Je li moguća windows 7 na mojoj konfiguraciji??

poruka: 4
|
čitano: 1.227
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Je li moguća windows 7 na mojoj konfiguraciji??

Pozdrav ekipa,

 

Radim na brodu i manje više cijela oprema naša šta se tiče kompjutera je malo starija, ali pošto ne žele ulagati u novo, a nešto bi se tribalo učiniti sa starim da poboljšamo rad računala. Konkretno me zanima da li bi moga na ove dvije konfiguracije instalirati windows 7 i kako će raditi sami pc oće li moći to podržati.

1.Konfiguracije

AMD Athlon II X2 B22

Motherboard: Hewleet-Packard 3047h

ATI/AMD Radeon HD 4200

DDR3 6GB

 

2.Konfiguracija

Intel Pentium Dual Core E5200

Motherboard: ASRock G41M-S3

NVIDIA GeForce 9400GT

DDR3 6GB

Također u slikama imaju dodatne informacije koje vas možda zanimaju.

Molim  Vas da mi date koji koristan savjet šta bih mogao napraviti s ovim.

 

Knezic
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.3.2014 20:36 (dknezic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Je li moguća windows 7 na mojoj konfiguraciji?
Da, naravno da bi mogao, raditi će super, bitno ti je što više RAM za fluidan rad OS-a, oba procesora imaju po dvije jezgre što je sasvim dovoljno, a grafičke nisu baš bitne za rad sedmice tako da bi ti to trebalo vrtjeti (iako ne kažem da su grafičke loše, sasvim su solidne).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Je li moguća windows 7 na mojoj konfiguraciji?

Hvala na odogovoru. Ma grafičke mi nisu ni bitne radi se o dva uredska računala. A oće li biti roblem pošto windows server je 2003 oću li zbog toga imati kakvih poteškoća sa pregledavanjem sadržaja sa njega

 

Knezic
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.3.2014 20:42 (dknezic).
10 godina
neaktivan
offline
Je li moguća windows 7 na mojoj konfiguraciji??

Može li još jedno pitanje. Ako podijelim Hard disk na particije i na jednu prebacim sve failove i programe a na drugoj ostavim samo windows XP koji sada koristimo. Ako napravim Format C particije gdje mi je windows  xp i na nju instaliram windows 7 ne moram se bojati da cu izgubiti failove na drugoj particiji oni će i dalje biti na njoj i kada instaliram  novi windows 7

Knezic
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice