Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.677
|
čitano: 1.735.750
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
morrisoN kaže...
Čitam i ne vjerujem. Još sam u dilemi je li ovo trolanje ili stvarna rasprava.
Neka me neko prosvijetli.

 Dopaminski problem. višak; euforija, sumanute misli, paranoja,  e...onda ga mora rušiti antipsihotikom da dođe sebi.

Kad ne uzima redovito terapiju dogodi se što se dogodi.

No, namjerno trolanje nije.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...

Zahvaljujem. I usput, nije ni ovo rijesilo problem, a ne zelim vise davati info kako uopce znam da nije, da pederchina ne pokrpa. 

Odustajem od windowsa. Cak sam prova instalirat home verziju i isti kaco.

Salt n Pepa - Push It
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
5220 kaže...

Kako da saznam što točno mi blokira? Ne mogu vidit punu lokaciju a kad kliknem na notifikaciju opet mi ne prikaže ništa.

 Imam isti problem na laptopu i neznam sam zasto a na pc sve ok cak sam i rijesio crasove 

AMD AntiBoy
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Evo jedan prigodan za kolegu gorstaka:

 

Došao Mujo kod hodže i kaže: - Fata me vara.
Kaže hodža: - Razvedi se.

 

Mujo: - Ne mogu, volim je.
Hodža: - Onda se ne razvodi.


Mujo: - Ali stalno mi je to na umu.
Hodža: - Pa, razvedi se.

Mujo: - Ne mogu zbog djece.
Hodža: - Onda se nemoj razvesti.

Mujo: - Ali ne mogu joj oprostiti.
Hodža: - Promijeni vjeru.

Mujo: - Kako će mi to pomoći?
Hodža: - Neće tebi nego meni. Idi pa zajebavaj popa!

 

(Sorry na offtopicu)

morrisoN
 
10 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Gorstak79 kaže...

Ok, ti valjda bolje znas...mene u svakom slucaju prcaju zadnjih 14 godina, a to je mislim zato sto me lik jednostavno doda u svoju domenu, ciji je on kontroler...ne znam ima li neki drugi nacin za to, pored biosa i removable drajva? I zas ne gledas utakmicu?

 kakvih 14 godina, o čemu ti? hoćeš reći da ti 14 godina za redom netko hakira svako računalo koje imaš? 

sumnjam da si vrijedan nečije pažnje čak 14 godina.... a za paranoju se obrati doktoru, imaju puno slatkih tabletica koje će pomoći

7 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

 

Čim se vi zamarate...

 

😀

 

 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Windows 10 - problemi

Da nema Gorstaka bili bi nam dosadno. Ponekad mislim da ja imam problema sa računalom, ali onda samo dođem tu i pročitam njegove postove. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Gorstak79 kaže...

Ok, ti valjda bolje znas...mene u svakom slucaju prcaju zadnjih 14 godina, a to je mislim zato sto me lik jednostavno doda u svoju domenu, ciji je on kontroler...ne znam ima li neki drugi nacin za to, pored biosa i removable drajva? I zas ne gledas utakmicu?

 

Doktori tebe prcaju moj prika.

 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Gorstak79 kaže...
,,

Odustajem od windowsa. ..

 kad smo već kod viceva i popova.. :)

pita tako amer boga, kad će biti prvaci u nogometu.. kaže Bog, za 100 god.. ode amer, plačući, 'neću to nikad doživjeti..'..

-pita rus.. -za 200god.. ode i on uplakan..

-pita kroatinac, .. počne Bog plakati.. :))

eto, tako nešto je tvoj odnos s nekim OSom.. developeri i sva IT zajednica plače.. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

na ovaj forum se obavezno izgleda mora cvaknit po viagre prije ulaska...

 

ali ajde od svih strucnjaka ovdje bi se dao slozit jedan majstor za klime...

Salt n Pepa - Push It
Moj PC  
0 3 hvala 1
11 godina
offline
Windows 10 - problemi

Bome odlično trolanje. :D

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Help

Prvi put vidim ovo, ne znam točno o čemu se radi, ako pokrenem ovaj "clear and restart" šta će se točno izbrisat sa laptopa? Nemam vremena puno googlat, al na prvu nisam naišao na ništa korisno...

Imam dvije opcije "Get started" i "Dismiss", a ne znam šta bi bilo pametnije odabrat 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.7.2018 20:51 (Zhnu).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Pri uključivanju računala, Windows 10 je u pitanju, odvrti se onda "uvodna špica" učitavanja Windowsa, a kad treba doći onaj screen za login u svoj account dobijem 'black screen' i tu se više ništa ne događa. Samo black screen. Tom problemu prethodilo je smrzavanja sustava dok sam imao upaljenu igru i YouTube.

BIOS radi, ušao sam nekoliko puta u troubleshooting, pokrenuo repair sustava i vraćanje sustava, ali nije pomoglo.

Moj guess je disk, imam samo HDD, kojem u zadnje vrijeme treba malo dulje na bude spreman za rad nakon uključivanja računala (pod ovim mislim da nakon uključivanja računala disk jedno minutu, dvije radi na 100% i "čuje se".

Ostale komponente
CPU: AMD 870k
MBO: AsRock FM2A88M Extreme 4+
GPU: R7 370 4GB Asus Strix
PSU: Corsair 450W
HDD je Western Digital of 1TB



Edit:
U safe modu ga uspijem pokrenuti
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.7.2018 16:16 (Grisha).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

neki soft ili postavka windowsa ti radi probleme, mislim da nije disk 

Salt n Pepa - Push It
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Grisha kaže...
Pri uključivanju računala, Windows 10 je u pitanju, odvrti se onda "uvodna špica" učitavanja Windowsa, a kad treba doći onaj screen za login u svoj account dobijem 'black screen' i tu se više ništa ne događa. Samo black screen. Tom problemu prethodilo je smrzavanja sustava dok sam imao upaljenu igru i YouTube.

BIOS radi, ušao sam nekoliko puta u troubleshooting, pokrenuo repair sustava i vraćanje sustava, ali nije pomoglo.

Moj guess je disk, imam samo HDD, kojem u zadnje vrijeme treba malo dulje na bude spreman za rad nakon uključivanja računala (pod ovim mislim da nakon uključivanja računala disk jedno minutu, dvije radi na 100% i "čuje se".

Ostale komponente
CPU: AMD 870k
MBO: AsRock FM2A88M Extreme 4+
GPU: R7 370 4GB Asus Strix
PSU: Corsair 450W
HDD je Western Digital of 1TB



Edit:
U safe modu ga uspijem pokrenuti

Onemogući sve programe iz startupa, pa vidi hoće li se Windowsi pokrenuti onda. Ukoliko se Windowsi pokreću bez problema, problem izaziva neki program koji se pokreće s Windowsima.

7 godina
offline
Windows 10 - problemi

Mislio sam da problem izazivaju ošetćene datoteke pa sam nakon nekoliko neuspješnjih repaira reinstalirao windowse.

 

I onda je radilo dok nisam pokrenuo Windows Update gdje je, između ostaloga bio i download za grafiku i mislim da ga to jebe. Čim to skine i instalira ponovno black screen i možeš ga jebat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
Grisha kaže...

Mislio sam da problem izazivaju ošetćene datoteke pa sam nakon nekoliko neuspješnjih repaira reinstalirao windowse.

 

I onda je radilo dok nisam pokrenuo Windows Update gdje je, između ostaloga bio i download za grafiku i mislim da ga to jebe. Čim to skine i instalira ponovno black screen i možeš ga jebat.

 

pa ti kupuj amd...imao sam isti problem, nestao je promjenom monitora...

Salt n Pepa - Push It
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Grisha kaže...

Mislio sam da problem izazivaju ošetćene datoteke pa sam nakon nekoliko neuspješnjih repaira reinstalirao windowse.

 

I onda je radilo dok nisam pokrenuo Windows Update gdje je, između ostaloga bio i download za grafiku i mislim da ga to jebe. Čim to skine i instalira ponovno black screen i možeš ga jebat.

Može biti. Microsoftovi driveri za grafičku su dosta loši i često znaju izazivati probleme (to su obični, generički driveri). Najbolje je otići na stranicu proizvođača i od tamo skinuti drivere, te Microsoftove ukloniti preko Device Managera. Nekada se čak zna dogoditi da i nakon instalacije pravih drivera, Microsoft opet instalira svoje; onda ih je potrebno samo vratiti na staru verziju preko Device Managera.

Gorstak79 kaže...

pa ti kupuj amd...imao sam isti problem, nestao je promjenom monitora...

Nije do AMD-a. Najvjerovatnije je do Microsoftovih generičkih drivera koji se sami od sebe instaliraju (bez dopuštenja) ili nekog programa. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.7.2018 20:20 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Ista stvar. Očistio Windowse, isključio Windows Update i išao ručno staviti drivere za grafiku i opet se smrzne u pola instalacije. Jednostavno kad dođe do trena gdje se ekran ugasi pa upali (i kad bi automatski trebalo staviti na pravu rezoluciju) tada se smrzne i tu je kraj.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Probaj instalirati neku stariju verziju drivera.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...
...

Nije do AMD-a. Najvjerovatnije je do Microsoftovih generičkih drivera koji se sami od sebe instaliraju (bez dopuštenja) ili nekog programa. 

 -svašta.. :)

-nema generičkih drivera, driver je isti.. u ovakvom slučaju, ili je kvar (tek aktivacijom drivera vidljiv) ili je pogrešan driver (previše verzija 'istog' HWa i drivera .. koji nisu 'isti'..).

-jedini driver kojeg se može uvjetno nazvati generički, je kompatibilan vga-vesa/razni modovi sad pod nazivom basic, koji služi dok se ne isntalira driver (ali nema nikakve specifične akceleratorske funkcije, soft). Svi ostali driveri su driveri proizvođača HWa, koji se suroadnjom s MSom upakiraju u win, obično bez dodatnih opcija kao osakaćeni, ne puni driveri tj bez appsa/dodataka/toolsa kao CCCa i sl.

-uvjek, za sve drivere se preporuča update na noviji, ali jednako se sa svim novim može desiti neki problem, za VGA to je support tj gašenje neke starije serije (driver pokriva više serija-generacija chipova) ili izlazak novog koji je često bugovit i sl. Ako nije kvar tad je soft problem, tad je vjerojatno driver problem, tad je vrlo jednostavno, pribaviti odgovarajući driver i instalirati ga ili je bug (nešto novo-trenutno.. 'fičer') pa dok se to ne fixa nema fixa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...

 -svašta.. :)

-nema generičkih drivera, driver je isti.. u ovakvom slučaju, ili je kvar (tek aktivacijom drivera vidljiv) ili je pogrešan driver (previše verzija 'istog' HWa i drivera .. koji nisu 'isti'..).

-jedini driver kojeg se može uvjetno nazvati generički, je kompatibilan vga-vesa/razni modovi sad pod nazivom basic, koji služi dok se ne isntalira driver (ali nema nikakve specifične akceleratorske funkcije, soft). Svi ostali driveri su driveri proizvođača HWa, koji se suroadnjom s MSom upakiraju u win, obično bez dodatnih opcija kao osakaćeni, ne puni driveri tj bez appsa/dodataka/toolsa kao CCCa i sl.

-uvjek, za sve drivere se preporuča update na noviji, ali jednako se sa svim novim može desiti neki problem, za VGA to je support tj gašenje neke starije serije (driver pokriva više serija-generacija chipova) ili izlazak novog koji je često bugovit i sl. Ako nije kvar tad je soft problem, tad je vjerojatno driver problem, tad je vrlo jednostavno, pribaviti odgovarajući driver i instalirati ga ili je bug (nešto novo-trenutno.. 'fičer') pa dok se to ne fixa nema fixa.

O tome i govorim, to su Microsoftovi generički driveri. Nemaju nikakve postavke, niti vlastitu upravljačku ploču i jedina mogućnost koju daju jest promijena rezolucije. Meni se nekoliko puta dogodilo da je Windows 10, odmah nakon instalacije službenih AMD-ovih drivera, instalirao Microsoftove generičke, pa sam se morao vraćati na AMD verziju preko Device Managera.

 

Zar nije malo (ne malo, nego puno) glupo da Microsoft forsira instalaciju vlastitih (nevaljalih generičkih) drivera umjesto da korisnicima daju izbor žele li automatsku instalaciju ili ne? Ako već forsiraju instalaciju drivera, onda su bar mogli pokupiti drivere s proizvođačevih stranica, a ne svoje.

 

Nemam ništa protiv da mi se instaliraju generički driveri pri instalaciji Windowsa dok ja ne instaliram pravu i službenu verziju drivera, ali što mi Windows ima instalirati Microsoftove generičke drivere nakon što sam instalirao službene? To jednostavno ne mogu razumijeti.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-ne ne postoje (tako kao što zamišljaš..) MSovi driveri, nego VESA (standard-kompatibilnost.. osnovni modovi rada npr POST-BIOS, bilo koji OS/installer, a driver je od tog daleko 'miljama').. svaki uređaj ima neki od tih osnovnih modova, miš, printer.. tj emulacija-kompatibilnnost, mada može imati svoj konkretan driver kojeg se nakon instalacije instalira (ili automatika koja u ovom slučaju ne radi... a ne znamo zašto, tj uzrok je ili krivi driver ili kvar HWa).

-driverom se tek aktiviraju sve napredne funkcije uređaja.. i tad se može primjetiti problem (ako je u pitanju kvar) .. dok ono što misliš kao MSovi driveri nisu uzrok, ne mogu biti, niti oni rade problem, jer do tog trena radi.. (slika na ekranu).

-drivere proizvodi proizvođač HWa, MS ih certificira i određeni dio ima uključeno u driver bazu (installer), npr vga-lan-sata.. jer su nužni za prvi korak tj install OSa.

-MS ne forsira ništa, ponajmanje neke svoje drivere (koji ne postoje), nego forisra 'sgurnost', tj ne dozvoljava install necertificiranog drvera (osim u safe-F7..) ali to s ovim slučejm nema nikakve veze.

-driver koji se povuče s updatea je originalan driver proizvođača, nikakav MSov driver. Razlka je samo što ako korisnik sam downloada i instalira, ima puni driver (svi dodaci, ako je tako skinuo, npr hp printeri ugl nude full i basic driver, razlika je u paketu appsa ali driver je isti..) i ima opciju custom installa tj može birati što će instalirati, što ne.. npr nvidia/ati dodaci kao opengl-cuda, autoupdater (koji je duplicirani update) ili neki soft za stream videa i sl. automatika instalira sve s defaultom, custom je custom tj korisnik bira od ponuđenog.. razlike nema tj ako tvrdiš da postoji razlika izmđu MSovog autoupdate drivera npr nvidia (broj) i istog takvog skinutog s nvidie.. tad daj dokaz (nema)... odnosno, prvo će se pojaviti na nvidijinim str pa dok se certificira na MSovim i MS ga drži kao stabilnu veriziju duže vrijeme (par mjeseci).. dok nvidia izbaci novu verziju svaki tjedan..

 

ponovo, ako tvrdiš da su driveri različiti, daj dokaz ili završimo s temom :)

-ne mješaj emulacijske modove i basic driver (vga-vesa) s time, jer uopće nema jedno s drugim veze. Prolistaj npr wiki s tim terminima..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...

-driverom se tek aktiviraju sve napredne funkcije uređaja.. i tad se može primjetiti problem (ako je u pitanju kvar) .. dok ono što misliš kao MSovi driveri nisu uzrok, ne mogu biti, niti oni rade problem, jer do tog trena radi.. (slika na ekranu).

Meni su njihovi driveri radili probleme. Instalirao sam AMD drivere i sve je bilo super dok Windowsi nisu povukli Microsoftovu verziju drivera; onda su tek počeli problemi - nemogućnost reguliranja svjetline zaslona, ventilatori rade na 100%, pojavljivanje bijelih crta u Exploreru itd, itd.

ihush kaže...

-drivere proizvodi proizvođač HWa, MS ih certificira i određeni dio ima uključeno u driver bazu (installer), npr vga-lan-sata.. jer su nužni za prvi korak tj install OSa.

Taj dio nitko ne osporava.

ihush kaže...

-MS ne forsira ništa, ponajmanje neke svoje drivere (koji ne postoje), nego forisra 'sgurnost', tj ne dozvoljava install necertificiranog drvera (osim u safe-F7..) ali to s ovim slučejm nema nikakve veze.

Ma ne, što bi Microsoft nešto forsirao, samo što su mi se driveri s WU instalirali nekoliko puta sami od sebe, preko postojećih drivera (iako je u postavkama to zabranjeno) i napravili mi ogromne probleme.

ihush kaže...

-driver koji se povuče s updatea je originalan driver proizvođača, nikakav MSov driver. Razlka je samo što ako korisnik sam downloada i instalira, ima puni driver (svi dodaci, ako je tako skinuo, npr hp printeri ugl nude full i basic driver, razlika je u paketu appsa ali driver je isti..) i ima opciju custom installa tj može birati što će instalirati, što ne.. npr nvidia/ati dodaci kao opengl-cuda, autoupdater (koji je duplicirani update) ili neki soft za stream videa i sl. automatika instalira sve s defaultom, custom je custom tj korisnik bira od ponuđenog.. razlike nema tj ako tvrdiš da postoji razlika izmđu MSovog autoupdate drivera npr nvidia (broj) i istog takvog skinutog s nvidie.. tad daj dokaz (nema)... odnosno, prvo će se pojaviti na nvidijinim str pa dok se certificira na MSovim i MS ga drži kao stabilnu veriziju duže vrijeme (par mjeseci).. dok nvidia izbaci novu verziju svaki tjedan..

 

ponovo, ako tvrdiš da su driveri različiti, daj dokaz ili završimo s temom :)

-ne mješaj emulacijske modove i basic driver (vga-vesa) s time, jer uopće nema jedno s drugim veze. Prolistaj npr wiki s tim terminima..

Oni koji se instaliraju s WU su generički (Microsoftovi) driveri, nisu od AMD-a službeno. Da su od AMD-a mogao bi kontrolirati svjetlinu zaslona (i bez programa), a ne samo podesiti rezoluciju; ni ventilatori mi ne bi konstantno radili na 100%. Dokle god mi, pod Driver Provider piše Microsoft Corporation, tvrditi ću da se radi o Microsoftovoj verziji drivera koji su nepotpuni.

 

Dokaz? Kada instaliram AMD službene drivere ručno, preko Device Managera, mogu normalno kontrolirati svjetlinu zaslona i ventilatori mi nisu na 100%. Kad se pak instaliraju oni s WU, ne mogu kontrolirati ništa osim rezolucije, pa ni svjetlinu, a ventilatori su na 100% stalno.

 

Kako ti možeš dokazati da se radi baš o AMD-ovim driverima tj. da je baš AMD radio te drivere?

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.7.2018 11:44 (Marko :D).
7 godina
offline
Windows 10 - problemi

Video controller (vga compatibile) radi problem. Cak i kad ga preko Device Managera instaliram samo se zacrni ekran i sve se smrzne.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Svakome tko nema nijedan drajver za grafičku piše to isto.

Kad se  instaliraju tada piše naziv grafičke a meni je win10 instalirao sam drajvere od AMD-a pa za driver piše " Driver Provider: Advanced Micro Devices, Inc. "

evo i sličica:

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.7.2018 13:23 (AF139).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Naravno, ali kada ti u Device Manageru piše ime tvoje grafičke kartice i pokaže se samo jedna od dvije (ako ih imaš dvije), to znači da je ipak neki driver instaliran jer ih prepoznaje. Meni recimo ne prepoznaje grafičku dok nema drivera, kod Microsoftovog drivera vidljiva je samo jedna kartica, a kod AMD-a obje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.7.2018 13:19 (Marko :D).
7 godina
offline
Windows 10 - problemi

Sto se uzroka tice, ovaj opis je blizu onoga sto se meni dogada. Kaze covjek da graficka mrtva.

https://community.amd.com/thread/216271

 

Hmm, ali opet. Bez drivera se slika prikazuje, a na kompu nema nikakve integrirane grafike.

 

Graficka, istina. Ventilatori se uopce ne vrte.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.7.2018 13:48 (Grisha).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...
..

 

Dokaz? Kada instaliram AMD službene drivere ručno, preko Device Managera, mogu normalno kontrolirati svjetlinu zaslona i ventilatori mi nisu na 100%. Kad se pak instaliraju oni s WU, ne mogu kontrolirati ništa osim rezolucije, pa ni svjetlinu, a ventilatori su na 100% stalno.

 

Kako ti možeš dokazati da se radi baš o AMD-ovim driverima tj. da je baš AMD radio te drivere?

 ? LOL. Ja tako kažem. Ili.. sad već inzistiram, pokaži driver koji ne radi AMD? .. imaš npr omega, nekad popularno.. MS ne radi drivere za vga jedino ja ms-miša... Prihvati ili daj argument.

-dodaci kao oc-temp i sl. su dodatni soft, ne driver. Driver je samo driver (za win, za directx, ogl, nešto, neki os, neki hw, dodaci su dodaci neovisno jesu li proizvođača chipa ati-nvidia, oema ili 3rd partya.. dok npr MSIjev afterburner koriste i drugi ali to nema nikakve veze s driverom ili MSom).

Grisha kaže...

Video controller (vga compatibile) radi problem. Cak i kad ga preko Device Managera instaliram samo se zacrni ekran i sve se smrzne.

 

 

 .. next.

Marko :D kaže...

Naravno, ali kada ti u Device Manageru piše ime tvoje grafičke kartice i pokaže se samo jedna od dvije (ako ih imaš dvije), to znači da je ipak neki driver instaliran jer ih prepoznaje. Meni recimo ne prepoznaje grafičku dok nema drivera, kod Microsoftovog drivera vidljiva je samo jedna kartica, a kod AMD-a obje.

 -bla-bla.. svašta :) npr p&p pročita info, bilo čega, cpu-ram (bilo koji hw id) i prikaže ga kao i npr naziv proizvođača, ali to ne znači da je driver instaliran ili da su win (bilo koji OS) nešto prepoznali. Svaki komad HWa radi isključivo korz driver (dok se npr vesa modovi koriste .. bla-bla..).

Grisha kaže...

Sto se uzroka tice, ovaj opis je blizu onoga sto se meni dogada. Kaze covjek da graficka mrtva.

https://community.amd.com/thread/216271

 

Hmm, ali opet. Bez drivera se slika prikazuje, a na kompu nema nikakve integrirane grafike.

 -ne čitaš ili ignoriraš, ako je pravi driver, tad je to kvar, jer kad se driver instalira tek tad se aktiviraju sve mogućnosti HWa i tad se primjeti problem koji do tad može biti 'nevidljiv'.. nisu svi kvarovi isti, .. ''ljepši'' (konkretniji) su kad crkne i ne radi.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Pokušao sam instalirati zadnje 3 verzije drivera za tu karticu, skinute sa službene web stranice AMD-a.

Kod sve tri verzije daje istu grešku. I to u pola instalacije drivera.

Ja ne znam što bih više mogao napraviti.

EDIT: Kada I uspijem instalirati driver, tj. kada u Device Manageru piše ime grafičke, onda komp mogu pokrenuti samo u Safe modu. Dok bez drivera mogu i normalno.
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.7.2018 14:13 (Grisha).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice