Polaganje vozačkog izdvojena tema

poruka: 2.915
|
čitano: 1.235.907
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
letece_prase kaže...
Daka96 kaže...

Ti murjaci sto su ti dali kaznu i uzeli vozacku zbog 1KW su stvarno teska gamad.

zašto su oni gamad.? samo rade svoj posao. ja sam im se naplačao hrpe kazni, i niti jednu nisam dobio zato što je policajac bio gad već zato što sam ja bio đubre i svjesno išao kršit zakon. nekad se provučeš nekad ne. na tebi je da odlučiš kako ces se ponasati za volanom, prije ili kasnije sve te stigne, na ovaj ili onaj način.

Znam da oni samo rade svoj posao ali mogli su mu oprostiti taj 1KW, a ni nije ranije kaznjavan.

12 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog
pa eto jednostavno sam mozda na krivog naletio ....
al pisat cu zalbu pa cu valjda proc samo sa upozorenjem ....
To je dobro sta oni rade samo svoj posao ... al mene *ebat zbog 1 KW dok drugi imaju BMW i ostale bijesne masine nikome nista ... sad cete rec da se uzvlacim al zakon nije za sve isti ....
Moj PC  
2 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
CroVandal kaže...

Taj zakon je teski debilizam i svaki normalni murajk ce zazmiriti na par kw!

Nece, pogotovo ne ovi mladi jer im stalno netko dahce za vratom i pazi na svaki njihov korak...

A ti prilozi zalbu i trebala bi proci ako je smisleno napisana...

Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
nix2811 kaže...
 al mene *ebat zbog 1 KW dok drugi imaju BMW i ostale bijesne masine nikome nista ... sad cete rec da se uzvlacim al zakon nije za sve isti ....

Hebiga, zivot je kurva. Sto prije to shvatis lakse ce ti bit u zivotu

Samo su dva tipa ljudi na ovom svijetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni. Woody Allen
15 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Policija nije tu da prašta i to im nije u opisu posla već ako te puštaju onda te puštaju na svoju odgovornost i za to mogu disciplinski odgovarati a nitko im neće reći ni hvala već samo kako su đubrad. Zakon je jasan i donijela ga je Vlada RH te ga se treba pridržavati iako nekada to i nema smisla. Da odeš u Austriju ili Njemačku ne bi ti palo na pamet ni pisati prigovor jer je jasno kao dan da si bio u prekršaju. Ali, tvoje je zakonsko pravo na prigovor koji te ništa ne košta i moj ti je savjet da ga napišeš jer ako priznaš prekršaj, pokaješ se i zamoliš za mjeru upozorenja pošto nisi kažnjavan dobit ćeš upozorenje 99%. Onih 1% ti ovisi o volji suca. Znaći, opraštanje nije u opisu policijskog posla kako je narod na balkanu navikao već sankcioniranje prekršaja a onda sud odlučuje o kazni ili sl. Sigurno ti nije prvi puta da si bio u prekršaju ali sada kada su te uhvatili onda tu pišeš kako ovo ili ono radi ovaj ili onaj što uopće nije ni malo povezano s tvojim događajem. Problem je u našem narodu što nitko ne želi priznati grešku ili pak odgovarati za nju.
Scorp21
13 godina
offline
Polaganje vozačkog

Ja se slazem Scorp. Ja sam samo jednom imao problema sa policijom, vozio motor bez kacige.
Inace uvjek nosim kacigu, eto ovaj puta se desilo da me uvatili bez i dobio kaznu 1000kn.
Kaki prigovor i kaka zalba, kriv sam. Meni da tako neko doje na sud i zali se a kriv 100%.


Nema vama sta policija da prasta ak ste krivi. Kad budete glasali pa glasajte za drugu vladu ak

vam ne pase ova i cao a ne tu plakat. Zna se sve crno na bijelo, i kaki ste vi muski tu placete

ko p.....

Za trijumf zla dovoljno je da dobri ljudi ne cine nista.
 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Šta ste se uzbudili zbog 1 kw.. kao kazna je opravdana pa da vama netko da takvu kaznu popiz**** bi... a i 95% policajaca ti nece nista ako imas par kw vise ili ako vozis 3-4kmh vise od dopuštenog...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

Možeš vozit 10% više od dopuštenog bez sankcije...
a sad zakon je glup, al jebiga sto vozite svjesno jace aute?

 

BTW zašto vs uopće zaustave? Ja imam vozačku 3 godine, a jedini put da me je zaustavilo je bilo u autoškoli jer sam vozio 70 umjesto 50.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Ja sam bas neki dan cuo kako neke dve cure pricaju da ih je zaustavila policija i samo ih je opomenula da nesmju vozit jaci auto od 80kw, a one su imale oko 85kw ako se ne varam.Jos ovaj decko sa foruma nije ni jednom kaznjavan, stvarno su ga mogli samo opomenut, a ne nego mu idu pisat kaznu i jos uzet dozvolu.To nema smisla.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Ja pak imam frenda kojeg su zaustavili jer je imao jači auto. Naplatili mu kaznu i nije smio uć u auto već je netko morao doć po njega i auto, koji smije vozit. Valjda kako koji policajac te ulovi.

gjurki
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

Jebiga, treba imat sreće, što sad, znam ja ljude kojima je opraštalo i gore stvari, al kriv je i što sad tu možeš... a sad, pitanje je što je još tu bilo, jer ga vjerojatno nisu bez razloga zaustavili.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2013 11:16 (Mitsuoka).
15 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Volvox kaže...

Ja pak imam frenda kojeg su zaustavili jer je imao jači auto. Naplatili mu kaznu i nije smio uć u auto već je netko morao doć po njega i auto, koji smije vozit. Valjda kako koji policajac te ulovi.

Taj ti je policajac radio sve po zakonu a to večini ljudi ne odgovara. Vozačka dozvola se oduzima na min. 12 sati mladom vozaču ako upravlja osobnim automobilom jačim od 80 kw i smatra se da je isključen iz prometa jer da ga pusti da nastavi upravljati dalje onda je opet u istom prekršaju a bit je da se spriječe i sankcioniraju prekršaji. Meni osobno je to ograničenje kw bezveze kao i za večinu vas i uz to je kazna prevelika (1000 kn) ali takav je zakon i treba ga se pridržavati. Ali, policajac ima mogučnost za prekršaje za koje je predviđena samo novčana kazna u iznosu do 1000 kn dati upozorenje ako unazad 1 godinu vozač nema upozorenje i nije prije činio takve prekršaje, ali to ovisi o tome da li je procijenio da će s tim upozorenjem postići da vozač ne čini dalje prekršaje.

Scorp21
14 godina
offline
Polaganje vozačkog

Moj je lega iz razreda vozio sestrin BMW od 200 konja, pretjeco na pješačkom i vozio nešto sitno više od dozvoljenog. Naravno nije dobio kaznu jel mu stari zna Boga i vraga.

 

Al nemi mi smisla ljutit se na takve kad bi ja to isto radio da mogu. Kum mi je bio šef jednog odjela u policiji, i baš je otišo u prijevremnu mirovinu kad sam ja položio. Al je zato starom uvijek pomogo kad je šta trebalo {#}

Samo su dva tipa ljudi na ovom svijetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni. Woody Allen
 
0 9 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
cuspajz kaže...

Moj je lega iz razreda vozio sestrin BMW od 200 konja, pretjeco na pješačkom i vozio nešto sitno više od dozvoljenog. Naravno nije dobio kaznu jel mu stari zna Boga i vraga.

 

Al nemi mi smisla ljutit se na takve kad bi ja to isto radio da mogu. Kum mi je bio šef jednog odjela u policiji, i baš je otišo u prijevremnu mirovinu kad sam ja položio. Al je zato starom uvijek pomogo kad je šta trebalo {#}

Zbog takvih budala stradavaju ljudi..

 

2. Samo zamisli sljedeci put kada ti takvo nesto padne na pamet, sto bi bilo da te neki takav idiot pokupi negdje, ne moras ni biti blizu ceste da te takva budala pokupi...

- lako ako zatuces sebe, nije mi do toga stalo,ali kada strada neki covjek koji je taj dan samo gledao svoja posla,to me ljuti.

Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2013 19:43 (zerocool12).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
zerocool12 kaže...

Zbog takvih budala stradavaju ljudi..

 

2. Samo zamisli sljedeci put kada ti takvo nesto padne na pamet, sto bi bilo da te neki takav idiot pokupi negdje, ne moras ni biti blizu ceste da te takva budala pokupi...

Ne pravi se dobrica tu na forumu, i sam bi to isto radio da možeš.

gjurki
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
zerocool12 kaže...

Zbog takvih budala stradavaju ljudi..

 

2. Samo zamisli sljedeci put kada ti takvo nesto padne na pamet, sto bi bilo da te neki takav idiot pokupi negdje, ne moras ni biti blizu ceste da te takva budala pokupi...

Vozio je auto od više konjskih snaga? Pa neće zbog tog ubit nekog, on je vec naviko jel ima 3 auta a svi su preko 80kW

Vozio brže od propisane brzine? Pa ja mislim da to svi relativno često rade

Pretjecao na pješačkom? Dobro ovo je vec problem al nije bio u gradu, neg u nekom selu i vjerojatno je vidio da nema nikog na pješačkom

Samo su dva tipa ljudi na ovom svijetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni. Woody Allen
15 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Volvox kaže...
zerocool12 kaže...

Zbog takvih budala stradavaju ljudi..

 

2. Samo zamisli sljedeci put kada ti takvo nesto padne na pamet, sto bi bilo da te neki takav idiot pokupi negdje, ne moras ni biti blizu ceste da te takva budala pokupi...

Ne pravi se dobrica tu na forumu, i sam bi to isto radio da možeš.

Nebi, ja sam na forumu anoniman i nemam se potrebe praviti nikakvom dobricom. Moj mindset nije takav da se palim na situacije di mogu ubit nekoga, da volim adrenalin u ekstremnim situacijama ali ne kada znam da mogu nekom drugom unistit zivot.

 

@post gore, ocito ne vidis cemu postoje pravila i propisi, oni nisu tu da bi tebi smetali,nego da bi cuvali ljude. To sto ti vidis da nema nikoga na prijelazu ne mora znaciti da uistinu i nema, moze biti neko malo dijete koje je zaklonjeno autom ili nes slicno, nikad se nesmijes 100% pouzdati u svoja osjetila.

 

Btw. poznanik mi je poginuo u nesreci zato jer je vozac automobila pretjecao u zavoju u kojem "JE VIDIO KAKO NEMA AUTA KOJI DOLAZI IZ SUPROTNOG SMJERA" odnosno auto je bio tamo, samo ga on nije vidio.

 

BTW. i ja smatram da je taj zakon o snazi auta glup i nepotreban i trebao bi mozda postojat samo kao kazna ako se nekog uhvati u prekrsaju. Također mislim da je bezveze ovo da si "mladi vozac" do 24. godine i da za tebe vrijede druga pravila, jer ti sa 18 godina sigurno imas bolje reflekse i bolje vidis od nekog starceka sa 70 godina...

Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2013 19:52 (zerocool12).
15 godina
offline
Polaganje vozačkog

Eto vidiš, tu je jedan od većih problema. Kao prvo nepromišljenost i neodgovornost koja u većini slučajeva završi kobno za nedužne ljude u okolini (hvala Bogu da ovog puta nije nitko stradao), kao drugo - nije ga policajac sigurno pustio jer ga voli ili zbog nečeg drugog jer i da je napisao kaznu ne bi vrijedilo jer ne bi prošla zbog "viših sila" a zamjerio bi se nadređenom zbog čega bi ispaštao na poslu. Naravno da će policajac čuvati svoj posao jer od njega zarađuje za kruh.

 

Ali, tko zna šta je tu sve bilo tako da ne vrijedi komentirati jer svatko određenu situaciju shvaća na svoj način i komentira kako hoće bez ikakvih dokaza. 

 

Evo još nešto zanimljivo: U Švicarskoj se kazne u prometu u konačnici naplate 98% dok u Hrvatskoj samo 12%, što znaći da u ostalih 88% što je policija napisala prekršitelji prođu nekažnjeno ili pak dobiju upozorenje. I tu recimo nije ispunjena svrha kažnjavanja tako da će prekršitelji i dalje bez ikakvih ili samo blagih  sankcija raditi prekršaje. 

Scorp21
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Polaganje vozačkog

Sve je dobro dok se dobro svrši, dok položiš voziš normalno ali čim se malo oslobodiš idučih godinu dana si opasan za sve oko sebe.. Dok se ne stekne iskustvo.

Let it be
 
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Polaganje vozačkog

Pogledajte koliko su mladi vozači sudjelovali u prometnim nesrećama u 2011. i 2012. godini - približno onima koji su bili pod utjecajem alkohola

 

To je i jedini razlog zbog čega se oraničavaju ovlasti mladog vozača u prometu. Da se mladi vozači više pridržavaju pravila i ne prave toliko prometnih nesreća ne bi bilo ni potrebno uvoditi ograničenja za mlade vozače

Scorp21
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Scorp21 kaže...

Pogledajte koliko su mladi vozači sudjelovali u prometnim nesrećama u 2011. i 2012. godini - približno onima koji su bili pod utjecajem alkohola

 

To je i jedini razlog zbog čega se oraničavaju ovlasti mladog vozača u prometu. Da se mladi vozači više pridržavaju pravila i ne prave toliko prometnih nesreća ne bi bilo ni potrebno uvoditi ograničenja za mlade vozače

Možda to nije toliko zbog pridržavanja pravila nego zbog iskustva tj. neiskustva

Samo su dva tipa ljudi na ovom svijetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni. Woody Allen
15 godina
offline
Polaganje vozačkog

Brza vožnja se npr. postiže s namjerom a ne neiskustvom ali neiskustvo dolazi do izražaja kada treba reagirati u pojedinim situacijama. A da se pridržava propisa ne bi u tolikoj mjeri dolazilo do takvih situacija a tako i do prometnih nesreća sa teškim posljedicama

Scorp21
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Glupog li zakona. Auto od 104 konja može ić oko 170-180 km/h, nek mi netko objasni razliku ako pokupim čovjeka sa 180 km/h ili sa 250 km/h, mrtav je i ovako ili onako. Još je bolje da neiskusni voze jače aute jer kad idu prestizat lakše stignu, manje će im se gasit itd. Da je zakon da mladi vozači moraju imat blokadu na autu tipa 100 km/h, to je već drugo, ali ovo je kao da se netko sprda.

gjurki
Moj PC  
3 12 hvala 0
14 godina
offline
Polaganje vozačkog

Prijatelj mi je poginuo u prometnoj nesreći. Slavio je rođendan. Vozio se sa jednim kome je stari dao prejak auto

Lt.Lowenbrau prozvan cheaterom preko 9000 puta
 
6 0 hvala 0
14 godina
online
Polaganje vozačkog

Taj zakon je debilan samo u tome što se gleda isključivo snaga, što ne znači ništa. Omjer snage i mase vozila bi bio nekakav realan parametar...ovako je to čista glupost.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

osobna iskustva. clio 65 konja, dizel. Ne motivira baš na sportsku vožnju, nagaziš ga a on polako krene. Ne gasi se na startu osim ako se ne potrudiš jer je dizel

 

megane, ~90konja, vec malo skace, pocnes voziti zivahnije, cca 90km na sat se osjeca kao 60 u cliu.

 

Rav4 ~130 konja, krenes polako, imas osjecaj da vozis pitomo a vrtiš se izmedju 80-110

 

 

 

 

14 godina
online
Polaganje vozačkog

Zakon je malo glup, al očita je namjera da se nešto učini po pitanju sigurnosti.

Ono što bi realno trebalo uvesti su top speed limiteri. Nažalost, Hrvatska za takvo nešto resursa nema, a čak i da ima siguran sam da to ne bi učinili.

Kad bi lijepo postojao sustav sa bazom ograničenja brzina na svim cestama, lociranje putem GPSa i ograničenje brzine na brzinu dozvoljenu na toj dionici + 10%. Automatski radari na većini prometnica koji su postavljeni za okidanje na ograničenju+5%, slika se prednja strana i stražnja strana da se ulovi tablica. Kaznu plaća vlasnik automobila bez obzira ko vozi, da se ne bi iskorištavale rupe u zakonu.

Kad dođeš na trkaću stazu, limiter se gasi i vozi se koliko te volja.

 

Nažalost o ovom možemo samo sanjat.

Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
mystik kaže...

Zakon je malo glup, al očita je namjera da se nešto učini po pitanju sigurnosti.

Ono što bi realno trebalo uvesti su top speed limiteri. Nažalost, Hrvatska za takvo nešto resursa nema, a čak i da ima siguran sam da to ne bi učinili.

Kad bi lijepo postojao sustav sa bazom ograničenja brzina na svim cestama, lociranje putem GPSa i ograničenje brzine na brzinu dozvoljenu na toj dionici + 10%. Automatski radari na većini prometnica koji su postavljeni za okidanje na ograničenju+5%, slika se prednja strana i stražnja strana da se ulovi tablica. Kaznu plaća vlasnik automobila bez obzira ko vozi, da se ne bi iskorištavale rupe u zakonu.

Kad dođeš na trkaću stazu, limiter se gasi i vozi se koliko te volja.

 

Nažalost o ovom možemo samo sanjat.

Zašto bi vlasnik auta plaćo kazne ako netko drugi prekrši zakon???

 

Jel to uopće postoji iujednoj zemlji?

 

Samo su dva tipa ljudi na ovom svijetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni. Woody Allen
14 godina
online
Polaganje vozačkog

Iz čisto jednostavnog razloga. Ukoliko kamera ne uspije uhvatiti lice vozača, a počinjen je prekršaj, od koga naplatiti kaznu? Vlasnik će reći da je vozio XY, XY će negirati i ako u krug. 

Zato se naplaćuje od vlasnika pa nek on onda dalje ganja onog kome je dao auto.

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
mystik kaže...

Iz čisto jednostavnog razloga. Ukoliko kamera ne uspije uhvatiti lice vozača, a počinjen je prekršaj, od koga naplatiti kaznu? Vlasnik će reći da je vozio XY, XY će negirati i ako u krug. 

Zato se naplaćuje od vlasnika pa nek on onda dalje ganja onog kome je dao auto.

Jel to postoji igdje u svijetu?

Samo su dva tipa ljudi na ovom svijetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni. Woody Allen
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice