SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

poruka: 349
|
čitano: 133.606
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Ma svi pašu na sve, osim kucista. Navoji su na svim kamerama i nosacima identicni, tako da nema brige za taj dio..

Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Super onda,ne znam razmisljam da li da prelazim na SJ 5000+,duplo skuplja,osim vjernije reprodukcije boja i malo boljeg mikrofona,nema drugo sta ponuditi.

 

70 $ vs 120 $,razmisljam da li mozda na SJ 6000 prijeci,jbg gadget freak sam hehe

 

Evo jedna snimka po noci,cisto penzionerska voznja,u low light uvjetima ja bi rekao da je dosta dobra

 

 

Uskoro bi se trebao naci sa kolegom koji ima SJ 5000 + pa cemo baciti par usporednih fotki,snimak pa da vidimo,navodno SJ 4000 muci sto ima previse hladne boje ( nebo,voda ) dok SJ 5000 ima previse izrazenu zelenu boju,ovaj video to dobro demonstrira iako mi se puno vise svida kod SJ 4000 night snimke,SJ 5000 previse "posivljuje" gradska svjetla.

 

 

SJ4000 looks stronger: sharper lens, better light control [4:35 min.] night footage has more details too [6:48 min.]  SJ5000 has better colors in the artificial lights [assuming both are set to auto]

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2015 14:59 (doky01akablava).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
doky01akablava kaže...

Super onda,ne znam razmisljam da li da prelazim na SJ 5000+,duplo skuplja,osim vjernije reprodukcije boja i malo boljeg mikrofona,nema drugo sta ponuditi.

70 $ vs 120 $,razmisljam da li mozda na SJ 6000 prijeci,jbg gadget freak sam hehe

 60FPS?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
15 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
CyberDemonVZ kaže...
doky01akablava kaže...

Super onda,ne znam razmisljam da li da prelazim na SJ 5000+,duplo skuplja,osim vjernije reprodukcije boja i malo boljeg mikrofona,nema drugo sta ponuditi.

70 $ vs 120 $,razmisljam da li mozda na SJ 6000 prijeci,jbg gadget freak sam hehe

 60FPS?

 Citam nije pravih 60 fps kao na GPH4,ne znam da li GPH3 ima,uglavnom nije pravih 60 fps nego duplanje frameova.

 

A i mislim da kasnije u softveru mozes editirati i boje,a i simulirati 60 fps.

 

Ne znam isplati li se sve placati skoro 2 puta ili da cekam SJ 6000 ili koji vec model sa novijim senzorom.

12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
doky01akablava kaže...
CyberDemonVZ kaže...
doky01akablava kaže...

Super onda,ne znam razmisljam da li da prelazim na SJ 5000+,duplo skuplja,osim vjernije reprodukcije boja i malo boljeg mikrofona,nema drugo sta ponuditi.

70 $ vs 120 $,razmisljam da li mozda na SJ 6000 prijeci,jbg gadget freak sam hehe

 60FPS?

 Citam nije pravih 60 fps kao na GPH4,ne znam da li GPH3 ima,uglavnom nije pravih 60 fps nego duplanje frameova.

A i mislim da kasnije u softveru mozes editirati i boje,a i simulirati 60 fps.

Ne znam isplati li se sve placati skoro 2 puta ili da cekam SJ 6000 ili koji vec model sa novijim senzorom.

 SJ5000 Plus je pravih 60FPS.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
15 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
CyberDemonVZ kaže...
doky01akablava kaže...
CyberDemonVZ kaže...
doky01akablava kaže...

Super onda,ne znam razmisljam da li da prelazim na SJ 5000+,duplo skuplja,osim vjernije reprodukcije boja i malo boljeg mikrofona,nema drugo sta ponuditi.

70 $ vs 120 $,razmisljam da li mozda na SJ 6000 prijeci,jbg gadget freak sam hehe

 60FPS?

 Citam nije pravih 60 fps kao na GPH4,ne znam da li GPH3 ima,uglavnom nije pravih 60 fps nego duplanje frameova.

A i mislim da kasnije u softveru mozes editirati i boje,a i simulirati 60 fps.

Ne znam isplati li se sve placati skoro 2 puta ili da cekam SJ 6000 ili koji vec model sa novijim senzorom.

 SJ5000 Plus je pravih 60FPS.

 Jel mikrofon mono ili stereo na SJ 5000,SJ 5000 + i koja jos verzija ima ? A SJ 4000 + ?

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2015 16:46 (doky01akablava).
12 godina
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Nemam pojma za mikrofon! Uvijek sam pretpostavljao da je mono.

Daj pitaj Google pa javi. Na mobitelu sam, nemam volje za pretrazivanje :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Nema,ali je mikrofon malo bolji.

Uhhh teske muke,prodavati SJ 4000 pa uzeti SJ 5000 + ili cekati SJ 6000 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

kolko sam skuzio na sj5000+ ima neke musice. i baterija ne traje tako dugo kao na sj4000 modelima...

ja bi ostao na sj4000 ili piknuo Yi

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
15 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Lord_Marko kaže...

kolko sam skuzio na sj5000+ ima neke musice. i baterija ne traje tako dugo kao na sj4000 modelima...

ja bi ostao na sj4000 ili piknuo Yi

 Ma ipak onda ostajem na SJ 4000 do izlaska na godinu nekog boljeg modela.
Za ovako amaterske snimke voznje,ludorija i slicnoga je ja mislim cisto dovoljna za sad,a onda bi najvise uzeo noviji model radi bolje reprodukcije boje,WiFi opcije itd.

16 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

ma wifi je za mene bezkorisan jedanputa kad postavis kameru na nosače. a osim toga kamera ima ekran tak da nemas beda. pomeni fail kaj sam uzeo skuplju varijantu s wifi-jem.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
15 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Lord_Marko kaže...

ma wifi je za mene bezkorisan jedanputa kad postavis kameru na nosače. a osim toga kamera ima ekran tak da nemas beda. pomeni fail kaj sam uzeo skuplju varijantu s wifi-jem.

 Slazem se,jedino je fora ako duze putujes negdje pa pregledavati na mobitelu video zapise i mozda korigirati malo poziciju nosaca/kamere.

Nego,posto sam prvi put dobio fake kameru,vidim ona 750 mah bateriju deklariranu na 3.33 wh i 3.5V dok je original SJ 4000 na 900 mah i isto 3.3wh i 3.5V.

Da ne kupujem jos baterija,sta mislite mogu bez problema koristiti tu bateriju od fejkare u original kameri ?

16 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

ak pase da. Samo ce ti krace trajat. Ja imam 5 komada. od toga 2 su one jace od 1100mag ak se ne varam...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
15 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Lord_Marko kaže...

ak pase da. Samo ce ti krace trajat. Ja imam 5 komada. od toga 2 su one jace od 1100mag ak se ne varam...

 Odakle si narucio i koja cijena po komadu u KN ?

Jucer imao odlijepljivanje mounta i let SJ 4000 po cesti,nema nigdje ogrebotine :D

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2015 21:36 (doky01akablava).
16 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

mislim da su 2 jace bile oko 100kn s punjacem. Ebay. nazalost to je bilo jos u 6mj tak da nemam link vise. Ali potrazi po ebay-u.

 

Moja je jucer prozivjela blato i vlagu na quad vožnji. Bit ce fin video kad se editira 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Lord_Marko kaže...

mislim da su 2 jace bile oko 100kn s punjacem. Ebay. nazalost to je bilo jos u 6mj tak da nemam link vise. Ali potrazi po ebay-u.

Moja je jucer prozivjela blato i vlagu na quad vožnji. Bit ce fin video kad se editira 

 Ne pamti E bay tako stare kupnje?

 

I daj link na video ako uploadaš! :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
16 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Frend mi narucival posto nisam jos onda imal kartice...

 

Budem stavil. Cekam samo od frendova da mi posalju njihov materijal pa nkj ukomponiram 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
16 godina
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

 

Jedan kratak video :D bukva ima novu fasadu 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Ako netko slucajno razmislja o upgradeu, evo i jedna "novina" od SJ-a, SJCAM SJ5000X

 

NTK96660 Novatek chipset
12.0MP imx078 CMOS image sensor
2.0 inches high resolution LCD capturing 2K HD video
Multiple video recording formats: 2K (2560 x 1440) @ 30fps, 1080P (1920 x 1080) @ 60fps / 30fps, 720P (1280 x 720) @ 120fps / 30fps / 60fps

Gyro anti-shake stabilization and motion detection

 

Ukoliko je netko zainteresiran neka se javi preko PP za popust od 15$, ostao je jos samo jedan pa ono tko prvi njegova djevojka.. 

 

Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

imaš ju? jbt ovaj sjcam ide sve bolji i bolji. a cijena je prihvatljiva.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Nemam, ali u planu je kupovina :D

 

Do sada isprobao Sj5000+, Yi Cam i Amkov AMK5000+ i sad nekako gledam, sve mi se cini da je ova iduca na redu :D

Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2015 23:45 (majdo).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Definitnvo nadam se ako bude love prodajem ovu i na godinu uzimam !

Evo ucim se lagano editirati i dodavati efekte pa bacio malu kompilaciju random turiranja i ubrzanja 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Hahahha, kako je lagano odletila u pm! :D
Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
15 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
majdo kaže...
Hahahha, kako je lagano odletila u pm! :D

 Srce mi stalo,srecom da nije nista islo iza mene inace bi bila u komadicima,najgore ode 600 kn :O

16 godina
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Radi se radi 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Kćer bacila 5000 Plus na pod :(

Imam "White screen" , ali overlay radi, tj ispisani podai se prikazuju.

 

Pročitao sam, neki dobiju svoju verziju s tim problemom, loš kontakt senzora s pločom. I stvarno, kad pritisnem leću prema unutra, pojavi se slika.

 

Da rastavljam?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Prodavati SJ 4000 i uzimati Xiaomi YI ? Vidim ima puno bolji mikrofon,a to bi meni onako dosta znacilo radi zvuka motora,a i bolji prikaz boja.

Jedini bed waterproof kuciste i ostali dodaci se masno naplacuju.

Ovdje je Xiaomi losija od SJ 4000 sto se tice detalja i boja

 


Dok je ovdje Xiaomi bolja

 

 

Tko tu koga ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
doky01akablava kaže...

Prodavati SJ 4000 i uzimati Xiaomi YI ? Vidim ima puno bolji mikrofon,a to bi meni onako dosta znacilo radi zvuka motora,a i bolji prikaz boja.

Jedini bed waterproof kuciste i ostali dodaci se masno naplacuju.

Ovdje je Xiaomi losija od SJ 4000 sto se tice detalja i boja

 


Dok je ovdje Xiaomi bolja

 

 

Tko tu koga ? 

 Usporedi vrijeme uploudanja videa.

Po meni, Xiaomi je poboljšao kvalitetu samog firmwarea kroz vrijeme na Yi Cam i zbog toga kvaliteta je bolja na ovom drugom videu jer je i nešto noviji (3 mjeseca razlike).

Xiaomi Redmi 1S + Mi Band - MIUI Device Team
12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
doky01akablava kaže...


Ovdje je Xiaomi losija od SJ 4000 sto se tice detalja i boja


Dok je ovdje Xiaomi bolja

Tko tu koga ? 

 "Bolja" i "lošija" za neiskusno oko je možda samo razlika u balansu bijele boje, a to se vrlo lako ispravi jednim ili dva klika u programu za obradu videa.

Treba nam netko iskusan s obradom videa da nam da objektivno mišljenje, npr Baksa.

 

 

doky01akablava kaže...

Prodavati SJ 4000 i uzimati Xiaomi YI ? Vidim ima puno bolji mikrofon,a to bi meni onako dosta znacilo radi zvuka motora,a i bolji prikaz boja.

 Evo, ovo označeno.

Vidiš prednosti druge kamere i imaš mogućnosti uzeti ju? Uzmi i uživaj, nemoj se zamarati, imaš vjerojatno dosta drugih briga u životu

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2015 11:39 (CyberDemonVZ).
15 godina
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Ma djelujem dosadno vjerojatno,ali imam viska slobodnog vremena do cekanja posla pa se eto zamaram glupostima kao ovima.


Ma SJ 4000 je meni odlicna,samo dvije boljke,da malo updateaju firmware jer vjerujem boje se mogu ispraviti firmwareom kao npr.kod SSD-a brzina itd. i da podrzava eksterni mikrofon.

I mene zanima to radi boja kako ispraviti i u cemu pa cekam odgovor nekog iskusnijeg,da bezveze ne prodajem ovu i bacam lovu na Xiaomi :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice