NVIDIA GTS 450 Najavljena zaključana tema

poruka: 27
|
čitano: 6.611
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
NVIDIA GTS 450 Najavljena

nVIDIA je najavila novu grafičku karticu, imena GTS 450.

Ovaj put se radi o 40nm GF106 čipu, koji će imati 128bitnu sabirnicu.

Zasada nema puno informacija, osim da će kartica sigurno imati 128bitni bus, te da se radi o još više modificiranoj Fermi arhitekturi. Perfomanse bi trebale biti (po procjenama) više od 5770 kartica, ali nešto manje od 5830 kartica. Također, ono što je sigurno je da će kartica imati 1GB DDR5 Memorije (moguće i 512DDR5 verzije), te kako će zagrijavanje i potrošnja biti svedeni na minimum za Fermi arhitekturu.

Glavna informacija i potvrđena, je da GTS 450 dolazi u krajem kolovoza. Točan datum nije još potvrđen.

Izvor 

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
Moj PC  
6 0 hvala 6
15 godina
neaktivan
offline
RE: NVIDIA GTS 450 Najavljena
Weky kaže...

nVIDIA je najavila novu grafičku karticu, imena GTS 450.

Ovaj put se radi o 40nm GF106 čipu, koji će imati 128bitnu sabirnicu.

Zasada nema puno informacija, osim da će kartica sigurno imati 128bitni bus, te da se radi o još više modificiranoj Fermi arhitekturi. Perfomanse bi trebale biti (po procjenama) više od 5770 kartica, ali nešto manje od 5830 kartica. Također, ono što je sigurno je da će kartica imati 1GB DDR5 Memorije (moguće i 512DDR5 verzije), te kako će zagrijavanje i potrošnja biti svedeni na minimum za Fermi arhitekturu.

Glavna informacija i potvrđena, je da GTS 450 dolazi u krajem kolovoza. Točan datum nije još potvrđen.

Izvor 

Baš me zanima kako če se temperatura smanjiti.U svim fermi modelima je bila dosta velika naspram konkurencije...

14 godina
odjavljen
offline
NVIDIA GTS 450 Najavljena

Što više kresanja = manja površina čipa = Manji TDP.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
NVIDIA GTS 450 Najavljena

GTS 450 će biti bestbuy vjerojatno pored 5770. Pored GTX 460 najprodavaniji FERMI. Samo da obuzdaju TDP i grijanje i bit će super.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
NVIDIA GTS 450 Najavljena

ma daj...odkad pa su nvidije bile best buy sa svojim ogromnim cijenama?

Model fashion guru.
Moj PC  
0 10 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: NVIDIA GTS 450 Najavljena
luka_cro kaže...

ma daj...odkad pa su nvidije bile best buy sa svojim ogromnim cijenama?

  GTX 460 prva

8800GT

GTX 260 pred kraj godine

7600GT

6600GT (uvjerljivo najvise).

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
15 godina
neaktivan
offline
NVIDIA GTS 450 Najavljena
mozda, al i dalje se ne slazem sa cinjenicom Nvidia=best buy
Model fashion guru.
Moj PC  
1 5 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: NVIDIA GTS 450 Najavljena
luka_cro kaže...
mozda, al i dalje se ne slazem sa cinjenicom Nvidia=best buy

 Koga briga što se ti ne slažeš, činjenice su to i gotovo. Dovoljno se vratiti 3 godine unazad i vidjeti što je 8800GT radila

ATI-ju do dolaska 4850.

14 godina
neaktivan
offline
RE: NVIDIA GTS 450 Najavljena

pa da, je to bilo prije 3 godine, ali poslje hd4850 to više nije tako i neće dugo vremena bit...

13 godina
neaktivan
offline
NVIDIA GTS 450 Najavljena

 

Procurile dvije slike koje bi mogle biti slike Nvidijine GTS 450. 

 

Link  

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
NVIDIA GTS 450 Najavljena

GTS 450 izlazi 13.09. i cijena kartice bi trebala biti 129 dolara. Za početnu cijenu dosta nisko. Kartica bi trebala imati 192 shader procesora, dakle kao izvorna gtx 260 kartica, ali gts 450 će imati 128 bita sabirnicu i 1gb ddr5 memorije. Trebala bi konkurirati radeonu hd 5770.

 

http://www.guru3d.com/news/geforce-gts-450-on-september-13-and-specs/

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: NVIDIA GTS 450 Najavljena
Dad0 kaže...

GTS 450 izlazi 13.09. i cijena kartice bi trebala biti 129 dolara. Za početnu cijenu dosta nisko. Kartica bi trebala imati 192 shader procesora, dakle kao izvorna gtx 260 kartica, ali gts 450 će imati 128 bita sabirnicu i 1gb ddr5 memorije. Trebala bi konkurirati radeonu hd 5770.

 

http://www.guru3d.com/news/geforce-gts-450-on-september-13-and-specs/

da barem bude kod nas takva cijena, kod nas ce biti 150 €, kod nas nece ispod 1000 kuna

Inter pedes virginum gaudium est iuvenum
15 godina
neaktivan
offline
NVIDIA GTS 450 Najavljena

nVidia nikad nije ciljala na low-end, već na high-end što su rekli sami manageri firme.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: NVIDIA GTS 450 Najavljena
mind_challenge kaže...
Dad0 kaže...

GTS 450 izlazi 13.09. i cijena kartice bi trebala biti 129 dolara. Za početnu cijenu dosta nisko. Kartica bi trebala imati 192 shader procesora, dakle kao izvorna gtx 260 kartica, ali gts 450 će imati 128 bita sabirnicu i 1gb ddr5 memorije. Trebala bi konkurirati radeonu hd 5770.

 

http://www.guru3d.com/news/geforce-gts-450-on-september-13-and-specs/

da barem bude kod nas takva cijena, kod nas ce biti 150 €, kod nas nece ispod 1000 kuna

 Nema tu previse filozofije,dodaj 23%+mozda naknada prodavaca i eto cijene u HR

13 godina
neaktivan
offline
NVIDIA GTS 450 Najavljena

Luda kombinacija,silovanje 128-bitne sabirnice DDR5 memorijom,i opet impresivne performanse,kao kod 5770. Moglo bi dobro izgledati,u biti - očekujemo GTX260 Fermi, rekao bih..a ne GTS 450. Ništa doli eto 192 SP,a 128bit i DDR5 a ne 448 bit i DDR3 varijanta iste GTX260..

 

Zanimljivo..baš čiste usporedbe radi. Mene zanima kako će se nositi sa GTX260 modelima,i 192 i 216. Vjerojatno neće imati bandwidth toliki,unatoč DDR5..128 je ipak osjetno niže od 448.

 

Zaboravio napisati,EDiT..40nm,pih..ovo bi moglo biti jako clockabilno đubre,pogotovo kad krenu aftermarket modeli od PoV-a,MSi-ja,Gigabytea i ASUS-a recimo..show program.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.8.2010 13:47 (thedream).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
NVIDIA GTS 450 Najavljena

ja sam kupio taj gts 450 i imam stalno problema s njom 1 mi nije htjeo odradit test na unique hevenu stane na fazi 23 od 26,a na call of duty mi stalno sliku blokira odnosno zacrni mi ekran i vrati sliku nakod 3-4 sec.reklamiro sam ju i dobio novu ta nova radi istu stvar samo sto mi je uspjela nekako odradit test,al i dalje blokira. prije nje sam igro sve normalno na gt 8600,8500 i gts 250 bez problema al ovo je izgleda smece ili sam ja 2x dobio pokvaren model 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA GTS 450 Najavljena
bongy kaže...

ja sam kupio taj gts 450 i imam stalno problema s njom 1 mi nije htjeo odradit test na unique hevenu stane na fazi 23 od 26,a na call of duty mi stalno sliku blokira odnosno zacrni mi ekran i vrati sliku nakod 3-4 sec.reklamiro sam ju i dobio novu ta nova radi istu stvar samo sto mi je uspjela nekako odradit test,al i dalje blokira. prije nje sam igro sve normalno na gt 8600,8500 i gts 250 bez problema al ovo je izgleda smece ili sam ja 2x dobio pokvaren model 

 Jesi li ti svjestan kojega je datuma napisan post prije tvoga?!

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697 ili posjetite stranicu- http://mobiservis.webs.com/
15 godina
neaktivan
offline
NVIDIA GTS 450 Najavljena

ma trazio sam na googlu problem pa mi izbacilo taj post pa sam napiso bezveze 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA GTS 450 Najavljena
bongy kaže...

ja sam kupio taj gts 450 i imam stalno problema s njom 1 mi nije htjeo odradit test na unique hevenu stane na fazi 23 od 26,a na call of duty mi stalno sliku blokira odnosno zacrni mi ekran i vrati sliku nakod 3-4 sec.reklamiro sam ju i dobio novu ta nova radi istu stvar samo sto mi je uspjela nekako odradit test,al i dalje blokira. prije nje sam igro sve normalno na gt 8600,8500 i gts 250 bez problema al ovo je izgleda smece ili sam ja 2x dobio pokvaren model

Zanima me koji je proizvođač i gdje si kupio? Mislio sam je i ja kupit ali nisam sigruran, možda ipak čekam ljeto

15 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA GTS 450 Najavljena

proizvodac je onaj gianworld tako nekako a kupio sam ju u linksu 

14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA GTS 450 Najavljena
bongy kaže...

proizvodac je onaj gianworld tako nekako a kupio sam ju u linksu 

 

gainworld?!? lol e majko milo sta ja sve necu vidjet na Bolu... eh da nekad veliki gainward je postao smece od firme, izbjegavat ih u sirokom luku
-To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?-
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.2.2011 22:35 (dado8).
15 godina
offline
Re: NVIDIA GTS 450 Najavljena
dado8 kaže...
bongy kaže...

proizvodac je onaj gianworld tako nekako a kupio sam ju u linksu 

 

gainworld?!? lol e majko milo sta ja sve necu vidjet na Bolu... eh da nekad veliki gainward je postao smece od firme, izbjegavat ih u sirokom luku

Šta fali Gainwardu? Imam Gainward GTS 250 512 DDR3, grafička je hladna kao špricer, ima dobar hladnjak i ne pravi nikakve probleme.

Radi ko urica dvije godine.

If you even dream of beating me you'd better wake up and apologize. - Muhammad Ali
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA GTS 450 Najavljena
boxer kaže...
dado8 kaže...
bongy kaže...

proizvodac je onaj gianworld tako nekako a kupio sam ju u linksu

 

gainworld?!? lol e majko milo sta ja sve necu vidjet na Bolu... eh da nekad veliki gainward je postao smece od firme, izbjegavat ih u sirokom luku

Šta fali Gainwardu? Imam Gainward GTS 250 512 DDR3, grafička je hladna kao špricer, ima dobar hladnjak i ne pravi nikakve probleme.

Radi ko urica dvije godine.

  gainward nekad veliko ime, danas samo pusta sjena onog sta je nekad bio, previse problematicnih serija (101 tema po forumima na temu gainwardice umire pjevajuci), osobno iskustvo s njima - koma komarum, te slag na kraju u vidu ultra retardiranog odnos prema kupcu s onim svojim naljepnicmama zbog kojih nema sanse da promjenis ili samo ocistis tvornicki hladnjak i pastu bez da izgubis garu...

 

sve u svemu za iste ili manje novce ima i puno boljih.

sto se mene tice Gainward i kompletna Palit grupa RIP

-To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?-
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.2.2011 23:09 (dado8).
15 godina
neaktivan
offline
NVIDIA GTS 450 Najavljena

ma nemam ja nista protiv nikoga kad mi dobro sve radi al brate mene je ova graficka toliko izivcirala i pokidala mi zivaca da je to strasno... onu prvu sto sam imo nije mi mogla odradit na unique hevenu test do kraja stalno greska na d3d i blokira mi stalno kad igram call of duty online zbog neznam cega. dobijem drugu ko fol novu i ista stvar isto sve. oni iz linksa kazu da je greska u kartici ti dobavljaci kazu da nije kad posaljem na reklamaciju nedobijem graficku mjesec dana nazad.crnjak da nemoze bit veci a fino su mi rekli da uzmem 5770 :(

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA GTS 450 Najavljena
dado8 kaže...

  gainward nekad veliko ime, danas samo pusta sjena onog sta je nekad bio, previse problematicnih serija (101 tema po forumima na temu gainwardice umire pjevajuci), osobno iskustvo s njima - koma komarum, te slag na kraju u vidu ultra retardiranog odnos prema kupcu s onim svojim naljepnicmama zbog kojih nema sanse da promjenis ili samo ocistis tvornicki hladnjak i pastu bez da izgubis garu...

 

sve u svemu za iste ili manje novce ima i puno boljih.

sto se mene tice Gainward i kompletna Palit grupa RIP

Za mene su OK firma. U većini reviewa koje sam do sada čitao njihove grafičke kartice su dobijale pohvale (OC, hlađenje).

Kada sam 2009 kupovao grafičku, među mnogo modela sam izabrao ovu Gainwardicu samo zato što je za iste pare nudila  grafičku karticu sa boljim hlađenjem i blago povećanim taktovima.

Tada nisam mogao pronaći Gainward 4870 GS pa sam uzeo ovu 250 GTS za manje para.

Nebih ih puno izdvajao među ostalim firmama, ali za mene su među kvalitetnijim. Šta'š imamo različita iskustva.

If you even dream of beating me you'd better wake up and apologize. - Muhammad Ali
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.2.2011 21:48 (boxer).
12 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA GTS 450 Najavljena

E ovako,imam nVidiu GTS 450 512mb,256 bit...puno njih govori da je bolje uzet ATi...ali po meni pre zadovoljan sam sam sa gts 450 :) tako da bi ju mogao preporucat svima :))

 

15 godina
offline
Re: NVIDIA GTS 450 Najavljena
TeO321 kaže...

E ovako,imam nVidiu GTS 450 512mb,256 bit...puno njih govori da je bolje uzet ATi...ali po meni pre zadovoljan sam sam sa gts 450 :) tako da bi ju mogao preporucat svima :))

 

To majstore, baš ti hvala, šteta što ti preporuka kasni skoro dvije godine {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice