Windows 7 user account upravljanje

poruka: 9
|
čitano: 2.829
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Windows 7 user account upravljanje

Pozz ljudi, imam jedan problem oko user accountova.

Znaci htio bi imati jedan svoj acc koji je admin acc sa sifrom s kojim mogu upravljati i sve ostalo, a da mi drugi bude za npr.gosta. Neznam kako bi na tom za gosta napravio da on moze ic na internet i igrat mozda dvije igre ali da nemoze ulazit u moje mape ili pokretat neke programe u biti da oba acc bude svako za sebe pa vas pitam za pomoc :)

Hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 user account upravljanje

napraviš acc a admin ovlastima, napraviš acc s user ili guest.. i to je to, jer upravo ti nazivi ti govore što netko (ne)može.

ali, s igrama (i raznim apps) može biti problema ako traže više ovlasti. To rješavaš kad/ako se problem pojavi. Tad kao admin rješiš stvar ili podesiš GPO.

 

-ako je to prekomplicirano, tad odustani od takve ideje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 user account upravljanje
ihush kaže...

napraviš acc a admin ovlastima, napraviš acc s user ili guest.. i to je to, jer upravo ti nazivi ti govore što netko (ne)može.

ali, s igrama (i raznim apps) može biti problema ako traže više ovlasti. To rješavaš kad/ako se problem pojavi. Tad kao admin rješiš stvar ili podesiš GPO.

 

-ako je to prekomplicirano, tad odustani od takve ideje.

 nije meni problem napravit guest acc nego trazim pomoc da mi neko objasni kak da upravljam s programima 

15 godina
offline
Re: Windows 7 user account upravljanje

što pitanje 'kak da upravljam s programima' znači? Nikako, kao admin instaliraš/podesiš, kao user koristiš ako ti je to admin odobrio-podesio, npr dali imaš shortcut na desktopu. guest npr ne može u controlpanelu ništa pokvariti, ne može instalirati itd. admin može. To je jedina bitna razlika, zato admin mora sve podesiti za 'juzera'.

ponovo, ako je prekomplicirano, tad ne koristi takvo rješenje i očekuj moguće probleme s igrama.. itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 7 user account upravljanje
Ares88 kaže...
 nije meni problem napravit guest acc nego trazim pomoc da mi neko objasni kak da upravljam s programima 

 Ovo je preopćenito pitanje, probaj postaviti konkretan primjer.

 

Što se tiče pristupa folderima, tu imaš ručnog posla s file/folder securitijem.Po defaultu i ostali korisnici imaju pravo čitanja datoteka, a koliko sam shvatio ti to želiš maknuti.Desni klik na folder->Properties->Security-> dodavanje/micanje user dopuštenja.Samo budi oprezan s tim, da ne bi zalockao svoje foldere.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2015 4:31 (Hrvoje001).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 user account upravljanje
Hrvoje001 kaže...
Ares88 kaže...
 nije meni problem napravit guest acc nego trazim pomoc da mi neko objasni kak da upravljam s programima 

 Ovo je preopćenito pitanje, probaj postaviti konkretan primjer.

 

Što se tiče pristupa folderima, tu imaš ručnog posla s file/folder securitijem.Po defaultu i ostali korisnici imaju pravo čitanja datoteka, a koliko sam shvatio ti to želiš maknuti.Desni klik na folder->Properties->Security-> dodavanje/micanje user dopuštenja.Samo budi oprezan s tim, da ne bi zalockao svoje foldere.

 

 htio bih da na guest acc osoba moze upaliti samo bf3 i chrome npr.

13 godina
offline
Re: Windows 7 user account upravljanje
Ares88 kaže...
 htio bih da na guest acc osoba moze upaliti samo bf3 i chrome npr.

To će malo teže ići, ali je izvedivo pod uvjetom da znaš što radiš.Ako nisi siguran bolje se nemoj petljati u to.

Uglavnom morao bi mu maknuti dopuštenje na svim ostalim folderima/programima, a njih uvijek ima popriličan broj.Plus što i Windowsi zahtijevaju određena prava za rad sa standardnim korisnicima.

Možda bi kompromisno rješenje bilo da njemu napraviš jedan folder(i daš modify pristup u securityu) gdje može snimati svoje stvari(otprije ima pravo na Desktop, My documents, my...), a ako imaš više particija njemu staviš deny acces na njihovim securityu.Znači ti imaš pristup, on nema.To ne uključuje C particiju, radi Windowsa, ali tamo on ionako nema prava modifikacije.Na kraju bi se svelo da bi on mogao pokrenuti instalirane programa, ali samo kao reader, bez mogućnosti modifikacije.Zapravo ako mu želiš zabraniti specifične aplikacije, također staviš deny na folder tih aplikacija(pazi da folderi nisu od Windowsa).

 

Umjesto "deny" opcije u security možeš maknuti "users" grupu i dodati svoje ime za svaki slučaj, pod uvjetom da si admin.NIKAKO nemoj dirati administratora u securityu.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 user account upravljanje

zahvaljujem puno..to cu sad kad malo uvatim vremena pa probat namjestit :)

 

13 godina
offline
Re: Windows 7 user account upravljanje
Ares88 kaže...

zahvaljujem puno..to cu sad kad malo uvatim vremena pa probat namjestit :)

 

 Nema na čemu, samo prvo testiraj na probnom folderu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice