Nokia 1100 ipak nije kriminalni alat ?

poruka: 12
|
čitano: 6.720
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Nokia 1100 ipak nije kriminalni alat ?
Jutarnji list danas je na naslovnici objavio podulju vijest o tome da je Nokia 1100 postala oruđe hakera zbog greške u firmwareu koja im omogućuje da 'odglume' mobitel klijenta neke banke i tako ukradu informacije. No ta je vijest stara godinu dana, a ni tada ni sada nije bilo dokaza za nju
Kada je PC World 21. travnja 2009. godine objavio vijest o hakerima koji za 32.000 dolara kupuju Nokiju 1100 zbog krađe povjerljivih informacija, pozvao se na izvore nizozemske kompanije Ultrascan. Na njihovim pak stranicama nakon te vijesti nema nikakvih novih, niti bilo kakvog dokaza da Nokia 1100 može poslužiti hakerima u tu svrhu.

Štoviše, ista se vijest periodično pojavi na forumima ili blogovima, no uvijek se svi izvori vraćaju na malo poznati Ultrascan, pa nam ostaje zaključiti da je riječ o najobičnijoj urbanoj legendi. Potvrda tome je i tekst o Nokiji 1100 na Wikipediji, gdje se navodi da priča o hakiranju pomoću ovog Nokijinog modela nikad nije potvrđena. Isto navodi i službeni Nokijin blog, na kojem je priča o sigurnosnom propustu u bilo kojoj varijanti Nokije 1100 demantirana još prije godinu dana.

Eto a ja se ubio trazeci nokiu 1100 hahahha xD

text i info sa http://www.tportal.hr/tehno/mobiteli/65514/Nema-dokaza-da-je-Nokia-1100-orude-hakera.html
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nokia 1100 ipak nije kriminalni alat ?

Mislilm izjava da je Nokia opovrgnula tvrdnju da se njezin mobitel koristi u kriminalne svrhe je potpuno nevazna. Sta bi trebali reci: "Da svjesni smo da nas proizvod koriste hakeri za nedopustene radnje i to je nasa osobna greska i ne mozemo nista napraviti oko toga"

 

Jel ima istine u tome ili nema nezz, ali znam da se te nokie po ebayu prodaju po 5-8k $ a to nije radi sentimentalnih razloga!

Pravi programeri programiraju binarno!
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nokia 1100 ipak nije kriminalni alat ?
kad si kod toga...
http://conversations.nokia.com/2009/04/24/sorting-through-1100-rumors-a-day/
u onoj temi prije rekose bgm da je nokia priznala ´´tu gresku´´...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 1100 ipak nije kriminalni alat ?

Bilo kako bilo, da ju imam trazio bi par somova € za nju, pa ko voli nek izvoli!

Pravi programeri programiraju binarno!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 1100 ipak nije kriminalni alat ?

ee nemas ti pojma, legenda ali malo sutra

 

DB
13 godina
neaktivan
offline
Nokia 1100 ipak nije kriminalni alat ?

Ma daj molim te, taj mobitel je muzejski primjerak, na njemu teško da če hakeri nešto postiči.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nokia 1100 ipak nije kriminalni alat ?

ovakav mobitel se kod mene prodaje po 40kn - 80kn (polovan)

Be Gamer
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nokia 1100 ipak nije kriminalni alat ?

Sve i da je ovo tačno Nokija će svim sredstvima pokušati ovo prikriti,opovrgnuti,jer im nije u interesu to..

 

Baj d vej,priča se kod mene po gradu da su prodavali ovaj telefon za 5 000 e Plač

Welcome to Srbija, gde murija ubija,gde nema pravde ni za lek i samo Bog je sudija!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 1100 ipak nije kriminalni alat ?
damircazin kaže...

ovakav mobitel se kod mene prodaje po 40kn - 80kn (polovan)

  ha ništa, dogovori se sa ulinsky-em za biznis ;)

mobitel nije mobitel bez wifi-a :D
15 godina
neaktivan
offline
Nokia 1100 ipak nije kriminalni alat ?

Blago onima koji su prodali mobitel za neke vece pare mada sumnjam da je malo takvih.

When you are sad and you dont know what to do , just remeber that life starts at 8000 rpm. KTM <3 Husky <3
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nokia 1100 ipak nije kriminalni alat ?

dali ima neko da bi kupio ovaj mobitel , mozemo suradjivati da ja nabavljam a on prodaje za vece pare i da djelimo 50% meni 50% njemu

Be Gamer
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nokia 1100 ipak nije kriminalni alat ?

Kod mene u Bosni je taj telefon 2000e,oni ga prodaju i prodaju!!! Ja ih znam par sto su ga prodali za te pare pa vi vidite :))

Trky
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice