Kako napraviti Windows 8.1 instalacijski medij

poruka: 28
|
čitano: 23.148
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti Windows 8.1 instalacijski medij

Pošto mnogo ljudi pita za download ISO imagea Windowsa 8.1 ,evo ,način postoji!

Moći ćete downloadati originalni 8.1 ISO sa Microsoftove stranice.

Znači ukratko: idite na ''Upgrade Windows with only a product key - Microsoft Windows Help'' site i tu skinite Install Windows 8.1 i Install Windows 8.

 
 
Prvo ,pokrenite Windows8-Setup i ukucajte svoj ključ.
Kada započne download ,PREKINITE GA i izađite iz Setupa.

 

Sada pokrenite WindowsSetupBox (za Windows 8.1) i setup će se nastaviti i započeti download.

Kada to završi (to ovisi o brzini na vašem priključku) ,i napravi se check ,dobivate ponudu za instalaciju odmah ,izradu medija ili kasniju instalaciju.
Napravite medij ,bilo usb ,bilo (još bolje) ISO ,koji kasnije može spržiti na dvd (ili napraviti usb).
Vaš izbor.
Medij (po izboru) je gotov.
Sada možemo počistiti smeće - u C:\ ,izbrišite ESD folder ,više vam nije potreban ,te pokrenite System Cleanup i počistite Temp i sve ostalo.
Gotovi smo.

Naravno ,ovo mogu napraviti samo vlasnici original Windowsa ,koji imaju ključ za njih.

 

Sorry svima ostalima ,vi tako i tako već imate ISO sa torrenta. {#}

 

*******************************

 

Jedna napomena: OVO NIJE Retail ,nego upgrade ,ali i s njim je moguće napraviti clean install.

 

Jedino što nakon instalacije ,u Systemu ,pod Windows Activation će vam pisati Product ID: Not Available

Rješenje je jednostavno - odmah nakon instalacije napravite Reset sistema

,ili za one vještije: C/P ovo

 

:: Created by: kizo2703


REG ADD HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Setup\OOBE /V MediaBootInstall /T REG_DWORD /D 0 /F

slmgr /rearm

 

u Notepad i sačuvajte kao Activate_Windows_Upgrade_after_Clean_Install.bat skriptu.

Double click i restart nakon toga.

 

Javite iskustva. {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2013 23:37 (kizo2703).
Moj PC  
13 0 hvala 14
13 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti Windows 8.1 instalacijski medij

Sve je prošlo kao što si napisao, nakon što sam skinuo sve napravio sam sebi iso sliku da imam za kasnije; i odmah sam napravio čistu instalaciju (iako sam vec imao nadograden win 8.1) jer uvijek radim da kasnije nebih imao kakvih problema; ja sam instalirao s ključem XHQ8N; da bih nakon instalacije uklonio taj ključ i  instalirao svoj orginalni od 15$ i aktivacija je prošla u par sekundi.

www.noviportal.net
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti Windows 8.1 instalacijski medij

ja cekam da dodu original 8.1 sa DVD-om, pa cemo trošit pare :) Dali netko zna vremenski koliko ce proci prije nego Win8.1 DVD bude dostupan za kupnju ? Toplo se nadam pocetkom slijedeceg tjedna  ali....

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Kako napraviti Windows 8.1 instalacijski medij

Iskustva s današnje instalacije.

Onaj gore dio priče radi, ali se windowsi 8.1 ne mogu instalirati s windows 8 ključem. Jednistavno ne prepoznaje ključ.

 

Potrebno je instalirati w8.1 s generičkim ključem (XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB za pro verziju) i onda prilikom aktivacije iskoristiti kupljeni w8 ključ.

 

Vjerojatno se s gornjim ključem kompletno može prekočiti preskočiti pokretanje instalacije za verziju 8 - može netko drugi probati ako želi :)

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re:Kako napraviti Windows 8.1 instalacijski medij
Elles D. kaže...

Iskustva s današnje instalacije.

Onaj gore dio priče radi, ali se windowsi 8.1 ne mogu instalirati s windows 8 ključem. Jednistavno ne prepoznaje ključ.

 

Potrebno je instalirati w8.1 s generičkim ključem (XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB za pro verziju) i onda prilikom aktivacije iskoristiti kupljeni w8 ključ.

 

Vjerojatno se s gornjim ključem kompletno može prekočiti preskočiti pokretanje instalacije za verziju 8 - može netko drugi probati ako želi :)

Ne znam. Ja sam na početku ,prije skidanja ukucal original ključ i s njim sam bez problema započel instalaciju.

 

Za izbjegavanje ukucavanja ključa na početku instalacije ,potrebno je u Sources folder staviti ei.cfg file:

 

[EditionID]Professional[Channel]Retail[VL]0

C/P u notepad ,Save as: ei.cfg

 

Za Core ,tj. običnu verziju Osmice ,kod je:

 

[EditionID]Core[Channel]Retail[VL]0

 

Edit:

Ako ipak imate problema sa početkom instalacije i ne prihvaća vam ključ ,upotrijebite generički:

Professional: XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB
Core: GCRJD-8NW9H-F2CDX-CCM8D-9D6T9

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.11.2013 0:10 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Re:Kako napraviti Windows 8.1 instalacijski m

majstore kizo,ja sve napravio iz tvog tuta,ali prilikom instalacije dođe do 53% i error,zašto?Imam legal windowse i neće primiti orginal serijski broj,idem na gen key,ok..ali kažem do 53% i neide dalje...kaj da se radi

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako napraviti Windows 8.1 instalacijski medi
Elles D. kaže...

Iskustva s današnje instalacije.

Onaj gore dio priče radi, ali se windowsi 8.1 ne mogu instalirati s windows 8 ključem. Jednistavno ne prepoznaje ključ.

 

Potrebno je instalirati w8.1 s generičkim ključem (XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB za pro verziju) i onda prilikom aktivacije iskoristiti kupljeni w8 ključ.

 

Vjerojatno se s gornjim ključem kompletno može prekočiti preskočiti pokretanje instalacije za verziju 8 - može netko drugi probati ako želi :)

Koji bi genericki kljuc bio za obicnu 8-icu, ?

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Re:Kako napraviti Windows 8.1 instalacijski m
BONGOtheKING kaže...

majstore kizo,ja sve napravio iz tvog tuta,ali prilikom instalacije dođe do 53% i error,zašto?Imam legal windowse i neće primiti orginal serijski broj,idem na gen key,ok..ali kažem do 53% i neide dalje...kaj da se radi

 

To nije problem ključa ,nego greška u izradi instalacijskog medija.

proalmir kaže...

Koji bi genericki kljuc bio za obicnu 8-icu, ?

 

Piše ti u mom postu ,pod Core.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
13 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti Windows 8.1 instalacijski medij

Meni ovaj nacin ne prolazi, ne prolazi mi ni moj kljuc ni ovaj genericki (imam obicnu 8icu)

 

Postoji li negdje iso 8.1 na torrentu pa da poslije upisem svoj kljuc...

ili ako ipak morao dizati sistem presko recovery particije, a tu je verzija 8...hocu li poslije opet preko storea moci bez problema updateovati na 8.1

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako napraviti Windows 8.1 instalacijski medi
proalmir kaže...

Meni ovaj nacin ne prolazi, ne prolazi mi ni moj kljuc ni ovaj genericki (imam obicnu 8icu)

 

Postoji li negdje iso 8.1 na torrentu pa da poslije upisem svoj kljuc...

ili ako ipak morao dizati sistem presko recovery particije, a tu je verzija 8...hocu li poslije opet preko storea moci bez problema updateovati na 8.1

Isti je slucaj i kod mene. Ja sam sada instaliro windows 8.1. Medjutim, zelio bih da imam na USB windows 8.1. Na USB-u sam napravio Recovery Windows 8. Radi lakse instalacije , za kasnije, zelio bih imati Windows 8.1. Kako je moguce napraviti Windows 8.1ISO na USB ? 

12 godina
offline
Kako napraviti Windows 8.1 instalacijski medij

http://images2.store.microsoft.com/prod/clustera/framework/w7udt/1.0/en-us/Windows7-USB-DVD-tool.exe

skini ovo , pokreni , format diska, odaberi iso , cekaj da kopira i vozi , nema veze sto pise W7

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti Windows 8.1 instalacijski medij

Uspio sam sa ovim drugim generic kljucem, ali poslije dobijem ovaj problem 

A naravno, konekciju imam, sve je OK...

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2014 23:13 (proalmir).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti Windows 8.1 instalacijski medij

Video uputstv

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2014 8:29 (Jing Jang).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako napraviti Windows 8.1 instalacijski medi
15 godina
offline
Re: Kako napraviti Windows 8.1 instalacijski medi
Jing Jang kaže...
..

Isti je slucaj i kod mene. Ja sam sada instaliro windows 8.1. Medjutim, zelio bih da imam na USB windows 8.1. Na USB-u sam napravio Recovery Windows 8. Radi lakse instalacije , za kasnije, zelio bih imati Windows 8.1. Kako je moguce napraviti Windows 8.1ISO na USB ? 

- imaš  MSov DVD tools, služi kopiranju ISOa na USB.

- iz Win8 (i win7) se može ručno, CMD, diskpart, format, copy, bcdedit. To je potrebno npr ako nemamo bootabilan ISO.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti Windows 8.1 instalacijski medij

Onda je mnogo lakse i sigurnije uraditi ovo:

Formatirati USB u NTFS (potreban USB od 15 GB)

Start>Alls Programs> Accessories>Command  Prompt - desni klik na Run as administrator

U Command Promptu ukucati sledece:

Diskpart

List disk

Select disk (kod mene je obicno pod brojem 1)

Create particion primary

assign

iskopiram sa USB na kom imam Windows 8 Recovery

bootsect.exe/NT60E (kod mene je USB pod oznakom E)

I sacekate da se postupak kopiranja na USB zavrsi do kraja

Exit

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako napraviti Windows 8.1 instalacijski medi
Jing Jang kaže...

razumijem sve ovo, ali pogledaj u mom postu iznad sta mi izbaci kad upisem kljuc....

15 godina
offline
Re: Kako napraviti Windows 8.1 instalacijski medi
Jing Jang kaže...

Onda je mnogo lakse i sigurnije uraditi ovo:

Formatirati USB u NTFS (potreban USB od 15 GB)

..

iskopiram sa USB na kom imam Windows 8 Recovery

.. 

različite stvari, -tema je instalacijski medij (ne recovery), za njega je dovoljno 4GB, postupak je 99% isti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti Windows 8.1 instalacijski medij

Pa o tome i govorim. Kako napraviti Windows 8 ISO koji moze da se instalira sa USB-a. Isto kao i Windows 7.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako napraviti Windows 8.1 instalacijski medi
Jing Jang kaže...

Pa o tome i govorim. Kako napraviti Windows 8 ISO koji moze da se instalira sa USB-a. Isto kao i Windows 7.

 recovery nije install, install medij je <2-4GB, recovery je cca 15-20GB i koristi samo za konkretan PC.

- ručna izrada (diskpart, copy..) je 99% identična, osm dijela što se kopira-expanda... wim ili vhd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti Windows 8.1 instalacijski medij

Da li mogu da iskoristi Windows 8 Recovery (prilog slika) i Windows 8 Consumer Preview 64 bita i da napravim butabilni Windows 8 na USB-u? Iskoristio bih datoteke iz Windows 8 Consumer Preview kao sto su support, upgrade, autorun.inf , setup.exe i MediaMeta.xml i spojio sa datotekama iz Windows 8 Recovery da napravim butabilni USB - preko Command Prompt. Da li je to moguce?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako napraviti Windows 8.1 instalacijski medi
Jing Jang kaže...

Da li mogu da iskoristi Windows 8 Recovery (prilog slika) i Windows 8 Consumer Preview 64 bita i da napravim butabilni Windows 8 na USB-u? Iskoristio bih datoteke iz Windows 8 Consumer Preview kao sto su support, upgrade, autorun.inf , setup.exe i MediaMeta.xml i spojio sa datotekama iz Windows 8 Recovery da napravim butabilni USB - preko Command Prompt. Da li je to moguce?

 koji je smisao-cilj? CP ima time kill, neće raditi nakon isteka.

 

- ako želiš napraviti 'custom' install, može, sa svim driverima, aplikacijama itd. Potraži pojmovi OOBE, sysperp, preinstall na Technetu, MSDNu.. kompletan howto.

- zapravo, sve što treba je kreirati bootabilan ISO file. Uz postojanje ogirinalnih install ISOa ili ako nešto želiš dodati (slipstream npr driver) je optimalnije.

- bootabilni USB se može napraviti iz CMDa, diskpartom. Postupak je vrlo sličan nekadašnjoj DOS-boot disketi (''format a: / s'' ili samo ''sys a:'' ako je već odgovarajući format). Današnji OSevi se ne bootaju s DOS diskete, ali tako se nekad kreirao i boot CD. NTFS+Win..

 

- možda je ono što tražiš miniPE? Sve potrebno je na MSovim stranicama.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti Windows 8.1 instalacijski medij

Samo radi kraceg postupka instalacije Windows 8 ili Windows 8.1. Preko Windows 8 Recovery do instaliranja nadogradnje na Windows 8.1 proces traje preko desetak sati. To je jedini razlog, nista drugo nije u pitanju.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Kako napraviti Windows 8.1 instalacijski medij

nekad su postojali alati (zaboravio sam i nazive) kojima se lako pravio bootabilni xp na koji se dodavao po redu SP.1.2.3, pa vista 1 i djednom je taj alat nestao.

mogle su se uvesti i zakrpe, izbaciti značajke koje vam nisu potrebne itd....

 

Ako se netko sjeti nek se ne stidi reći kako se taj alat zvao.

Čovjeka možeš najlakše upoznati po njegovim manama. Vrline može svatko odglumiti
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako napraviti Windows 8.1 instalacijski medij

..možda misliš na nLite, vLite i RTSe7enLite...

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2014 22:15 (lion002).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako napraviti Windows 8.1 instalacijski medi
lion002 kaže...

..možda misliš na nLite, vLite i RTSe7enLite...

e, vala, svaka čast..to je to {#}

 

Uskoro stiže i za win 8.1 (tako kažu pri dnu članka (ako ne lažu)

 

http://www.askvg.com/download-nlite-for-windows-7-windows-8-and-windows-8-1/

 

Now its time to share some good news! Our friend "nuhi" who is the developer of nLite and vLite, has started working on nLite again. He has shared some details that he is developing a tool which will support Windows 7, Windows 8 and Windows 8.1. This may be a new version of nLite or a brand new freeware from him.

Once this new tool is released, users will be able to customize Windows 7, Windows 8 or Windows 8.1 setup ISO to remove unwanted components, slipstream service packs, updates and drivers, include Registry tweaks, create unattended and bootable ISO and much more.

We'll update this page as soon as a public version of this new tool is released, so keep checking this place regularly.

Download Link (coming soon...)

Čovjeka možeš najlakše upoznati po njegovim manama. Vrline može svatko odglumiti
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2014 22:25 (Budokai).
11 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti Windows 8.1 instalacijski medij

Ima alata kao sto su WinToolkiReview i  Winreducer .

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako napraviti Windows 8.1 instalacijski medij

.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2014 0:26 (Barracuda44).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice