Kako umrežiti 2 ili vise racunala na Visti

poruka: 3
|
čitano: 2.328
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Kako umrežiti 2 ili vise racunala na Visti

Evo htio sam pomoći svim pocetnicima da umreže 2 ili vise računala na Visti

Pa ovako:

 

Desni klik na 'Network Access: Local and Internet' ti vam je u (tray-u)  'Network and Sharing Centar'

 

Ili odete na Control Panel>Network and Sharing Centar

 

Kada vam se otvori prozor s lijeve strane ce vam pisati 'Manage network connections' klik na to

Pokazat ce vam karticu 'Local Area Network' i desni klik na to pa zatim 'Properties'(Morate uzeti karticu preko koje ste spojeni na internet)

 

Pokazat ce vam se dialog 'Local Area Connectin Properties' pa zatim 2x kliknite 'Internet Protocol Version 4(TCP/IPv4)

 

Sada ste usli u svojstva konektiranja pa zatim odaberite RadioButton pod imenom 'Use the Following IP address:'

 

IP address:                    192.168.1.2

 

Subnet mask:                 255.255.255.0(default)

 

Default gateway:           192.168.1.1

 

 

 

Preferred DNS server:    192.168.1.1

 

Alterenate DNS server: (tu ne treba nista)

 

 

e sada ste podesili konekciju mrežne kartice...

 

Da bi ste mogli se povezati s drugim racunalom preko 'Remote Detskop' morate te otici u Control Panel>System

i s lijeve strane je opcija 'Remote Settings' i kliknete na to i vidjet ce te 3 RadioButton-a

uzmite drugi RadioButton pod nazivom 'Allow connections form computers running any version of

Remote Detskop (less secure)

 

I unesete u Remote Detskop IP Koja vam je postavljena("192.168.1.2")

 

i sada ste podesili Remote Detskop... (Paznja na drugi comp na koji se spajate morate mu postaviti password.) Toliko od mene

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Kako umrežiti 2 ili vise racunala na Visti

Ti si objasnio kako napraviti remote desktop - to je oblik umrežavanja ali nije ono što većini treba (internet, file, printer sharing). To podešavanje nije nužno potrebno (ponekad u rijetkim slučajevima je). ja sam spojio u mrežu 3 kompa bez ikakvog podešavanja mreže (IP adrese) - 2 preko lan-a a jedan wlanom. Komp1 - Win XP SP3, Win7, VirtualPC - Win98. Komp2 - Win XP SP2, Komp3 - Win XP SP2. Svi imaju internet (čak i Win98 u VPC-u), svi imaju pristup muziki na Kompu1, remote desktop radi na svima (sa svakog kompa je moguće doć na druga dva), svi koriste jedan printer spojen na komp2. Ok je tutorial, ali fali podešavanje internet, file i printer sharinga...

I've seen things that you people wouldn't believe...
14 godina
protjeran
offline
Kako umrežiti 2 ili vise racunala na Visti

to nije problem ali ima o tome dosta temi

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice