Apple ukrao dizajn za Iphone

poruka: 41
|
čitano: 6.752
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Apple ukrao dizajn za Iphone

nista cudno...

 

Al ima jos onih koji misle da je Apple nesto prvo izmislio?

 

LOL

Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Apple ukrao dizajn za Iphone

cudno nema stolnika i inih u ovoj temi

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple ukrao dizajn za Iphone
cecenac kaže...

cudno nema stolnika i inih u ovoj temi

 

Cekamo novi iPhone, da bi vi imali o cemu pricati ;)

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple ukrao dizajn za Iphone
hrvooje kaže...

Appleov Iphone dizajner Nishibori Shin priznao je u svjedočenju prema dokumentima koji su iscurili sa svjedočenja Apple vs Samsung da je dizajn za Iphone 2006. kopirao od Sonyja.

 

I sad su lijepo dobili miljardu dolara naknade zato što su drugi njima ukrali ono što su oni ukrali od Sonya.

Dok recimo da ja opljačkam banku i onda meni neki lopov provali u stan i uzme lovu pa ja to prijavim policiji ne bih dobio miljardu dolara naknade nego zatvorsku kaznu.

I onda tu fanboyi po forumu sviraju o pravednoj kazni... Kao što su stari Rimljani govorili :

"Culpae poenae par esto." iliti prevedeno kazna treba odgovarati ekonomsko-političkim interesima države. Ili tako nešto, nikad mi nije baš sjajno išao latinski.

I ko sad gubi a ko dobiva ? Dobivaju Apple i njegovi dioničari, a gube skoro svi ostali - Samsung, Google, južnokorejci koji više ne smiju kupovati niz vrlo popularnih i korisnih uređaja (uslijed korejske presude), gubi budući razvoj tehnologije jer će ga kočiti strah od patent trollova a s time i krajnji korisnici, a na kraju krajeva gube pravda i zdravi razum.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple ukrao dizajn za Iphone

Nije Apple nista od Sony-a ukrao.. {#}

 -- http://goo.gl/RylEA
16 godina
neaktivan
offline
Apple ukrao dizajn za Iphone

Yea right, a Microsoft nije ukrao ideju za GUI od Xeroxa !

Ja nisam opljačkao tu banku, vjerujte mi na riječ časni suče !

Besides ta njihova naknadno izmišljena obrana nije čak ni dobro smišljena - taj prototip kojeg su odjednom izvukli manje sliči na iPhone nego Sonyev dizajn. I onda oni kažu da Sony nije nimalo utjecao, LOL ! Stvarno mi vrijeđaju inteligenciju !

Evo inače s tvog linka ukazatelj na objektivnost suđenja :

"Update: Judge Lucy Koh has now issued an order that Samsung will not be permitted to present evidence during the trial on the Sony-inspired designs for the iPhone."

Nisam Samsung fanboy ali meni ovo žestoko smrdi na namješteno suđenje. A za razliku od teorije Apple fanboysa da postoji nekakva urota protiv savršeno nevinog i anđeoskog Applea sasvim mi je logično da američka sudska vlast ide braniti američke interese. Ne bi im bilo prvi put. Besides, zanimljivo kako sve ostale zemlje izvode različite zaključke s istim dokazima.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple ukrao dizajn za Iphone
cecenac kaže...

cudno nema stolnika i inih u ovoj temi

 

{#}

LOL, ti komentiraš kako nema Stolnika a on odma dođe i podijeli thumbs down svima koji nisu fanatični Apple fanboysi odreda... Ko da si prizva Sotonu samim izgovaranjem njegovog imena. Ili Lorda Voldemorta... {#}

12 godina
neaktivan
offline
Apple ukrao dizajn za Iphone
Nekuzim kako bi dizajni danasnjih smartphonea se mogli razlikovati jer svi teze prema velikim dimenzijama ekrana i tankim kućištima, sto se tu moze razlikovati nece valjda mobitel napraviti u obliku kocke ili slova S da ih neko ne bi tuzia sto su im pokupili dizajn lol
DUDE WTF ?
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Apple ukrao dizajn za Iphone

Pogodio si pravo u centar !

Koliko sam se recimo nagledao raznih screenshot "dokaza" od raznih Apple fanboysa ovih dana (od presuda) koje postaju po ovom forumu na kojima su neki zastarjeli mobiteli sa numeričkim ili sićušnim Blackberry style QWERTY tastaturama stavljeni kao BEFORE IPHONE i onda neki Samsungovi i ostali kao AFTER IPHONE. To što je u međuvremenu touchscreen tehnologija sazrela i postala dovoljno pouzdana, brza i jeftina za masovnu upotrebu što je omogućilo i iCrap i sve te ostale mobitele koji su ga tobože kopirali i što očigledno numerička tastatura nije potrebna uz veliki touchscreen, to uopće ne ulazi u njihove zakržljale mozgove. Kad te dogma jednom zarazi razum te više ne može oduvjeriti. Kršćanski križari, afganistanski talibani, Apple fanboysi, sve ista stvar što se tiče slijepog dogmatizma.

 

P.S.

Danas bi svi proizvođači auta, bicikli i ostalih vozila morali plaćati milijarde izumitelju ovoga :

http://i46.tinypic.com/213n51w.jpg

da su tada postojali patent trollovi. Sva sreća da nisu.

 

P.P.S.

Sony je neupitno bio prva kompanija koja je na tržište izbacila e-reader sa e-paper displayem. Otada ih se pojavilo miljun od 10 različitih kompanija. Kako bi bilo da sad Sony sve njih tuži ?

 

 

 

 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Apple ukrao dizajn za Iphone
Tocno to ljudi mudruju, sto sada svi bi se tribali međusobno tuziti u mobilnoj telefoniji zato sto proizvode mobitele s tipkama i naganjati se ko je kome ukra patent tipki, ono molim te
DUDE WTF ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple ukrao dizajn za Iphone
Compton kaže...
Nekuzim kako bi dizajni danasnjih smartphonea se mogli razlikovati jer svi teze prema velikim dimenzijama ekrana i tankim kućištima, sto se tu moze razlikovati nece valjda mobitel napraviti u obliku kocke ili slova S da ih neko ne bi tuzia sto su im pokupili dizajn lol

 

Evo odgovor na tvoje retoričko pitanje :

http://www.androidpolice.com/2012/05/04/the-samsung-galaxy-s-iii-the-first-smartphone-designed-entirely-by-lawyers/

 

"When Apple started patent trolling, they basically admitted they weren't going to win in an open market, and they decided to drag Samsung down with them. The crazy thing is, Samsung is letting them. They've ceded ownership of the rectangle and other common sense design traits to Apple, and did everything they could to bow down to their largest customer.

The result? A phone designed by lawyers. What a scary precedent."

 

Dakle to je zasluga i naslijeđe koje patent trollovi ostavljaju čovječanstvu - odsad će pravnici a ne inžinjeri i dizajneri dizajnirati proizvode (tj. još više nego dosad jer i prije je toga bilo pomalo).

Najveća ironija jeste da patent trollovima njihovo trollanje i nije baš uspjelo kako su htjeli. Recimo kako su ovi napravili SGS3 u svemu vizualno različit od iPhone-a koliko god su mogli, čak po cijenu toga da su ga poružnili većini ljudi (iako meni osobno je ljepši od SGS2), ali ipak se prodaje fenomenalno.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice