Dostupna Opera 12 zaključana tema

poruka: 17
|
čitano: 2.693
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Opera 12

Dostupna je finalna verzija Opere 12.

 

Među nizom poboljšanja istaknut ću samo neke.

  • Instant makeover (poboljšane teme)
  • Opera sada pokreće plug-inove kao zasebne procese
  • Bolja podrška za 64-bit procesore
  • Unaprijeđena hardverska akceleracija (po defaultu isključena, odite u Opera:Config te namjestite EnableWebGL na 1)
  • HTML5 drag and drop
  • API za prozore i tabove
  • i još mnogo toga.

 

Download

http://modelling-tutorials.blogspot.com/
Moj PC  
5 0 hvala 8
16 godina
neaktivan
offline
Dostupna Opera 12

radi ko zmaj i ove nove teme su šminka  {#}

http://www.stretfordend.co.uk/menu.html
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dostupna Opera 12

Moze li netko potvrditi da se sporije pokrece sa ukljucenom HW aceleracijom i mnogo tabova?

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Dostupna Opera 12

ne vidim promjenu u brzini, stranice se loadaju instantno, kao i na zadnjoj verziji opere 11. Teme su cool, i novi featuri su dobri, hardversku akceleraciju sam ukljucia, nadam se da ce koristit. Sve u svemu lijep i brz browser i dalje ostajem na njemu.

 

EDIT: @Lazarus Long meni je bilo usporeno i nije citalo tabove pozadinske (502 bad getaway) pa sam resetirao pc, sad je sve ok.

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2012 11:37 (cecenac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dostupna Opera 12
Lazarus Long kaže...

Moze li netko potvrditi da se sporije pokrece sa ukljucenom HW aceleracijom i mnogo tabova?

Mnogo tabova? Koliko je to? Meni sa 20 tabova i uključenom HW akceleracijom se pokreće jednako kao i sa homepageom.

http://modelling-tutorials.blogspot.com/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupna Opera 12
sirka666 kaže...
Lazarus Long kaže...

Moze li netko potvrditi da se sporije pokrece sa ukljucenom HW aceleracijom i mnogo tabova?

Mnogo tabova? Koliko je to? Meni sa 20 tabova i uključenom HW akceleracijom se pokreće jednako kao i sa homepageom.

  Oko 25 "zahtjevnih" tabova sa flashom (speedtest, youtube > big buck bunny 1080p, BUG i njegove flash reklame nisu blokirane....)

Inace, dozivio sam crash

  A u meduvremenu   Opera maksimalno koristi graficku i  tab preview radi brzinom svetlosti kada se kursor pomera iznad svih tih tabova. Ne znam , mozda gresim ali nekako ..imam osjecaj da je ova Opera bugovita...

 

[edit]

Hmmmm....

 

Meni se cini ili su ipak "dirali" fontove odnosno njihovo zagladivanje aka  clear type? Na primjer neaktivni tabovi imaju deblji font....

 

 

 

 

[edit 2]

Skuzio sam da je kriva graficka i njeno renderiranje sadrzaja. Budem ja to stelao preko nvidia control panel

 

Bez HW Bez HW
★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2012 12:18 (Lazarus Long).
16 godina
offline
Re: Dostupna Opera 12

meni je i klasičan startup opere (sa dialup screenom) dosta sporiji sa uključenom hardware acc.. šteta..

 

btw, i meni su fontovi drugačiji (sitniji).

 

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2012 18:59 (nixass).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupna Opera 12
nixass kaže...

meni je i klasičan startup opere (sa dialup screenom) dosta sporiji sa uključenom hardware acc.. šteta..

 

btw, i meni su fontovi drugačiji (sitniji).

 

 

  Rat browsera cini svoje. Umjesto da otklanjaju GUI bugove ovi se natjecu da izbace eksperimentalne modove koji zapravo ne rade....

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
16 godina
offline
Re: Dostupna Opera 12

čisto radi informacije.. ja imam ati 3870 tako da je neki generalni bug sa karticama (pošto vidim da ti imaš nvidiu..)..

šteta, baš šteta..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
neaktivan
offline
Dostupna Opera 12

Hehe,sada će ovdje morati mijenjati:

http://www.w3schools.com/html5/html5_draganddrop.asp

 

edit:bol mi se počeo pošemereno prikazivati...jeli je to možda zato što sam uključio hardware acceleration?

edit2:izgleda da je hardware acceleration kriv...poslat ću bug report.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2012 22:21 (g12356).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupna Opera 12
g12356 kaže...

Hehe,sada će ovdje morati mijenjati:

http://www.w3schools.com/html5/html5_draganddrop.asp

  Ali meni sasvim normalno radi drag&drop na tom linku. U cemu je kvaka?

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupna Opera 12
Lazarus Long kaže...
g12356 kaže...

Hehe,sada će ovdje morati mijenjati:

http://www.w3schools.com/html5/html5_draganddrop.asp

  Ali meni sasvim normalno radi drag&drop na tom linku. U cemu je kvaka?

  U tome i je stvar,do sada opera to nije podržavala a ovi sa w3schoolsa će morati promijeniti podatke na stranici.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
16 godina
offline
Re: Dostupna Opera 12
Lazarus Long kaže...

Moze li netko potvrditi da se sporije pokrece sa ukljucenom HW aceleracijom i mnogo tabova?

  Meni na integriranoj kartici (hd4250) sa uključenim HWA radi jako sporo (sve je čopavo)

dok na hd4850 nema problema...

 

btw. dodali su i malu statistiku   opera:cpu

I'm Afraid of Americans
14 godina
offline
Dostupna Opera 12

Kako da isključim prikaz ovih prozora? Kada otvaram neku stranicu izbaci mi ih 10-tak. Neki se sami zatvore a neke moram odobriti ili odbiti. Smor

Demokratija je kada dvije budale imaju više prava nego jedan pametan.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Dostupna Opera 12

Nemozemo pricat o njihovom failu u ratu browsera kad su jasno istaknuli da je to u ekperimentalnoj fazi, i po defaultu je iskljuceno. To sto nama vrag ne da mira i moramo ukljucit to je druga stvar. Izgasio sam zbog problema sa fontom na određenim stranicama i ja.

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dostupna Opera 12

Moze se instalirati i 64-bit verzija na istom stroju?

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dostupna Opera 12
Lazarus Long kaže...

Moze se instalirati i 64-bit verzija na istom stroju?

  da

I'm Afraid of Americans
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice