Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.677
|
čitano: 1.753.885
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
Nisi shvatio poantu.
Pročitaj još koji put šta sam napisao. :)
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi

@ihush

Jako jako tesko bu tu netko priznao čačkanje i cudotvorne cistace kao uzrok problema. Lakse im je reći da smo ms fanovi ili plaćenici kada im pokusamo suvislo ukazati na širi horizont. A brojke ignoriraju olako ako im nejdu naruku...

😊
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
Mrgud Veliki kaže...

 Da se nije nesto zbrckalo u processor power managementu ?!?!

Pogledat ću danas kad dođem s posla.

Hvala.

Da, JA ! Osobno i lično.
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
bunker kaže...

@ihush

Jako jako tesko bu tu netko priznao čačkanje i cudotvorne cistace kao uzrok problema. Lakse im je reći da smo ms fanovi ili plaćenici kada im pokusamo suvislo ukazati na širi horizont. A brojke ignoriraju olako ako im nejdu naruku...

😊

Ljudi realno IMAJU problema a ništa ne čačkaju po windowsima.

Osobno, do sad nisam imao nikakvih problema no ponavljam, ljudi koji poznaju dobro sustav win 10 imaju dosta često problem kod updatea ili upgradea i ne treba sad bit egocentrik i glumiti facu po forumima "ako se meni nije ništa nezgodno događalo da sam prof dr sc za kernel windowsa, "....

 

I ti tzv čistači otpada poput Ccleanera sigurno neće prouzročiti nikakav problem s win 10 a realno neće mu ni pomoći da radi bolje i to je već apsolvirano.

 

Nije ništa tako super dobro da bi trebali glumiti cinike.

Da, JA ! Osobno i lično.
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Anđeo bez falinge kaže...
..

I ti tzv čistači otpada poput Ccleanera sigurno neće prouzročiti nikakav problem s win 10 a realno neće mu ni pomoći da radi bolje i to je već apsolvirano.

 

..

 CC je imao malware. Tako da tvrditi da neki soft neće prouzročiti problem, jednostavno ne možeš.. čak i ono što je čisto, 100% čisto.. ili možda samo mislimo, ne zanmo da ima neki malware (najnoviji patchevi, intel-amd.. i pad performansi, možda je to odgovor za tvoj problem)..

 

-računalo-sys treba znati složiti, podesiti. Može biti auto-motor, nije isto kad radi majstor ili laik googlajući, palačinke nisu iste kad ih peče netko drugi.. nisu ni računala-sys. Ali, win je isti ako ga skineš s MSove stranice, čist. Isti kao moj, time se eliminira ta moguća razlika i to ti je dokaz, da nije stvar u win-OSu, nego u nečemu trećemu.. sreći ili postavkama a postavke su povezane sa znanjem pa i izborom alata-dodatnih softwarea koje ćeš instalirati i korsititi. Sve to su sastojci, sirovina, za kuhanje, zidanje, računalo. Sve to ovosi o svemu, ne samo o šporetu ili komadu mesa.

Ako tako pogledaš, tad vidiš da je ipak korisnik taj koji postavkama i kombinacijom softwarea više izaziva problem, nego što bi to bila sama statistička (ne)sreća, pa ja imam ''bolji' PC koji radi.. a kupimo ga možda u istoj trgovini, s iste police.. moguće, ali ne baš često :)

-eliminiraj nepoznanice-razlike, ono što ostaje daje odgovor neovisno što mi mislimo ili vjerujemo. To je činjenica za razliku od navijanja-ljutnje i sl.

-soft i izbor/kombinacija/postavke softwarea kojeg korisnik instalira-koristi, utječe jednako na rezultat kao i ispravnost HW ili BIOS-OS-drivera, ako je nešto neispravno, ne mogu ni ja ništa, imat ću problem kao i svaki korisnik s istim kvarom, lošim driverom ili neispravnom memorijom.. no ako je to ispravno, što ostaje?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2018 11:30 (ihush).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Anđeo bez falinge kaže...

 

I ti tzv čistači otpada poput Ccleanera sigurno neće prouzročiti nikakav problem s win 10 a realno neće mu ni pomoći da radi bolje i to je već apsolvirano.

 

Nije ništa tako super dobro da bi trebali glumiti cinike.

 

Dok god teoretiziramo , argumenti su bezvrijedni, i tvoji i moji.  Kada uzmemo neki konkretni primjer ( bilo korisnika, bilo problema ) onda možemo doći do brojki

koje pomažu u stvaranju zaključka i pritom je posve nebitno kako se ponaša moj ili tvoj pc.

 

Već sam u dve teme prezentirao da se broj ukupno zahvaćenih korisnika istovrsnim problemom biti mjeren u teškim promilima ( sjeti se da je korisnika win10 preko 500 miliona ). 

 

Nije tu samo stvar ccleanera ( iako si se zapiknuo baš za negativan primjer jer je isti svojevremeno bio maliciozan ) , već se tu spominju i kojekakvi optimizatori, čudotvorni drajver manageri, preskakači aktivacije ,  gasioci telemetrije i sl..

 

Pročešljaj teme o problemima , otvori profil autora ili tražitelja pomoći , pogledaj i njegove druge teme i "javne nastupe" i u većini slučajeva ćeš vidjeti da su te osobe koječega izvodile

( a pritom nemaju dovoljno znanja niti iskustva za takvo nešto ) prije nego su zapale u probleme za koje traže pomoć po forumu.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
bunker kaže...
..

Pročešljaj teme o problemima , otvori profil autora ili tražitelja pomoći , pogledaj i njegove druge teme i "javne nastupe" i u većini slučajeva ćeš vidjeti da su te osobe koječega izvodile

( a pritom nemaju dovoljno znanja niti iskustva za takvo nešto ) prije nego su zapale u probleme za koje traže pomoć po forumu.

 + statistički će korisnici npr CCa (koji sad ne mora biti niakakav problem, pljuckam ga zbog .. =nepotreban) biti u korelaciji s količinom problema koje imaju u radu računala, nevažan OS, HW..

 

nikad zaboraviti činjenicu, ja-ti-on... mi imamo ISTE windoze, jer postoje samo jedne, by MS ... i alternativa iz tko zna koje izvora koja ne ulazi u temu, modano, zaraženo i sl. Nisu moji windowsi ''bolji'' pa da zato nemam problema, isti su. U čemu je tad razlika? Tu je odgvor.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2018 15:25 (ihush).
8 godina
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav svima 

Poslije velikog update a (1709) dosta ljudi ima problema sa smrzavanjem i usporavanjem pc-a pa i ja. Dva sam dana razbijao glavu zašto i u task manageru nađem da mi windows update modul povremeno ždere svu memoriju i zauzima 100% diska. Od kad sam ga ubio u task manageru nemam više nikakvih problema. 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

Eto.

Odmah ste se upecali na to izdanje CCleanera koji je imao malware.

Zbog toga sam njega i spomenuo jer sam znao da ćete odmah spomenuti taj teško zloćudni malware.

Kakav je to bio zloćudni program ?

Nebitan.

Nikome se nije ništa dogodilo instalacijom tog programčića odnosno te verzije koja je imala malware.

 

Više štete nanese Windows 10 sa svojim softverom neprilagođen pojedinim korisnicima nego što je štete napravio CCleaner s tom "zlom" verzijom.

NADAM se da je više korisnika koji nemaju nikakve probleme s win 10, no ponavljam, istina je da dosta korisnika IMA probleme a nisu informatički tukci.

 

JA, nemam, srećom, do kad ? 

Da strijepim od sljedeće nadogradnje ? 

 

Aj živjeli.

Da, JA ! Osobno i lično.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Točnije, sve što je CCleaner "malware" napravio jest slao ime računala i broj pokrenutih programa na neki server. Te iste podatke, a i puno više njih ima već Microsoft, pa bi i same Windowse onda mogli nazvati malware-om odnosno spyware-om. Dakle, verzija CCleaner-a koja je bila zaražena "malware-om" ne radi ništa opasno niti štetno za računalo. Osim toga, serveri na koje su odlazili podaci su ugašeni istog trenutka čim se to saznalo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2018 17:29 (Marko :D).
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

Ovdje je koliko vidim sve OK a CPU ne ide pod opterećenjem na 3,7 već max do 3,4 GHz.

Da, JA ! Osobno i lično.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Anđeo bez falinge kaže...

..

Nikome se nije ništa dogodilo instalacijom tog programčića odnosno te verzije koja je imala malware.

 

Više štete nanese Windows 10 sa svojim softverom neprilagođen pojedinim korisnicima nego što je štete napravio CCleaner s tom "zlom" verzijom.

NADAM se da je više korisnika koji nemaju nikakve probleme s win 10, no ponavljam, istina je da dosta korisnika IMA probleme a nisu informatički tukci.

 

JA, nemam, srećom, do kad ? 

Da strijepim od sljedeće nadogradnje ? 

..

 -CC je nepotreban, sve što nudi, radi, možeš bez njega... i eliminiraš nepoznanicu + malware :)

-sve što instaliraš ima nekog utjecaja, svako čačkanje također.. ostalo ti je dovoljno elementarnom logikom zaključiti..

Marko :D kaže...

Točnije, sve što je CCleaner "malware" napravio jest slao ime računala i broj pokrenutih programa na neki server. Te iste podatke, a i puno više njih ima već Microsoft, pa bi i same Windowse onda mogli nazvati malware-om odnosno spyware-om. Dakle, verzija CCleaner-a koja je bila zaražena "malware-om" ne radi ništa opasno niti štetno za računalo. Osim toga, serveri na koje su odlazili podaci su ugašeni istog trenutka čim se to saznalo.

 -dok je ovo najblentaviji mogući zaključak za osobu koja nešto želi znati/raditi na računalu.

-ja ne znam jel nešto virus-malware, dok mi to netko (recimo antivirus-soft..) ne kaže, jer mada 'znam sve', nemam takve moći.. pa pitanje, evo posljednji bug-fičer, spectre.. propust u sigurnosti tj designeu procesora, uzrok intel (i svi proizvođači, amd, apple..) dok se u win-lin .. OSevima to fixa patchem. Uzrok nije Win/lin (soft-OS), nego ne slučajno krerian fičer u HWu. .. upitate li se (osim telemetrije) što se sve ispod haube nalazi, tko-što može ako zna za backdoor? U čemu je uopće problem s malwareom? ..

 

No istina, neovisno što o tome mislite, nalazimo se u istoj situaciji (govnima) kao korisnici, mada ja imam recimo suprotno mišljenje, potrebe ili znanje od vas.. tak da, ako želite koristite CC, podešavajte i ono što ne razumijete, krostite nekritički soft.. to je vaše pravo-izbor. No pogrešno je to šitriti kao (dez)informaciju u ovakvim temama kao nešto dobro.. suzdržite se ako želite pomoći drugima, dobrim primjerom. Isto pravilo kao voziti po ograničenju i vezati se pojasom.. primjer drugima, sigurnost. .. a pri tome i ja volim brzu vožnju, isti smo :) samo o tome ne trubimo na pogrešnom mjestu.

 

edit: ah, i šlagvort :)) .. na dio gdje se kaže da (brojčana relevantnost ili dokaz što je sve od softa-postavki i kako instalirano pa do klasičnih kvarova..) .. dakele da ..

no ponavljam, istina je da dosta korisnika IMA probleme a nisu informatički tukci.

.. je kranja besmislica. Jer najgori 'majstori' su često fahidioti, imaju svoje pravilo i ne vide da se svijet-tehnologija pa time i pravila mijenjaju.. nego eto, oni znaju! .. a imaju probleme ?? :)

i takvima se više vjeruje, zbog.. čega? nego npr meni? .. ono, imaš preobleme, logika implicira da nešto radiš pogrešno, zar ne? (valjda smo apsolvirali da nemam ja 'bolje' windoze.. ili nepokvarljivi HW.. imamo ''isto'').

Ponekad je kombinacija uzroka uzrok problema.. ponekad je (ne)iskustvo.. pa i navika (jer i navike su loše).. tako da kao za tvoj problem clocka-turbo 3.7.. tko zna zbog čega, napajanje, mbo, bios, patch.. slučajnost ili nešto deseto. Ja nisam vidoviti milan, nego uzmem čist instal, podesim i ako radi dobro tad je dobro.. ako ne radi, tad je kvar. Probaj, probaj clean ili bar boot npr mint pa vidi clock.. probaj reset biosa, probaj .. štajaznam, sve što ti padne napamet pa možda npr izvaditi 'višak' RAMa .. i vidjeti ima li razlike. .. ili probaš reklamirati CPU, možda dobiješ novi koji radi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2018 18:40 (ihush).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi

@andjeo

Pa kako bi to win10 trebao biti susretljiv prema 500 miliona raznovrsnih korisnika ? Os je spona izmedju hardvera, upravljackih programa i korisnickih aplikacija. Win10 će se bez ikakvih poteskoća instalirati na 99.99% hardvera proizvedenog u zadnjih desetak godina, kroz win update će povući i instalirati genericke upravljacke programe za taj isti hardver, dobit ćes predinstalirane osnovne apk za manipulaciju datotekama, dobit ćes osnovne kodeke, internet browser, bazicne apk za osnovnu obradu fotki, multimedijalni player, te par apk iz storea po ms izboru koje jednim klikom instaliras ili deinstaliras. I tu je kraj: sve dalje ovisi o tvojim potrebama, znanju dostupnosti potrebnog ti softvera i slicno. I sve te nabrojane funkcije rade odprve kod 99.99% korisnika.

Ti kazes da dosta korisnika ima odredjene probleme. Mozes li precizirati bar jedan od tih problema i dokumentirati broj zahvaćenih korisnika pa da vidimo o kolko promila se radi od onih pol milijarde korisnika.

Za ccleaner sam ti i ja rekao da ti nije bas reprezentativan primjer za to o cemu pricamo jer sam vise mislio na daleko zesce i opasnije "optimizatore" svega i svacega. No kad ga vec potezes, mislim da potcjenjujes opasnost kojoj je bilo izlozeno 2.2 miliona zarazenih korisnika : The malware was apparently capable of harvesting various types of data from infected machines — specifically, Piriform says: the computer name, IP address, list of installed software, list of active software and list of network adapters (data it describes as “non-sensitive”) — transmitting it to a third party computer server located in the US.... Pa sa tim podacima vrlo lako i precizno odgovarajućim koktelom preuzmes kontrolu nad ciljanim racunalom. Da li se to nekome posle i desilo, neznamo, a isto neznamo da li će tako prikupljeni podaci posluziti za neki budući upad na neka od tih racunala. Pa zar nije malwer u vecini slucajeva iskoristavanje ranjivosti u nepokrpanim apk i sistemu, a spomenuti zarazeni ccleaner je prikupljao tocne verzije apk koje imas instalirane. Ok, otkriveno je, i nadajmo se da su time anulirane sve opasnosti koje su mogle proizaći iz toga. Kaj ako nisu ??

Uglavnom, nebi bilo korektno od mene da tu nabrajam nickove, no i ti mozes lako doći do podataka da su kriticari prije izbijanja problema ( kojeg vise neznaju sami rjesiti ) gasili win update, gasili telemetriju, instaliravali kojekakve onemanband alatiće koji su to trebali odraditi, nakrkavali kojekakvih security apk i adona, itd itd itd....

I preskocio si glavno ihushevo pitanje : Win je jedan ( orgigi by ms ) sto znaci da smo u startu svi na jednakim pozicijama, pa kad nakon mjesec dana rada se pojavi nekome neki problem a istovremeno velika većina nema takvi problem, onda je nekorektno okriviti win10 a zanemariti sve ono kaj je ta manjina radila u tih mjesec dana. Morao bi naći 5 miliona korisnika sa istovrsnim problemom i tada bi tek govorili o 1% korisnika, a dosad najveći zabiljezen broj je oko 91000.

I nije to samo win specificnost: isto ti je i u linuxu, problemi kreću kad krene "optimiziranje, popravljanje,poboljsavanje"....

😊



15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi
Anđeo bez falinge kaže...

Ovdje je koliko vidim sve OK a CPU ne ide pod opterećenjem na 3,7 već max do 3,4 GHz.

 Nemam pojma. Rekao bi da pogledas BIOS, ali kako si napisao da po njemu nisi nista radio...

Mozda je bug u windowsima koji pokazuje krivo. Probaj cpu-z sto kaze. Desni click na core speed, malo zaposli CPU i vidi kako se jezgre ponasaju..

6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
Mrgud Veliki kaže...
Nemam pojma. Rekao bi da pogledas BIOS, ali kako si napisao da po njemu nisi nista radio...

Mozda je bug u windowsima koji pokazuje krivo. Probaj cpu-z sto kaze. Desni click na core speed, malo zaposli CPU i vidi kako se jezgre ponasaju..

Nikad mi CPU nije bio fix na 4100 GHZ u Turbo modu nego se pojavio nakon zadnjeg upgradea win 10.

Normalno je da sam softverski izmjerio (smatram to pod normalno pa nisam ni spominjao) i s CPU/Z i HW monitor i -Aida i svuda se ponaša isto.

Jezgre rade unisono, sve je OK osim same brzine.

E, sad možda turbo i ide na 3,7 a ja to ne vidim i ne vidi ni jedan softver.

Čudno, je li ?

Da, JA ! Osobno i lično.
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...

.. -CC je nepotreban, sve što nudi, radi, možeš bez njega... i eliminiraš nepoznanicu + malware :)

-sve što instaliraš ima nekog utjecaja, svako čačkanje također.. ostalo ti je dovoljno elementarnom logikom zaključiti..

 CC je nepotreban ali nema štete od njega.

Kad su se pojavili ti win optimizatori i čistači svi su se kleli u njihovu korisnost a oduvijek je bio dovoljan windowsow alat u bilo kojoj verziji windowsa.

 

i kaj sad ? što bi rekla poznata šaljiva facebook grupa....

 

"sve što instaliram ima nekog utjecaja" ?!

Zaključak ti je fenomenalan.

Da, normalno da kad mahnem rukom to ima utjecaj na cijeli svijet. Pitanje je koliko to moje mahanje šteti svijetu.

svaki put kad instaliramwindows na SSd ugasim drive indeksiranje, ugasim pagefile, hibernaciju, ugasim write cash buffer flushing, ugasim prefetch i superfetch, windows search, enabliram faster boot, No GUI boot itd...

Postoji tridesetak apsolutno sigurnih "čačkanja" (tvoj posprdni izraz)  po windowsima 10 koje se oduvijek moglo potpuno sigurno mijenjati i nikakav ugrade i update ne smeta tim "čačkanjima" niti ih upgradeom vraća na default.

bunker kaže...

@andjeo

Pa kako bi to win10 trebao biti susretljiv prema 500 miliona raznovrsnih korisnika ? Os je spona izmedju hardvera, upravljackih programa i korisnickih aplikacija. Win10 će se bez ikakvih poteskoća instalirati na 99.99% hardvera proizvedenog u zadnjih desetak godina, kroz win update će povući i instalirati genericke upravljacke programe za taj isti hardver, dobit ćes predinstalirane osnovne apk za manipulaciju datotekama, dobit ćes osnovne kodeke, internet browser, bazicne apk za osnovnu obradu fotki, multimedijalni player, te par apk iz storea po ms izboru koje jednim klikom instaliras ili deinstaliras. I tu je kraj: sve dalje ovisi o tvojim potrebama, znanju dostupnosti potrebnog ti softvera i slicno. I sve te nabrojane funkcije rade odprve kod 99.99% korisnika.

Ti kazes da dosta korisnika ima odredjene probleme. Mozes li precizirati bar jedan od tih problema i dokumentirati broj zahvaćenih korisnika pa da vidimo o kolko promila se radi od onih pol milijarde korisnika.


😊


Probleme su "prezicirali" korisnici windowsa na ovoj temi.

puno korisnika poput Frideya koji imaju problem ne žele ga istaknuti (čitao sam da se ipak požalio) jer im je neugodno, pošto su cijenjeni kao informatičari a opet se ne mogu nositi sa pojedinim problemima koje im stvara win 10 tj ne znaju riješiti problem.

Često deinstaliraju OBIČNI update i problem je riješen.

tko je kriv ?

Kako je to moguće ?

to se ne bi smjelo događati.

Kakve veze ima hardver, bios ili bilo koji dio instaliranih programa s tim ?

ako ima, nisu krivi korisnici već je kriv win 10 update i fertig.

 

Ne događa se to jednom korisniku što ova tema i potvrđuje.

koliko je osoba koji se "kuže" u računala, ne "čačkaju" po registry bazi i OPET imaju probleme.

 

OVA TEMA je dokazala da jako puno ljudi od početka ima puno problema, windows podrška to prati, ispravlja greške i problemi su rijeđi...

 

win 10 je napredniji softver od win 7 no win 7 je s vremenom riješio sve probleme i zadnjih godina prije izlaska win 8 nije bilo skoro nikakvih problema s njim.

 

generičke drivere za chipset, hardveraj i ostale kerefeke je sam povlačio i windows 8 tako da tu win 10 nije nešto napredovao.

 

aj uzdravlje !!

 

 

Da, JA ! Osobno i lično.
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Anđeo bez falinge kaže...
..

puno korisnika poput Frideya ..

 

generičke drivere za chipset, hardveraj i ostale kerefeke je sam povlačio i windows 8 tako da tu win 10 nije nešto napredovao.

 

aj uzdravlje !!

 

 

-uf, koji argument.. onak, friday je juzer. Blage veze s kompjuterima nema, samo ih koristi kao alat. :) Ili svatko tko jede sladoled postaje vrhunski-šef-kuhar slastica?..

-nema generičkih drivera, postoje samo driveri. Razlika što ono što se nazivaju generički, su uključeni u installer-medij, s OSom, uobičajeno nemaju sve dodatne opcije kao 'punokrvni driver' tj recimo radeonke nemaju CCC .. koji nije driver nego dodatak ali tad i nema opcija. Uz generičko pravilo da je noviji driver (teoretski) kvalitetniji od starog, ispravlja bug ili sama evolucija npr sigurnost i kompatibilnost, pa ga svakako treba instalirati-updejtati (kao i sve app-os.. isto i driver) ili može ostati i radi besprijekorno stoljećima npr mreža. Razlika je samo što installer-medij, ne mora imati neki noviji driver za HW koji nije ni postojao u vrijeme izrade installera (vrlo logično) i tad generički driver služi tome da bar obavi osnovno, install OSa, do trenutka kad se može npr s interneta povuči niviji/puni driver. Ali nema tu origigija.. sve drivere radi proizvođač (i certificira ih MS za win).

-povlači bi drivere i DOS da je npr postojao internet :)) .. nije to stvar ni w10, 8,7.. još od XPa je to mogućnost, tj paralelno s mrežom-internetom i načinom pružanja supporta koji se time proširio (pa sad više ugl nemaš CD-DVD..).. no to je vjerojatno najnevažnija teh.sitnica, osim što apsolutni početnici, neznalice (i Friday) mogu klik-nextom u 94% slučajeva uspješno instalirati OS koji radi... a kad dođu 'znalci' tad ga uspješno ubiju ''pojačanim znanjem'' i postavkama koje su samo njima razumljive..

-usporedi to npr s osnovnim zanjem za pečenje palačinki.. ili instalacijau hackintoša, nešto treće.. skoro isto.

 

-uzdravlje.

 

edit: ispravak/disclamer, štogod.. :)

u pravu si.. i ja bacam miša u kantu/o klin.. prelazim na bavljenje ovcama, ovčar (ne njemački, al tu negdje..)..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.1.2018 2:21 (ihush).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi

@andjeo

Zašto misliš da ova tema potkrepljuje tvoje stavove ? Tema ima 119 stranica, i da je na svakoj stranici novih deset korisnika sa novim problemom ( a nije ) , dosli bi do 1190 korisnika zahvaćenih nekim problemom. To je naspram 500 miliona korisnika toliko mala ucestalost da je cak i daleko ispod pojma statisticke greske.

Puko zbrajanje svih planetarnih foruma ove tematike opet nebi dalo tocan rezultat jer je ogromna vjerojatnost da je vise korisnika iz vise regija bilo zahvaćeno istovrsnim problemom. No hr je malo trziste pa se ovdje javi jedan xy korisnik sa a12 problemom i onda jedan ili dvojica potvrde da se i njima isto desilo, dok npr na nekom daleko većem trzistu poput americkog se isto javi neki xY korisnik sa a12 problemom pa mu tamo jos par stotina ljudi potvrdi isti problem. Kad bi i mogao statisticki obuhvatiti sve portale i forume planete, opet bi se u ovom primjeru radilo o jednom problemu ( a12 ) , a zbroj svih korisnika koji su ga potvrdili bi jos uvjek bio jako ispod 5 miliona ( sto bi bilo nasih 1% od ukupnih 500 miliona korisnika win10 ).

Od win10 i nemam neku vecu korist, vise zaradim na linuxu, tako da nemam niti neki posebni razlog ga hvaliti ili kuditi. Svakome se njegov problem cini najveci, no kada to promatras sa neke profesionalne pozicije, vidis da brojke pokazuju jako jako jako mali broj korisnika sa problemom za kojeg bi mogli reći da ga korisnik nije prouzrocio nekom svojom radnjom.

I opet si zanemario da je os jedan, svima isti u startu, a i hardverski nema petsto vrsti procesora niti gpu ( mislim na glavne proizvodjace tipa amd, intel i nvidia ) sto znaci da imamo iste polazne pozicije. Sve nakon toga ( znaci nakon clean instala i prve nadogradnje ) ovisi o tome kaj i kako si radio.

Spominjanje kolega nije mjerilo, jer neznas tocno kaj opce tocno tko od njih radi u svom fahu, i koliko zna izvan tog faha. Mislis da neki vrhunski vozac auto utrka zna sve detalje o npr abs chipu ili kemijski sastav ulja u kocnicama ? Reci programeru da raskopa nabrzaka pc i vidjet ćes da će njih 99% zaboraviti na mjere opreza vezane uz staticki elektricitet.

Xp do sp3 a win7 do sp1 nisi bili niti blizu kvalitete i funkcionalnosti koju win10 ima od samog starta. No os nije radjen od nule, tako da niti takve usporedbe nisu mjerilo.



7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi

@andjeo

Evo tipican scenario , preporuka takvim stavom kao da je to nesto posve uobicajeno i cak obvezno, ili ovaj drugi koji isto savjetuje a pojma nema otkad vise nema naljepnica nego je kljuc u uefiu i hd id na ms serverima. To su ti tvoji gurui koji cine ovakve teme i za koje vezes svoje stavove...

😊
 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi

Jos malo tipicnih uvoda u probleme : Cackati po win updateu temeljem yt tutorijala kojeg je mozda postavio netko poput bisera iz prethodnog primjera...

( na mobu sam pa nemrem editirati i spojiti )
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Vidim da si među slikama uzeo screenshot jednog mog posta, pa postavljam pitanje - zašto? Što sam krivo rekao?

 

O&O ShutUp10 sigurno neće izazvati nikakve probleme, koristim ga oduvijek i nikada nisam imao ni najmanjih problema. Ako lijepo čitaš što koja stavka radi i ne gasiš stavke bez veze, sve će biti u redu. Za ljude koji ne čitaju već samo klikaju, čak su i svrstali po kategorijama što je sigurno za ugasiti, što će uskratiti neke funkcionalnosti i ono što korisnici ne bi trebali gasiti (such as Windows Update). Googlao sam da vidim kome je ShutUp10 izazvao probleme i kakave, ništa nisam pronašao i svi tvrde da je siguran. To je jedini program koji uspješno može blokirati automatsku instalaciju sponzoriranih aplikacija.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi

Pa kao sto vidis iz konteksta, vrtimo se oko teme koliko je problema uzrokovano nekakvom nekvalitetom samog sistema, a iza koliko problema stoje prethodne korisnicke radnje.

Prilozene slike su ono na kaj sam prvo naletio trazeci preporuke i savjetodavce koji forsiraju kojekakve optimizatore, cistace, zastitnike privatnosti i sl.... Uglavnom, nema veze s tebom, vec je u funkciji ukazivanja na bespotrebno cackanje koje je cesto uvod u probleme. Neosnovano tvrdis da taj oo nemoze stvoriti probleme jer neraspolazes ukupnom slikom niti nekim validnim testiranjima na dovoljnom broju uzoraka. Za tako nesto bi morao imati uvid u ponasanje niza kompova nakon instalacije oo pa nakon par mjeseci izvrsiti uvid u errore i onda analizirati koliko bi tih gresaka bilo da nije instaliran oo ( znaci morao bi imati dvije identicne testne grupe sa jedinom razlikom u oo softveru ). Za obrnuto bih ti ja vrlo lako nasao uzrocno posljedicnu vezu ( otvori ovu dvojicu sa tih ss, zaviri u teme gdje prijavljuju svakakve probleme ,.... )

😊
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Pa dobro, pronađi mi onda gdje je netko imao problem, a da ga je napravio ShutUp10. 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi

Evo druze, koliko ti srce zeli problema vezanih uz taj softver :

http://forum.oo-software.de/viewforum.php?f=80

😊
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Većina tema je vezana za probleme sa samim programom (bugove), ne i za probleme koje je program izazvao. Ako i pronađeš neku temu gdje se spominje problem koji je "izazvao" O&O (npr. ovu http://forum.oo-software.de/viewtopic.php?f=80&t=4350), ispada da problem nije do O&O nego do nečeg drugog.

 

Osim toga, ako se i pronađe neki problem koji je izazvao O&O to je tek mali broj, ni 1% korisnika. A isto tako, nema ni dokaza da je to izazvao O&O.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.1.2018 17:57 (Marko :D).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Kompa, letimicnim pregledom, i to bez translatora, vidim da postoje teme o tome kako im nakon uporabe oo neradi win update, drugima neradi start meni i sl.... A zamisli kaj bum tek sve nasao ako upalim komp ( sad sam na mobu i gibam na neku poslovnu cafe ), te uz pomoć translatora prorujem sve koji su se ikad igdje zalili na oo....

😊
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Nemoguće je napraviti softver bez ikakve greške, ali ako je i O&O izazvao neki problem, ponavljam, tu se radi o izrazito malom broju korisnika, gotovo niti 1%.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.1.2018 18:07 (Marko :D).
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...
edit: ispravak/disclamer, štogod.. :)

u pravu si.. i ja bacam miša u kantu/o klin.. prelazim na bavljenje ovcama, ovčar (ne njemački, al tu negdje..)..

Ti se zakompliciraš sam u svojim mislima i često se ne znaš ispetljati.

Preopteretit ćeš softver zvani mozak pa će ti stradati hardveraj a to se zove psihomatska bolest. 

Deder ti meni kao ekspert za win 10 riješi problem s tim što sam napisao da mi nakon zadnjeg updatea CPU bude zakucan u opciji turbo na 3,4 Ghz a treba ići na 3,7.

 

Vidio si pet puta taj post a ti kad nešto ne znaš uredno zaobiđeš post, kao, nisi ga vidio.

 

Windows 10 treba biti nešto poput androida, idiot friendly a ne neko komplicirano softversko smeće....

 

Aj uzdravlje... 

Da, JA ! Osobno i lično.
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...

Nemoguće je napraviti softver bez ikakve greške, ali ako je i O&O izazvao neki problem, ponavljam, tu se radi o izrazito malom broju korisnika, gotovo niti 1%.

 Ma Q i Q je vrhunski alat i ihush ga je prije nekoliko godina preporučavao no sad su odjednom ti toolsi postali nepotrebni kaže ihush, pa sam ga pobrisao...jer nam više ne trijeba..kaže ihush.. 

Da, JA ! Osobno i lično.
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

Riješio sam sam svoj problem.

Turbo je u biosu uvijek (od 2011) na opciji Auto i išao je na 3,7 a sad sam morao staviti drugu opciju turbo bust by all cores i odmah je skoknuo na 3,7.

Eto, ništa nisam u biosu dirao a Turbo na "auto" je prestao funkcionirati.

Zakaj ?

 

Da, JA ! Osobno i lično.
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice