstalacijom - WIN 8.1
Isprva je djelovalo sve OK - no nakon par dana ponovio se isti error - i ovaj put SSD je stvarno izdahnuo. Bio je pod garancijom i zamijenjen je.

Pozdrav,
Rashomon

 A šta očekivati od kinston V300 to je zastario SSD.

A šta ti pričaš???  Kakve veze ima što je to bio Kingston V300!!!  Pa nisu prije SSD-ovi trajali 4 mjeseca. SSD je očito imao grešku i sada je zamjenjen. Možeš kupit Samsung ili Intel SSD i da ti krepa u kratkom periodu, svaki proizvod ima određeni broj tvorničkih defekata i to je to.

 Pa kakve veze osim što je to low end smeće. Već su jednom obmanuli kupce tako što su stavili lošiji kontroler a nisu nikome rekli i ispada da su oni priv V300 modeli bolji od ovih novih. A da samsung ili intel krepaju je ravno nemogućem pogledaj si RMA statistike. OCZ je prvi po broju krepavanja pa onda ostali.

 ravno nemoguće ? :D

 

zato sam ja uzeo intel 520 i prdnuo nakon 3 mjeseca, reklamirao ga direktno u asbis i dobio model od 240gb _=)

14 godina
offline
SSD - remaining life left 1%

Evo kod mene mislim da se radi o istom modelu

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice