Windows 7 - općenito izdvojena tema

poruka: 5.032
|
čitano: 1.272.778
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
Bladepu kaže...

Pozdrav,

 

Čisto da javim kao upozorenje da na ovoj beti Windows 7 ne rade driveri od Creative X-FI kartica. Odnosno rade, ali 5.1 surround se nemože dobro namjestiti pošto se control panel od kartice nonstop ruši.

Meni kad namjestim 5.1 sistem,centralni zvučnik jedva da radi, a zadnji su pre glasni. I nemože se to izlivelirati pošto se software od zvučne ruši.

 

Eto toliko....

 

 to ti je kada kupujes creative labs! njihovi driveri su KOMA! nema veze nikakve s Vistom, XPom i li Win 7!
15 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
Proz0r kaže...

Ima neka kvaka kako natjerati 32-bitnu Vistu da prepoznaje 4 GB RAM-a, bilo je u nekom od prijašnjih Bugova (u kojima je bilo 100 trikova za Winze)

 Evo pronašao taj BUG (citiram):
Potrebno je uključiti PAE (Physical Address Extension). Kako?
Treba pokrenuti komandnu liniju, ali s administratorskim ovlastima (desni klik - Run as Administrator), ukucati naredbu "BCDEdit /set pae ForceEnable" i pritisnuti tipku Enter. Zanimljivo je da je prema Microsoftu ovaj problem riješen na Visti SP1.
15 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
hellraiser1110 kaže...

Da li netko zna dal će Win7 moć koristit sve 4 jezgre na procesoru ?

 Rusinovich u intervju-u tvrdi da će biti kernel otključan da podržava do 256 jezgri... Živi bili pa vidjeli!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
sasa kaže...
Bladepu kaže...

Pozdrav,

 

Čisto da javim kao upozorenje da na ovoj beti Windows 7 ne rade driveri od Creative X-FI kartica. Odnosno rade, ali 5.1 surround se nemože dobro namjestiti pošto se control panel od kartice nonstop ruši.

Meni kad namjestim 5.1 sistem,centralni zvučnik jedva da radi, a zadnji su pre glasni. I nemože se to izlivelirati pošto se software od zvučne ruši.

 

Eto toliko....

 

 to ti je kada kupujes creative labs! njihovi driveri su KOMA! nema veze nikakve s Vistom, XPom i li Win 7!
 Pozdrav,
Kad sam instalirao Windows7 kao upgrade sa Viste, imao sam problema sa Creative X-FI driverima kao što sam naveo u gornjem postu.
Ali sad sam dao još jednu šansu tim windowsima i instalirao sam ih kao novu zasebnu instalaciju na formatirani disk.
I eto, sad driveri rade odlično, nema problema. Sve izgleda sasvim solidno i stabilno čak na ovoj ranoj verziji tih windowsa.
Eto, tek toliko.
16 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
Bladepu kaže...
sasa kaže...
Bladepu kaže...

Pozdrav,

 

Čisto da javim kao upozorenje da na ovoj beti Windows 7 ne rade driveri od Creative X-FI kartica. Odnosno rade, ali 5.1 surround se nemože dobro namjestiti pošto se control panel od kartice nonstop ruši.

Meni kad namjestim 5.1 sistem,centralni zvučnik jedva da radi, a zadnji su pre glasni. I nemože se to izlivelirati pošto se software od zvučne ruši.

 

Eto toliko....

 

 to ti je kada kupujes creative labs! njihovi driveri su KOMA! nema veze nikakve s Vistom, XPom i li Win 7!
 Pozdrav,
Kad sam instalirao Windows7 kao upgrade sa Viste, imao sam problema sa Creative X-FI driverima kao što sam naveo u gornjem postu.
Ali sad sam dao još jednu šansu tim windowsima i instalirao sam ih kao novu zasebnu instalaciju na formatirani disk.
I eto, sad driveri rade odlično, nema problema. Sve izgleda sasvim solidno i stabilno čak na ovoj ranoj verziji tih windowsa.
Eto, tek toliko.
 ja mislim da sam ja negdje cuo da win7 nije preporucljvo/dobro pokrenuti sa win viste/xp(ili cak da je nemoguce) pa mozda zato nije radilo kako spada
intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w, 4870 1GB oc
16 godina
neaktivan
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Ovako osim problema sa zvukom (novi windowsi očigledno ne prepoznaju Realtekovu intergriranu zvučnu karticu,za razliku od Viste),novi windowsi ne vide sistemsku particiju od Viste (dual boot),s druge pak strane Vista uredno vidi sistemsku particiju od novih windowsa.Da li netko zna o čemu se tu radi (mislim na to što Windowsi 7 ne vide sistemsku particiju od Viste)?Dakle ovo su jedini problemi na koje sam ja naletio.

Failure is never an option
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
TomoR kaže...
Proz0r kaže...

Ima neka kvaka kako natjerati 32-bitnu Vistu da prepoznaje 4 GB RAM-a, bilo je u nekom od prijašnjih Bugova (u kojima je bilo 100 trikova za Winze)

 Evo pronašao taj BUG (citiram):
Potrebno je uključiti PAE (Physical Address Extension). Kako?
Treba pokrenuti komandnu liniju, ali s administratorskim ovlastima (desni klik - Run as Administrator), ukucati naredbu "BCDEdit /set pae ForceEnable" i pritisnuti tipku Enter. Zanimljivo je da je prema Microsoftu ovaj problem riješen na Visti SP1.
 Mislim da ti to samo prokaže da imaš 4 GB, ali ti i dalje koristiš max negdje oko 3,25 GB
Ako si napravio ovo gore pogledaj u task manageru kolko tamo piše
***Stargate Atlantis*** Sheppard: All I have to do is climb up,and I'm in. Teyla: Climb the tower? Is that even possible? Sheppard: Sure! Batman did it all the time. Piece of cake. ***Stargate Atlantis***
15 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
BlackM kaže...
 Mislim da ti to samo prokaže da imaš 4 GB, ali ti i dalje koristiš max negdje oko 3,25 GB
 Tako je, koliko ja znam, 32-bitni Windowsi ne mogu koristiti punih 4 GB RAM-a, ali kao da će im ikada i zatrebati...

EDIT: Evo sad mi se skida Win 7, bit će ubrzo gotov pa onda javim dojmove. BTW, može li se upgradeati na sedmicu sa Viste?
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.11.2008 19:07 (Proz0r).
16 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
mislim da nemoze
intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w, 4870 1GB oc
16 godina
moderator
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
Proz0r kaže...
BlackM kaže...
 Mislim da ti to samo prokaže da imaš 4 GB, ali ti i dalje koristiš max negdje oko 3,25 GB
 Tako je, koliko ja znam, 32-bitni Windowsi ne mogu koristiti punih 4 GB RAM-a, ali kao da će im ikada i zatrebati...
Kao da ikome treba vise od gigabajt RAM-a, sto ce ljudima uopce tih 3 gigabajta. Fakat ne kuzim ovakve komentare. Ako ti mislis da ti ne treba vise od 3,25 GB RAM-a ne znaci da ne treba ni drugima.
16 godina
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Da, sta ce ti vise od GB rama... :)

 

Da, ako radis obradu videa dovoljno ti je, ako vrtis SQL servere i nekakav web server dovoljno ti je kao i za obradu fotografija (RAW formati). CAD dizajniranje, da, dovoljno ti je. Najbitnije je imati pilu od graficke i onda sve ide ko grom :)

 

4GB je nekakva optimala danas... vjeruj mi...

 

Nevezano za ovo gore: Da sad ne idem preko VMWarea, znaci Win7 rade uredno (?), jer bi ih puknuo doma na jedan strari komp.

 

Zanima me ima li kakvih problema osim ovih gore navedenih, rusenja, BSOD-i i slicno?

 

Konfiguracija je AMD 2500XP, 1GB rama, zanima me hoce li raditi na ovome, ako moze na Eeeeju onda bi trebali i na ovome...

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.11.2008 9:35 (tnakir).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja

prbaj pa javi dali ide na athlonu :)

 

sto se tice vmwarea trebalo bi sve radit

intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w, 4870 1GB oc
15 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
mbaksa kaže...
Proz0r kaže...
 Tako je, koliko ja znam, 32-bitni Windowsi ne mogu koristiti punih 4 GB RAM-a, ali kao da će im ikada i zatrebati...
Kao da ikome treba vise od gigabajt RAM-a, sto ce ljudima uopce tih 3 gigabajta. Fakat ne kuzim ovakve komentare. Ako ti mislis da ti ne treba vise od 3,25 GB RAM-a ne znaci da ne treba ni drugima.
 Ne ljudima, nego Windowsima. Naravno da programi zahtjevaju dosta RAM-a, pogotovo za, recimo, modeliranje itd. i za to zatreba dosta RAM-a, ali ja sam govorio za Windowse, ne za ostale programe. Pročitaj moj post ponovno: "...32-bitni Windowsi ne mogu koristiti punih 4 GB RAM-a, ali kao da će im ikada i zatrebati". Da mislim na ljude, onda bi valjda pisalo nešto u stilu "...ali kao da će ljudima toliko RAM-a ikada zatrebati" ili tako nešto.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja

Evo da i ja kažem nešto o ovim "novim" windowsima....

Kao prvo koristim x64 verziju 6801...druge nisam našao Smijeh i prvo za što sam zakinut je novi taskbar, tj blue badge nije napravljen za x64 Plač...al nema veze....

koliko sam ja primjetio koristi jednako rama kao i vista, odnosno nakon instalacije usage je oko 900mb.....a nakon instalacije driver 1gb....

što se tiće drivera....svi vistini rade ali samo kao promjenim compability mode....jedini driver koji nikako nije radio je nvidia za 8800gts...ali je win napravio update i skinuo neke zamjenske s nvidia control panelom...neka beta.......opet dobro....sve radi kao original

glede štele GUI-a.....tweakVI radi super......svašta nešto se da namjestit........al opet bez taskbara Viče

 

programi....

nisam ih puno instalirao al evo ovi sljedeći rade punom parom

O&O deefrag 11, acronis true image 11, partition magic 8....

 

eto....

 

 

If ignorance is bliss, then knock the smile off my face!
15 godina
neaktivan
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Zna li netko kako obrisati bootloader od sedmice? Čini mi se da je to isti kao i Vistin bootloader, a ako je, EasyBCD ne bi trebao imati problema sa čišćenjem bootloadera sedmice iz MBR-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Ja sam još uvijek na XP-u Professional SP3.A da ću preći na vistu a kamoli na 7edmicu ni ne pomišljam.Mislim da bi nam svima bilo najbolje da koristimo Windows 95.Šalim se,naravno.Al uskoro ću nabavit XP Black Edition i XP Performance Edition.BE mi ima frend,a Performance Edition najvjerojatnije na torrentu.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
Xbox360 Modder kaže...

Ja sam još uvijek na XP-u Professional SP3.A da ću preći na vistu a kamoli na 7edmicu ni ne pomišljam.Mislim da bi nam svima bilo najbolje da koristimo Windows 95.Šalim se,naravno.Al uskoro ću nabavit XP Black Edition i XP Performance Edition.BE mi ima frend,a Performance Edition najvjerojatnije na torrentu.

 Po čemu se XP Black Edition i Performance Edition razlikuju od običnih XP-a?
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja

Jer možeš stavit sliku kako izgleda messanger?

Da žena nije pripitomila muškarca, pripitomila bi neku drugu životinju!
16 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
beziljy kaže...

Evo da i ja kažem nešto o ovim "novim" windowsima....

Kao prvo koristim x64 verziju 6801...druge nisam našao Smijeh i prvo za što sam zakinut je novi taskbar, tj blue badge nije napravljen za x64 Plač...al nema veze....

koliko sam ja primjetio koristi jednako rama kao i vista, odnosno nakon instalacije usage je oko 900mb.....a nakon instalacije driver 1gb....

što se tiće drivera....svi vistini rade ali samo kao promjenim compability mode....jedini driver koji nikako nije radio je nvidia za 8800gts...ali je win napravio update i skinuo neke zamjenske s nvidia control panelom...neka beta.......opet dobro....sve radi kao original

glede štele GUI-a.....tweakVI radi super......svašta nešto se da namjestit........al opet bez taskbara Viče

 

programi....

nisam ih puno instalirao al evo ovi sljedeći rade punom parom

O&O deefrag 11, acronis true image 11, partition magic 8....

 

eto....

 

 

interesantno meni svi driveri prpradili bez compability mode, a taskbar dobio odmah.
da ti nisi skinuo neku staru/krivu verziju ili je to do 64bita?
 
intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w, 4870 1GB oc
16 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja

e vidiš meni nisu htjeli radit.....kaže....nije to ta verzija windowsa.....drivere sam skinuo sve za vistu x64....možda su oni zbrljani....

.....verzija je dobra....al opet možda baš zato jer je x64 hebe stvar....

ipak je to beta....

 

eh...da....i zvuk malo zahebaje....odnosno radi....al kao da je malo tiše neg bi trebalo......tj sad mi se aktivirao Blackhawk...kojeg nisam iamo na xp-u....i on je polu zablokan....eq ne radi....lockan je na jazz.....LOL...

If ignorance is bliss, then knock the smile off my face!
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.11.2008 16:55 (beziljy).
15 godina
neaktivan
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

@benko:  stavi još sličica.  kako izgledaju programi drugi? paint? recycle bin?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Benko, kako namjestiš taj taskbar? Meni izgleda kao na Vistinom Aeru...

(priložena slika)

Taskbar Taskbar
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

OMFG!

- pa windowsi 7 su praktički isti kao i vista

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
I like chineese kaže...

OMFG!

- pa windowsi 7 su praktički isti kao i vista

 OMFG!Namigiva Pa zadnje što se radi na OS-u je dizajn
Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
16 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
Xbox360 Modder kaže...

Ja sam još uvijek na XP-u Professional SP3.A da ću preći na vistu a kamoli na 7edmicu ni ne pomišljam.Mislim da bi nam svima bilo najbolje da koristimo Windows 95.Šalim se,naravno.Al uskoro ću nabavit XP Black Edition i XP Performance Edition.BE mi ima frend,a Performance Edition najvjerojatnije na torrentu.

 E dobro, onda ovo nije tema za tebe. Mrsh!
I'm going woo woo
16 godina
moderator
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
Proz0r kaže...
Ne ljudima, nego Windowsima. Naravno da programi zahtjevaju dosta RAM-a, pogotovo za, recimo, modeliranje itd. i za to zatreba dosta RAM-a, ali ja sam govorio za Windowse, ne za ostale programe. Pročitaj moj post ponovno: "...32-bitni Windowsi ne mogu koristiti punih 4 GB RAM-a, ali kao da će im ikada i zatrebati". Da mislim na ljude, onda bi valjda pisalo nešto u stilu "...ali kao da će ljudima toliko RAM-a ikada zatrebati" ili tako nešto.
Nemoj se sad izvlaciti - kao da su Windowsi sami sebi svrha. Jel imas racunalo da na njima imas instalirane Windowse ili da pokrenes neki program s kojim ces nesto raditi? Samim Windowsima (XP, za Vistu nisam siguran) je dovoljno i manje od gigabajta.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
mbaksa kaže...
Nemoj se sad izvlaciti - kao da su Windowsi sami sebi svrha.
Jel imas racunalo da na njima imas instalirane Windowse ili da pokrenes neki program s kojim ces nesto raditi? Samim Windowsima (XP, za Vistu nisam siguran) je dovoljno i manje od gigabajta.
se smijem ukljucit u raspravu?
pa nisu windowsi sami sebi svrha. al svrha su windowsi vista s otvorenim browserom s pet tabova dok se u pozadini ripa dvd na harddisk brzinom, ne znam kojom, nekom brzom..
jel za to treba više od gb rama? ja mislim da treba više od dva.. uz pretpostavku da želimo još otvoriti i minesweeper dodatno. Smijeh
A mathematician is asked to design a table. He first designs a table with no legs. Then he designs a table with infinitely many legs. The rest of the cases are of course trivial.
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.11.2008 23:22 (bubbach).
16 godina
moderator
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
bubbach kaže...
mbaksa kaže...
Nemoj se sad izvlaciti - kao da su Windowsi sami sebi svrha.
Jel imas racunalo da na njima imas instalirane Windowse ili da pokrenes neki program s kojim ces nesto raditi? Samim Windowsima (XP, za Vistu nisam siguran) je dovoljno i manje od gigabajta.
se smijem ukljucit u raspravu?
Ako se vec mislis ukljuciti, onda procitaj i nase predhodne poruke jer ovo sto pises nema veze s onim zbog cega se povela rasprava. Drugim rijecima, pokrenuo si novu raspravu vadjenjem moje izjave iz konteksta.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
mbaksa kaže...
pokrenuo si novu raspravu vadjenjem moje izjave iz konteksta.
procitao sam i prvi put. ovo je postao forum na kojem nema mile lale. covjek mora odlozit kavu, iskljucit zvucnu kulisu, iskljucit mobitel, dva puta udahnut duboko, pa onda pocet hvatat citate i razgovor..
a mozda je samo u meni problem. koji put sporo shvacam. (...)
ugl, jos uvijek nisam shvatio kam ovo vodi. iskljucujem se jos na vrijeme da ne posumnja netko u moju Pamet.
A mathematician is asked to design a table. He first designs a table with no legs. Then he designs a table with infinitely many legs. The rest of the cases are of course trivial.
16 godina
moderator
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
bubbach kaže...
ugl, jos uvijek nisam shvatio kam ovo vodi. iskljucujem se jos na vrijeme da ne posumnja netko u moju Pamet.
Nisam shvatio zasto si se uhvatio spomenutog gigabajta memorije, sto sam spomenuo samo kako bih Proz0ru nesto "dokazao", kad je poanta mojih poruka da bi se 800 megabajta razlike izmedju 3,2 i 4 GB moglo dobro iskoristiti. Koja je poanta tvojih postova?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice