Sony Kamera 3000-10000kn

poruka: 24
|
čitano: 5.643
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Sony kamera otprilike 3000-8000kn

Pozdrav otprije sam imao sony-evu kameru i jako sam bio zadovoljan s njom pa me zanima jel imate mi preporučiti neki kvalitetan model.

Zapeo mi za oko model HDR-CX360VE.Šta mislite o tome?

Meni je problem što nisam siguran šta mi je najbitnije od specifikacija jer neke kamere se razlikuju po sitnicama a razlike u cijenu bude prilično velike.

Želim svakodnevno snimati sportske aktivnosti. Najbitnija mi je kvaliteta snimke dok mi slike uopće nisu bitne, niti projektor. Htio bi nekakav best buy dobiti.

Naravno nije mi problem dodati na iznosu ako će se to vidljivo odraziti i na kvaliteti snimke.

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2012 1:01 (Horse81).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Sony Kamera 3000-10000kn

Treba ti kamera sa što većim senzorom, s kvalitetnom optičkom stabilizacijom, a ako te zanimaju sportske aktivnosti, onda bi bilo dobro da podržava snimanje 50p u Full HD rezoluciji. Kamera koju si naveo može snimati 1920x1080 50p i ima optičku stabilizaciju, dakle s te strane bi po specifikacijama trebala biti OK. Senzor doduše baš i nije prvak po veličini.

 

Ako tražiš zbilja moćnu kameru, onda gledaj 3MOS kamere iz Panasonica - njihove "900" su dosta hvaljene (iako pojedini primjerci imaju problema s malčice glasnijim ventilatorom koji se može čuti tijekom snimanja), zbog vrlo kvalitetne slike i velikih mogućnosti. Panasnonic SD900 je najjeftinija od tih kamera i nema nikakve interne memorije, TM900 ima internu flash memoriju, a HS900 ima hard disk.

 

Uglavnom, pogledaj na YouTubeu primjere snimki snimljenih tim kamerama pa sam vidi je li ti dovoljna kvaliteta CX360 ili bi ipak nešto jače.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sony Kamera 3000-10000kn

Upravo tako, snimanje sportskih događaja zahtjeva kameru sa Full HD rezolucijom 1920x1080p, i sto kvalitetnijom optikom

i ako se događaj pokriva jednom kamerom bitno je da ima brz i precizan zum, a kod  zuma nema kompromisa opticka stabilicacija mora popratiti

zum. Kamera s 3 CCD-a ima znatno pokriveniji tonski spektar boja i bolje funkionira pri slabom osvjetljenju.

Evo tri modela po mom izboru i kratka komparacija:

1.Prvi Model Sony HDR CX360 ima Full HD rezoluciju, 12x optički zum, ali optika je Sonyjeva "G" lens

2.Drugi Sony kamkoder osjetno je skuplji CX730E, Full HD, 10x zum, 5.1 Dolby Digital 5.1 zvuk i vrlo kvalitetna Carl Zeiss® Vario Sonnar® T* optika,

    i kvalitetna stabilizacija slike, nema 3CCD-a (Sony-evi modeli sa 3 CCD-a znatno su skuplji).

3. Model koji je predlozen u prvom postu definitivno daje najvise dobivenog za ulozen novac (u cjenovnom je rangu Sonyjevog CX730E) Panasonicov

   model HDC-SD 900; Full HD, 12x optički zum, 5.1 Dolby Digital 5.1 zvuk, Leica Dicomar optika sa stabilizacijom slike i ono nabitnije u ovom cjenovnom

   okviru 3MOS senzor!

Ipak su brojevi na papiru jedno a kada stvimo uređaj u ruke drugo, bilo bi dobro pogledati video o proizvodima na Youtubeu, ali i u trgovini isprobati nakratko uredjaj.

Htio bi napomenuti da je gore navedeni CX360 jedan od pocetnih Sonyjevih HD modela i nemoze "pratiti" druga dva, ali ako zadovoljava potrebe zasto ne.

U razgovoru s profesionalnim snimateljima evenata pitao sam ih pa sto ne uzmu male kamere nego koriste stare "Canonove" miniDV, odgovor je bio jedno je snimati sat vremena kamerom "iz ruke", a drugo evenat od 10 sati tu dolaze u obzir samo kamere koje oslanjamo na rame.

Treba sve faktore razmotriti pa odabrati najadekvatniji uredjaj za dane potrebe.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2012 5:43 (Hardwhelper!!!).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sony Kamera 3000-10000kn

Hvala na brzim odgovorima{#}

Sony CX360VE košta 5700kn dok  CX730E 8000kn s tim da drugi uređaj nema memorijsku karticu. Znači to bi se moralo kupiti pa bi ispao još skuplji. Meni nebi bio problem nadodati taj novac ako bi ta razlika u snimci bila u skladu s dodatno uloženim novcem cca( 2500-3000kn).

Zašto ne može CX360VE pratiti CX730E u kvaliteti snimke, ako nebi bio problem pojasniti? Volio bi znati šta to čini razliku u specifikaciji i kako će se ta razlika odrazit na snimku.

Jer ako dodajem 3000kn da znam zašto ću dodati i dali mi se isplati uopće? Volim da mi je što manje zrnasta snimka. Zašto sam spomenuo CX360VE. Prijatelj mi ju ima i  lijepo mi snima, ali bude snimka i pomalo zrnasta. Dali će ovaj skuplji modeli to riješiti ili se za to mora kupit profi kamera? {#}

Profi kamera me ne zanima da se razumijemo jer ja sam amater i želim da je što manja kamera, ali dosta snimam treninge, razna natjecanja i naravno da želim što bolju snimku, ali opet i novac je bitan. NEmogu ga baciti na nešto što nije osjetno bolje. Radije ću ga na nešto drugo potrošiti

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2012 10:37 (Horse81).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Kamera 3000-10000kn

Prvenstveno cx 360 ve je srednja klasa potrošačkih kamera,a sony cx 730 je visoka klasa,zatim cx 730 je model 2012 g. a cx 360 ve 2011,jel nju mijenja sony cx 570 u srednjoj klasi.Na jveća razlika je u veličini senzora model 360 ima 1/4" senzor a cx 730 daleko veći 1/2,88" senzor koji daje puno bolju kvalitetu pri snimanju u low light uvjetima jer je veća površina senzora pa samim time su veći pixeli na njoj te mogu primiti više svjetla...Zatim optika je puno kvalitetnija na modelu cx 730 a i mogućnost manuelnih podešavanja i što je jako bitno stabilizator slike je na većem modelu vrhunski jer što vrijedi najoštrija slika ako je nemirna...Ovo što su forumaši u prvih par postova napisali apsolutno vrijedi,te bih također preporučio Panasonic jedino s tom razlikom da je model za 2012 Panasonic X 900 bez memorije,i Panasonic X 900 M sa 32 gb interne memorije...radi se o modelima koji imaju slične specifikacije kao i model SD 900 iz 2011,sa tim da imaju još i boli široki kut od 29,8 mm u odnosu na 35 mm,i još bolju stabilizaciju slike,ali nećeš pogriješiti ni sa modelima iz 2011 SD I TM 900,osoobno imam model Panasonic SD 700 iz 2010.g. i iznimno sam zadovoljan sa njim,te godine je bio proglašen za naj kameru u svijetu a ove daljnje kamere iz 2011 i 2012.nastavljaju tu tradiciju...Prednost Panasonica je što jedini daje 3 senzora (3MOS susutav) koji daju fantastičnu oštrinu slike i kvalitetu realnosti prikaza boja uz odličnu "Leica" optiku i vrhunski stabilizator slike...Ne kažem da su kamere sa jednim senzorom loše,ali ipak one nemaju prizmu koja dijeli svjetlosni signal na osnovne R,G,B tj.crvenu,zelenu i plavu boju...nešto govori i podatak da 90 % televizijskih kuća koristi kamere sa tri senzora,poglavito za produkciju sa terena...Također vrhunska kamera je i Canon HF G 10,ali je puno skuplja od cx 730 i Panny sd 900 ili x 900,i također ima jedan senzor ali je bez obzira na to jako dobra i u low lightu i u standardnim uvjetima snimanja,ali joj je mana što nema progresivni mod snimanja sa 50 sličica u sekundi kao Panny i Sony što je jako dobro poglavito kod snimanja sportskih događanja... Mislim da Canon košta oko 13000 kuna dok se Panny može naći za 7 do 9 tisuća kuna ovisno o prodavaču i modelu dali je model 2011 ili 2012 te ima li u sebi internu memoriju ili ne.   Nadam se da sam pomogao...Lp !!!

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Kamera 3000-10000kn

Hvala na savjetima. Gledao sam clip na youtube od ta dva modela koja si naveo i  jako su slične snimke, možda da mi je mrvicu bolja snimka od sonya. Možda zato što naginjem sonyu nemam pojma. {#}Evo pogledaj.

A ima sony i model HDR CX560VEB (Jednaka veličina senzona kao na CX730) on košta 7000kn na akciji, ali čini se ovaj što si naveo CX730 ipak bolji po youtube clipovima. JEdino je problem što ni on nema internu memoriju već se mora kupovati. To isto ne kontam zašto je tome tako. Logično je da moraš imati na nešto da snimaš.

Moram još malo razmisliti koji kameru od tih da uzmem. Nisam ni sam pametan{#}

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2012 0:10 (Horse81).
16 godina
moderator
online
Re: Sony Kamera 3000-10000kn
Horse81 kaže...
JEdino je problem što ni on nema internu memoriju već se mora kupovati. To isto ne kontam zašto je tome tako. Logično je da moraš imati na nešto da snimaš.

Moram još malo razmisliti koji kameru od tih da uzmem. Nisam ni sam pametan{#}

Problem? Što misliš na što imaju ove koje nemaju internu memoriju? Na SDHC memorijske kartice. 16 GB košta manje od 100 kuna.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Kamera 3000-10000kn
Horse81 kaže...

 

A ima sony i model HDR CX560VEB (Jednaka veličina senzona kao na CX730) on košta 7000kn na akciji, ali čini se ovaj što si naveo CX730 ipak bolji po youtube clipovima. JEdino je problem što ni on nema internu memoriju već se mora kupovati. To isto ne kontam zašto je tome tako. Logično je da moraš imati na nešto da snimaš.

Moram još malo razmisliti koji kameru od tih da uzmem. Nisam ni sam pametan{#}

 

Razlika CX560VEB VS CX730E; posto naginjes Sonyu, imaju senzor jednake velicine, ali optika je na CX730E znatno kvalitetnija, da ne ponavljam sto sve to povlaci (stabilizacija...), CX730E je uređaj za klasu iznad od 560-tice, malo sam pretrazio i naisao na navedenu akciju, naravno da su toliko skinuli cijenu kada je 730-tica bolja i k tome bez akcijske cijene 500kn jeftinija od 560-tice! 

To sto 730-tica nema integriran flash po meni je nebitno, cijena SD memorije je od 100-300kn, konkretno nasao sam 32GB modul klase 4 za 300kn

(s vremenom cijena modula ce pasti), s druge strane Sony ima model HDR-PJ740VE sa 32GB internog flasha (sve isto: senzor, optika..), dakle na 730-icu dodali su 32GB flasha i projektor, a pogledaj cijenu 740-ice!

L.P.  

16 godina
moderator
online
Re: Sony Kamera 3000-10000kn
Hardwhelper!!! kaže...
To sto 730-tica nema integriran flash po meni je nebitno, cijena SD memorije je od 100-300kn, konkretno nasao sam 32GB modul klase 4 za 300kn

Umjesto toga uzmu se dvije 16 GB kartice klase 10 za 2x85kn = 170 kn. {#}

11 godina
neaktivan
offline
Sony Kamera 3000-10000kn

I šta onda na kraju da podvučemo crtu. Hoću onda dodati tih 2500kn {#}

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2012 16:22 (Horse81).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Sony Kamera 3000-10000kn
Horse81 kaže...

I šta onda na kraju da podvučemo crtu. Hoću onda dodati tih 2500kn {#}

Tvoje pare su u pitanju, ne bi baš bilo zgodno da ti netko ovdje kaže "da" pa da onda kad je isprobaš misliš da je to overkill, ili da ti kaže "ne" pa da se onda žališ da slika nije dovoljno dobra pa bio onda htio jaču. {#}

 

CX360 bi trebala biti određen napredak u odnosu na CX130/160 pa bi se iz te perspektive mogla isplatiti. Ja imam CX115 (prethodnik CX130/160) i mogu reći da nisam zadovoljan kvalitetom slike, eventualno na otvorenom uz puno svjetla, ali i tada bi slika mogla biti bolja, detaljnija. Doduše, kod moje kamere je velik problem i to što nema optičku stabilizaciju. Sad, koliki je skok s te najniže klase na CX360, odnosno je li dovoljan - ne mogu znati, jer je nisam imao u rukama. CX360 po speficikacijama ima senzor FullHD rezoluciju (moja recimo nema - izlazna videodatoteka je FullHD rezolucije, ali senzor nije), ali opet u jednom reviewu sam pročitao da slika nije dovoljno oštra i da ima više šuma od konkurencije pri slabom svjetlu.

 

Shodno tome, ako si možeš priuštiti, možda je bolje da kupiš neki jači model, s većim senzorom.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2012 18:37 (mbaksa).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Kamera 3000-10000kn
Horse81 kaže...

I šta onda na kraju da podvučemo crtu. Hoću onda dodati tih 2500kn {#}

 

Meštre,idi na ovo što smo već rekli,što bolja optika,što bolja stabilizacija,što veći senzor ili 3 senzora...dakle ili Sony CX 730 ili Panasonic SD 900 ili X900...i to je to sa njima nemožeš fulati...

11 godina
neaktivan
offline
Sony Kamera 3000-10000kn

Dečki hvala puno na savjetima. Jako ste mi pomogli da riješim nedoumicu. Prekosutra idem po SONY CX 730.

Samo još jedno pitanje. Još da ne zeznem s karticama. JEl bitno koja je kartica klase kad budem kupovao? I gdje imaju najjeftinije ako tko zna

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Sony Kamera 3000-10000kn
Horse81 kaže...

Dečki hvala puno na savjetima. Jako ste mi pomogli da riješim nedoumicu. Prekosutra idem po SONY CX 730.

Samo još jedno pitanje. Još da ne zeznem s karticama. JEl bitno koja je kartica klase kad budem kupovao? I gdje imaju najjeftinije ako tko zna

S ozbirom da ta kamera može zapisivati i bitrateom od 28 Mbit/s, što je 3,5 megabajta po sekundu, ne bih ti preporučio klasu 4. Kartice klase 4 imaju deklariranu minimalnu brzinu zapisivanja 4 megabajta/sekundi, što je onako... Malo na knap - ako dođe do nekog problema kod snimanja, ne isprazni se buffer na vrijeme i sl., možda tada ostaneš bez dijela videozapisa. Dakle, uzmi minimalno klasu 6, a preporučljivo klasu 10.

 

Gdje kupiti? Posluži se recimo servisima www.nabava.net ili www.jeftinije.hr - tu bi trebao lako naći najpovoljnije. Ne želim nikoga reklamirati, mogu eventualno spomenuti da sam 16 GB SDHC karticu klase 10, koju sam spominjao prije, kupio u Protisu za 85 kuna. Marka kartice je Transcend. Na tržištu naravno postoji i hrpa drugih marki - SanDisk je najcjenjenija, iako i najskuplja ili jedna od najskupljih. Lexar su također na dobro glasu, ako se ne varam.

11 godina
neaktivan
offline
Sony Kamera 3000-10000kn

kupio sam kameru Sony CX 730 i tamo imaju kartice ali 16gb kosta 450kn snima brzinom 50mbs . Nisam htio uzeti jer si spominjao neke puno jeftinije modele. Ali sad vidim na netu da pise da kamera snima brzinom 28mbs, a to nisam nijednu karticu vidio da tako snima bar ove sto sam trazio po trgovinama. A i tip u sonyu mi je rekao da cu takvu tesko naci jer vecina proizvodaca ima prespore kartice. Dali se on u to ne kuzi i vi vise nesto znate ili cu morati kupiti tu skupu karticu da bi snimao najboljom kvalitetom videa.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Sony Kamera 3000-10000kn
Horse81 kaže...

kupio sam kameru Sony CX 730 i tamo imaju kartice ali 16gb kosta 450kn snima brzinom 50mbs . Nisam htio uzeti jer si spominjao neke puno jeftinije modele.

Što konkretno ti je on ponudio? Da ti možda nije htio prodati Memory Stick umjesto Secure Digital kartica? Memory Stick su u pravilu skuplje.

 

BTW 50 megabita po sekundi je 6,25 megabajta po sekundi (1 bajt = 8 bitova). Kartice klase 6 minimalno moraju podržavati 6 megabajta po sekundi - dakle nudio ti je SDHC karticu klase 6 (ili ekvivalentnu Memory Stick karticu).

 

Horse81 kaže...

Ali sad vidim na netu da pise da kamera snima brzinom 28mbs, a to nisam nijednu karticu vidio da tako snima bar ove sto sam trazio po trgovinama. A i tip u sonyu mi je rekao da cu takvu tesko naci jer vecina proizvodaca ima prespore kartice. Dali se on u to ne kuzi i vi vise nesto znate ili cu morati kupiti tu skupu karticu da bi snimao najboljom kvalitetom videa.

Ni ti ni on se ne kužite. {#} Kupi SDHC karticu klase 6 (dakle, na njoj piše class 6) ili bolje klase 10 (na njoj piše class 10). Obje će ti biti dovoljne, samo što je klase 10 brža. Ja sam ti spominjao SDHC karticu klase 10 od 16 GB za 85 kuna. Kartica klase 10 omogućava zapisivanje brzinom 10 megabajta u sekundi, odnosno 80 megabita u sekundi (što je za 30 megabita/s brže od ove tvoje zlatne za 450 kuna).

 

 

BTW možda je ta koju spominješ za 450 kuna sposobna zapisivati pri 50 megabajta po sekundi (ili čitati tolikom brzinom), pa je zbog toga tako skupa? Bilo kako bilo, budi siguran o kojim jedinicama govoriš - megabajtima ili megabitima. Ne treba ti zapisivanje brzinom od 50 megabajta po sekundi - to treba samo za SLR fotoaparate visoke rezolucije kad se fotografira u RAW-u. Ali brže čitanje omogućava brži prijenos videodatoteka s kartica na računalo. Pritom pazi jednu stvar - USB 2.0 sučelje je ograničeno na nekih 30 megabajta po sekundi, što znači da ako je to doista kartica od 50 megabajta po sekundi (i čitanja?), onda ti treba USB 3.0 čitač memorijskih kartica da bi mogao iskoristiti njezinu punu brzinu.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.6.2012 21:07 (mbaksa).
11 godina
neaktivan
offline
Sony Kamera 3000-10000kn

Hvala puno mbaksa na stručnim pojašnjenjima. {#} Ja sam došao u trgovinu i dobio informacije o brzini snimanja i evo sad vidim na netu ono o čemu ti pišeš. Na sony.hr piše da kamera snima brzinom 28Mb/s   nije baš da često srećem pojam megabit  tako da je i mene zbunilo, ali čudno mi je kako on to ne razlikuje ipak on prodaje to.

On je meni ovo ponudio. Vidiš da ova ima brutala brzinu{#} 50MB/s

http://www.sonycenter.hr/detalji_proizvoda.3aa963cb8fed48ff9de4f0e70cf272be.msh-x16a-memory-stick-pro-hg-duo-16gb-sony.aspx

Kupit ću sutra onda karticu tog tipa što si mi rekao. _Nadam se da mi neće štekati pri snimanju

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.6.2012 2:50 (Horse81).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Sony Kamera 3000-10000kn
Horse81 kaže...

Hvala puno mbaksa na stručnim pojašnjenjima. {#} Ja sam došao u trgovinu i dobio informacije o brzini snimanja i evo sad vidim na netu ono o čemu ti pišeš. Na sony.hr piše da kamera snima brzinom 28Mb/s   nije baš da često srećem pojam megabit  tako da je i mene zbunilo, ali čudno mi je kako on to ne razlikuje ipak on prodaje to.

Da, to su megabiti - propusnost se obično ističe u megabitima po sekundi. Malo b su bitovi, veliko B su bajtovi. Razlika je "nebo i zemlja" (tj. 8x {#}).

 

Horse81 kaže...
On je meni ovo ponudio. Vidiš da ova ima brutala brzinu{#} 50MB/s

http://www.sonycenter.hr/detalji_proizvoda.3aa963cb8fed48ff9de4f0e70cf272be.msh-x16a-memory-stick-pro-hg-duo-16gb-sony.aspx

Kupit ću sutra onda karticu tog tipa što si mi rekao. _Nadam se da mi neće štekati pri snimanju

Brzina je super, ali kao što rekoh, takva brzina ti treba za brze fotoaparate koji slikaju u RAW-u, a za video ti je sasvim dovoljna kartica koja snima 6 megabajta u sekundi, jer je brzina snimanja konstatna kod snimanja videa. Ali ako je "par kuna" razlike u igri, onda radije kupiš klasu 10 radi možebitno bržeg čitanja, tj. prijenosa podataka na kompjuter.

 

Još jedna stvar ti je problematična u vezi Memory Sticka - to je Sonyjev standard, dakle kartice su skuplje nego ekvivalentne SDHC kartice i mogu se koristiti isključivo u Sonyjevim proizvodima. Kad sam prije nekoliko godina kupovao kameru, ciljao sam na Sonyjevu kameru, ali preduvjet je bio da može snimati na SDHC kartice - da nije snimala na SDHC kartice, ne bih kupio Sonyjevu kameru. Model koji se na tržištu pojavio godinu dana prije ovog mojeg podržavao je samo Memory Stick - dakle, da sam godinu dana ranije kupovao kameru, sigurno ne bih kupio Sonyjevu.

11 godina
neaktivan
offline
Sony Kamera 3000-10000kn

Uzeo sam ovu karticu. Neki kineski krš. Piše da snima između 10MB i 18MB/s. Vjerovat ću im na riječ{#}

http://www.tomshardware.com/reviews/compactflash-sdhc-class-10,2574-5.html

 

Kako mogu znati jel mi fali snimka. To bi baš bilo da šteka snimka i da se u snimci vidi da fali kadrova jel tako?

Nemože se odrazit na kvalitetu snimke tipa zrnastija slika itd...

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Sony Kamera 3000-10000kn
Horse81 kaže...

Uzeo sam ovu karticu. Neki kineski krš. Piše da snima između 10MB i 18MB/s. Vjerovat ću im na riječ{#}

http://www.tomshardware.com/reviews/compactflash-sdhc-class-10,2574-5.html

Imam i ja jednu od te firme, samo nešto sporiju - klase 6. Nisam imao problema s njom.

 

Horse81 kaže...
Kako mogu znati jel mi fali snimka. To bi baš bilo da šteka snimka i da se u snimci vidi da fali kadrova jel tako?

Nemože se odrazit na kvalitetu snimke tipa zrnastija slika itd...

Nemoj se opterećivati s tim. Ako će ti faliti, znat ćeš. {#}

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Kamera 3000-10000kn
mbaksa kaže...
Horse81 kaže...

Uzeo sam ovu karticu. Neki kineski krš. Piše da snima između 10MB i 18MB/s. Vjerovat ću im na riječ{#}

http://www.tomshardware.com/reviews/compactflash-sdhc-class-10,2574-5.html

Imam i ja jednu od te firme, samo nešto sporiju - klase 6. Nisam imao problema s njom.

 

Horse81 kaže...
Kako mogu znati jel mi fali snimka. To bi baš bilo da šteka snimka i da se u snimci vidi da fali kadrova jel tako?

Nemože se odrazit na kvalitetu snimke tipa zrnastija slika itd...

Nemoj se opterećivati s tim. Ako će ti faliti, znat ćeš. {#}

Super!

Kad skupim snimki s ovom kamerom onda ću poslati da vidite razliku između CX 360 i CX 730. S ovom prvom imam već dosta snimki, s ovom drugom tek skupljam.

13 godina
neaktivan
offline
Sony Kamera 3000-10000kn

Nadam se da autor teme nema nista protiv, imam pitanje upravo za njega.

Od jucer sam i ja vlasnik ove prekrasne sprave CX730. Iako sam u startu bio za opciju Panasonic X900 u zadnji tren sam promjenio odluku i kupio Sony.

 

Kada je kamera ugasena i kada se pokusa lagano tresti, osjeti se kao da se u njoj nesto otpalo. U kameri se osjete lagani pomaci nekog tijela koje ne lupa nego kao da pluta. Kada se kamera upali to nestaje. Kamera radi i sve je ispravno ali me u prvi tren ovo malo "zbediralo". Predpostavljam da se radi o optici i sistemu za stabilizaciju slike i nadam se da  je to normalno.

Zato bih zamolio Horse81 da pogleda kod svoje kamere, da li se dogadja ista stvar. S obzirom sam jos par dana u Njemackoj mogao bih je reklamirati. Na zalost, nema vise ovog modela u ducnu da provjerim sam.

 

Hvala i majstoru mbaksa na iscrpnoj pomoci u ovoj i drugim temama.{#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sony Kamera 3000-10000kn

Da odgovorim sam sebi, mozda nekome zatreba. Nisam mogao izdrzati vec sam napravio stotinjak km da pogledam kako se ponasa druga nova kamera. Isto kao i moja, kada je ugasena osjeti se plutajuce tijelo u njoj. Trgovac tvrdi da je to normalno i da nema razloga za brigu. Sto drugo preostaje nego se prepustiti uzivanju u snimcima.

Interesantan je podatak da se moze platiti "osiguranje" i produzeno jamstvo na kameru. Ako se napravi doplata od 170 eura i registrira se na Sony stranici, jamstvo je produljeno na 5 godina i u tom periodu pokriva potpuno sve. Od kvara kamere do mogucih ostecenja pa cak do toga ako je kamera ukradena. Nesto kao full kasko na automobilu. Samo nisam pitao da li se to odnosi samo za Njemacko podrucje ili pokriva i ove juznije dijelove Europe {#}

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Kamera 3000-10000kn

Nisam nikako bio na forumu. Da odgovorim Ckobu to je normalno i mene je to uplašilo ali tako je kamera napravljena. Unutra se giba ta optika, ne znam ni ja točno šta je to, ali greška nije

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice